101

Re: Rakovina Prsníka

Dik, ja viem , to nebola sťažnosť na vás, len posťažovanie sa. 
prosím ešte o info:

Pankreatín 10x200mg - 250 Caps od NOW sú vhodné enzýmy na odmorovanie tela?

Ok tak nekúpim tu PROMEVU objednám DIM čo odporúčate. Dúfam, ze to príde bez problémov.

Ešte som sa chcela spýtať na kurkumu , alebo ešte lepšie kurkumín. Čítam že vraj je top v protirakovinových účinkoch?

Tu som nasla tie informácie o melatoníne
http://alternativnicesta.cz/melatonin/

Počul Ste o tej metabolickej terapii?
Pekný večer



102

Re: Rakovina Prsníka

pankreatin 10 x 200 mg tj ekvivalent 2000 mg pancreatinu bez enterickej ochrany su na podporu travenia najma, nie na odmorovanie. Na odmorovanie tela treba entericky ochraneny pancreatin ako napr tento
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs
Bez enterickej ochrany sa totiz pancreatin rozpusti uz v zaludku a minie na jedlo a znici znacne kyselinami  Takze zostane malo na absorbciu do krvi a tak odmorenie tela.

Ked hovoris o curcuminoidov, tak pozeraj na vyrobky ako napr tento
http://www.swansonvitamins.com/jarrow-f … g-120-caps
kde Meriva curcumin jepodstatne absorbovatelnejsi ako ine. Davka je 3 x 2 kapsule.

Melatonin moze mat("moze" je tu klucove slovo, tj nemusi...) ciastocny ucinok na rakovinne bunky ale ich ani nenici, ani nijak nenaprava ziadne skody s vynimkou ciastocne odstranenych nasledkov chemoterapie. Clanok to jasne hovori a nehovori o vylieceni rakovin, len o predlzeni ciastocne zivota.

Ja osobne sa sustredujem na vyliecenie

Inac zbavit sa chemoterapeutickych  karcinogennych jedov mozno cistenim tela enzymami, pecene protokolom dr Berksona a roznymi absobentami, najma mikrovlakninami, obzvlast tou najjemnejsiou, Midified Citrus Pectines, pripadne aj arabinogalactans.

Metabolicke terapie su zalozene vsetky na dietach , ktore ponechaju alebo donesu do tela z potravy maximum enzymov. Tj vynechavaju prakticky vsetky zdroje bielkovin ako maso vajcia ryby a podobne, na ktore telo spotrebuje hromady enzymov.
V sucasnosti to ale nie je za potreby, ked mozno dostat ovela silnejsie  a koncentrovasnejsie enzymy nez dostanes v zeleninach a ovociach a pripadne je telo schopne samo vytvorit. Takze oslabovanie tela roznymi restrikcnymi dietami dnes uz nie je nevyhnutne, ked clovek berie dostatok entericky chranenych enzymov ako doplnok.

Inac na tvorbe enzymov v tele  sa podielaju aj jod a selen, a su pripady, kde rakovinu prs vyliecili len masivne davky jodu a selenu. Ja by som sa sice na to nespoliehal, lebo aj napriek jodu a selenu to telo nemusi vyrobit dstatok enzymov a preto dodanie enzymov zvonka v masivnych davkach povazujem za klucovu otazku na co najrychlejsie  odmorenie tela

Naposledy upravil: RNG (2015-11-26 02:31:51)



103

Re: Rakovina Prsníka

Dakujem , viem uz ste to vela krat vysvetloval ,len som nevedela ci tie z NOW sú tie entericky ochranené. Minule som bez problemov objednala tu tie zo Swanson , ale teraz nie sú.

Ten melatonin chcem prave pre toto (okrem toho ze zlepsuje spanok),  kedže som si znizila dávku Tamoxifenu na polovicu:

"Oproti genisteinu je melatonin naopak výborným doplňkem k léčbě a to obzvláště u ER+ typu. Jde totiž o inhibitor aromatázy, tedy snižuje produkci estrogenu. Melatonin je v tomto až 1000x silnější než resveratrol a vykazuje účinek na úrovni léku Femara (letrozole; Van den Berg, 2014; link).
V klinické studii pacientek u kterých nezabíral tamoxifen (během užívání došlo k postupu nemoci) se zjistilo, že přidáním 20mg melatoninu k tamoxifenu se u 28% z nich objevila částečná léčebná odpověď (Lissoni, 1996).
Výzkum kolem melatoninu u rakoviny prsu vypadá velmi nadějně (např. link). Jeho přidání během terapie prosím konzultujte s onkologem. Melatoninu je na webu věnován samostatný článek." Túto informaciu som nasla tu:

http://alternativnicesta.cz/rakovina-prsu/


Tu metabolicku terapiu som nasla tu:
Dávkování ve studii:

    kyselina alfa lipoová se podávala v dávkách od 600mg do 1800mg denně intravenózně
    kyselina hydroxy citronová se podávala v dávce od 1200mg do 3000mg denně
    naltrexon 5mg denně
viac:
http://alternativnicesta.cz/metabolicka-terapie/

Tu Garciniu "HCA" by Ste ktoru odporucal?
Pekny den



104

Re: Rakovina Prsníka

Vsetky tie spomenute prostriedky nie su extra silne, Statistiky sa totiz uvadzaju aj ked je len 3% lepsi vysledok/
Kyselina lipoicka sa da rovnako dobre podavat aj v tabletach, a je to univerzalny antioxidantm regenerujuci aj druhe antioxidanty, tj je ciastocne  pomocna pri rakovinach, podobne ako melatonin alebo mozno aj kyselina hydroxycitronova, ale o tom pochybujem, lebo okyslovanie rakovinam pomaha a nie naopak. Tak isto genistein je blby napad, kedze je to fytoestrogen a pri rakovinach prs treba estrogenicke naopak znizovat.
Ako som povedal, metabolicke metody liecenia rakovin su prislabe celkove.
Ale onkologovia len naoko hladaju metody na liecenie, lebo tie, ktore su zname a znacne ucinne prijat nechcu.

Naposledy upravil: RNG (2015-11-26 19:39:09)



105

Re: Rakovina Prsníka

ta metabolicka terapia nie je navrhnuta pre to, ze su to antioxidanty, alebo protirakovinove latky, ale jej cielom má byť zablokovanie moznosti nadorovym bunkam ziskavat energiu z glukozy- blokuju metabolicke enzýmy vraj. Nenavrhuju ju onkologovia, ale je to metoda alternativnej cesty citujem:
"Metabolická terapie METABLOC vychází a navazuje na poznatky nositele Nobelovy ceny Otto Warburga o metabolismu nádorových buněk. Cílem terapie je připravit nádorové buňky o možnost získávání energie z glukózy. Hlavní úder je veden dvěma samostatnými cestami najednou (viz dále)."

Genistein- neodporucaju tam pri rakovinach s pozitívnymi receptormi ER + na estrogen (to som ja) len pre tie, ktore nemaju hormonalne aktivne nadory. Je to tam zvýraznené. Preto som sa zlakla, že v DIM je soja, na co som sa Vas pytala minule.

No aj tak nemôžem všetky terapie riešiť naraz, budem sa teraz sustrediť na znizovanie homocysteinu . Dala som si ho vysetrit a s radostou mi sestricka oznamila, ze ho mam v norme, vraj je norma do 15!!!  Ja mam 10, ale ste minule pisal, ze by haladina mala byt 6, co je podstatny rozdiel. Skusim kontaktovat MUDr. Erbena. Tusim na tej videonahravke vravel ze od 9, 8 zacina to byt dobre.
Dakujem .
ET
Pani davisko ako sa mate?



106

Re: Rakovina Prsníka

Neviem na to prist,  aky je rodiel medzi DIM v ciernej krabicke a v bielej od tej istej spolocnosti?

http://www.swansonvitamins.com/source-n … Size=SN337

lemon grass som zohnala ako olej na aromaterapiu.  Ten asi nebude vhodny na vnutorne pouzitie.



107

Re: Rakovina Prsníka

Na farbe krabiciek nezalezi, len na obsahu.
http://www.swansonvitamins.com/now-food … -oz-liquid ten je parou destilovany tj vhodny aj na vnutorne pouzitie, samozrejme znacne rozriedeny.



108

Re: Rakovina Prsníka

RNG napísal(a):

Na farbe krabiciek nezalezi, len na obsahu.
http://www.swansonvitamins.com/now-food … -oz-liquid ten je parou destilovany tj vhodny aj na vnutorne pouzitie, samozrejme znacne rozriedeny.

Na rozdiel vo farbe krabicky som sa pytala na DIM. Prosim pozriete nato?

Neviem na to prist,  aky je rodiel medzi DIM v ciernej krabicke a v bielej od tej istej spolocnosti?
http://www.swansonvitamins.com/source-n … Size=SN337

Dakujem

Naposledy upravil: ET (2015-11-30 10:19:06)



109

Re: Rakovina Prsníka

Ked ma to iste mnozstvo DIM, tak je to jedno v akej krabicke a od akej spolocnosti je. Uvwdeny ma aj lecitin aj piperin na zlepsenie absorbcie.



110

Re: Rakovina Prsníka

Dakujem .
Prosim este o info k betablucanom je vhodne pre mna pridat este aloe vera (susene mrazenim od swansonu), alebo lepsie je colostrum? Ale mliecne vyrobky mi neodporucaju, vraj podporuju estrogenovu  cinnost, tak asi aloe vera bude lepsie.
Bohuzial som teraz chora  a tento krat som to nezvladla bez ATB.
Objednala som Vami odporucany arabinogalaktan zo smerekovca. Ako ho mam uzivat? Kupila som aj jablcnu vlakninu zo susenych jablk . Bude to dostatocna vyziva pre probiotika?

Odporucate uzivat graviolu aj kurkumin naraz? Ako dlho ich mam uzivat?

Pekny vecer



111

Re: Rakovina Prsníka

Collostrum nie je typicky mliecny vyrobok, to je mledzivo a ma uplne iny obsah, ako mlieko. Mlieko sa neodporuca pit kvoli kazeinu, tazkostravitelnej mliecnej bielkovine, ktora sa v colostru prakticky nenachadza. Colostrum obsahuje lactoferrin, ktory je protirakovinny a rozne imunoglukany, ktore telo pouziva ako obranne latky.
Arabinogalactan pouzivas do vody, asi lyzicku kopcom minimum.
Probiotika maju radi pestru stravu, tak ako aj my, a preto je najlepsie ich krmit zmesou mikrovlaknin.
Graviola obsahuje hromadu citotoxickych zloziek, takze pri rakovinach ju ndefinitivne odporucam.
Curcuminoidy su len ciastocne pomocne pri rakovinach
Cim viac hlavnych protirakovinnych a pomocnych naraz pouzivas tym lepsie.



112

Re: Rakovina Prsníka

Takze aloe vera je menej napomocne ako colostrum?

Mam uprednostnit colostrum? alebo ten citrusovy pektin? Lemongrass  som uz objednala.
Prosim mozete sem dat link,  ktory odporucate?
Graviolu mam uzivat bez prestavky?
D.



113

Re: Rakovina Prsníka

Aloe nema ziadny silny ucinok na rakoviny a aj tak sa prejavi az po niekolkych mesiacioch brania.
Modified citrus pectine je najucinnejsi na rakoviny, lebo cisti nielen creva, ale cele telo.
Prestavky daju moznost rakovine narast.
Ked chces pouzivat aj nieco ine protirakovinne,tj okrem enzymov a gravioly,  odporucam najma betaglukany v davkach 3 x 500 mg.
Samozrejme bezne ako jod, selen vitaminy C D-3 a K-2 su tu tiez potrebne.
Dobre je pouzivat aj monolaurin, aj chagu.
Mozes pouzivat aj cistenie tela metodou dr Eleny Budwig, tj panenskym lanovym olejom do kremovita rozmiesat s tvarohom Da sa to samozrejme aj prichutit, maliny a ine bobule su idealne, lebo obsahuju protirakovinne antioxidanty v semienkach, ktore treba rozmlatit v mixeri, inac tie semienka cez nas prejdu nestravene.



114

Re: Rakovina Prsníka

RNG napísal(a):

Aloe nema ziadny silny ucinok na rakoviny a aj tak sa prejavi az po niekolkych mesiacioch brania.
Modified citrus pectine je najucinnejsi na rakoviny, lebo cisti nielen creva, ale cele telo.
Prestavky daju moznost rakovine narast.
Ked chces pouzivat aj nieco ine protirakovinne,tj okrem enzymov a gravioly,  odporucam najma betaglukany v davkach 3 x 500 mg.
Samozrejme bezne ako jod, selen vitaminy C D-3 a K-2 su tu tiez potrebne.
Dobre je pouzivat aj monolaurin, aj chagu.
Mozes pouzivat aj cistenie tela metodou dr Eleny Budwig, tj panenskym lanovym olejom do kremovita rozmiesat s tvarohom Da sa to samozrejme aj prichutit, maliny a ine bobule su idealne, lebo obsahuju protirakovinne antioxidanty v semienkach, ktore treba rozmlatit v mixeri, inac tie semienka cez nas prejdu nestravene.

Dakujem, za zhrnutie.
Enzymy je dobre rozdelit do troch davok denne (os Swanson), alebo staci do dvoch?
Okrem jodu , selenu, zinku, D3 som teraz doobjenavala K2, ester C aj vitamin E je to OK, je vhodný?
Okrem toho som objednala vitaminy na znizenie homocysteinu- tie Becka. Mudr. Erben odporucil v troch denných davkach. Neni toho vela? Betaglukany uzivam.
Tak isto reishi mi ma prist. Myslela som, ze z hub je top protirakovinova. Curcumín 95 , ktory Ste odporucil aj bioperin samostatne. Arabinogalaktan mam uzivat spolu s probiotikami? Resveratrol spolu s curcumínom? Melatonim pol hodinu pred spanim 20 mg? Lemongrass kolko a s cim?
Uz neviem ako to davkovat a kedy
ET

Naposledy upravil: ET (2015-12-01 12:18:00)



115

Re: Rakovina Prsníka

Vsetko, co navrhujes je v poriadku.Kombinacie su obvykle OK.
20 mg melatoninu je privela, normalne staci 3 az 10 mg.
Lemon grass intenzivne je 3 x 5 kvapiek do ovocnych mixov.
S tym znizovanim homocysteinu son aj ja zacal pred dvoma tyzdnami a zda sa, ze mi to pomaha na vselico.



116

Re: Rakovina Prsníka

Dakujem.
Tie enzymy (od Swanson)staci brat dva krat denne na lacno, alebo je lepsie tri krat denne?

Ano , vraj znizovanie homocysteiu posobi preventivne pri vsetkych civilazicnych ochoreniach a pri ochoreniach  sa vraj organizmus nevie z choroby liecit, kym ma zvysenu hladinu Hcy.



117

Re: Rakovina Prsníka

Celkove davka enzymov je do;lezita, nie kolkokrat denne to beries. Samozrejme rozlozit to na viacej davok je skoro vzdy lepsie, aby hladina toho v tele bola cely cas zvysena a nie skoky hore dole.



118

Re: Rakovina Prsníka

Vyrobky zo Swansonu vyjdu veĺmi draho kvóli prepravnému, uprednostnila by som vyrobky z iherb-u ale neviem nájsť adekvatnu nahradu pancreatinu, ten jeden co ste odpurucali je dlhodobo vypredany, mohli by ste odporucit nejaky iny? A poprosim davkovanie na ten citricidal...odporucate aj nejake liecive huby, ktore?
Dim by sa mohol nahradit aj Indonalom? A co si myslite o C vit s L lyzinom, zabranuje vniku metastaz?
S tou PN kou je to teda tak, že ak odmietnete liecbu, čiže sa prestanete liečiť,  nemozete byt na PN, ale mozno by vznikol narok na invalidné.
Som po treťom cykle, a pichalo ma srdce po nom, tak som sa rozhodla,  ze stacilo, ale zase ma zastrasuju, ze teraz to musim vydrzat do konca, lebo sa mi to do roka vrati, a ked vydrzim tak tiez nevedia kedy sa zmetaztazuje, ale na 90 % skor ci neskor zmetastazuje, sa potom uz mozem liecbu odmietnut, vraj len teraz mam sancu ze si predlzim zivot ,super vyhliadky, vraj este nikomu nic nepomohla z doplnkov aj ked uzivaju vselico za drahe peniaze...



119

Re: Rakovina Prsníka

Tu zozeniete tu odporucany pancreatin 4x od Swansonu . Tento tyzden ho dostali,  aj  ja som na neho cakala. Zozeniete tu aj DIM. Je tam mila pani s ktorou komunikujem a vie tiez poradit. Do dvoch dni to mate doma.
http://www.hoogle.sk/

Tazko sa radi, este kolko cyklov chemoterapie mate pred sebou? Kde sa liecite? Mna posielali pred dalsou davkou na EKG pri prvych cykloch. To by malo preukazat ci sa poskodzuje srdiecko. Pichanie mozete mat aj zo stresu, ved nie je lahke co prezivate.

Podla mojho nazou vratit sa z pol cesty je nezmysel (len Ste si uskodila a  vobec nepomohla), samozrejme kým sa Vam rapidne nezhorsili peceove testy, alebo srdiecko , ale to vzdy kontroluju a CHT nepodaju v takych pripadoch . Bud Ste nemala vobec s tym zacat , alebo by som to uz dobojovala.  Ale samozrejme je to na Vas- velmi tazke rozhodnutie.

Drzim palce



120

Re: Rakovina Prsníka

Dobry den pan RNG , nasla som takyto clanok o uzivani  DIM. Vraj pri pozitivnych estrogenovych receptoroch moze byt aj naopak skodlivy. Prosim vas co hovori ta studia Fares?

http://www.omicsonline.org/open-access/ … S1-002.pdf

Tu som nasla tie informacie o DIM.  http://alternativnicesta.cz/rakovina-prsu/

DIM je látka, která vzniká v žaludku z indol-3-carbinolu. I3C je látka, která se hojně nachází v zelenině z čeledi brukvovité (např. brokolice, kapusta, květák, růžičková kapusta aj.).

I3C i DIM jsou u rakoviny prsu vhodné. Nejistá je situace u ER+ rakoviny prsu, protože sice dokážou regulovat ženský pohlavní hormon estrogen (Meng, 2000; Marconett, 2010; Caruso, 2014), ale ve výzkumu není jasno za jakých přesně podmínek.
Podrobně referuje o aktuálním stavu výzkumu Fares, 2014. Základní informace v článku Linus Pauling institutu (link).
Skeptický pohled na užívání I3C u rakoviny prsu má Kaniklidis, 2013, která podrobně rozebírá možná teoretická rizika. Osobně se kloním spíše k názoru Fares.
Nicméně, studie Marques, 2014 zjistila, že DIM vykazoval odlišné působení u ER+ nádorových buněk a to v běžných dávkách směrem k stimulaci růstu, ve vysokých koncentracích protirůstově.

Výše uvedené je velmi těžko vyhodnotit a proto je třeba se prozatím přiklonit k doporučení, že užívání DIM + I3C doplňků u ER+ typu není vhodné, až do doby než bude známo více podrobností. Toto doporučení souvisí i se stravou, kde by měla přednost dostat zelenina s obsahem karatenoidů, před brukvovitou.

U kontraindikací s jinými léky je třeba se zaměřit na ty, které jsou metabolizovány enzymem CYP1A2, protože DIM i I3C zvyšují aktivitu tohoto enzymu a mohou tak potenciálně snížit účinek léků této kategorie. Mírný vliv mají obě látky při dlouhodobém užívání i na enzym CYP3A4.

Je tam skor odporucanie na sulphoraphane (link) čo to je za látku?

http://www.in-pharmatechnologist.com/In … bo-therapy

Vraj velmi ucinnym inhibitorom aromatazy su biele šampiony . Existuje taky potravinovy doplnok?

Dakujem pekne.
Velmi sa bojim ze urobim nejaku chybu a anglicky natolko neviem, aby som tie odkazy vedela vylustit.



121

Re: Rakovina Prsníka

Privacsich objednavkach aj napriek vyssiemu postovnenu a DPH sa oplati lacnejsie a kvalitnejsie produkty kupovat zo Swansona
Indonalu treba najmenej 3 x tolko, ako DIM.
Chemoterapia je karcinogen, pre to ju neodporucam nikomu Sice znici (niekedy) povodny nador, ale vytvori podmienky na tvorenie nadorov v tele aj zdraveho cloveka. Podobne je aj radiacia.Chemoterapeuticke chemikalie su radove drahsie, ako doplnky proti rakovinam. Len sa to maskuje poistnymi doplatkami na ne. A roznymi inymi trikmi vas prinutia na chemo a radiaciu, kedze farmacia ma s toho obrovske zisky.
Tu zrejme s ET nesuhlasim. Cim dlhsie pouzivas chemo, tym, horsie su nasledky, tj karcinogenne zamorenie tela a rozne ine skody na tele



122

Re: Rakovina Prsníka

ET, niet uzitocneho a ucinneho doplnku, ktory bu nejak farmaciou plateni lekari sa nesnazili vyvratit. To plati samozrejme aj na DIM.
Ale je jasne, ze vysoka hladina estrogenu podporuje rozne rakoviny, takze ich rozne reci proti su bezpredmetne.

Klucove slovo pri tychu roznych zavadzaniach je "mohou"/ mozu/may, co bezne  pouzivaju miesto dokazov na ocernenie doplnkov.
Sulforaphane odporucam nie chemicku verziu, ale prirodny, ako napr tento
http://eu.iherb.com/Thorne-Research-Cru … Caps/38994
alebo aspon slabsi
http://eu.iherb.com/Jarrow-Formulas-Bro … -Caps/4297



123

Re: Rakovina Prsníka

Co si myslite o podkovicniku?http://www.provitex.sk/index.php?route=common/home



124

Re: Rakovina Prsníka

"Podkovicnik" je nejaky miestny nazov pre hubu trsovnica lupenovita, co rastie vsade na svete, aj na Slovensku. Je to Grifola frondosa, znama najma pod menom Maitake. Je to velmi lieciva huba, s vysokym podielom betaglukanov(az 15%)
https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=grifola+frondosa



125

Re: Rakovina Prsníka

Dobry den , co si myslite teda o tomto produkte PD MIX? obsahuje vraj 5 druhov húb.
120 kapsul stoji 90 eur. Čo znamená že výťažok? Koľko je účinnej látky vo výťažku, to nie je treba zisťovať?
Dakujem
http://www.provitex.sk/pd-mix?gclid=Cjw … oCd03w_wcB

Zloženie v 1 kapsule:

    140 mg výťažok (Lentinus edodec - Shiitake -Húževnatec jedlý)
    140 mg výťažok (Grifola frondosa - Maitake - Trsovnica lupeňovitá -  Kriakový hríb)
    140 mg výťažok (Agaricus Blazei muril - Himematsutake - Pečiarka blazeová- Mandľový hríb)
      50 mg výťažok (Ganoderma lucidum - Reishi - Lesklokôrovka obyčajná - Pečiatkový hríb)
      30 mg výťažok (Inonotus obliquus - Chaga - Ryšavec obyčajný)

Materiál kapsuly: želatína

Prípravok neobsahuje konzervačné látky, ani farbivá.



126

Re: Rakovina Prsníka

Nuz tu je dalsia verzia" podkovicnika" v hube phelinus igniarius. , tj znamej ako prachno, kedysi na startovanie ohna vykresaneho ocielkou.
Literatura novsia ju popisuje ako hubu s mnozstvom polyfenolov. ale nie viac ako ine protirakovinne huby. Ma niektore osobitne latky na nicenie rakovin(citotoxicke) ale podla popisov musia byt vytazky z nej velmi silne a velke mnozstvo na ucinok
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4374876/
Ten provitex je znacne drahy, a nikde nie je napisane, o ake vytazky z hub sa tu jedna, spomenute je vseobecne, ze to su vytazky az 30-50 krat koncentrovane, tj nemoze sa jednat len o betaglukany, ktorych je v jednotlivych hubach aj vyse 10% Takze kto chce, moze si to vyskusat, ale ja nadalej verim betaglukanom v davkach 3 x 500 mg
Ganoderma ma ucinne davky niekolko gramov a chaga az 10 gramov.  Kedze chaga obsahuje aj 20% betaglukanov a 20% polyfenolov, neviem si ju predsavit viac, nez 2.5 krat  skoncentrovanu.
Takze tu niekto skresluje, vsakze.



127

Re: Rakovina Prsníka

ďakujem pekne, za odpoveď, presne som mala taký pocit z tohto produktu, že veľa sľubuje, za veľa peňazí a bez garantovania účinnej látky.

Ešteže sa nájde zopár takých  ako ste aj Vy, že nám vedia poradiť  čo je kvalitné a z čoho budeme mať aj nejaký úžitok za adekvátnu (primeranú) cenu. Vysvetľovať aký dopad má  dlhodobá liečba a PN na rozpočet rodín asi tu naozaj nemusím, no napriek tomu sa nájdu aj takí , ktorí chcú parazitovať na nešťastí druhých. Mne niektorí priatelia aj rodina sem tam prispejú na doplnky , nie je mi táto situácia vôbec príjemná. Ale si myslím, že som povinná tieto prostriedky minúť aspoň účelne.

Ešte raz ďakujem za Váš čas.
ET



128

Re: Rakovina Prsníka

Milá davisko. Boli sme u dr. Ládiho v Budapešti.je veľmi milý a má k pacientovi a k ostatným rod. príslušníkom, ktorí sme tam boli skvelý prístup.Pre mňa už neodzneli skoro žiadne nové informácie (a nikomu, kto sa dôkladnejšie zaoberá možnosťami liečby) , ale strýko to potreboval počuť od autority.
Aj keď som už veľa prečítala, s niečím , čo mu doporučil, som sa nestretla - Ružový koreň - Rhodiola rosea, napr. tu http://www.prirodnicestou.cz/rozchodnic … ola-rosea/
a ešte mu doporučil homeopatikum Natrium Muriaticum, vzhľadom na jeho zdravotný stav.Z kurkumy zas Curcumin Phytosome. Ostatné už viac-menej aj užíval.
Tým , kto sa nebodaj chystá na ožarovanie mozgu odkazujem, nech si dobre rozmyslí. Z môjho, ešte vitálneho a silného strýka v lete je už dnes troska.Ledva chodí, prsty stále v krči, zabúda , hlavu má nafúknutú ako futbalová lopta. A najhoršie je , že nádor, ktorý sa ožaroval, narástol o dva centimetre.Druhý nádor, ktorý nebol ožarovaný, sa nezmenil, je taký istý veľký ako predtým. Takže teraz už ideme naozaj iba prirodzenou cestou.Aj tak nemáme na výber. Keby ma bol počúvol už v marci.

Naposledy upravil: IrenaJ (2015-12-07 22:05:34)



129

Re: Rakovina Prsníka

Irenka prosim Vas  mozete  nam teda viac priblížiť co odporuca , cim lieci Dr. Ladi ? Mam pocit, ze som niekde zachytila odporucanie na bilinky ,( caje?), ktore udajne vedia nahradit "simulovat" telesnu aktivitu. Vraj velmi prospesne pre starych, chorych, ked sa nevladzu hybat.

Pan RNG uzivam tento jod. je tam napisane ze max 3 kvapky denne. Je to Ok?
http://www.hoogle.sk/Jod-59ml-d1794.htm

Co si myslite o chia semiackach?
Dakujem



130

Re: Rakovina Prsníka

Kedze "kompletne specifikacie" nehovoria kolko jodu tam vlastne je, tak by som to nebral. Naviac tvrdia jasne ze tam je dokopy jodu a jodidu draselneho len 150 mikrogramov, tj mizerne malo.
Ja odporucam jodu bezne 2 az 6 mg denne v premere, a pri rakovinach az narazove 50 mg denne.
Jodidu draselneho sa berie napr pri nuklearnych nehodach aj vyse 130 mg denne, co povazuje FDA za bezpecnu davku.
http://emergency.cdc.gov/radiation/ki.asp
Chia je superpotravina najma pre vysoky obsah omega 3 kyselin a roznych mikrovlaknin.

Naposledy upravil: RNG (2015-12-08 23:11:48)



131

Re: Rakovina Prsníka

Prosím môžete sem dať odkaz na ten 6 mg jód?
Dakujem



132

Re: Rakovina Prsníka

Milá davisko zohnala Ste ten DIM ako Vám odporučil RNG?
Tu som našla takéto odporúčanie, ktoré potvrdzuje vhodnosť užívania tohoto doplnku stravy:

Na základě výše uvedeného je možno doporučit užívání DIM u ER+ a užívání DIM a 3IC u všech dalších typů rakoviny prsu.

Ještě dalším pozitivem DIM je jeho schopnost stimulovat produkci proteinu BRCA1 (Narod, 2014). Toto by mohlo být obzvlášť důležité u žen s mutací BRCA1 genu.

http://alternativnicesta.cz/rakovina-prsu/



133

Re: Rakovina Prsníka

Pri rakovine prs odporucam viac, nez 6 mg jodu. Docasne to mozu byt davky az taketo
http://eu.iherb.com/Optimox-Corporation … lets/23905
alebo aspon taketo
http://eu.iherb.com/Optimox-Corporation … lets/23903

Tj tych mizernych 150 mikrogramov definitivne nie je dost na ucinnost.



134

Re: Rakovina Prsníka

ET - predovšetkým treba mať na zreteli, že je to rakovina mozgu.Preto doporučil hlavne intravenóznu kurkumu , dá sa zohnať z Nemecka. Lenže treba min.6, max. 12 dávok. Jedna stojí 499 eur. Rozprával, že má s tým veľmi dobré skúsenosti. Okrem toho, čo som vyššie spomínala, ešte krill olej, na posilnenie imunity  21C Wellmunity, vit. C intravenózne, D3 - v lekárni dostať 30 000 jednotkový, K2, nejaké kvapky- to neviem čo je, ich výroba, na ostatné si nespomínam. Ale viem, že v podstate všetko, čo poznáme.
Dnes som bola na prednáške Pharm.Dr. Jozef Zima a rozprával o imunomodulačnej liečbe, konkrétne liek ADEPEND (prepáčte, viem, že to tu nepatrí, ale možno niekomu pomôže) a doporučil stránku   lowdosenaltrexone.org   . Neviem, čo to je, neviem po anglicky, ale nejak si snáď poradím. Takže ešte aj za ním pojdeme na konzultáciu.



135

Re: Rakovina Prsníka

Ďakujem za odpoveď.
Ale veď ADEPENT je naltrexon a stránka   lowdosenaltrexone.org  hovorí o liečbe nízkymi dávkami Naltrexonu rôznych chorôb , aj rôznych druhov rakovín. Medzi nimi aj prsníka (otvorte si stránku cez preložiť túto stránku a otvorí sa Vám to preložené , síce kostrbato , ale dá sa tomu porozumieť).
Nedávno som sem vložila link na metabolickú terapiu, ktorej súčasťou je práve nízka dávka naltrexonu.  Tak sa zdá, že nízke dávky naltrexonu sú protirakovinové . Táto terapia zároveň má citujem:
"Metabolická terapie METABLOC vychází a navazuje na poznatky nositele Nobelovy ceny Otto Warburga o metabolismu nádorových buněk. Cílem terapie je připravit nádorové buňky o možnost získávání energie z glukózy. Hlavní úder je veden dvěma samostatnými cestami najednou (viz dále)."
Dávkování ve studii:
    kyselina alfa lipoová se podávala v dávkách od 600mg do 1800mg denně intravenózně
    kyselina hydroxy citronová se podávala v dávce od 1200mg do 3000mg denně
    naltrexon 5mg denně
viac:
http://alternativnicesta.cz/metabolicka-terapie/



136

Re: Rakovina Prsníka

Áno, ďakujem, poznám túto stránku. Vlastne som to tu písala skôr ako som prečítala info o ADEPEND, s liekmi sa nezaoberám, tak som ani netušila, že je to LDN. Pôjdeme aj k dr. Zimovi na konzultáciu, je z Nitry. Využijeme všetky možnosti, ktoré sa núkajú.



137

Re: Rakovina Prsníka

Lekari hladaju za kazdu cenu co najviac pouziti liekov/farmaceutickych patentovanych, na rozne ine choroby, ako boli tieto,lieky povodne vyvinute
https://en.wikipedia.org/wiki/Naltrexone
"Tak sa zda" sa tu pouziva(podobne ako v anglictine "may") ao nahrada za skutocne dokazy.
Alfa lipoicka kyselina a hydroxucitric acid sa vyborne absorbuju z ustneho podania, tj nie je ziadny dovod na injekcne podavanie, okrem zvyseneho prijmu lekarov.



138

Re: Rakovina Prsníka

RnG, Mám v pláne liečbu intravenóznym B17, ale jeden nemenovany pán, ktory vraj preštudoval množstvo štúdii ohladne liečby rakovín mi tvrdí, že je to klamstvo, je to tak?
Ako radil pán RNG, uživala som balenie Indonalu, potom DIM, a móžem povedať, že na menštruačné problemy zaberá, potom som na čas prestala s uzivanim, lebo mi dosli a znova sa mi problemy vratili, takze teraz uzivam uz tretie balenie, je to super vec...a aj ta stranka co ste odporucili...
Našla som tam aj liečbu s Antabusom, o si o tom myslite?
A ten pancreatin na hoogle zase nemaju...
Odporučam knihu Radikálne vyliečenie od Kelly A. TURNER, stranku radicalremission.com, a určite zaradit do liecby aj meditaciu, jogu, reiki, vytrvalostne cvicenia, napr. Denne 5 min skakat cez svihadlo tiez znizuje riziko navratu ochorenia, snazim sa praktizovat, ale zatial sa mi bohvieako nedari, to vsetko zorganizovať....
Kvapky, extrakty z bylin móžem uživať aj v ovocnych šťavách alebo je ucinnejsie v cistej vode?
ET vy ste dostali v NOU odporucanie co nemozete uzivat pocas chemo? Ja som nebola upozornena na nic, preto ma zarazili ze napr. Apigenin s paclitaxelom zvysuje toxicitu liecby ako aj grap...
IrenkaJ smiem s spytat odkial ste? Dajte vediet ako ste dopadli v Nitre?
Co sa tyka tych IV foriem, netusim kdo by mi napr.  tu kurkumu o pichol a tie lieky na predpis zaobstaral ale ta metabolicka liecba znie dobre, treba vsetko vyskusat....



139

Re: Rakovina Prsníka

Ja som z Košíc.
Nitra príde na rad až po sviatkoch.Medzitým som našla aj stránku PharmDr. Jozefa Zimu  http://www.nutraceutica.sk/sk/kontakt/p … yzivy.aspx . Je jeden z tých mála ľudí, ktorí vystúpili z farmasystému, však viac v jeho článkoch.

RNG, prosím Vás, ktorý z týchto mne dostupných doplnkov by ste doporučili?

http://www.hoogle.sk/Kurkumin-c79_82_2.htm   alebo

http://www.a-herb.com/Kurkuma-kurkumin-c19_22_2.htm

Je podľa Vás táto ALA
http://www.hoogle.sk/Alfa-lipoicka-kyse … -d1850.htm

lepšia ako tieto?
http://www.hoogle.sk/ALA-kyselina-alfa- … 79_5_2.htm

Ďakujem



140

Re: Rakovina Prsníka

B-12 nie je klamstvo, lebo ked sa dostane do tela do kyslych rakovinnycyh bunie4k, tak sa rozlozi na kyselinu kyanovodikovu, co rakovinne bunky otravi Vystupenie z farmasysytemu je pre jednotlivych lekarov velmi riskantne, kedze farmacia kazdeho takeho sa snazi potrestat. A Farmacia ma dlhe ruky.... Ja doporucam produkty s jasne napisanym mnozstvom curcuminoidov, najnovse vo velmi ucinnej forme fotosomov (patent firmy Meriva, ucinnejsie az 30 krat ako len curcuminoidy) ako mas napr vo vyrobku
http://eu.iherb.com/Jarrow-Formulas-Cur … Caps/49382
Na znackach alfa lipoickej kyseliny nezalezi. Osobne preferujem nizsie davky brane castejsie, kedze kyselina lipoova ma len niekolko hodin trvanliviost v tele.



141

Re: Rakovina Prsníka

Uzívam eztrakty z chagy a sangre de draga, mozem ich miesat a uzivat v ovocnej stave alebo je lepsie uzivat v cistej vode?
Probiotika s antiparazitikami asi je nevhodne kombinovat, ze? Obe chcem uzivat pred spanim...
Citricidal je aj antimikotikum, cize vhodny proti plesniam a candide? 25 kv/ 41 kg by malo stacit...
Co si myslite o Dr.med. ANDREAS Puttich klinika Darmstadt?
Ďakujem



142

Re: Rakovina Prsníka

Tie dve mozes kludne miesat.
Antiparazitika moze brat kedykolvek, najma cez den.
Ciotricidal je slabe antimykotiku, proti mykozam radim najma oreganovy olej, kokosovy olej a enzym candex.
Nepoznam dr Putticha. Z netu viem len tolko, ze pouziva B-17 na liecenie rakovin.



143

Re: Rakovina Prsníka

davisko, neviem ci este chodite na chemoterapiu , alebo Ste ju uz prerusila, ale ak chodite a mate aj docetaxel budte s citrusovými plodmi opatrna. Ani mna nikto na NOU na kontraindikacie neupozornil. Na  to,  ze nemam uzivat citrusove plody ma upozornil liecitel aj na to,  ze sa mam vyhybat slnku (chodila som v lete).

Samozrejme to plati aj na Citricidal.
Dostala som taketo upozornenie:

ještě http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15116057

Inhibition of CYP3A4 by ketoconazole in vivo results in docetaxel clearance values that have previously been shown to be associated with a several-fold increase in the odds for febrile neutropenia at standard doses.

Tohle se týká možná i vás. Pokud jste v té době užívala Citricidal. Pokud ne, tak můžete mluvit o štěstí,
protože pokud i bez něho jste měla tu febrilní neutropenii 2x, tak s dlouhodobým užíváním Citricidalu
by to mohlo být ještě mnohem horší. Je to silný inhibitor CYP3A4, zvláště pokud se užívá delší dobu.

Ešte k tej kyseline  alfa lipoovej. Pri tej metabolickej terapii bol ainformácia , že existuje aj liek na recept s kyselinou alfa lipoovou, ale neviem koľko je doplatok. Volá sa Thioctacid 600 HR. Predpisuje sa pri periférnej neuropatii.

Naposledy upravil: ET (2015-12-17 15:53:00)



144

Re: Rakovina Prsníka

Citricidal nema kontraindikacie a z citrusovych je to najma grapefruit, co obsahuje bioflavonoidy(naringin) na cas potlacajuce vyrobu enzymov, a tak sa mnohe lieky v tele mozu zhromazdit, kedze sa nezachytia a  nevylucia  z tela pecenou.
V citricidale je tejto latky primalo na ucinok ,menej nez 0.5%.
Ale ked niekto zapije  farmaceuticke lieky grapefruitovou stavou, tak pri mnohych sa ich normalna skodlivost znacne zvysi.
Na periferalnu neuropathiu je najma Benfothiamine(500 mg plus) a vitamin B-3(no flush=inositol hexaniacinate ) 500 az 1000 mg.
Alfa lipoicka na to velmi nepomaha.



145

Re: Rakovina Prsníka

Ahoj rng, nebolo tu spomenute este toto, co podla niektorych zdrojov je dobry doplnok. Co si o tom myslis?

http://www.amazon.com/4Life-Transfer-Fa … or+Formula

Taktiez ma zaujal beta glukan 500, kde mi prisla vyborna cena. Je to ok? Alebo radsej nie , lebo tam nie je napisana percentualne cistota?

https://www.fitplus.sk/weider-beta-glucan-120-kps-730

Na odkyslenie a zaroven podporu liecby je radeny tento  vytazok z hroznovych zrniek: cistota 95 % a velka hmotnost v tablete 211 mg

https://www.vivantis.sk/zdravie/super-o … apsli.html

Swanson ponuka drahsie co som nasiel. Co si myslite?

Naposledy upravil: sharkyyy (2015-12-30 15:37:02)



146

Re: Rakovina Prsníka

Nepoznam tie vyrobky takze sa na ne nemozem vyjadrit.
Betaglukam komplex moze znamenat vselico. Ja pozeram na obsah cistych betaglukanov, nie "komplexov s roznym obsahom. Ten australsky vyrobok ma 200 mg proantokyanidiov v kazdej kapsuli.
Nezda sa mi, ze by swanson ponukal nieco drahsie
pozri napr
http://www.swansonvitamins.com/natures- … 0-veg-caps
alebo ich vyrobok, co pouzivam aj ja
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-120-caps



147

Re: Rakovina Prsníka

Prajem každému šťastlivý Novy rok a zároveň ďakujem za cenné rady,
Bola som u Dr. ZIMU, takze Irenka keby ste mali otazky ozvite sa mi.,
V každom prípade Vám radím aby ste mu najprv zavolali a narovinu sa spítali, či sa Vám oplatí za ním cestovať, keďže bývate tak ďaleko. Kamarátkinmu švagrovi tiež diagnostikovali zhubný nádor na mozgu 4 cm, je na ožarovaní, má 42 rokov.
Chcela by som sa opýtať na pár vecí:
Začínam s paklitaxelom, každý týždeň 12 cyklov, takže vynechám apigenin, citral ( tých 5 kvapiek ma strašne páli na pere, nemôžem užívať), a mám vynechať aj Ester C 1000 mg, keďže znižuje účinok chemo alebo stačí vynechať deň pred a po?
Namiesto tvarohu v Budwig protokole môžem použiť aj zakysané mlieko ( acidko)? Je to jedno?
Dávky uvádzaných doplnkov sú pre 70 kg človeka a keďže mám 40 kg účinné dávky môžem skresať na polovicu,
Napr. Aj pri intravenoznom vit C, by som prooxidačný efekt dosiahla pri 3 ampulkách po 7,5 gr., vraj sa ráta 0,5 g/ kg,  sú tam nejaké rizká ak si dám pichnúť medzi dvoma týždennými cyklami paklitaxelu?
Jedna dobrá duša mi poradila uživať liek s účinnou látkou Metformín, a vynechať sacharidy, čiže rakovinové bunky vyhladovať, neodporúča ani červené mäso kvóli vysokému obsahu železa, tým pádom neviem, či mám užívať doplnky na zníženie homocysteínu, už mám doma B 12 sublingual, B stress, a easy iron, tieto sú na znizovanie homocysteinu, a v akých dávkach?
ALA, Garnicia a Chili tiez posobia na znizenia glukozy podobne ako metformin? Pri tomto lieku je bezpecne uzivanie jodu?
Mletá kurkuma 1-1,5gr + olivovy olej rozmiešať, vypiť, je to rovnako účinnê ako uživať vdoplnkoch?
Ešte stále odporúčate césium chlorid?
Rozmarínový extrakt vraj pomáha chemoterapii preniknúť k rak bunkám? Aký eztrakt a aké je účinna davka?
Užívam aj IP6, je to užitočná vec, a tiež homeopatiká....
ĎAKUJEM....

Naposledy upravil: davisko (2016-04-01 20:21:29)



148

Re: Rakovina Prsníka

Citral cisty samozrejme ako korenina pali, treba ho zamiesat do mixov, napr ovocny mix roznych ovoci. Vitamin C zacina mat protirakovinne ucinky az v davkach 75 gramov na den na 70 kg osobu. Ale aj ustne brany je lepsi, ako nic.
Pouzivanie jodu je bezpecne prakticky vzdy a naviac jod sa podiala na vyrobe cistiacich enzymov .
Rakoviny su vysledky zamorenia tela, tj branie enzymov a roznych absorbentov, tiez mozno chelacia najma ortuti je tu nevyhnutna.
Chemoterapia telo zamoruje , tj prispieva k tvorenu rakovinnych buniek aj u zdraveho jedinca.
Homocystein treba vzdy znizovat, lebo skodi telu . A prispieva  rakovinam, okrem inych skod.
Rakovinu sa ti nepodari asi vyhladovat, lebo rakovinne bunky potrebuju podobnu vyzivu, ako ostatne bunky v tele.
Hladovky maju zriedka ucinnost a aj to len pre to, ze pri hladovani sa vsetky v tele vytvorene enzymy spotrebuju na cistenie tela. To je dnes ale kontraproduktivne, kedze mozno brat cistiacich enzymov vo forme doplnkov mnohonasobne viac, ako je samotne telo schopne vyrobit a to bez hladovania.
Jedine, co poznam co zvysuje ucinnost chemoterapeutik je inzulin, ktory dopravi do rakovinnych buniek ovela viac chemoterapeutik, ako do inycyhu bunioek, pretoze maju rakovinne bunky mnohonasobne viac inzulinovych senzorov, tj na signal inzulinu sa doslova "otvoria" na zvyseny prijem.