1

Téma: alergia??

RNG
prosim ta, porad mi....raz za cas mavam na sliznici v ustach zapal, vyzera to ako stomatitida, ale je to take akutne, rychlo mi pride ako plamen-nemusim pred tym nic zjest a potom mi aj rychlo odide, vacsinou to mam uz na druhy den prec, vyzrate dasno totalne do krvi az po hrdlo, s opuchom ,boli ma to, nemozem ani jest,mam to konkretne aj dnes. Za lekarom som s tym nebola, co to moze byt a co mi na to pomoze , nemavam to casto, raz za cas...Velmi pekne ti dakujem za tvoje rady.



2

Re: alergia??

Rycho prichadzajuce a odchadzajuce su obvykle viralne javy a na take by mala byt ucinna koloidna strieborna voda. A zvysovat si vseobecne viralnu imunitu.

Alebo nejaka divna alergia??Naozaj neviem, co ine by to mohlo byt, ked je to tak rychle.



3

Re: alergia??

Dobrý deň chcem ťa poprosiť o radu. Manžel asi pred 3- 4 rokmi zvykol opuchnúť v okolí úst a na tvári. Vtedy sa to u lekára uzavrelo tak(na nič sa oficiálne neprišlo) že je to asi od liekov obsahujúcich metamizol(novalgin, algifen). Prestal ich užívať a ono to naozaj prestalo. Ale asi pred 3 mesiacmi to začalo znovu, napriek tomu že žiadne také lieky neberie. Nenašli sme nič z čoho by to mohlo byť, mysleli sme najprv že je to reakcia na enzými, ktoré začal brať  na čistenie tela(pankreatin 5x) ale aj po ich vysadení opuchol. Potom sme mali podozrenie na aspirin ale opuchol aj keď aspirin neužil.Stáva sa to asi raz za 3 týždne. Začne citiť také trpnutie nad perou a aj napriek tomu že hneď užije protiopuchový balíček ktorý mu dal lekár(aerius+prednison), opuch neprestane a spuchne mu postupne celé okolie hornej pery a okolie líc a očí. Neviem či to súvisí ale v poslednej dobe sa mu na koži(hlavne v hornej časti chrbta) objavujú svrbivé pupence, ktoré sú tvrdé a svrbia. Zmiznú zvyčajne do 2 dní. Preventívne musí brať 1 aerius každé ráno, tak nechápem že aj napriek tomu sa mu robí ten opuch a vyrážky. Máva herpes v poslednej dobe častejšie, tak neviem či by ten vírus herpesu mohol spôsobovať takéto problémy. Inak také veci ako nádcha chrípka(imunita) napriek tým herpesom nemáva vôbec.2x za rok si manžel robí bercsonov protokol, berie asi rok a pol policosanol a glycemic factor. Dáva si občas stress b, vit c.každé ráno do čaju pravidelne(kys. askorbová), občas vit. D,E, chaparal. Prosím ťa čo si o tom myslíš a čo by mohlo pomôcť? Ďakujem indiga



4

Re: alergia??

Nuz prednisom sposobuje puchnutie tvare sam o sebe. Ked chce brat nieco protizapalove ma na to curcuminoidy s bioperinom, boswelin, dumbier a rozne enzymy, 
Trputie nad hornou perou je tiez jeden z priznakov nastupujuceho herpesu, tak to poznam ja a okamzite nan zautocim, aby nemal sancu sa prejavit.
http://rng.nazory.eu/herpes



5

Re: alergia??

RNG asi som sa zle vyjadrila. Manžel opuchol aj keď ešte nebral prednison, takže s tým to určite nesúvisí, ten mu predpísali až keď asi 3-4 krát opuchol. Jemu začne trpnuť nad perou, HERPES sa mu nevyhodí, ale začne puchnúť. Ja som len myslela že máva herpesy ale nie keď opuchne, vtedy herpes nemá. Čo by mohlo pomôcť? Ďakujem indiga



6

Re: alergia??

Nuz nemam krystalovu gulu, ale ked mam len tak hadat, vyzera to najskor na nejaku alergiu. Protizapalove a rozne enzymy a hodne vody by mali pomoct, lebo zapaly su obvykle z roznych zamoreni a zamorenia sa odstranuju najma  enzymaticky.
Virusov je hromada, coraz viac a ktovie, ktore sa ako prejavuju, preto kazdemu odporucam si zvysovat viralnu imunitu, pre istotu.



7

Re: alergia??

Rng priatelku uz par mesiacov trapi ( alergia ) pocas dna sa jej uzobia vyrazki na krku zozadu a svrbia ju vyzeraju ako keby male stipance od komarov dokonca jej perkrat opuchla aj horna pera , mysleli sme si ze to je z jedla ale jedava stale to iste niekedy sa vyhadze niekedy nie . Bola u alergologicka ale ta nepotvrdila nic , brali jej ak krv ci nema zapal v tele a poslali ju na krcne a k zubarke ci nema niekde nejaky hnis co sposoby zapal . Ale nemyslim si ze to bude to .
Vyrazky jej zacali raz ked zjedla nieco pokazene neviem co presne to bolo ale asi ryza a aj zvracala v tedy a den nic nejedla od vtedy sa to tiahne .
Na tie vyrazky jej dali Rupatadin aby to brala kazdy den zatial

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-11-24 21:06:47)



8

Re: alergia??

Vnutorne zamorenie treba riesit cistenim pecene(protokol drBerksona) a enzymaticky, napr entericky pokryteho pancreatinu.



9

Re: alergia??

RNG napísal(a):

Vnutorne zamorenie treba riesit cistenim pecene(protokol drBerksona) a enzymaticky, napr entericky pokryteho pancreatinu.

A mohlo by to byt aj nieco ine ? pokial sa nepotvrdi zapal z krvi aj hnis v hrdle a na zuboch ?



10

Re: alergia??

Enzymy pomahaju aj tam vlastne