1

Téma: citral-lemongrass

zdravim RNG. chcem sa ta opytat, mam doma z i-herbu citral . na co je dobry?viem, ze pomaha pri rakovne, aleje ucinny aj na ine choroby?  mozem ho aj ako prevenciu uzivat? ak ano, tak kolko kvapiek mam dat do caju, vody, alebo dzusu...sice neviem, ci sa do tychto tekutin moze dat. dakujem.

Naposledy upravil: 959touareg (2015-12-04 11:33:06)



2

Re: citral-lemongrass

Je silne antiviralny, mozno pre to je ucinny aj na rakoviny, z ktorych mnohe su sposobene aj virusami.
Ja ho davam do zeleninovo ovocnych mixov. Inas ostava plavat na povrchu  a nalepi sa na hrdlo, kde stipe.
Da sa emulzifikovat tak ze ho das do alkoholu(2 krat tolko vodky a dobre pretrepat) a tak sa rozpusti na mliecnu emulziu vo vode.
Pri rakovinach odporucam az 3 x 5-6 kvapiek, tak isto pri silnych viralnych infekciach.
Ja som ho pouzil aj transdermalne, ked som dostal zapal sedacieho svalu. Cisty lemon grass olej oxiduje a zafarbi kozu do hneda, co sa neda odstranir, len ked sa koza za 2-5 tyzdnov "vyderie"



3

Re: citral-lemongrass

dakujem. a mozem to teda brat preventivne? kolkokrat do tyzdna, alebo ako casto? kolko kvapiek? ked je proti virusom, je to dobre aj teraz v zime, nie?

Naposledy upravil: 959touareg (2015-12-04 21:17:26)



4

Re: citral-lemongrass

Mozes to brat hoci aj cely cas. Su ludia, co piju caj z citronovej travy cely zivot.



5

Re: citral-lemongrass

1.a kolko kvapiek denne mam uzivat ked to chcem ako prevenciu?

2. a este mi mozes odpisat, ci by sa dal pouzit na tu patu co mam bolestivu z vnutornej strany nohy, kedze pises, ze to mozem mat aj zo zapalu a ty si tento lemon daval tiez na zapal sedacieho svalu. ak mozem, tak to mam cisty, neriedeny iba nakvapkat na patu, alebo to ma tiez zriedit s vodkou a tak nakvapkat na patu.



6

Re: citral-lemongrass

1. Kolko chces. Ja to beriem znacne nepravidelne, ked si robin zeleninovo obocne mixy.
Ja som si na bolavy bok(zapal sedacieho nervu  a sliach asi?) rovno natieral koncentrovane Ale mozes si to podla potreby zriedit alkoholom, napr vodkou. Zafarbi ti to patu na hnedo.



7

Re: citral-lemongrass

ten lemon grass som si zriedila s vodkou v pomere 2:1 , dala par kvapiek do dzusu a velmi ma stipali pery, usta, ked som to vypila,dokonca aj v zaludku som neskor akoby zvierania citila...nevadi to?

Naposledy upravil: 959touareg (2015-12-07 15:21:48)



8

Re: citral-lemongrass

Kolko je par kvapiek a kolko dzusu? Ja to zasadne mixujem, lebo inac sa ten olej dobre nerozptyli. A lepsie je tam mat aj bunicinu alebo mikrovlakniny.



9

Re: citral-lemongrass

dala som polku kavovej lyzicky lemon grass a asi 2 dcl dzusu a poriadne premiesala. potom vypila. amusi sa to mixovat? myslis, ze ked to iba zamiesam v dzuse nema to taky ucinok? lebo dzus sa neda mixovat.



10

Re: citral-lemongrass

Polka kavovej lyzicky je 2.5 ml, tj  vyse 60 kvapiek. To je besna davka. Ja hovorim o 5 kvapkach lemon grass oil, alev 15 kvapkach zriedeneho 2:1 vodkou.
Vsetky tekutiny sa daju mixovat.



11

Re: citral-lemongrass

RNG, ma toto http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps rovnaky ucinok ako citral?



12

Re: citral-lemongrass

Nemam ani sajnu, aky je obsah citralu v byline, takze to neodporucam. Predpokladam ze je to hlboko pod 3%.



13

Re: citral-lemongrass

dnes som si do pohara cca 2 dcl naliala jablkovy dzus, lyzicu psylia s inulinom a zriedeny lemongrass s vodkou a toho som si tam dala cca 10 kvapiek.pisal si, ze zriedeny sa moze dat cca 15 kvapiek... cele som to dala do mixera a par sekund pomixovala. ale ta chut bola veeeelmi stiplava, este viac,ako ked som tuto zmes iba premiesala v pohari a vypila.....az som mala na cas necitlive hrdlo, ustnu dutinu. nemoze sa mi nic stat? nevyzerie mi to hrdlo, ustnu dutinu?
neviem, ci teda mam znizit davku kvapiek, alebo to nemixovat?
vopred dakujem za odpoved

Naposledy upravil: 959touareg (2015-12-10 19:19:33)



14

Re: citral-lemongrass

Lemon grass olej nic nemoze "vyzrat" v tak malych koncentraciach. Ale niekoho  stipe, to je pravda. Podobne ako citronovy olej alebo limetkovy.
Ked pridas do tej zmesi trochu mikrovlaknin tak sa ta stiplavost znizi. Alebo si to viac zried, tj nie do 2 deci vody, ale do litra na celodenne pitie