Téma: Traviace problemy.Mozne parazity?

Zdravim RNG.
Uz davnejsie som ti chcel pisat,kedze som tusil,ze som dostal nieco coho sa len tak nezbavim,ale stale som dufal ze mi pomozu lekari.
No ale po dvoch hospitalizaciach-silny zapal hrdla a nahle problemy s travenim som zistil,ze ak to nezacnem riesit aj u alternativnych lekaroch,tak budem do nemocnice chodit ako na rekreaciu.:o
Tak najprv som skusil iridologov,kedze v septembri som si ako prve vsimol velku zmenu na ociach,ktore zrazu akoby stmavli-znevyrazneli a mali chory vzhlad.
S tych vaznejsich veci mi zistili,velmi oslabeny zaludok-nizka kyselina,parazitov v tenkom creve,zrejme niekde v zaciatku,silne spazmy v dvanastniku,maly zapal pazeraka potvrdeny aj na gastro vysetreni,potom pretazeny-zaneseny lymfaticky system a oslabenu pravu oblicku-so zrejme prasknutymi cystami.
K tomu vsetkemu som ziskal povlak na jazyku a seboreu.:rolleyes:
A celkovo sa stale casto citim unaveny,oslabeny a ze na mna ide choroba-chlad,studene ruky atd.
Takze co za svinstvo by to podla teba mohlo byt a ako sa toho zbavit?

Naposledy upravil: Erik Masters (2015-02-28 20:48:01)



2

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Definitivne si najprv naprav travenie, tasm mozes mat koren 90% svojich problemov. Tj ber extra kyseliny enzymy mikrovlakniny a probiotika
Na parazity je protipatrazxiticka kura, napr pozri sa na 20 dennu protiparaziticku kuru, co dostanes z firmy JUKL. To je povodna kura dr Huldy Clark  ucinna na vyse 80% vsetkych parazitov



3

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Tak to travenie je urcite hlavny problem,len stale mi vrta v hlave ze kvoli comu to vzniklo.
Kedze zijem relativne zdravo,nepijem,nefajcim,tak taku nahlu zmenu stavu muselo nieco vyvolat.
Ono predtym som mal problem so zubami,po trhani silna infekcia a vybral som zo 2 balenia Amoksiklavu.

Som inak objednany aj na sensitiv imagio co by malo byt podstatne lepsie ako f-scan.
Dovtedy chcem pockat aj s kurou,ak ozaj nieco mam aby som vedel,ze co to bolo.

A ake enzymy/doplnky myslis a by si vedel odporucit?



4

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

OK. Hoci osobne tym roznym rezonancnym metodam az natolko nedoverujem.
Kyseliny su najma betain HCl, a na enzymi odporucam najma pancreatin. Na vyrobcoch nezalezi ale na davke/ucinnosti a cene za to zalezi.
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … l&ic=1

Naposledy upravil: RNG (2015-03-03 23:19:46)



5

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Kvoli comu nedoverujes niecomu ako F-scan? Malo spolahlive ci skodlive?



6

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Malo spolahlive. Velmi to zalezi od toho kto  to aplikuje a dekoduje



7

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Inak robil som aj slinny test,kde sliny sa hned prepadavaju v pohari,cize potom mam candidu?
Uz zo 2 dni mam aj nizko sacaharidovu dietu,kde som sa ziadnych cukrov,peciva,cestovin nedotkol a necitim sa bohvieak.
Tie huste sliny ci hlien alebo co to je,uz mam pocit ze mi niekedy ide zo vsetkych otvorov,hlavne z nosa/dutin cez hrdlo akoby najviac.
A ked si dam nieco ako zazvor ci GSE dlhsie po jedle,tak ma hrozne nafukuje/vygrgava.

Cize to nafukovanie a to vykasliavanie hustych slin, je dobre alebo zle?

Naposledy upravil: Erik Masters (2015-03-06 23:35:28)



8

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Nafukovanie je z nedostatku kyselin a enzymov, najma pri zlej crevnej flore.
Pri nizkosacharidovej diete, ked jes viac tukov a bielkovin, potrebujes casto  aj viac enzymov a kyselin
Inac to poriadne nestravis a teda samozrejme ze si oslabeny. Pridaj si kokosovy olej, az 3 lyzice denne, tro ti doda extra energiu a zaroven pomoze potlacit candidu.



9

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

No tak bol som na tom rezonancnom vysetreni a potvrdili sa moje hororove vizie,kde som zaneseny vsetkym moznym od Helicobactera cez skrkavky az po pecenovu motolicu.
Som riadne dopadol kvoli lahostajnosti mamy k hygiene macky,som vedel ze nakazi celu rodinu.:mad:

Mi robili aj ten plazmovy generator,ale to je pomale a tie velke to asi nedokaze vyhubit,na doladenie po kure mozno dobre,inak zderstvo.

Teraz som na 2dni tej kury toho Parazitalneho JUKL balicka a miestami mi odlahne riadne,hlavne po klinceku ale stale sa vracia slabost.
Celkovo mam caste nehorazne grganie a cez noc som citil dost intenzivny pohyb v bruchu co som este nezazil.
Je to hadam dobre nie,znamena ze to skapina?

Naposledy upravil: Erik Masters (2015-03-20 12:07:32)



10

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Grganie je nasledok nedostatku kyselin a teda mikroby rozneho druhu, od hnilobnycy az po kvasne sa ti veselo v zaludku rozmnozuju a otravuju telo.Nehovoriac o tom, ze bez dostatku kyselin mas travenie a absorbciu poskodenu. Takze tam mas hned vysvetlenie tej slabosti, bez ohladu na mozne parazity. A asi mas aj malo enzymov, co to este umocnuje. A pre nedostatok kyselin  a teda neustale invazie roznych v zaludku rozmnozenycy mikrobov mas znicenu probioticku crevnu floru
Rezonancnym "vysetreniam" sa neda verit celkom, pre to ich napr v USA zakazuju pouzivat na diagnozy.



11

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Tak co s tym zaludkom,co na to este treba?
Ten Betain HCL a Jarro Zymes stacia?



12

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Nuz stacia v spravnej davke napravit travenie a absorbciu, ale odporucam si napravit aj crevnu floru, tj brat kazdidenne doplnok mikrovlaknin a obcas si nasadit probiotika.



13

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Rng za aky cas by sa malo skonzumovane jedlo vylucit stolicou ?
ja som dnes o 10:00 jedol makove jedlo , a o 21:00 som mal v stolici mak , pride mi to malo 11 hodin aby ta potrava presla crevom , kolko by to malo byt teda ?



14

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Nuz moze to byt len 12 hodin, ale moze to byt az 36 hodin. Samozrejme prikratko znamena, ze sa nestacilo jedlo poriadne rozlozit a vytazit z neho rozne ziviny.



15

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

RNG napísal(a):

Nuz moze to byt len 12 hodin, ale moze to byt az 36 hodin. Samozrejme prikratko znamena, ze sa nestacilo jedlo poriadne rozlozit a vytazit z neho rozne ziviny.

a ako to mozem zmenit ? berem kyseliny aj pankreatin pravidelne s jedlom .
aj probiotika a vlakniny



16

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Nuz to ti uz nepoviem, lebo ako dlho trva jedlo v traviacom systeme zavisi od kopy veci.
Najma od zlozenie samotneho jedla, ale aj od mnozstva kyselin, enzymov a predtym jedenych jediel.



17

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

RNG,

mám jednu otázku keď si dávate napríklad hrozno, tak pol strapca beriete betain?
Keď mám značný nedostatok kyseliny je treba betain dávať aj pri jednotlivom ovocí?

Ď

Naposledy upravil: Mik (2015-11-22 15:15:05)



18

Re: Traviace problemy.Mozne parazity?

Samozrejme. Hrozno ma na sebe mikroby a obsahuje plno cukru na ich rozmnozovanie, Tj ked nezoberiem kyselinu, tak sa rozmnozia.