1

Téma: Dráždivý kašel

Zdravím RNG! Chcel by som sa informovať, čo by si doporučil na dráždivý suchý kašeľ? Pred 2 rokmi som absolvoval tonzilektomiu, nalez aktinomikoticke druzy, mandle boli uplne znicene. Bral som dalacin skoro 2 mesiace. V minulosti som prekonal mononukleozu, tiez chlamidie, mozno aj teraz ich mam, ktovie. V podstate ma tento kasel sprevadza uz roky, objavuje sa vacsinou v zimnom obdobi a tiez ked som nervozny - toto som uz vypozoroval davnejsie. Co som si vsimol v poslednej dobe je, ze sa rano budim s ako keby zapalenym bolavym hrdlom, po jedení alebo piti to prejde. Co by si navrhoval? Dakujem za kazdu radu!

P.S. podľa partnerky v noci "mrnčím" resp. vydavam divne zvuky, pocul som to uz od viacerych ludi...neviem ci to moze mat s niecim suvislost.

Naposledy upravil: Arkadius123 (2015-11-10 11:12:42)



2

Re: Dráždivý kašel

Nakazy v hrdle memaju zdroj ani hrdlo, ani mandle. Zacinaju ako kvapockova nakaza vo vzduchu, ktora sa usadi v prinosnych dutinach podkial sa systematicky znova  a znova sa s hlienami dostava na mandle, do hrdla, priedusiek pluc a niekedy aj do stredneho ucha cez Eustachovu trubicu.
Tato nakaza v prinosnych dutinach sa neda prakticky nicim branym ustne znicit, treba ju nicit kvapkami napr roztoku citricidalu 3 x denne 2-3 kvapky do kazdej nosnej dierky. Citricidal musi byt taky, co obsahuje quaternialne zluceniny a roztok je 4 kvapky do deci vosdy, max 8 kvapiek
Hlienove infekcie, sekundarne, treba nicit branim serrapaptazy a oreganoveho oleja
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
3 x 2 kapsule
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747
3 x 120 000 SU



3

Re: Dráždivý kašel

Dakujem za radu. Ale z coho to mozem mat? Rano sa zobudim a citim neprijemny pocit skriabania v hrdle, a este aj svrbenie ucha zvnutra na tej strane kde am skriabe hrdlo. A k tomu ten suchy kasel.

Tie kvapky si mam normalne nakvapkat do nosa? Alebo je to potrebne riedit?

Naposledy upravil: Arkadius123 (2015-11-12 10:56:50)



4

Re: Dráždivý kašel

Roztok praveho citricidalu je 35 kvapiek do litra vody co je zaroven aj denna davka na pitie, po malickych glgoch pocas celeho dna.
Do nosa si mozes pouzivat tento roztok, alebo mozes pripadne pouzivat az 2 x tak silny, tj 7 kvapiek do deci vody.

Naposledy upravil: RNG (2015-12-17 00:28:21)