1

Téma: stenoza truncus coeliacus

Dobrý den,
chcem vás poprosiť o radu-pri CT vyšetreni mi zistili stenotu truncus coeliacus nad 60% a dve maličké aneuryzmy na linálnej arterii v oblasti chvosta pankreasu.Mám častejšie bolesti brucha ,hlavne po jedle a lahko sa zadýcham.Opakovane mám zvýšené dedimery,až trojnásobme,na hodnotu 1,480...Včera som bola na odbornom vyšetreni v Bratislave,kde ma objednali kvôli stenoze na operáciu.Samozrejme,nechcem ju podstupiť,mam z toho obavy,ale zároven sa bojim tých vysokých dedimerov,žiadny lekár mi nevie povedať,z čoho sú zvýšené,kedže embolia sa Ct vyšetrenim nepotvrdila...Objednala som si serapeptazze 120 000tbl,čo by ste mi doporučili?dakujem pekne za odpoved



2

Re: stenoza truncus coeliacus

Nuz to som si musel vyhladat cele, lebo o tom som este nepocul
https://en.wikipedia.org/wiki/Median_ar … t_syndrome
Ako na to ist doplnkami neviem.
D-dimery su fragmenty z krvnych zrazenin, tj ked ich mas velmi zvysenem, tak mas niekde krvne zrazeniny=tromby.
Takze si musis riedit krv a rozbijat krvne zrazeniny, tj musis brat dost velke davky serrapeptazy(3 x 120 000) a nattokinazy(3 x 4000 FU plus)



3

Re: stenoza truncus coeliacus

Dkujem pekne za odpoved,
idem na hematologické vyšetrenie,koagulačnú liečbu zatiaľ neberiem...od dnes uživam serapeptazze ,natokinazu si doobjednám...
dakujem,pekný den



4

Re: stenoza truncus coeliacus

OK
.Operacie su az posledna vec, ked bez nich nemozes fungovat. Uviodis, ci sa ti problem nezlepsi len tymi enzymami dostatocne na normalnu funkciu.



5

Re: stenoza truncus coeliacus

Samozrejme,na operáciu nechcem ani pomyslieť,viem,aký to je zásah do organizmu...ešte otázočka-kedže mi v piatok idú robiť komplexné hematologické vyšetrenie,hlavne kvôli dedimerom,asi by som mala s užívaním serapeptázzy počkať,že?Aby som výsledok neovplyvnila...
dakujem



6

Re: stenoza truncus coeliacus

OK, zacni brat az potom a pri dalsej  najblizsej kontrole si skontroluj aj tie dedimery, po case by to totiz malo problemy so zrazeninami a zo zrazenin vyriesit.



7

Re: stenoza truncus coeliacus

ok,vdaka



8

Re: stenoza truncus coeliacus

.



9

Re: stenoza truncus coeliacus

Dobrý den,
včera som bola na tej hematologii,doktorka mi predpísala nizkomolekulový heparin-0,4ml Fraxiparín s.c.,čo si samozrejme nechcem pichať,mam stale zvýšené dedimery,včera vyslovila podozrenie na systemové ochorenie,doporučila reumatolog.vyxšetrenie,GFS,bola som na Sono bruš.organov,lebo ma stale pichá a boli v epigastriu...,v piatok idem na scintigrafiu...Internistka mi včera povedala,že nevie,čo so mnou,nech si dám tú stenozu na truncus operovať..
Takže od včera uživam serapeptazze 3x2 caps 120 000,doporučili ste mi natokinazze-len pri popise čitam,že sa nesmie užívať pri poruche zrážania krvi,čomu nerozumiem...V krvi sa mi potvrdila candida..poprosim o radu,dakujééém



10

Re: stenoza truncus coeliacus

Porucha zrazanlivosti moze byt privysoka zrazanlivost aj prinizka. Pri privysokej zrazanl;vosti, co mas aj ty su nattokinaza a serrapaptaza dobre.
Fraxiparin sice riedi krv, ale nie bezpecne, moze to nastat krvacavost, a pri tom vsetrkom ti nevie rozlozit ziadne krvne zrazeniny, co vedia bezpecne urobit spomenute enzymy. Vseobecne upozornenia na doplnkoch su nariadene nasou FDA a to spravidla bez akychkolvek dokazov pravdivosti.
Ale nikdo sa nedokaze tejto vsemocnej federalnej ustanovizni, jasne nadrzajucej farmacii postavit na odpor.



11

Re: stenoza truncus coeliacus

ok,tak to budem uživať spolu,ako ste mi aj doporučili,freaxiparin nepichať,ok?o týžden skontrolujem dedimery+PTC



12

Re: stenoza truncus coeliacus

OK.



13

Re: stenoza truncus coeliacus

Dobrý den,
ozývam sa po dlhšej dobe a opäť chcem požiadať o radu a pomoc...Od operácie stenozy truncus coeliacus doktori ustupili,na scintigrafii sa potvrdila prekonaná plucna embolia,vypichala som si 70 inj.fraxiparinu,teraz ma internista prestavil na warfarin 5mg,INR mam1,66...Dnes som bola na hematologii,vyšla mi vysoka hladina homocysteinu,stale mám dedimery 1,320,-norma je do 0,500..Absolvovala som odbery v reumat.ustave-mala som hranične pozitivne scl,CIKI a ABBA protilatky...ešte niečo dopichovali,dnes hematologička uvažovala nad systemovým ochorenim,fibrozou,nádorovým ochorenim...už som zufalá,nikto so mnou nič nerobí,len mi povedia,že vysledky su zle a to je všetko...uživam probiotika,kurkumu,kyselinu listovu,vit.B12,B6,pijem glaviolu...dočitala som sa o uživani huby cordyceps sinensis-skusiť to?Mám tachykardiu a vnútorný nepokoj,doteraz som bola ok,ale už z tých bielych plášťov akosi blbnem....Môžem poprosiť o radu,čo doplniť,uživať,ked so stravovanim to je komplikované,na jednej strane nesmiem listovu zeleninu,na druhej ju musim...dakujem pekne:(