1

Téma: materske znamienko

Rng, prosim co mam robit,ak som si nechtiac nejako jemne poskodila znamienko a trosku mi tecie krv? Je to velmi nebezpecne? Pred casom som bola u koznej, ktora mi povedala,ze to nie je nebezpecne znamienko.
Vdaka



2

Re: materske znamienko

To nie je nebezpecne. materske znamienka su len melaminove poruchy povacsine.



3

Re: materske znamienko

Pozdravujem pekne.Chcela som sa skôr poradiť chcem si dať vybrať znamienko materske nedavala by som ale vadi mi pri noseni spod.pradla bola som u kožného a nasiel mi akesi dvojfarebne vraj su to rizikove znamená.  Neviem či to bude bezpečne vyberať aky mate na to nazor , , či radsej prelepovat anesparat do toho? Vraj vtedy keď sa do to rype ze je to horšie dakujem pekne smile



4

Re: materske znamienko

Rypat nie, ale vyrezat je dobre aj na melanomu, nielen "podozrive"  znamienka.



5

Re: materske znamienko

Dakujem dam si ich teda vybrať wink



6

Re: materske znamienko

OK.
Ranu si natieraj zmesou kokosoveho oleja a jemneho praskoveho cukru, tak sa rychlejsie zahoji a s mensou jazvou. Ja do toho pridam aj par kvapiek citricidalu (5 kvapiek na lyzicu
kokosaku a 1.5 lyzice jemneho praskoveho cukru a to mam v kazdej kupelni,lebo je to trvanlive aj dlhe mesiace , bez chladenia)



7

Re: materske znamienko

RNG napísal(a):

To nie je nebezpecne. materske znamienka su len melaminove poruchy povacsine.


Ja som sa dočítala že je mozne si odstranit maters. znamenka urinoterapiou- potierat -len pre info.



8

Re: materske znamienko

Niekedy.



9

Re: materske znamienko

Tie melaminove poruchy (cervene alebo hnede skrvny) sa daju doplnkami alebo stravou obmedzit? dakujem



10

Re: materske znamienko

Poruchy na kozi su pravdepodobne sposobene ultrafialovymi lucami alebo nejakymi volnymi radikalami=zamorenie Takze rozne antioxidanty a enzymaticke odmorovanie by na ne mali posobit. Na poskodenie UV odporucam najma vitaminy E a C, ale pravdepodobne aj D-3 a rozne ine antioxidanty.
Momentalne na moje pecenove skvrny skusam silny antioxidant, resveratrol v DMSO(0.5%) a zda sa ze blednu



11

Re: materske znamienko

Ahoj RNG chcem sa ta spytat mam vela znamienok na tele a tvoria sa mi nove male da sa to nejako zastavit alebo aj odstanit ?..Som cital ze by sa to dalo Enyzymami co si spominal doma mam tentohttp://www.iherb.com/Country-Life-Gluten-Free-Pancreatin-100-Tablets/1718#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=pancreatin&rc=68&sr=null&ic=.Mam ho brat ze 4 pirulky rano a 4 pirulky vecer?? to by malo byt 6 gramon pancreatinu ako odporusa pomohlo by to na tie znamienka?? A este sa chcem spytat co k tomu by si doporucil na zvysenie ucinnosti ??? Takisto by som sa chcel aj chranit proti rakovine koze kedze ich mam dost na sebe a este idem k tomu na dovolenku do egypta kde je to slnko dost silne ...Rozmyslam brat este betaglukan aspon 500mg denne .Je aj vitamin d3 dobry?



12

Re: materske znamienko

Nuz skus, znamienka su casto vyraz zamorenia tela a odmorit je teda pre kazdeho dobre.
Pri poskodeni koze silnym ultrafialovuym svetlom je dobre nosit saty, zostavat co najviac v tieni, natierat sa napr kokosobym olejom, a samozrejme brat antioxidanty, ako vitamin C(3 gramy) a vitamin E 800 az 1200 IU.



13

Re: materske znamienko

Daukjem rng a mozem brat aj vitamin d3? kedze mam dost znamientok  aje slnecny vitamin??A este sa ta chcem sptytat je to dobra ochrana ked budem brat denne 6 gramov pancreatinu ,500mg betaglukan ,vitamin d3 2000IU,obcas zinok ,a C,



14

Re: materske znamienko

D-3 nie je silny antioxidant, ale v tele ma hromady funkcii, takze ho odporucam kazdemu pre istotu.
Privela ludi totiz ma nedostatok D-3 v krvi, hlavne v zime alebo ked sa natiaraju kremami s prisilnymi faktormi tienenia(spf30 az 50)
Novsie odporucenia lekarov vyskumnikov su 50 az 85 nanogramu D-3 na mililiter.
Ale to nema so znamienkami nic spolocne
Na kozu su najma rozne antioxidanty, vitamin E, vitamin C, resveratrol,rozne karotenoidy a podobne.



15

Re: materske znamienko

dakujem RNG tak sa budem chranit pred rakovinou hlavne
D3 2000 denne,betaglukan aspon 500mg denne a ten pancreatin6 gramov dene bude to stacit?



16

Re: materske znamienko

Samozrejme to je dost aktivna obrana. Pomahaju aj ine antioxidanty, ako vytazok z hroznovych semien/grape seed extract, v davke 200 mg proantokyanidov, odporucam tiez jod a selen, z roznych dovodov ich telo tiez potrebuje, tak ako vitaminy C a E.



17

Re: materske znamienko

Dobrý večer, pán RNG, mám na krku pravdepodobne znamienko, ktoré veľmi svrbí, je to taká vystúpená časť, myslím, že to je znamienko, aj keď nie je nejako sfarbené, skôr také začervenalé. Čo je podľa vás dobré s tým urobiť? Dať si to vybrať  a dať na rozbor? Dá sa použiť aj niečo prírodné, aby to prestalo svrbieť? Ďakujem.



18

Re: materske znamienko

Dat si to vybrat. Ked je to prec, tak robit rozbory nema zmysel.



19

Re: materske znamienko

A čo ak by išlo zhubné znamienko? Vtedy tiež nie je potrebný rozbor? Dočítala som sa o nejakej čiernej masti, kedy znamienko samo odpadne, nie je nutné operovať, čo na to hovoríte? Je to bezpečné? http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic … amp;t=3378



20

Re: materske znamienko

O ciernej masti som pocul ale neviem, nakolko je ucinna.
Ked nieco vyrezes, tak to tam uz nie je, takze rozbory su zbytocne. Keby to bolo rakovinne, tak ak tam zostali nejake bunky, aj tak sa ti to znova objavi a musis to adresovat protirakovinnymi