1

Téma: Spirulina 500mg - Swanson

Dobry den.

Chcela by som sa opytat na tento vyrobok, ci nemate nahodou skusenost s snim. Zaujimalo by ma, ci ma dost ucinnych latok v sebe alebo to budu len vyhodene peniaze.

Dakujem velmi pekne.

http://www.delibo.sk/info/spirulina-500 … -/?id=1108



2

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Samozrejme ze poznam ten vyrobok uz dlhe roky.
Spirulina je vyborny zdroj zivin, ale to prehlasenie, ze sa 1 gram rovna kilogramu zeleniny je bohapusta loz.
Pravda je zosusenie zdruba 5:1 a obsah od 5 do 30 krat na rozne ziviny v cerstvom stave. Tj nikdy nie viac, nez nahrada 150 gramov zelenin, aj to nie vo vsetkom, len v niektorych latkach. Rozhodne je to ale len doplnok a nie nahrada jedenia zelenin!
Ja z nej beriem(teda ked to beriem, lebo pouzivam aj ine zelene zdroje) najmenej 5 gramov denne. V poslednom case ale davam prednost cistemu prasku alebo kapsuliam pred tabletkami, lebo tablety drzia pokope rozne tabletovacie latky, ktore nepotrebujeme v tele(povolene e-cka)
Cena je uplne mimo, pozri na
http://www.swansonvitamins.com/SWR030/ItemDetail?n=0



3

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Mne znamy, ktory sa dost dlho zaobera tiez "zelenymi vecami" doporucil na nakup kvalitnej Spiruliny (a okrem toho aj Chlorelly) v praskovej forme tuto firmu:

http://www.stakich.com/



4

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Japonske produkty su zname vysokou kvalitou, Japonci maju v akvakulturach znacny naskok(teda donedavna mali) lebo chlorellu zacali pestovat  komercne uz v 50tych rokoch minuleho storocia a pouzivaju ju odvtedy ako potravinovy doplnok masove.
Samozrejme Japonska praca je drahsia nez europska a ovela drahsia od americkej, takze ich kvalitne produkty su zaroven dost drahe.
Ja osobne davam prednost Hawaiskej spiruline  ktora je pestovana v minoriadne cistej morskej vode pumpovanej z hlkbky 2000 metrov.
Spirulina ma bunkove steny natravitelne nasim zaludkom, preto ju netreba drvit ani nijak tepelne spracovat. Kedze je pestovana v morskej vode, obsahuje aj hromadu stopovych prvkov, ktore sa v sladkej vode nenachadzaju.

Naposledy upravil: RNG (2010-08-25 00:45:13)



5

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Zo zaujimavosti som pozeral na tom webe Stakich povod a je to Hawaii-ska [Ingredients: 100% Pure Hawaiian Spirulina.].

Ci je to ta, ktora je pestovana za takych podmienok, ako si napisal, zatial neviem. Neskor, ked budem objednavat sa na to skusim pozriet.

Naposledy upravil: Matus (2010-08-25 01:26:18)



6

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Na Hawaii je firma Cyanotech, ktora tu spirulinu pestuje.
Pozri napr co o nej uvadza distributor Nutritional Geeks (spirulina, co predava je balena firmou NOW)
http://www.nutritiongeeks.com/p-5554-sp … 5wodDB6OvQ



7

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Cenovo je ta Spirulina, na ktoru si linkol este lacnejsia. Je pravdepodobne, ze je naozaj lepsia - Stakich na webe nic o vyrobe neuvadza - a obvykle ked sa firma moze informaciami o vyrobe a kvalite chvalit/diferencovat od inych, aj to robi.
Stakich: 84 USD
Cyanotech: 73 USD
(pri hmotnosti 2kg [4 pounds/lb])

Kazdopadne, ked zvazim cenu si myslim, ze taketo nakupy sa oplati riesit - z hladiska najlepsieho pomeru
"liecebny ucinok/investicia" az od urciteho "levelu" na ceste za optimalnym zdravim.

Z mojich doterajsich vedomosti a skusenosti by som to cca takto odstupnoval:


1. Toxiny - Odstranenie najnebezpecnejsich zdrojov toxinov (ortutove ["strieborne"] plomby v zuboch, revizia dalsich implantovanych veci v tele, co sa tyka materialu z ktoreho su) a nasledna detoxikacia (v pripade ortute a inych tazkych kovov chelacia)
2. Parazity - Zbavenie sa roznych parazitujucich organizmov - huby, pliesne, a ine.
3. Strava - Vycistenie jedalnicka na uroven: zelenina, ovocie, organicke ("BIO") maso/vajicka, kvalitne Omega-3 (bez ortute a bez PCB - ci uz priamo z ryb, alebo z rybich olejov), dostatok slnecneho svetla (pre vitamin D), +- drobnosti ako oriesky, semienka v povodnej neupravovanej forme
4. Pohyb Navyknutie na zdravy pohyb (mierny "weight training", + nieco na sposob HIIT [kratka intenzivna zataz])
5. Dalsie zdrave potraviny - ako napriklad ta Spirulina, Chlorella? + Cistenie/destilacia vody?


S prvymi 4-mi bodmi mam skusenosti - vacsinou je tazke az nemozne uplne "splnit" nizsie polozene "priority" bez vyriesenia tych nad nimi. Ten 5.bod je uz viacmenej len odhad urcitym smerom. U mnohych veci nepoznam relativny ucinok vzhladom na ich cenu/investiciu casu.

Tiez som dostal doporucenie na klicky, a veci ako "maca powder", "bentonite clay", "purple corn" - vies nieco o ich ucinku, najma v pomere k ich cene?


Mas nejaky napad v tomto smere?
Urcite by bolo uzitocne naformulovat nejaky priblizny "list priorit" na ceste k najoptimalnejsiemu zdraviu.

Naposledy upravil: Matus (2010-08-25 14:27:50)



8

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Maca je afrodiziak, ciste zalazitost sexu, co nema so zdravim nic.
Bentonity su absorbenty, dobre, ked mas problwemy v traviacom trakte. Zeolity su ale lepsie, dokonca aj drevenne uhlie.
Purple corn je len trochu lepsi druh kukurice, nic zvlastne.
Nie kazdy si vie vytvorit dostatok vitaminu D-3 a v zime je nedostatok pre kazdeho. Preto viacero lekarov odporuca si ich doplnovat(A, B, C D-3 E a K-2)
Na cistenie tela (chelaciu) su dolezite najma vrsky zelenin=vnate, najlepsia je vnat z koriandra, zvana cinsky petrzlen alebo cilantro. Da sa pestovat aj doma v kvetinacoch cely rok.
Na cvicenie odporucam skor prechadzky, thai chi a yogu, pripadne "stretching", so zaviaziami sa da vybudovat privela svalstva, co je skodlive pre telo, lebo extra vahu treba zivit, udrzovat a to je extra zbytocna zataz pre organy, travenie, cievnu sustavu atd.
Intenzivne cvicenie skracuje zivot v konecnom dosledku.Clovek sa doslovne zoderie.

Stakich a NOW predavaju vyrobok firmy Cyanotech, ktora predava vyse 30 roznym firmam, ktore maju svoje nalepky na produkte.

Naposledy upravil: RNG (2010-08-25 19:29:24)



9

Re: Spirulina 500mg - Swanson

inac nie je vseobecne jedno ci sa podava Spirulina pred ci po jedle ci s jedlom ??? zalezi na tom ?



10

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Vsetko prakticky pred jedlom sa najlepsie travi a absorbuje. Ale nemyslim, ze je to az privelky rozdiel celkove.



11

Re: Spirulina 500mg - Swanson

RNG
chcem sa opytat ci podla teba ma vplyv ten jadrovy odpad z Japonska na znecistenie mori na celom svete, teda ci nemozu byt zamorene aj riasy, (kelp, spirulina, chlorella) a ci nie su nebezpecne teraz kupovat...



12

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Ked si uvedomis, ake malicke mnozstvco sa tam dostalo do vod a ake obrovske su moria, tak ked sa to rozptyli, neda sa to ani najciotlivejsimi pristrojami namerat. Tj pre prakticke pouzitie to tam vlastne uz nie je, len miestne zamorenie moze byt mimo bezpecnej normy.
Spirulina pestovana na Hawaii napr pouziva hlbokomorsku vodu, ktora tam prudi od severneho polu a trva je to vyse 60 rokov, kym sa tam dostane, Tj dnesna spirulina ma obsah z vody s pred 60 rokov, ktora sa vtedy pri severnom pole ponorila z povrchu.



13

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Nevyznam sa v tom, no su uz udajne experimenty, ked do jazera v Madarsku kvoli nadmernemu uhynu ryb kvapli male mnozstva homeopatik a uhyn sa znizil o velke percento. Voda ma udajne velmi dobru vlastnost prenasat informacie a je velmi vodiva. Preto ma napadlo toto.
Tiez som videla zabery ked po tsunami v Japonsku sa vyplavili znicene veci na americkom brehu. A udajen tych radioaktivnych latok uniklo do mora ovela viac ako priznali!
Takze tieto informacie ma viedli k tymto uvaham.
Tiez sa v minulosti robili jadrove pokusy pod morom v servernom mori, takze ked toto vsetko viem tak nie som si celkom ista...



14

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Boze,. v mori explodovali desiatky nuklearnych bomb, aj obrovskyu silne vodikove, 50 megatomove, tj 250m krat tak silne, ako hodili na Hirosimu a Nagasaki, a sice miestne bola radioaktivita ryb na cas zvysena, ale na celkovej priemernej radioaktivite vod mori je to nemeratelne.
Samozrejme na hladine plavajuce trosky sa mozu dostat kdekolvek, ale zamorenie co sposobuju je v celkovom obraze nepatrne.Ovela viac radioaktivity sa vynasa napr s uhlim zo zeme, alebo sa dostane von pri kazdom vacsom sopecnom vybuchu. Radove az1000 krat tolko, ako najsilnejsie nuklearne bomby. Treba si uvedomit mnozstvo radioaktivnych materialov a rozptylovanie. Ked je napr 100 m dodtial radiacia 100 roentgen=smrtelna za par hodin, 1000 m je uz len 1 roentgen, 10 000 metrov je uz len 1/100 roentgenu a 100 km odtial je to uz nemeratelne, leda ze je tam nejaky velmi specificky izotop, ktory sa v prirode nevyskytuje a teda sa da namerat aj v mikroskopiskych mnozstvach

Naposledy upravil: RNG (2012-07-19 15:20:05)



15

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Tak vtedy dobre. Vsetko je o nevedomosti, vtedy je strach.

S kludnym svedomim objednam dalsiu davku Spiruliny :-)

Dakujem.



16

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Zialbohu dnes internet, noviny a televizia rozsiruju viac lzi, nez pravdivych informacii.



17

Re: Spirulina 500mg - Swanson

pan Rng uvazujem....

tuto spirulinu ked konzumujem kazdy den tych 6tabliet
http://eu.iherb.com/Nutrex-Hawaii-Pure- … lets/12641

a kazdy den dostavam 160% Vitaminu A  a 150% vitaminu B12.....nemoze to byt v dlhodobsom hladisku neziaduce??

Ďakujem pekne..



18

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Podla coho dostavas tie vysoke hladiny vitaminov?, podla starych, archaickych tabuliek z roku 1948,,ktorych sa lekari tak krcovite a spiatocnicky drzia???
A to, ze tam tie vitaminy su este neznamena, ze ich telo do seba absorbuje. Napr u vitaminu B-12 je absorbcia cez zaludok menej, nez 2%



19

Re: Spirulina 500mg - Swanson

njaj a na ten spiruline co je napisane to je podla tych arachaickych tabuliek tam uvedene ?

hej a ta vstrebatelnost je tiez pravda takze by to nemalo vadit .. skôr pomôct.... kedze je to organicky mineral v riase a nie vyrobeny v labáku dakde...



20

Re: Spirulina 500mg - Swanson

.



21

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Mama si toto objednala http://www.hoogle.sk/Bio-spirulina-100-tbl-d858.htm
co to je za vyrobok,ako to ma pouzivat? lebo na obale je napisane ze chlorofyl,zelezo,vitaminB12,ale v zlozeni na druhej strane pisu ze zelezo v 100g vyrobku 82,7mg,vit.B2 6,9 mg a vit.B12 160ug....moze sa takato kombinacia uzivat s tym zelezom? a kde je obsah chlorofylu?



22

Re: Spirulina 500mg - Swanson

Zeleza potrebujeme medzi 3 az 10 mg denne, takze ziadne strachy. Davky su od 2 gramov az po 10, mozno i viac.
Ja osobne pouzivam spirulinu pestovanu v hlbokomorskej vone, nie v plytkych sladkovodnych bazenoch, ktore maju podstatrne viac zamorenie a su ochudobnene o rozne stopove prvky.