1

Téma: vymyznutie menštruácie

Prosím ťa RNG, mám 29 rokov a zhruba pred rokom mi začala meškávať menštruácia a slabnúť až od októbra minulého roka do teraz som nemala žiadnu. Medzi tým som dosť schudla a gynekológ povedal aby som pribrala a potom to upraví. Trochu som pribrala a nasadil mi Estrofem a Lutenyl. Zatiaľ som dobrala prvých 10 tabletiek Estrofemu a veľmi mi vysušuje celé telo a rany sa mi nehoja. Nechcem tieto chemické tabletky. Okrem toho beriem asi 3 týždne lugalov roztok 10kvapiek, selén 400mg, E, A, zinok, magnézium, B6, B9, B12, C. Čo by som mala brať z prírodných doplnkov a v akých dávkach. Čítala som že yam alebo kotvičník. Ďakujem



2

Re: vymyznutie menštruácie

Pri prilisnom chudnuti telo kompletne vynecha menstruaciu, lebo ta spotrebuva hodne energie.
Na upravu hormonov netreba uimele chemicke lieky, ale prirodzene latky na podporu ich tvorenia. To su najma rozne zdroje sterolov, z ktporych si telo tvori rozne hormony,, plus vitamin D-3.
Osvecene doplnky su najma yam,v davkach, kde je obsah 200 mg Diosgeninu. Toez damiana, black cohosh, pupalkovy olej a velmi dobry adaptogen pre zeny, Dong Quai/angelika cinska

Mozno mas problem s travenim, co sa moze aj takto prejavit



3

Re: vymyznutie menštruácie

dakujem veľmi pekne



4

Re: vymyznutie menštruácie

OK



5

Re: vymyznutie menštruácie

1 . Rng zaujma ma ze rastliny ako Damiana , dong quai , pomahaju zenam upravovat hormony a u dong quai som cital ze stimuluje vylucovanie estrogenu , ale tiez som cital ze je dobry aj pre muzov tak ist odamiana , moze to mat na muzov opacny efekt ze stimuluje testosteron ?
2. dalej som cital ze aj senovka grecka podporuje rast prst ale aj zaroven regukuje tuk , neni to tak ze rast prs znamena vecsi estrogen a ten prave naopak zhorsuje chudnutie ?
3. tak ist osom cital ze tribulus u zien moze zvysit estorgen , je to tak ze zvysuje testosteron a ten sa viacej meni na estrogen ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-11-08 14:17:58)



6

Re: vymyznutie menštruácie

1. neviem
2.Neviem. Ja pouzivam senovku grecku na cukrovku. Senovka ma plno roznych zloziek, takze ju mozno pouzit na vselico.
3.Ano