51

Re: Koloidný roztok striebra

Do koloidneho striebra nesmies pridat nic, ani len "cistu" vodu, len ultradestilovanu a  demineralizovanu, inac akekolvek iony  ho deaktivuju Odohra sa to v priebehu par sekund. Preto aj neodporucam koloidne striebro na liecenie roznych problemov v tele, lebo jeho ucinok  po stretnuti sa s kyselinami v zaludku sa zmensi na tak malu, ze dalej v tele je velmi malo ucinne. Len velke davky koloidneho striebra ucinkuju dalej v tele, a to uz nie je potom doplnok, ale masivna davka .
Takze sterilizacia oci,. nosa , povrchove pouzitie a pokazeny zaludok , to su funkcie, na ktore je velmi dobre. Ostatne su okrajove a potrebne su na to masivne davky.

Naposledy upravil: RNG (2012-11-27 15:21:48)



52

Re: Koloidný roztok striebra

RNG, čo by si radil na chronicky zapal zubu-az na kost/periodentitis chronica/ u 7 roč. dieťaťa? Tvorí sa mu tam hnis. Má striebro šancu dostať sa pod zub. Viem, že mu ho prevrtávali.



53

Re: Koloidný roztok striebra

Podobne pripady som riesil zoparkrat sam takto
http://www.rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro
Koloidne striebro sa tam nedostane



54

Re: Koloidný roztok striebra

RNG, pises, ze koloidne striebro sa hodi aj na pokazeny zaludok, ale ved tam sa stretne s kyselinami...podobne asi aj pri helikobakterovi...tak ako vlastne?



55

Re: Koloidný roztok striebra

Iony su v zaludkyu aktivne len niekolko sekund, nanajvys minut. Ale to staci na znicenie roznych mikrobov.
Mam to vyskusane pri pokazenom zaludku uz mnohonasobne za dlhe roky, , tak isto moja zena a cela nasa rodina.

Helikobakter si vynicil moj brat, ked sa mu vratil znova a znova po pouziti kombinacie atb, a uz par rokov ma pokoj. Takze ani o tom nemozem nijak pochybovat.
Nakoniec helikobakter je len silne kyselinovovzdorna bakteria, ale nevzdoruje ani zinkovym ionom, ani striebornym a ktoras sa vie maskovat pod zaludocnym mazom, takze do nej slabo prenikaju atb. Ale agresivnym ionom sa neubrani.



56

Re: Koloidný roztok striebra

RNG chcem sa spytat, ci aplikacia KS 40 ppm , 1 kv. do kazdeho oka nemoze uskodit, lebo som kvapol manzelke do kazdeho oka a potom som niekde ne nete cital,ze KS nad 10 ppm sa nema kvapkat do očí......co si otej info myslis?
Dakujem....



57

Re: Koloidný roztok striebra

Blbost. Mnozstvo striebra v 40 ppm je 40 mg na liter, a kvapka je 0.00006 litra, takze striebra je tam mizivo.
Inac ja si osdobne vyrabam koncentreacie od 25 do 35 ppm ionickeho, tj spolu s neutralnymi casticami je to aspon 50 do 70 ppm a kvapkam si ho do oci uz dlhe roky.



58

Re: Koloidný roztok striebra

Chcem sa spytat na nazor, zvazujem kupu pristroja na alkalicku vodu, pripadne vyrobu striebornej vody. Na SVK som sa najviac stretol s PTV pristrojom - http://voda.netcabinet.net/sites/ionizovane_vody.html

Co si o tom myslis? Myslim, ze je to lepsie ako voda z vodovodu ale, co sa tyka tej striebornej vody, tak neviem - su tam uvadzane jednotky ORP a mV a ty uvadzas vsade ppm.

Uplne tomu nerozumiem, je lepsia reverzna osmoza alebo takyto ionizator?



59

Re: Koloidný roztok striebra

Ten ionizator pracuje z obycajnej vody z kohutika. Na vyrobu koloidnej striebornej vody treba ultra destilovanu a deionizovanu vodu. Takze tu je nejaky podvod.
Merace rozpustenych mineralov vo vode meraju v PPM(parts per million, alebo mg na liter vody) alebo vodivostou v microsiemens. To vsak  namera ionicku cast mineralov vo vode,tj rozpustene latky podla ich disociovanych ionov,  nie neutralne koloidne ciastocky

Osobne dodavam mineraly do tela vo forme jedla, alebo doplnkov vo forme a vzajomnom pomere, ktora sa dobre absorbuje a zabuduje. Ionizovana voda doda len nanajvys par miligramov a spotreba draslika je napr 4 gramy, sodika 2.5 gramov, vapnika 1.5 gramov a horcika 0.8 gramov teda viac radov viac, nez moze ionizator dodat, ked doda vobec nieco z tychto.

Vobec uloha vody je vynasat prebytky a neziaduce latky s tela, nie je to zdroj mineralov. A na to potrebujes vodu co najcistejsiu.

Naposledy upravil: RNG (2013-04-15 14:40:54)



60

Re: Koloidný roztok striebra

Rng  aky je tvoj nazor na tento vyrobok s obsahom koloidneho stirebra z hladiska obsahu ucinnych latok a teda aj ucinnosti produktu?

http://www.iherb.com/OxyLife-Stabilized … l&ic=1

Dakujem za odpoved



61

Re: Koloidný roztok striebra

mate nejake info, ci sa este da kupit ta koloidna strieborna voda z Lucenca?



62

Re: Koloidný roztok striebra

?
Dufam, ze ano



63

Re: Koloidný roztok striebra

Jasné že dá:
p.Machu 0949127872,8 euro/liter.



64

Re: Koloidný roztok striebra

OK



65

Re: Koloidný roztok striebra

Ahoj RNG,
mam koloidne stirebro od p. Machu, kvapkam si ho do oci na zvlhcenie oci(nosim okuliare a mam pracu pri PC) a zevraj to moze trochu aj upravit zrak.
No problem je, ze
1. ked si kvapnem do oka, zacne ma akoby rezať/páliť v oku, ale len asi 5 sekund - moze to byt nejaka reakcia? pouzivam tuto flasticku, no neviem akoby som zistil, z akeho materialu je,
http://www.pilulka24.sk/sensivit-10-ml- … apky-10-ml
2. ak by som si to chcel striekat na tvar, neviem najst pumpicku bez kovovej pruzinky,
3. robim dobre, ak si s tym vyplachujem usta pred spanim po umyti zubov? neznici to aj nejake bakterie, co by tam mali ostat?

dakujem



66

Re: Koloidný roztok striebra

Koloidne striebro sa vyraba z ultracistej deionizovanej vody, po sposobi v ociach osmoticky sok na par sekund. Tomu sa neda vyhnut, zialbohu.
Osobne sa nesnazim vsetky mikroby vybit, to je stary pristup ku zdravui este od Kocha a Pasteura. Dnes sa snazia lekari naopak vypestovat pre nas uzitocne mikroflory, vcitane ust. Takze aj ked sa snazit vybit rozne neziaduce mikroby vyplachom, je dobre si tam nasadit ustne probiotika/oral probiotics.



67

Re: Koloidný roztok striebra

co sa tyka ustnej hygieny, myslis ze je lepsie kazdy den usta vyplachovat dezinfekciou a nasledne pouzit probiotika alebo radsej pouzit dezinfekciu povedzme len raz do mesiaca a nasledne uz len probiotika? lebo ak dnes pouzijem probiotika a zajtra spravim vyplach napriklad koloidnym striebrom tak si tie probiotika (pouzite den predtym) ciastocne znicim, ci nie?



68

Re: Koloidný roztok striebra

Ja si osobne velmi necistim zuby ani nedezinfikujem. Ale nezabudam jest na noc jablko a brat ustne probiotika.



69

Re: Koloidný roztok striebra

A ako si to ty RNG striekas na tvar, nevadi ze to koloidne je v kontakte s kovou pruzinkou v spreji? ... ci ty tam mas inu?
A ten sok, co sposobi ociam koloidne nevadi z hladiska dlhodobeho pouzivania? ... nebude to po case ociam robit zle?
dakujem



70

Re: Koloidný roztok striebra

Pri striekani sa mi do oci dostane ovela menej, nez pri kvapkani. Takze aj sok je mensi.
Co to robi dlhodobo, asi nic, ved ludia si umyvaju vodou tvar odjakziva a ked sa bezna makka pitna voda dostane do oci, tak isto mas kratkodobo osmoticky sok.
Inac ja si to robim odobne uz dlhe roky.
Kovovo pruzinka v atomizeri je malicka a oddelena od samotnej flasky. Takze to co je vo pumpovacium cylindri moze byt poskodene,tj zbavene ionov,  ale ked si viac strekov dam tak uz druhu je neposkodeny, lebo za par sekund dotyku sa nemozu vsetky iony rekombinovat.



71

Re: Koloidný roztok striebra

Hľadám nejaký dobrý prístroj na výrobu koloidného striebra.Našla som toto http://www.silvermedic.sk/o-koloide-str … ost-castic ,ale múdra z toho niesom.Stojí 357 eur a píšu tam že vyrába častice veľké od 1-500 nm , v rôznych koncentráciách je to možné vyrobiť 2,5,8,10,14,ppm. Prosím o názor .



72

Re: Koloidný roztok striebra

Nuz je tojednoduchy pristroj, vyraba castice roznycy velkosti, nie len castice pod 2 nanometre ale aj ovela vacsie, dokonca odporucaju filtaciu hrubych castic
Popis ma plno zavaznych hlupych tvrdeni, napr ze oxid striebra je jedovaty, co je hlupost, alebo ze sa koloidne striebro  kazi v ovsetkych plastovych nadobach a preto musi byt v tmavom skle. Nuz ja som vyrabal koloidne striebro uz pres vyse 15 rokmi, a pouzival som generator s nizkym napatim, velkoplosnymi elektrodami=male pridove hustoty  odstepuju male castice, a hodne najmensich castic, ionov,ktore su daleko ucinnejsie, ako neutralne ciastockyesivnym miesanim.
A mal som to striebro v plastovej (PET) priehladnej flase od vody a po pol roku dopadania svetla na nu jej ppm kleslo z 5 .0 ppm na 4.8 ppm tj len nepatrne.Takze tie tmave flasky a sklo je tu mylna informacia.
Samozrejme pristroje na meranie ppm meraju len pocet ionov, nie vsetkych ciastociek, kedze meranie ppm je merania vodivosti roztoku k comu prispievaju l;en ionizovane castice, nie neutralne.
Nuz ale akokolvrek, aj ten najhorsi pristroj vyraba koloidnu striebornu vodu znacne  ucinnu, tj lepsie, ako nic.



73

Re: Koloidný roztok striebra

nici koloidne striebro v tele aj zdrave bunky a dobre bakterie?



74

Re: Koloidný roztok striebra

Koloidne striebro nenici bunky, ale v mnohych bakteriach znici schopnost sa rozmnozovat.Medzi ne mozu patrit aj niektore probiotika. Ale crevnu floru to velmi neovplyvnuje, kedze KS sa v zaludku za par sekund prakticky deaktivuje(rekombinacia ionickych ciastociek a zlucovanie s HCl), zostanu len vacsie neutralne ciastocky a AgCl2 , ktore maju radove nizsiu antimikrobialnu aktivitu, ako iony striebra.
Nikto neuvadza, ze by pri dlhodobom pouzivani KS mal znicenu probioticku crevnu floru.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-23 16:30:16)



75

Re: Koloidný roztok striebra

Ahoj RNG,

Chcem sa Ta spytat na vyrobu koloidneho striebra.
Rad by som to vyrabal doma. Pises ze napetie 6V, maly prud a neustale miesanie je velmi potrebne.
Co sa hodi na miesanie ? Alebo ako vyriesit miesanie / cirkulacia. Niekde som sa docital ze roztok nesmie prist do styku s umelou hmotou ci kovovym predmetom.
Taktiez aky prud nastavit na vyrobu co najmensich castic ?
Aky mas nazor na prepinanie polarity na elektrodach cca v intervale 20s ?

Dakujem

Marian



76

Re: Koloidný roztok striebra

Koloidno ionicke striebro sa znacne  znici za par sekund len pridanim obycajnej vody z vodovodu, nie to silne reaktivnym jodom a inymi pridavkami.



77

Re: Koloidný roztok striebra

RNG prosím ťa vadí mojej pokožke na tvári ak si na ňu striekam koloidné striebro už dlhší čas kvôli akné a dermatitíde? Môže pokožku koloidné striebro po dlhšom čase užívania poškodiť ? Napr. že zničí bakteriálne kultúry ktoré su na pokožke potrebné a chránia ju? Ďakujem



78

Re: Koloidný roztok striebra

Nemoze ti to nic poskodit. Je to destilovana voda s malicko striebra, to je vsetko. A ja si ju striekam na tvar po holeni uz aspon 10 rokov, mozno aj viac.