1

Téma: bioperine

zdravime mam otazku na bioperine. za prve ze ci je to obycajne cierne korenie co sa pouziva na varenie.a dalej ..mam objednany 3*60tab-10mg bioperinu,a uzivma aj glukosamin chondoitin a este q10200mg a ubiquinol 100mg denne.a moja otazka je ze ci ubiquinol ma taky zly prienik ako q10,chcem totiz brat q10 a ubiquinol aspon6-8hodin od seba a k comu sa mi viac oplati davat bioperine k ubiquinolu alebo tomu podvecernemu q10? a potom k tomu mozem aj tu zmes na kosti dat?staci k tomu 10mg bioperinu alebo uz treba dve tabletky?        dakujem



2

Re: bioperine

a este jedna odveci otazka lebo nechcem kvoli takej sprostosti zakladat novu temu,chcel som sa ta este opytat ci skodi pitie cez slamku podla teba,teda konkretne ten vzduch c osa dostane do zaludka,lebo viem ze ked clovek moc hlta a nabere pri jedle vela vzduchu tak to skodi....



3

Re: bioperine

Bioperine je vytazok z obycajneho cierneho korenia a ma vlastnost, ze zlepsi vstrebavanie v crevach aj velkych , slabo vstrebatelnych molekul

CoQ-10 sa majlepsie vstrebava, ked je spolu s tukmi, ubiquinol, jeho biologicky az 8 krat tak aktivna forma je tiez tukorozpustna. Mozno by aj na ich absorbciu pomohlo cierne korenie, ale zatial som to nikde nevidel spomenute, takze asi to nie je taky problem s absorbciou, ako mas napr z curcuminom, dumbierom chondroitinom, gugulom a inymi vysokomolekularnymi latkami, kde bioperine je velmi uzitocny.
!0 mg Bioperinu bohate staci.

Naposledy upravil: RNG (2010-09-12 19:13:02)



4

Re: bioperine

a este k tej druhej otazke....asi si si nevsimol kedze sme to odoslali v plus minus rovnakom case. takze by pomohlo inac aj aj rozdrtit chondroitin co ja viem do polievky a dat tam trochu obycajneho cierneho korenia?je to to iste? a nevies mi povedat co ma vacsiu molekulu ci q10 alebo uviqunol?aby som vedel s cim sa mi ten bioperine oplati vac brat



5

Re: bioperine

Nemam sajnu kolko je bioperinu v ciernom koreni. Samozrejme rozvarenie chondroitinu a pridanie cierneho korenia zvysi absorbciu znacne,lebo prave chondroitin ma velmi ubohu absorbciu(zalezi velmi od znaciek, ale priemerne su velmi slabo absorbovatelne)
Ubiuquinol ma 8 krat taku ucinnost ako COQ-10



6

Re: bioperine

no a este mi odpovedz prosimta co si myslis o tom co som sa ta pytal 2010-09-12 19:10:59    nechcem zakladat kvoli takej konine novu temu,ale velmi ma to zaujima aj keto je taka konina lebo som to niekde pocul a zamyslam sa nad tym ci je to naozaj skodlive lebo ja pijem casgto slamkou-inak nejsu z toho vzduchu nabrateho ustami pri jedeni naohodou ludovo nazyvane čemre?



7

Re: bioperine

Cemere su momentalne alergie/zapaly a nemaju nic spolocne s nabranym vzduchom. Dana latka , co vyvola cemer nemusi byt dokonca ani alergen v malych mnozstvach, ale ked jej dostanes naraz vela, trva nejaky cas, kym telo vyrobi dost enzymov aby tu latku rolozilo a dovtedy mas zapalovu/histaminovu reakciu.



8

Re: bioperine

Zdravím,  pan RNG ked chcem naordinovat otcovi Curcumin a Bioperine.

tak Curcumin tento:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Curcumin … e-Caps/307
3x denne,   jedna tableta s jedlom hej ?

A tento BioPerine 1x denne alebo 2x denne ?
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Bi … ablets/992
S tým curcuminom naraz alebo ako sa pise na obale ze 30-60minut pred jedlom?

Ako je to podla Vás najidealnejsie ?

Ďakujem pekne..

Naposledy upravil: letto (2015-05-17 09:38:18)



9

Re: bioperine

Nuz udrzobna davka curcuminoidov je 2 x 1 taka kapsula s bioperinom,najma proti Alzheimeru ako prevencia, ale intenzIvna pri silnych zapaloch je az 3 x 3 tie kapsule



10

Re: bioperine

a pri tych intenzivnych davkach 3x3 mam chapat ze 3tablety curcuminoudov 3x denne a  ku kazdej varke aj jedna tabletka bioperinu?

cize:  3curcuminoidy +1bioperine   a takto  3x denne hej ?



11

Re: bioperine

Jeden bioperin, 10 mg ti staci na absorbciu roznych velkych molekul.
Inac ja beriem taky curcuminoid, co ma v sebe uz bioperine.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=4
Alebo ine, kde curcuminoidy su vo forme fytosomov pozri napr na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=2



12

Re: bioperine

Jeden bioperine mi staci spolu s jednou tabletou curcuminoidov rozumiem... takze  ked si davam denne 3curcuminoidy tak si k nim budem davat aj 3bioperiny hej? ..... Btw tieto dve veci asi nemozu mat nejake neziaduce efekty vedlajsie ze? (ako napr vit K7 ktorý mierne zvysuje zrazanlivost krvi)

A tie cucruminoidy vo forme fytosomov su lepsie alebo aky je v tom vlastne rozdiel prosim Vas?



13

Re: bioperine

jeden 10 mg bioperin ti staci s  3 curcuminoidmi. je to len vytazok z cierneho korenia, kde 10 mg je asi 6 zrniek cierneho korenia. Curcuminoidy s bioperinom sa absorbuje zhruba 6.5 krat lepsie.
Potravinove doplnky nemozu mat ziadne skodlive postranne ucinky, inac by ich nedovolili predavat.
Fytosomy sa lepsie absorbuju vseobecne, podobne aj liposomicke formy. Ale na kolko je to v tomto pripade zatial viem len z reklamy vyrobcu(tvrdia ze 30 nasobne?...), co samozrejme nemusi byt celkom pravda. Ale aj sam na sebe to momentalne skusam, kedze mam ako starsi clovek reumaticke bolesti/lamku/osteoartritidu na co tie curcuminoidy pomahaju.



14

Re: bioperine

Aha rozumiem.... hej viem ze nemozu ma skodlive ucinky ale pre istotu reku spýtam sa Vás smile

Ok takto.. otec mal tie prechladnute krize a to mal dost silne ledva chodil ...(naordinoval som mu vsetko mozne serrapeptazu, ester C, oreganovy, extrakt olivove listy, D3+K2 , a uz je na tom lepsie odost citelne ,ale vravi ze ked dlhsie chodí alebo sedí tak ze citi potom taku bolest tam v krizoch este..... tak rozmyslam co by na to bolo vhodne skusit......... najprv zeby teda skusil brat  protizapalove kurkuminoidy a bioperine a asi najidealnejsie bude taka davka ucinna ako vravite teda 3x3 hej ?

Takto mozem mu to nadavkovat?
k ranajkam: 3xcurcumin +1x bioperine
k obedu :     3xcurcumin +1x bioperine
k veceri :     3xcurcumin +1x bioperine
tieto mam doma:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Curcumin … e-Caps/307
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Bi … ablets/992

zeby som mu dal takto ale na 7dni taku protizapalovu kuru a pak ked nepociti rozdiel tak by som mu dal nech uziva Serrapeptazu  3x120000UI ?

Moze byt co poviete?



15

Re: bioperine

Mozes si byt isty, ze proptizapalovu kuru vyse tyzdna veru znacne pociti. Odporucam ale 2 tyzdne.
Naviac je dobre pouzivat curcuminoidy aj pravidelne, v mensich davkach , tj jeden-dva denne dlhodobo, najma proti Alzheimerovej chorobe



16

Re: bioperine

Okej super super tak som zvedavy ako to zaberie.... a dam teda 2 tyzdne mu taku kuru ako radíte.
Takze mu naordinujem denne 9tabliet curcuminu a 3tablety bioperinu.   .... a pak preventivne ako vravite dlhodobo 1,2 kusky denne....
Ďakujem veľmo pekne smile



17

Re: bioperine

OK. Curcuminoidy su aj zaroven antioxidanty a ciastocne protirakovinne. Takze ich vrelo odporucam mnohym aj ako udrzobne /preventivne doplnky. Indovia ich jedia v koreni kari/curry
a my napr v horcici, ktora je farbena turmericom na zlto (zdroj curcuminu)



18

Re: bioperine

Tak to je fajnovota potom ked to je takto komplexne ucinne .  Mno takze zajtra mu zdvihnem davky a uvidime... pak Vám dam vediet ako mu zabrala kúra .

Ďakujem ešte raz pekne smile



19

Re: bioperine

OK.
Nasa obdoba domaca curcuminoidov su vytazky z dost podobnej rastliny Dumbieru/zazvor/Ginger/ingwer/ Zingiber oficinalis
Ale ten je viac korenisty a nie az tak ucinny. Ja ho casto nosim pri sebe proti zaludocnej nevolnosti z kolisania, najma pri burlivych letoch alebo na malych lodiach



20

Re: bioperine

Hej a vlastne aj z kurkumy to dostavam do tela ked si cistu kurkumu a cierne korenie trocha davam na kazde jedlo pravidelne..

curcuminoidy Vam pomahaju so zaludocnou nevolnostou pri letoch a na lodiach ? Zaujímavé... ako to principialne funguje?



21

Re: bioperine

Nuz curcuminoidy a gingeroly z dumbiera su protizapalove, tj ukludnuju tkaniny v tele. Najma hladke svaly v zaludku a crevach.



22

Re: bioperine

Aha rozumiem... chcem sa spytat tento Pioperine vlastne by som mohol pouzivat aj preventivne ked by som chcel aby sa mi poriadne mineraly a vitaminy z potravy kvalitne absorbovali cez crevo?

Najprv samozrejme ale musim doplnit kyseliny aby sa mi v zaludku dobre natravili kedze mam slabu tvorbu kyselin a potom toto by som mohol skusit?



23

Re: bioperine

Samozrejme ze mozes pouzit bioperine kedykolvek. Naviac je aj ciastocne antimikrobialny, ako vaxcsina korenin, takze jemne potlaci rozne mikroby v malokyslom zaludku.
Nuz kyseliny si musis doplnit, inac nebudes mat ani dobre travenie, ani dostatocnu obranu proti mikrobom na jedle.



24

Re: bioperine

Mnoo tak to je super !  , poskusam takto... samozrejme snazim sa aj kyseliny doplnat enzymy atd... 

Chcem sa spýtat Vy mate ake skusenosti s tým ze stress (vedomý alebo podvedomý) dokáže doslova vypínať tvorbu HCL zaludocnej...

NApr moja znama... je stresák ... ked ma nejake obdobie co ma vela stresu tak jej slabo trávi => slabo sa jej vstrebávaju Magnezium a Vápnik a isto aj iné minerály tým pádom a ide jej to až do tetanických symptómov resp príznakov... nepomahali jej ani betain ani enzymy nic... az pokial si nedala  malicku tabletku protiaden .... v momente vsetko ok.. trávenie...vylucovanie.. symtomy tetanicke nikde... takto  si dava napr mesiac tento protiaden raz za 2dni tu malicku tabletku a je v poriadku... a pak po mesiaci to vylúči napr na pol roka je ok.....

U mna sú dve moznosti a rad by som sa nejak dopatral ktorá je tá moja
1. Od zaludocnej chrípky mal HCL tvorba   
2. Od stresu sa mi vypína táto tvorba a kvázi aj ta zaludocna chrípka mohla sa na mna uchytit lahko tým pádom. Neviem ci to dobre zhadzujem na tu chrípku žaludocnu alebo by som sa mal zamerat na ten  uplne prvy korenovy problem stres...   Cital som raz zaujmave knihy kde sa vravelo ze cca 40% stresu je vedomeho ale väčšina zvyšných 60% je podvedomý stress ktorý si nemusi clovek ani uvedomovat ale je tam a z toho plynú potom rozne taketo veci...

Co si myslíte o tom uvazovani mojom ?
Ďakujem smile



25

Re: bioperine

Nezalezi na tom, co vyvolalo slabu tvorbu kyselin, ked ich nemas dost, musis si ich doplnit, inac ti netravi a v zaludku ti kvasi a hnije.
Stress treba potlacat, lebo je to zabijak a postupne vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov, vcitane zazivacich.

Prothiaden/Dothiepin Hydrochloride   je tricyklicky antidepresant a na stastie ma dost malo skodlivych bocnych ucinkov. Ale ucinok by sa mal dostavit podla lekarov az po niekolkych tyzdnoch brania
http://www.mentalmeds.org/prescription_ … iaden.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Dosulepin
Nuz osobne ja odporucam skor prirodne potravinove doplnky na depresie, tiez su ucinne a nemaju skodlive postranne ucinky. Prothiaden ma  SNRI ucinok,
napr vytazok z St John's Wort, kde davka ucinnych latok je 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu ma mechanizmus SSRI, SNRI, a tiez na hladinu dopaminu a GABA v mozgu, tj je ovela sirokospektralnejsia a bez skodlivych bocnych ucinkov, ako rozne antidepresivne lieky.
Pozri na
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1
kde odporucenu narazovu davku, ucinnu po 2 hodinach a trvajucu cely den dostanes v 3 kapsuliach.
Samozrejme to nie je ani skodlive, ani navykove v tejto narazovej jednodennej davke a napr moja zena to berie vzdy pred davovymi alebo stresovymi situaciami



26

Re: bioperine

hej to mate pravdu.. ja sa snazim potlacat stres kvalitne, ale ten podvedomy mozno nedokazem........ preto ten vytazok zo Sr. John's Wort vyskusam veruze , je tam totižto velmi velka sanca ze ma to da do kludu a aj HCL sa bude pekne produkovat smile

A poradim ho aj tej znamej....u nej ten protiaden napr za 1den hned zaberie.... zaujmave...  sice ten prothiaden ako vravite ze ma dost malo skodlivych ucinkov co je relativne dobre ste ma potesili opäť , ale ked sa dá tak istotne este lepsie bude takto cez ten prirodny doplnok smile Objednávam.

A tento vytazok teda je dobre pouzivat pred davovymi alebo stresovymi situaciami len alebo aj preventivne napr ze si tyzden budem davat ?

Ďakujem pekne za Vasu vycerpavajucu odpoveď a rady! wink



27

Re: bioperine

letto napísal(a):

hej to mate pravdu.. ja sa snazim potlacat stres kvalitne, ale ten podvedomy mozno nedokazem........ preto ten vytazok zo Sr. John's Wort vyskusam veruze , je tam totižto velmi velka sanca ze ma to da do kludu a aj HCL sa bude pekne produkovat smile

A poradim ho aj tej znamej....u nej ten protiaden napr za 1den hned zaberie.... zaujmave...  sice ten prothiaden ako vravite ze ma dost malo skodlivych ucinkov co je relativne dobre ste ma potesili opäť , ale ked sa dá tak istotne este lepsie bude takto cez ten prirodny doplnok smile Objednávam.

A tento vytazok teda je dobre pouzivat pred davovymi alebo stresovymi situaciami len alebo aj preventivne napr ze si tyzden budem davat ?

Ďakujem pekne za Vasu vycerpavajucu odpoveď a rady! wink

RNG to spominal v jednej teme , pokial nemusis tak si ho nedavaj , ucinok sa ale dostavy do dvoch hodin a trva 8 hodin takze ked citis ze ide na teba stress tak si to hned daj , tak isto je dobry Theanin a 5htp ktore mozes brat stale .

sr. john ber len ked mas istotu ze budes mat stresovy den a ked citis ze ide na teba stress .



28

Re: bioperine

Detto.
Inac ked ho zoberies a davova situacia sa nedostavi, nic sa nestane, tak telo neutrpi, len penazenka.
Inac tych 8 hodin ucinku je plneho ucinku, pokracuje to slabsie aj dalej.
Hypericin ma polcas rozpadu asi 8 hodin, ale hyperforin az 26 hodin
Nesmies prekrocit denne tu davku 3 kapsule, lebo pri viac  sa ti moze prilis zvysit serotonin, co moze viest k tiez neprijemnemu serotoninovemu syndromu.
A neodporucam to brat stale, telu musis dat moznost si poradit samotnemu s beznymi, nie prilis napatymi situaciami.

A to travenie si treba napravit za kazdu cenu, lebo zle travenie a absorbcia  vedie k stovkam aj velmi vaznych zdravotnych problemov a znacne skratenemu zivotu.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-21 11:13:30)



29

Re: bioperine

Jasne rozumiem tak toto je take len vtedy ked pojdem do stresu nejakeho ocakavaneho....

A nieco take co by sa dalo uzivat napr 2-3tyzdne  namiesto toho prothiadenu  nejestvuje v doplnkovej sfere prosím Vás ?

Hej to travenie sa snazim opravit... som si vedomy toho ze ked to nedam na poriadok tak si privodim kopu vselicoho..

Ďakujem Vám obom smile

Naposledy upravil: letto (2015-05-21 11:48:22)



30

Re: bioperine

Presne nahrada prothiadenu v prirode neexistuje.  Ved lieky naju ako umele chemikalie aj skodlive postranne ucinky, takze neviem pre co by niekto chcel presnu nahradu toho z prirody.

Inac zle travenie ma aj ucinky na neurotransmitery, lebo nedostanes niektore potrebne suroviny z jedla v dostatku na tvorenie tych neurotransmiterov.A nedostatky neyrotransmiterov vedu k depresiam a podobne.



31

Re: bioperine

njaaaj chapem uz..   ja som chcel reku nieco cim by mohla ta znama nahradit prothiaden prirodne..

Chcem sa spytat este.... co ste mi pisali vyssie v prispevku č. 11 ohladom curcuminoidov vo forme phytosomov...  tie su lepsie/ucinnejsie ako tie klasicke?

chcem si objednat dalsie a uvazujem teda ci jedny alebo druhe :
http://www.iherb.com/Now-Foods-Curcumin … e-Caps/307
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=2

A to co ste vraveli ohladom travenie to je silna pravda, to aj ja citim.. ked mam menej kyselin uz dlhsiu dobu (5mesiacov) tak sa citim sem tam taky malatny otupely .. viem ze to je z toho travenia preto sa snazim to travenie silnovybojovat si naspat za kazdu cenu smile



32

Re: bioperine

Nuz vyrobcovia tvrdia, ze phytosom curcuminoidov je az 30 krat tak ucinne absorbovany, ako samotne curcuminoidy.
Nuz sam to na sebe skusam momentalne, ale presne povedat, ci to je naozaj 30 krat tak ucinne ti povedat neviem.
Curcumin bez bioperinu alebo zmeneny na fytosomicku formu by som nekupoval Ak ho chces aj tak kupit, objednaj si zaroven bioperine a ber to spolu.
Inac bioperine zvysuje absorbciu aj roznych inych doplnkov

Naposledy upravil: RNG (2015-05-21 18:30:26)



33

Re: bioperine

hej hej bioperine mam uz doma cisty smile   

len kurkumin sa minul ten on NOW co som mal..(tam som dal tu davku ocovi nech je 3x3 denne) .....

Inak ked to porovnavam uz chapem preco sa odvolavaju na 30x vyssiu vstrebatelnost ...
v tomto co som mal teraz sa uvadza min 630mg kurcuminoidov
http://www.iherb.com/Now-Foods-Curcumin … &ic=12
a v tomto fytosomickom len 90mg na 1tabletu..  ale tam je ten hacik ohladom vstrebatelnosti mno
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … Caps/23084

A Vy co zatial pri testovani citite ? Ake mate pocity ?  ze to zabera cca rovnako ako bezny curcumin alebo lepsie  ci slabsie?


hej takze Bioperine je velmi dobry kedze takto zvysuje vstrebavanie cez tenke crevo aj iných veci ako vravíte to si budem davat sem tam preventivne smile  (cena je super cca 5€ stoji 120tabliet )

Ďakujem pekne smile

Naposledy upravil: letto (2015-05-22 12:15:58)



34

Re: bioperine

Tak isto mozes pouzivat aj cierne korenie. 10 mg bioperinu je tolko, co sa nachadza asi v 6 zrnkach cierneho korenia..
Kedze momentalne nemam nejaky velmi silny zapal ,kde by sa ucinky curcuminoidov ukazale markantne nemam moznost to dobre otestovat/posudit.



35

Re: bioperine

jasne rozumiem, super to su cenne info smile vĎaka

.. ozaj co sa hovorí, ze cierne korenie je zle na pecen alebo nejake ine organy co si myslite o tom?
je niečo na tom či JPP? tongue



36

Re: bioperine

Jpp.
V Indii ludia spotrebuju velke mnozstva cierneho korenia, cely zivot. Takze tam by to iste poznali.



37

Re: bioperine

Tak to neni o com potom smile ..... prosím Vás a mohli by ste mi napísať ako vlastne na akom principe funguje ten Prothiaden?

Pisali ste mi to ze je tricyklicky antidepresant a na stastie ma dost malo skodlivych bocnych ucinkov. Ale ucinok by sa mal dostavit podla lekarov az po niekolkych tyzdnoch brania



38

Re: bioperine

Prothiaden posobi velmi komplikovane, ale da sa to zjednodusit, ze priaznivy ucinok je SNRI, tj  udrzuje aspravnu hladinu norepinephrinu. Kedze sa v tele hromadi, az po dosiahnuti urcitej hladiny zacne jeho ucinok, tak vytazok z St John's Wort, je voci nemu ovela lepsi, lebo ma ucinky SSRI, SNRI aj na hladiny dopaminu a GABA v mozgu a naviac ucinkuje uz po 1.5 hodinach, nie je navykovy a ucinok trva viac ako 8 hodin.
Ale nemozes od bezneho lekara, co ne ma o jedlach a toboz o potravinovych doplnkoch ziadne vedomosti(cest vzacnym vynimkam) aby ti ho odporucil . Skor naopak ta bude od toho odhovarat,  lebo to ich v skolach  dobre naucili, tj nepouzivat nic ine, nez to, v skolach ucia.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-26 17:30:06)



39

Re: bioperine

Rng dnes som si dal prvy krat bioperine s jedlom a cca po 3-5 min sa mi grglo ale strasne stiplavo az ma krk a nos palil , moze tobyt z toho ? je to vlastne cierno korenie namlete ? to tiez pali



40

Re: bioperine

Bioperine je stiplavy vutazok z cierneho korenia.10 mg minitabletka je ekvivalent asi 6 zrniek cierneho korenia. Odporucam tabletky aby sa pomaly rozpustali.



41

Re: bioperine

RNG napísal(a):

Bioperine je stiplavy vutazok z cierneho korenia.10 mg minitabletka je ekvivalent asi 6 zrniek cierneho korenia. Odporucam tabletky aby sa pomaly rozpustali.

mam capsule od swansona , nabuduce vyskusam tablety teda ak najdem



42

Re: bioperine

http://eu.iherb.com/Source-Naturals-Bio … ablets/992



43

Re: bioperine

rng moze bioperin v capsuliach sposobovat riedku stolicu ? nie hnacku nechodim na velku potrebu stale , vecsinom len rano a pocas dna ale vzdy je riedka a stravujem sa dobre aj vlakninu berem . Dakujem



44

Re: bioperine

Normalna davka 10 mg by to nemala sposobovat. Ale vyssie davky mozu podrazdit creva.