1

Téma: svrbenie konecnika

Ahoj,
Precital som tony prispevkov a stale si uplne neviem rady, preto pisem o prosbu o radu sem.

Mam problem so svrbenim konecnika v nocnych az rannych hodinach - je to palive, neprijemne svrbenie, ktore pri neskrabani o par desiatok minut zmizne samo.

Cela historia: asi v juli 2012 som bol na hudobnom festivale, kde som konzumoval rozne "stankarske' jedlo, po navrate domov ma chytila neuveritelna, hnacka, zimnica, vracanie, nebol som schopny ani chodit a prijimat tekutiny a potravu asi cca 3dni, neskor to vsetko preslo. Mam pocit, ze odvtedy mam nejaky problem s crevami, tzv. tazke travenie, urcite kombinacie jedal a alkoholu mi sposobia plynnatost, tazky pocit v crevach, az nechut do jedla (naposledy si pamatam par rumov+hovadziu polievku a pizza stangle..)

Bol som s tym svrbenim konecne u lekara, vzali mi 2x vzorky stolice na parazity a kvasinky, plus jeden ranny vyter. Vysledky vzoriek ukazali vsetko negat., az na zvysene mnozstvo kvasiniek v prvej vzorke (stvrtok) az po zanedbatelne mnozstvo v druhej vzorke (nasledujuci utorok...) < je takyto rozdiel vobec mozny (aspon oni tak tvrdia).

Vyter ze vraj obsahoval zlateho stafylokoka, lekarka mi napisala Ofloxacin, ktory som odmietol po zvazeni a precitani vsetkych prispevkov brat kedze vsetko nici a posiluje zle kvasinky.

Kupil som si Fungilen (Duhove elixiry), Clarkiu (trojkombinacia bylin Dr. H Clarkovej), Psyllium, Super Dophilus probiotika, a objednal som si GSE ktore este nemam,  a vsetko poslusne pozivam. Takisto mam dubovu koru, masti, Faktu cipky (pre istotu aby som vylucil hemoroidy, co je vlastne tiez jedna moznost).
Uplne som vysadil cukry a bielu muku, snazim sa dodrzovat kvasinkovu dietu ale stastnym ma to moc nerobi, a vlastne vobec neviem ci som nenasadil prilis drsnu kuru ktora vobec ma/nema vyznam a ci si vlastne nerobim sam sebe este viac zle..

Moje otazky su:

- co moze sposobovat taketo neprijemne az neznesitelne svrbenie len v noci a nadranom?
- mam dodrzovat protikvasinkovu dietu?

Za akekolvek rady budem velmi vdacny pretoze uz naozaj neviem comu a komu verit co sa informacii tyka.

S pozdravom
Miso



2

Re: svrbenie konecnika

Nuz iste nemas este crevnu floru v poriadku, to trva nejaky cas napravit,  na co odporucam najma MIKROVLAKNINY, probiotika, pripadne berberine a Triphalu.
Strikna protikvasinkova dieta je na likvidaciu silnych kvasinkovych premnozeni, ale je rozumne  vseobecne obmedzit cukry a biele muky a vyrobky z nich, lebo ich mame v potrave zialbohu privela a mikrovlaknin primalo, takze si vlastne candidu jedlom vlastne  vypestujeme sami.
Pouzivaj na toaletny papier vzdy trochu kremu, tak aj bojujem(a moj otec  dlhe destrocia predtym) proti hemoroidom.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-12 16:29:23)



3

Re: svrbenie konecnika

dakujem za odpoved. Este posledna otazka - mam objednany Candex a GSE od Nutribiotic. Prosim pekne - ake davkovanie je nutne pre zarucene vyhubenie zlateho stafylokoka? Pisal si ze 20 ppm na pol litra voday, ale nie je mi jasne mnozstvo 'ppm' - mozes mi to napisat v nejakej zrozumitelnej forme? (napr. pocet kvapiek na urcite mnozstvo vody, a pod..)...:) Dakujem pekne.



4

Re: svrbenie konecnika

ppm je koncentracia v miligramoch na liter.
Ked odporucam pit roztok GSE/citricidalu, tak obvykle hovorim o 60 kvapkach GSE do litra vody,pit po malych glgoch cely den, (pripadne z toho par kvapiek dat aj do nosa, usi, oci, ak aj tam mas nakazu)   tj zhruba koncentracii toho roztoku 720 ppm, ale to sa v tele rozriedi a rozptyli samozrejme na nizsiu koncentraciu, len na miest, kde mas toho zlateho stafyliokoka na jeho vyhubenie ma  byt koncentracia 20 ppm, ale mozno aj menej staci, podla druhy toho stafylokoka.



5

Re: svrbenie konecnika

dakujem za odpoved, uz tomu rozumiem. Informaciu o zlatom stafylokokovi mam len z ust lekara, ze vraj to mali z vyteru z konecnika. na to mi hned dala Ofloxin (ofloxacin) ktory som odmietol brat. Vzhladom na toto predpokladam, ze v crevach (?)

Naposledy upravil: miskosvk (2013-01-17 15:05:38)



6

Re: svrbenie konecnika

Zlatych stafylokokov je hromada, na kozi su u kazdeho casto aj inde, vo vnutri tela, tj pod kozou su ale skodlive znacne a nkiektore sa nedaju vyhubit antibiotikami(MRSA)



7

Re: svrbenie konecnika

OK. Otazka teda je, co pouzit, ked mi povedala, ze z vyteru sme vam zistili zlateho staf. ? Mne z toho vychadza len vnutorne pozitie GSE v davkach tak ako pises aby ho to vyhubilo. Dakujem a pekny den



8

Re: svrbenie konecnika

OK



9

Re: svrbenie konecnika

Ahoj RNG, 60 kvapiek do litra vody plati aj pre Citricidal Professional? Dakujem!



10

Re: svrbenie konecnika

Nie, ten je 60% tj staci 35 kvapiek do litra.



11

Re: svrbenie konecnika

RNG,

našiel som nainternete ako niekto vychvaľuje liek praziquantel na parazity.
Čo si o tom myslíte?
Nie je lepšie protokol Dr.Clark - JUKL?
Čo je účinnejšie?

Ďakujem



12

Re: svrbenie konecnika

Jukl je univerzal
a praziquantel je iba na urcity druh parazitov
ale musis vediet ako ho uzivat
praziquantel je na motolice, tasemnice, škrkavky, roupi, měchovci, někteří prvoci-giardia l



13

Re: svrbenie konecnika

Da sa kombinovat jukl pripravok s citricidalom? Pre istotu sa pytam



14

Re: svrbenie konecnika

Mik, praziquantel je len na niektore paraziry, protokol dr Huldy Clark je na ovela sirsie spektrum parazitov.
Neviem , ake parazity mas takze nespekulujem. Ja osobne by som najprv skusil neskodne doplnky, nez by som pouzil chemikalie.
A ked chemikalie, tak presne take, ake su na moje presne zistene parazity najucinnejsie.



15

Re: svrbenie konecnika

m3tr, da sa, bez problemov.



16

Re: svrbenie konecnika

Ahoj RNG, este k teme, chcem si natierat konecnik zmesou kokosaku, citricidalu a oreganoveho oleja (60%). Je to ok? Ake pomery mam dodrzat?

Takuto zmes by som chcel aj snupat nosom pri zapale dutin, pripadne na ekzem ... Neviem ci dobre uvazujem, je to ok?
Dakujem!



17

Re: svrbenie konecnika

Normalne rozrok citrcidalu je 4 kvapky na deci vody alebo kokosaku. Samozrejme da sa to zvysit na 2 az 3 nasobok bez problemov na vonkajsie pouzitie.
Oreganovy olej na vonkajsie pouzitie tak isto moze byt az do 2 %,na nechty na nohach,  ale na vnutorne pouzitie do nosa by som sa to neodvazil pouzit tak silne.Takze 4 kvapky do deci kokosaku, dobre zmiesat.



18

Re: svrbenie konecnika

dakujem RNG, do terajsej zmesi 25ml kokosaku + 1kv Citricidal si kvapnem jednu kvapku oreganoveho oleja a budem pouzivat vnutorne aj vonkajsie. dakujem este raz!



19

Re: svrbenie konecnika

RNG, prosim ta mozes mi poradit ako pripravit roztok Citricidal professional na kvapkanie do nosa ? Mam problem s mandlami.
Do vody ? Do kokosoveho oleja ? Kokosovy olej ktory mam je pri izbovej teplote tuhy ...

Mam pred citricidalom dost respect. Raz ked ma bolelo hrdlo som kloktal vodou s par kvapkami citricidalu a mal som pocit, ze som si hrdlo poriadne spalil/podrazdil. Citil som to este par nasledujucich dni.



20

Re: svrbenie konecnika

Do vody je to 4 kvapky na deci vody, tak isto do kokosaku. Kokosak treba zohriat v teplej vode, aby sa rozpustil. Bod rozpustenie je asi 26 stupnov celzia.



21

Re: svrbenie konecnika

Ahoj RNG, este k teme: kokosak+oreganovy olej na svrbenie konecnika pomoze, ale len ak si ho natriem pred spanim. Chvilu to trochu stipe, potom je vsetko ok az do rana.ked si ho vsak natriem skor, v noci zase svrbi. Je mozne, ze som dal malo oreganoveho oleja?

Skusal som uz snad vsetko co som nasiel: vazelinu, kokosak+citricidal, kokosak+oregano, Faktu mast, Faktu cipky, aj Fungicidin. Mast s obsahom dubovej kory tiez zaberie len na par hodin. Vsetky som skusal niekolkokrat denne pocas 2 tyzdnov (nie spolu, 2 tyzdne kazda moznost)

Mas este nejaky napad, co by mohlo pomoct? Probiotika beriem, Psyllium tiez, stolica je ok, nezapacha
Dakujem!



22

Re: svrbenie konecnika

Srbenie moze byt z roznych pricin   Moze to byt napr alergia, prekyslene telo, nejake mikroby a podobne.