1

Téma: parazity v dasne

Ahojte, nasiel som zaujimave video o larvach ktore sa nasli u 10 rocneho dietata v dasnach zuboch.
http://www.mojevideo.sk/video/231dd/mam … ia%29.html



2

Re: parazity v dasne

Na stastie to je zrejme z Brazilie a na Slovensku alebo v USA je take nieco menej pravdepodobne.
Ale tym, ze sa potraviny dnes pohybuju krizom-krazom  po celom svete je to radove pravdepodobnejsie, ako niekedy.



3

Re: parazity v dasne

Dobrý deň mám problém s dasnom strasne mi opuchlo na zube, ktory mi vrtali. Mam panicky strach zo zubarov a naposledy ked som bol opuchnuty tak ma rezali skalpelom. Chcel by som sa tomu vyhnut, opuch ma neboli a mam pocit ze jedneho dna praskne. Hrozi mi nieco nebezpecne alebo mozem pockat kym praskne? Skutocne rad by som sa vyhol rezaniu skalpelom bez anestezy.. Dakujem za odpoved a prepacte ze to postujem sem ale nenasiel som lepsi topic-.



4

Re: parazity v dasne

pripadne ci by som mal pouzit nejake maste ( octanova, kamilkova..? ) alebo skusit tu iontoferaciu striebrom.



5

Re: parazity v dasne

Vsetky zapaly a hnilobne/hnisave procesy sa daju znicit tak ze znicis v nich mikroby ionami striebra.
Z masti prenikne dovnutra tela velmi malicko, takze s tym by som sa nezdrzoval.



6

Re: parazity v dasne

RNG napísal(a):

Vsetky zapaly a hnilobne/hnisave procesy sa daju znicit tak ze znicis v nich mikroby ionami striebra.
Z masti prenikne dovnutra tela velmi malicko, takze s tym by som sa nezdrzoval.

Poznám prípad ženy na Sovensku, ktorá vždy keď si umývala zuby, tak vyplúvala ružovú zubnú psatu. Bola viditeľná aj paradentóza.
Keď si dala ivermectin na vlasovce, od vtedy nikdy nemala pričistení zubov krv v ústach. Ivermectin dospelákov nezabije. ale sposobí že dospelé červy sú aspoň pol roka neplodné.



7

Re: parazity v dasne

Mozne.