1

Téma: Pshylium a laktobacily

Ahoj RNG, tvoje rady sú na nezaplatenie...chcem sa spýtať, môžem užívať Pshylium na čistenie čriev a laktobacily (Probiofix) súčastne? Teda Pshylium ráno na lačno a laktobacily večer pred spaním...



2

Re: Pshylium a laktobacily

Mozes ich pouzivat aj zaroven a aj niekolkokrat denne.
Inac na hnacku mam osveceny recept   http://rng.nazory.eu/hnacka



3

Re: Pshylium a laktobacily

myslím, že aj tibetská huba je dobrá na hnačky...



4

Re: Pshylium a laktobacily

Neskusal som, neviem sa na to vyjadrit.



5

Re: Pshylium a laktobacily

Ja sa k borkovmu prispevku zase viem vyjadrit.
Nic lepsie na doplnenie probiotik, nez kefir, alebo teda tibetska huba, neexistuje. 32 druhov probiotik, prostredie, v ktorom neprezije ziaden iny parazit, lahko stravitelny mliecny vyrobok, idealne ak je vyrobny z nepasterizovaneho kozieho mlieka. Netreba kupovat drahe doplnky, staci zohnat hubu a behom par dni pit 0,5l az 1l tohto kefiru. Samozrejme, creva treba najprv vycistit a odkyselit, aby tam pre tie probiotika boli vhodne podmienky, a mohli sa tam udrzat.



6

Re: Pshylium a laktobacily

Nuz, ja som videl plno ludi chorich, co pili kefir a predsa chytili choroby.
Takze aj ked som velmi za rozne prirodne kvasene produkty, nemozno ich nazvat vseliek.
Probiotik je hrozne mnozstvo, dnes uz je znamych aspon 500 roznych uzitocnych druhov, tj par kefirovych alebo jogurtovych kultur nam nemoze dat vsetky potrebne.
Surova zelenina a ovocie obsahuju mnozstvo prebiotik, tj podporuju vyzivovanie probiotik na ukor inych mikrobialnych kultur.



7

Re: Pshylium a laktobacily

RNG, dufam ze pisem na spravnu stranku. mam syndrom drazdiveho creva a vyskusala som vcera tvoj recept na hnacky. zatial je dobre, mam ale stale uzyvat colostrum, psyllium a probiotika? ak ano v akom poradi a mnozstve a casovom odstupe.. dakujem



8

Re: Pshylium a laktobacily

Nuz pokial mas problem pouzivaj tu zmes. Su starsi ludia co pouzivaju mikrovlakniny ako psylium a pektiny spolu s probiotikami cely zivot.
Collostrum pouzivas podla potreby, na potlacenie parazitnych kultur, ktore drazdia creva a tiez na hojenie criev
Na hojenie mozes pouzivat tiez aloe vera, DGL a najma ayurvednu zmes vytazkov z trpkych liecivych ovoci triphala



9

Re: Pshylium a laktobacily

A aky mas nazor na aktivne uhlie ? zivocisne alebo rastlinne ?
Je to dobra vec na detox ? Napriklad zaroven pri uzivani NAC, alebo aj len tak, napriklad pred
nejakou party si pripravit creva uhlim ? Len zrejme nebret s nimi ziadne ucinne latky, nakolko uhli adsorbuje kde-co, ze ?



10

Re: Pshylium a laktobacily

Netreba zjest nic co ti skodi podla moznosti, potom si nemusis skodu napravat. Ale mladym sa vseobecne tazko radi, kedze sa nazdavaju, ze su "neznicitelni," "nesmrtelni" alebo "im sa to nemoze stat". Ja sa este pamatam na tie roky....
Aktivne uhlie ci bentonity sa pouzivaju potom, ked uz mas zamorene creva aby ti absorbovcali v nich neziaduce toxiny.



11

Re: Pshylium a laktobacily

psyllium uzivam kazdy den, aj probitika. tiez myslim ze to bude beh na dlhu trat. este som sachcela spytat, pracujem s toluenom a viem, ze vseobecne skodi pre telo, myslis ze moze poskodit aj creva? ako som s nim zacala pracovat, myslim ze mi je horsie, aj ked som syndrom mala uz predtym, ale pomerne som ho mala pod kontrolou.. tak neviem ci stres z novej prace alebo toluen mi stav opat zhorsil..



12

Re: Pshylium a laktobacily

Topluen(methylbenzene) je znacne toxicky, pozri na
http://www.veegee.com/msds/m1003.pdf
kde uvadzaju max povolenu davku(NOEL) 7000 mcg/den=7 mg za den,. co je dokopy asi stvrt kvapky.
Absorbuje sa z par, prechadza cez kozu a dostanes ho zbytkovy aj z beznych kuchynskych olejov, ktore boli vytazovane toluenom.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-12 21:56:14)



13

Re: Pshylium a laktobacily

RNG napísal(a):

Netreba zjest nic co ti skodi podla moznosti, potom si nemusis skodu napravat. Ale mladym sa vseobecne tazko radi, kedze sa nazdavaju, ze su "neznicitelni," "nesmrtelni" alebo "im sa to nemoze stat". Ja sa este pamatam na tie roky....
Aktivne uhlie ci bentonity sa pouzivaju potom, ked uz mas zamorene creva aby ti absorbovcali v nich neziaduce toxiny.

No ja uz nie som najmladsi, ale som si vedomy ze vela veci mi skodi a nemozem ich uplne odstranit, tak sa snazim to niecim aspon kompenzovat.
Preto som sa pytal na to aktivne uhlie, lebo niekde som cital, ak sa konzumuje alkohol a udeniny ked mas v crevach uz nejake uhlie, je to velmi prospesne ... pri nejakych oslavach...



14

Re: Pshylium a laktobacily

Vsetky absorbenty su pre nas prospesne, preto sa tak zdoraznuju vlakniny v potrave, najma mikrovlakniny.
Aktivne uhlie absorbuje rozne toxiny, pravdepodobne aj dechty(udeniny) ale nie alkohol vo vacsom mnozstve.



15

Re: Pshylium a laktobacily

este mam otazocku, na starych forach uvadzas potrebu enzymov. uzivam Pangrol 2000-traviace enzymy. je tento liek dostacujuci? myslim tym, ci obsahuje dostatocne mnoztvo tych enzymov. dufam ze som sa vyjadrila jasne, prilis tomu nerozumiem



16

Re: Pshylium a laktobacily

Enzymy sa velmi lahko porovnavaju, ked je na nich od vyrobcu napisana aktivita jednotlivych zloziek.
Pangrol je produkt farmacie, nie doplnkoveho priemyslu a nenasiel som Pangrol 2000 ale len Pangrol 20 000, ktory ma sice plno lipazy(20 000 IU) ale prakticky ziadne amylazy a proteazy
Tj pomaha ti stravit len tuk
Pozri napr na zlozenie  http://www.swansonvitamins.com/NWF601/ItemDetail, ovela silnejsie a podstatne viac roznych zloziek
alebo  http://www.swansonvitamins.com/TL665/ItemDetail?n=0 a ine



17

Re: Pshylium a laktobacily

pardon je to pangrol 20 000, pozriem a dakujem



18

Re: Pshylium a laktobacily

Ja osobne pouzivam s jedlom bezne
http://www.swansonvitamins.com/NWF098/ItemDetail?n=0, ktore maju dost enzymov na bielkoviny(proteaza), sacharidy(amylaza),aj trochu lipazy na tuky aj trochu kyseliny(betain HCl, ktoru uz ako starsi clovek potrebujem, aby som nedostal kvasenie v zaludku=pala



19

Re: Pshylium a laktobacily

Bohuzial ja neviem po anglicky.. Kupila som si teda triphalu a odkedy ju uzivam ( tak ako odporucali na obale : 4 kapsule pred spanim) stale mi strasne skvrka v crevach, najma rano, ale niekedy aj cely den. Tak neviem ci je to dobre alebo zle? Moze sa stat ze aj prirodny produkt niekomu ,, nesadne,, ? Vcera som ju dobrala  a oddnes teda zacinam so stavou z Aloe Vera.. Uzivam este Lepicol plus, ten obsahuje aj vlakninu , aj enzymy -375 mg aj betain HCL -66,11mg a  proteazu 88,2 mg a obcas si davam B_komplex forte alebo Ginko.. a samozrejme probiotika raz denne



20

Re: Pshylium a laktobacily

Samozrejme, ze nie kazdemu vsetko sadne. Skrkanie v crevach znamena obvykle kvasenie, na to pomahaju vlakniny enzymi a probiotika



21

Re: Pshylium a laktobacily

Rng, Kitykaty spominala Lepicol plus, aky mas nan nazor? Poradil si mi na ulceroznu kolitidu okrem ineho aj 20mg mikrovlankin - mozem uzivat aj toto? /Zatial som uzivala ciste psyllium, chia semiacka, arabinogalaktany/

Tu je aj Lepicol aj Lepicol plus - su tam dobre tie traviacie enzymy? /k jedlu uzivam ine rozne enzymy, aj Betain - mozem aj zvlast mimo jedla aj z tohto jednu davku uzit?/ Dakujem!

http://www.moje-travenie.sk/zdraviezacinatravenim.xhtml



22

Re: Pshylium a laktobacily

Nie 20 mg ale 20 gramov mikrovlaknin, tj niekolko kavovych lyziciek kopcom denne.
Lepicol nevyzera zle, ale neobsahuje dost mikrovlaknin a neuvadza aktivitu v nom obsiahnutych enzymov.
Ja osobne nekupujem zasadne enzymy, ktore nenapisu presne ucinnosti v medzinarodnych jednotkach, takze clovek ich nenoze vzajomne porovnavat s druhymi vyrobkami. Casto to nepisu, lebo sa "nemaju s cim chvalit" tj ich obsahy su ubohe.



23

Re: Pshylium a laktobacily

Ano, dakujem, pomylila som sa - 20gramov. Este uzivam aj inulin z cakanky. Akurat som aj rozmyslala, ci je vobec dobre spolu uzit mikrovlakniny, betain a lactobacily - ale potom si tento Lepicol nekupim. ak, tak potom ten bez enzymov - tam som niekde citala, ze obsahuje 98%cisteho psyllia+lactobacily = to je tak potom v poriadku?

A moze sa to primiesat aj napr. do smoothie na ranajky - vedia sa lactobacily "zrealizovat", aj ked su uzivane s jedlom a s inymi traviacimi enzymami?

A mikrovlakniny tiez mozem hocikedy, aj do jedla, aj medzi jedlami? Dakujem.

Naposledy upravil: katinka (2013-08-14 15:23:52)



24

Re: Pshylium a laktobacily

Probiotika nie su len lactobacily, preto odporucam kvalitne probioticke zmesy, kyselinovo a tepelne odolne. Pozri na
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
Mikrovlakniny dostanes ovela lacnejsie napr z firmy Vemica a ked chces aj ine, ako modifikovane citrusove pektiny, arabinogalactan, glucomannan na dobru pestru zmes, pozri sa na  www.swansonvitamins.com
Postovne maju sice besne vysoke, ale ked si objednas viacero doplnkov naraz, tak sa ti to nakoniec moze oplatit, lebo maju nizsie ceny a dobru kvalitu vlastnych vyrobkov.



25

Re: Pshylium a laktobacily

Dakujem - hoci tam pisu, ze netreba drzat v chladnicke, myslis, ze vydrzi aj tie 2tyzdne teraz v lete cesty lietadlom, kym to pride z iherb? /inac odtail si objednavam aj pre celu rodinu kopu veci, som s nimi spokojna, len som sa doteraz probiotika neodvazila si objednat./



26

Re: Pshylium a laktobacily

Nuz zarucit ti to nemozem, v lete je to vzdy rizko, nikdy nevies, ako dlho su kontainery vonku na slnku, kym ich nalozia. Ja som obcas dostaval napr cokoladu zo Slovenska jemne roztavenu, tj teplota musela prekrocit 35 stupnov celzia co by asi probiotika nevydrzali dlho. Ale aj v tele su pri teplote 36 stupnov v crevach a neznicia sa, takze neviem. Ale ked prejdu tieto horucavy tak to bude bezpecne iste.



27

Re: Pshylium a laktobacily

RNG napísal(a):

Ja osobne pouzivam s jedlom bezne
http://www.swansonvitamins.com/NWF098/ItemDetail?n=0, ktore maju dost enzymov na bielkoviny(proteaza), sacharidy(amylaza),aj trochu lipazy na tuky aj trochu kyseliny(betain HCl, ktoru uz ako starsi clovek potrebujem, aby som nedostal kvasenie v zaludku=pala

Pozeral som tuto znacku enzymov od firmy NOW na iherb http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … ablets/856 a aj na swanson http://www.swansonvitamins.com/now-food … s-180-caps a nechapem preco maju rozdielne hodnoty v tabulkach. Myslite ze maju chybu v tabulke s hodnotami ?



28

Re: Pshylium a laktobacily

mozete prosim Vas odpovedat? pravdepodobne ste si nevsimli moj prispevok, dakujem smile



29

Re: Pshylium a laktobacily

Vyrobcovia casto menia zlozenie, aj bez upozornenia. Smerodajne je teda, co pisu na flaske. Zda sa, ze NOW zosilnil Superenzym a Swanson ho ten novsi predava.

Naposledy upravil: RNG (2015-12-02 16:33:30)



30

Re: Pshylium a laktobacily

na iherbe maju 2druhy

http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … psules/857



31

Re: Pshylium a laktobacily

OK.Supes enzymes nie je az tak "super" v porovnani s novsimi enzymatickymi vyrobkami, takze som rad, ked vyrobca sam zvysil obsahy bez zvysenia ceny.
Osobne radsej pouzivam len pancreatin a betain HCl s pepsinom osobitne, aby som si mohol podla potreby regulovat jednotlive zlozky. Tych 200 mg betainu mi nic neurobi, ked potrebujem casto 2 az 3 kapsule po 650 mg betainu, tj az vyse 1800 mg obcas.



32

Re: Pshylium a laktobacily

Aky signal vam dava zaludok ked hovorite ze niekedy davate 2 a niekedy 3 ? Podla coho usudite velkost davky vo vasom pripade ?



33

Re: Pshylium a laktobacily

Nuz zacne sa mi objavovat pocit ako pri prejedeni, tj pred kyselinami v krku.
Ked si to nevsimnem, tak pokracuju kyseliny v krku a pripadne az otrava zaludka.
Tak daleko to ale nikdy nenecham dojst. Najprv zvberiem extra kyseliny a ked ani t nepomoze, sterilizujem si zaludok koloidnou striabornou vodou Glg obvykle staci a ked nie tak o hodinu dalsi.
Treba sa naucit pocuvat na signaly zo  svojho tela a nenechat zajst situaciu pridaleko vyckavanim.



34

Re: Pshylium a laktobacily

tie pocity poznam dobre, takze by som nemal mat problem s davkovanim betainu, ale zaujimalo by ma este ako by som mal davkovat klasicky pankreatin a entericky pankreatin. objednal som si obidva, lebo mam v plane ocistit telo a zaroven aj zlepsit travenie. viem len to, ze ak chcem telo cistit tak musi davat pankreatin hodinu alebo hodinu a pol pred jedlom rano po zobudeni. len enviem ako to mam skombinovat.



35

Re: Pshylium a laktobacily

Entericky pancreatin sa nespotrebuje v zaludku a dokonca menej aj v crevach, kde sa rozpusti, tj ma vyssiu sancu sa absorbovat do krvi a tak cistit cele telo.
Entericky pomaha na travenie pre to menej