1

Téma: Saw palmetto / podávanie pri zvýšených androgénoch.

Prosím o radu . moja 13 ročná dcéra má od  veku 7 a pol roka zvýšené androgény - nadobličkového pôvodu  - konkrétne androstendión . Tč má silne ochlpené nohy a problémy s vlasmi , vypadávajú jej a má zhoršenú kvalitu vlasov - androgénna alopécia . Má niekto skúsenosti s podávaním Saw palmetta dievčatám - 13 ročná , lebo endokrinológ odporučil hormonálnu antikoncepciu vo veku 15 - 16 rokov , dovtedy môže byť dcéra mužsky plešatá . Ďakujem .



2

Re: Saw palmetto / podávanie pri zvýšených androgénoch.

Saw palmetto, DIM a rozne rastlinne steroly, najma beta sitosterol  mozes brat kedykolvek. Nakolko to pomoze neviem, ale rozni lekari to odporucaju na alopeciu.



3

Re: Saw palmetto / podávanie pri zvýšených androgénoch.

Objednala som si Swanson Ultra

Maximum Strength Plant Sterols CardioAid
to davkovanie 2x 1 kapsula je dostatocne?Vdaka...



4

Re: Saw palmetto / podávanie pri zvýšených androgénoch.

Mam 27 prilisne vypadavanie vlasov,kedze otec je plesaty a brat ma rovnaky problem usudzujem ze je to dedicna zalezitost.Pri uzivani zinku dokazem zaznamenat mierne zlepseniesa.Chcem sa opytat na Saw Plametto ktory znižuje hladinu DHT v tele.
Ak to spravne chapem,ide iba o znizenie, blokovanie tvorby casti testosteronu (DHT), ktora okrem ineho sposobuje aj tieto problemy.
Ako  jeho uzivanie funguje?Neovplyvni to teda tvorbu testosteronu?
je v poriadku Uzivanie saw palmetta a sucasne uzivanie DEHA.Ako dlho ho mozem uzivat,je mozne  ho uzivat aj niekolko rokov?
Podla coho si vyberat saw plametto, ktory odporucate.
Co odporucate pri takomto probleme s vlasmi?
Dakujem za vas vas nazor  a vysvetlenie



5

Re: Saw palmetto / podávanie pri zvýšených androgénoch.

Nie je to ciastocne blokovanie tvorby testosteronu, ale len jeho premeny na dihydrotestosteron/DHT.
Podobne posobi napr aj DIM.
Ale proti dedicnosti nic nedokazes, jedine skodlivou zmenou hormonov alebo presadenum vlasov zo zadu hlavy, kde nie su hormonalne zavisle dopredu. A to osobne neodporucam, lebo to nesie tak isto so sebou problemy. Aj plesati muzi su zenam pritazlivi takze nasilu byt vlasati sa neoplaca.



6

Re: Saw palmetto / podávanie pri zvýšených androgénoch.

prosim o odpoved na moju otazku vyssie ..dakujem  a este sa chcem spytat stala sa mi taka neprijemna vec..naraz som chcela prehltnut viac kapsul..a pravdepodobne niektora sa bud vzpriecila alebo zlomila v mojom hltane  bola to neprijemna bolest..islo do dolu velmi pomaly..a teraz ma boli  ked prehltam... co by mi mohlo pomoct na to??Asi mi to poranilo hltan.:(

Naposledy upravil: Sisa 24 (2015-11-07 19:22:46)



7

Re: Saw palmetto / podávanie pri zvýšených androgénoch.

Je to dostatocne davkovanie na bezne pouzitie.
Normalne sa kapsule nelamu, ale ked sa to stane tak mas smolu. Lebo okraje kapsul mozu byt ostre. Dufam, ze sa ti to rychlo zahoji.
Ja prehltam kapsule tak, ze si ich najpov trochu omalam v ustach aby navlhli a lahko sa smykli dole. S velkymi tabletami je to ovela horsie, lebo su tvrde a maju casto ostre okraje.