1

Téma: Akcia na poštovné v iHerb

Letecká pošta zdarma pre medzinárodné objednávky nad 40,00 dolárov! končí 30.apríla 2012.

Ak si niekto objedná dva balíky do 22€, tak zaplatí poštovné 12$. Ak si objedná jeden balík nad 40$, poštovné má zdarma. Ak ho colníci neodchytia, ušetrí, ak odchytia, zaplatí 20%DPH, čo je stále menej než poštovné za dva balíky do 22€.



2

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Teraz je rovnaká akcia opäť. Do 31. júla je poštovné pri objednávkach nad 40 USD úplne zadarmo..  treba to využiť



3

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Od dnes je opäť táto akcia k dispozícii.. nad 40 USD poštovné zdarma..
No na iherb sa už International Airmail volá "Global Mail by DHL" - je to to isté ako International Airmail?
Ešte včera sa to volalo International Airmail a poštovné nad 40 USD bolo pri tomto spôsobe doručenia 4 USD ako vždy.. (sledujem to denne, lebo sa mi neoplatí objednávať, keď platím poštovné, kvôli finančným záležitostiam)



4

Re: Akcia na poštovné v iHerb

International airmail je termin ktory znamena medzinarodnu letecku zasielku, ale nespecifikuje prevadzkovatela. Moze to byt US Postovy Servis, ktory ma viac kategorii pre letecke zasielky, moze to bytUPS, FEDEX, DHL a ine.
Ja som na vacsie zasielky pouzival DHL dlhe roky.



5

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Čakám , kedy mi colnica pošle balíček z I Herbu, tam som objednávala prvý krát. Teraz by som rada využila zľavu aj vHealthdesigns, a tam som sa dočítala, že pri objednávke nad 49 dolárov je doprava zdarma. Neviem, či som to dobre pochopila. Prosím o radu. Aj v I herbu je poštovné nad 40 dolárov zdarma?  Dokedy to trvá?
                                               Ďakujem!

Naposledy upravil: Zorana (2012-10-12 16:01:53)



6

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Dokedy to bude trvať ti povedať neviem, môžu to zo dňa na deň zrušiť, na iherb je to zdarma nad 40 USD
(Orders up to $80.00, and 4 pounds (1814 grams))
Na healthdesigns sa tá zľava vzťahuje iba pre oblasť USA..



7

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Ďakujem  Delux.

Ked to  poštovné sleduješ, poprosím Ťa, aby si nás na to upozornil. Tiež nepatrím medzi tých , čo ani nevedia za čo eurá míňajú.
   Táto objednávka, na ktorú doručenie od colníkov čakám , ma tiež vyšla podľa mňa celkom fajn. Objednala som za 160 dolárov, 18 mám zľavu a poštovné vyšlo na 22,22 dolárov. Poštovné celkom mínus zľava je 4,22 dolárov.



8

Re: Akcia na poštovné v iHerb

OK, jasné, potom sem napíš, koľko si platila DPH a clo



9

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Určite napíšem.

   Sama som na to zvedavá. Vo štvrtok večer som im preposlala doklady, včera mi poslali mail, že je to OK, a dávajú mi zásielku na preclenie.
    Už aby bola u mňa.

    Ešte mám na teba dotaz. Aj Tebe sa stáva, že ak je príspevok väčší ako ten obdlžnik , že Ti neprejde?

Naposledy upravil: Zorana (2012-10-13 07:46:45)



10

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Myslíš text príspevku tu na fóre?
Písaval som aj 20 riadkov, bez problémov, vždy to prešlo v pohode (ak myslíš príspevky na tomto fóre)



11

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Ahoj Delux!
  Ak si nablízku, odpovedz mi prosím Ta obratom, objednávky sa v mesiaci nasčítavajú pri určovaní cla a DPH?
     Práve som poslala druhú objednávku do iherbu na 40 eur. Prvá bola na 142.eur.



12

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Neviem, či rozumiem ako to presne myslíš..
Nič sa nesčítava, žiadna suma, každá objednávka je preclievaná separatívne, tj. výsledné sumy DPH/clo vôbec spolu nezávisia..



13

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Bolo mi povedané jednou známou, že  všetky objednávky v jednom mesiaci sa nasčítavajú. Príklad" Tento mesiac objednáš za 140 eur  hned druhá objednávka v tom istom mesiaci bude 40 eur. Ani jedna samostatne nemá byť zaťažená clom. Ale spolu je to 180 eur a  už patrí clo. Či to colníci berú takto, alebo je to jedno koľko objednávok  je do 150 eur v jednom mesiaci. Dúfam, že som to veľmi neskomplikovala.a že si ma pochopil.

Naposledy upravil: Zorana (2012-10-15 17:30:20)



14

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Najlacnejšia pošta z iherb je dočasne zadarmo nad 40$.



15

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Ivan napísal(a):

Najlacnejšia pošta z iherb je dočasne zadarmo nad 40$.

To sa na tej stránke zobrazí ? alebo to vzíde až po nahádzaní do košíka??? Vďaka !



16

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Ukaze sa to az v kosiku, tesne pred tym ako nakup finalizujes. Ak  sa ti to nepaci, nefinalizuj nakup a zrus ho.



17

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Vďaka. A tá zľava 5 USD z dopravy platí len pri prvonákupe?, na ostatné nákupy už nie???



18

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Prosím Vás, ak objednám z iHerb cca za 40€, tak platím tu doma ešte nejakú DPH 20%? Alebo ako je to? Objednávala som do 22€, ale chcela by som naraz aj viacej, len sa bojím, že zaplatím zbytočne viacej. Ďakujem vopred za každú radu.



19

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Nuz co, platis extra 20%. Najhorsie je ale, ze ti mozu balik zdrzat na cle.
Na 40 euro je to 8 euro extra. Ale zase neplatis 2 x postovne



20

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Zabudla si pozrieť dátum, kedy to bolo písané!

Madonna napísal(a):
Ivan napísal(a):

Najlacnejšia pošta z iherb je dočasne zadarmo nad 40$.

To sa na tej stránke zobrazí ? alebo to vzíde až po nahádzaní do košíka??? Vďaka !



21

Re: Akcia na poštovné v iHerb

na iherbe je nejaký balíček a odpočítava sa čas - neviete o čo ide- je to len pre zahraničie? ..+.Píše tam že je teraz do konca novembra akcia na doplnky 10% .. avšak niektorí tu písaii že im akciové veci colníci preclievali ako plnú cenu - Ja som minule kúpila za akciové ceny ako obvykle a všetko bolo Ok, Vďakabohu....



22

Re: Akcia na poštovné v iHerb

Preclievanie moze vychadzat len zo skutocnych cien zaplatenych.Bez ohladu, ci sa jedna o akciu alebo nie.