1

Téma: citricidal vs.antibiotika

dobry vecer RNG, mam velku dilemu. moja dcera (4)kasle 4tyzdne,ku kaslu sa jej pred 2tyzdnami pridal aj zeleny sopel z nosa. lekarka cakala, ale teraz mi uz predpisala atb- Klacid, v kultivacii mala v nose Moraxellu bakteriu...(do kolektivu nechodi-koli tomu prestala ze vzdy mala s touto bakt. problem- neustale - rok´sme bojovali, bola doma aj 2mes. a hned tyzden po prichode do skolky sup znova to iste...problem je aj to, ze maly 1,5r.to vzdy dostane tiez.
neviem teraz co robit, jedost zahlienena, nevie si do cista odkaslat, a maly tiez.
u nas dostat kupit len citovital 33perc.vytazok z grep. semien. mam dat atb. alebo skusit liecit citricidalom, plus probiotika. do maleho nedostanem gse, tak jedine ze by cez materske mlieko...poradte mi prosim nechcem chemiu,ale bojim sa zapalu pluc...ma aj hrdlo cervene a uzliny zvacsene.nemozem cakat na lieky z USA aj ked ich idem objednat.som tu na tomto fore pomerne nova,tak este nebolo kedy...
dakujem za odpoved



2

Re: citricidal vs.antibiotika

Citrovital je pateticky slaby, musis ist na pravy citricidal(60% alebo GSE z NutiBiotic, ktore obsahuje 33% praveho citricidalu.
Nuz atb je lepsie, ako nic, ale zozen si co najskor GSE, oreganovy olej a extrakt z olivovych listov a kvalitne probiotika, ako napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
pripadne aj betaglukany, s detmi to budes casto potrebovat, a nakoniec nakazia aj teba.

A najucinnejsie v boji proti nakazam horneho dychacieho traktu su kvapky roztoku citricidalu do nosa. Ked sa pozries na ucinnost roztoku citricidalu, na moraxelu staci 6 ppm roztok a to co radim, 60 kvapiek GSE na liter/alebo 6 kvapiek na deci vody je koncentracia vyse 720 ppm, tj aj po zriedeni hlienami tu moraxelu, stafylokoky ci streptokoky vynici.
http://rng.nazory.eu/citricidal
Docasne mozes pouzivat aj ten slaby citrovital, pokial ti nedojde prave GSE, aj ked je jeho ucinnost 10az 30 krat nizsia, ako aktivovany patentovany citricidal.



3

Re: citricidal vs.antibiotika

uzasne!!!tesim sa ze existuje nieco co ich rozprasi!!!urcite si to zozeniem...aj ked teraz sa este  3dni popasujem po nasom s tym kaslom aspon bylinky(aj ked viem ze nemusia mat co by mali v sebe ucinnych latok),probiotika, a ten betaglukan mam. a ten ubohy citrovital aspon skusim-aj ked je teda dost horky-mala je statocna źe to vypije :-)...ale ked chlorellku ma ako cukriky, ktovie- toto bude mozno limonadka!
este raz dakujem,prijemny vecer prajem-alebo dobre rano?! :-)



4

Re: citricidal vs.antibiotika

OK



5

Re: citricidal vs.antibiotika

Ahoj RNG, idem si objednat tieto zelatinove kapsule hlavne na kelp a vit c. Zaujimalo by ma ci v urgentnom pripade mozem do toho nakvapkat GSE ak by si liecba vyzadovala vacsiu koncentraciu ako je 60 kvapiek na liter a nemusel tak kupovat gse tabletky. Neposkodi to zaludok?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Single-0 … psules/893



6

Re: citricidal vs.antibiotika

Nemyslim si , ze to kodi zaludku, ved to by potom skodili aj kapsuje a tabletky. Ale skor jer to ta chut v ustach, co asi nikto neznesie. Inac ja som uz zobral 120 kvapiek denne, , dal som si 40 kvapiek do 1/2 litrovych flasiek a vypil som ich 3 pocas dna. S velkym sebazaprenim a ciastocne prichutene.Neviem, ako sa ti to podari s kapsulami, ale myslim, ze GSE asi rozpusti tu kapsulu, pokial je zelatinova.Napis, ako sa ti darilo.



7

Re: citricidal vs.antibiotika

RNG znama sa chce opytat,ci moze uzivat oreganovy olej aj v tehotenstve??



8

Re: citricidal vs.antibiotika

Zialbohu nie, lebo ako vsetky koreniny aj oreganovy olej zvysuje prekrvenie tela tj aj maternice, co moze sposobit,  udajne,  zvysenie pravdepodobnosti potratu.
Sice som nevidel na to ziadne dokazy zatial ale "opatrnost je matka mudrosti" je moje heslo a ked to viaceri spomenuli je lepsie sa silnym koreninam v tehotenstve vyhybat.



9

Re: citricidal vs.antibiotika

Dobry den, na kvapkanie Citricidalu do dutin odporučate rovnake riedenie ako na pitie, t.j.  720 ppm, alebo to je prisilné na nosnu sliznicu ? Koľko kvapiek do každej nosovej dierky v zaklonenej hlave odporúčate kvapkať ? Dakujem



10

Re: citricidal vs.antibiotika

Bezne si kvapka  ten isty roztok, ako na pitie do nosa, dolezite, aby to bolo v leze, s hlavou naklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celmych dutin, co clovek citi dost prudkou bolestou par sekund(osmoticky sok) 2 kvapky toho roztoku do kazdej nosnej dierky 3 krat  do dna
(35 kvapiek citricidalu, professional formula na liter vody)
Skusal som osobne aj silnejsie roztoky az 4 x tak koncentrovane, ale po nich uz clovek kycha pol hodiny, tj drazdenie je privelke. A nakoniec podla tabuliek  ucinnosti citricidalu to nie je aj tak treba na vacsinu infekcii.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-19 01:50:18)



11

Re: citricidal vs.antibiotika

Dobrý deň. Beriem atb - Azitomycin Mylan a chcem sa opýtať či sa to môže kombinovať aj s oregánovým olejom a citricidalom. Čítala som, že tie kvapky GSE sú už menej účinné tak neviem, ktoré objednať. Oregánový olej som chcela tento http://www.bio-obchod.sk/produkt-6504/o … 100-ml.htm ( 25 % oregánového oleja). Viem, že ste odporúčali nejaké tablety ale nemôžem to už nájsť. Pokiaľ sa atb nemôže kombinovať dá sa to brať aj po dobratí ako prevencia?  Ďakujem za odpoveď.



12

Re: citricidal vs.antibiotika

NatyMio napísal(a):

Dobrý deň. Beriem atb - Azitomycin Mylan a chcem sa opýtať či sa to môže kombinovať aj s oregánovým olejom a citricidalom. Čítala som, že tie kvapky GSE sú už menej účinné tak neviem, ktoré objednať. Oregánový olej som chcela tento http://www.bio-obchod.sk/produkt-6504/o … 100-ml.htm ( 25 % oregánového oleja). Viem, že ste odporúčali nejaké tablety ale nemôžem to už nájsť. Pokiaľ sa atb nemôže kombinovať dá sa to brať aj po dobratí ako prevencia?  Ďakujem za odpoveď.

Ten oreganovy olej je dost slaby a dost drahy. Kup si ovela lacnejsi a ucinnejsi, ktory kupis tu: http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=2

Alebo ak nechces si ho kupis zo zahranicia, tak je dostupny aj na Slovensku, napr. tu: http://biocare.sk/eshop/produkt/oregano-olej ale tam je uz podstatne ovela drahsi.



13

Re: citricidal vs.antibiotika

Ak chcete usetrit a mat lepsi vyber, naucte sa objednavat zo zahranicia sami.
Co sa tyka oreganoveho oleja, ucinna latka v nom je carvacrol a teda treba kupovat produty z vysokym a presne naznacenym obsahom carvacrolu



14

Re: citricidal vs.antibiotika

Dobry den potrebujem radu.mam zapalene hrdlo a lekarka mi predpisala amoksiklav 1000mg lenze som po protikvadinkovej diete a bojim sa tych atb ze mi to.zas ublizi.no mam doma nac a citricidal v akom davkovani by som to mala uzivat aby som sa vyhla antibiotikam?dakujem



15

Re: citricidal vs.antibiotika

Roztok citricidalu, profesional je 35 kvapiek do litra vody. Z toho si mozes kvapkat do nosa, oci a zaroven je to denna davka na  pitie, po malych glgoch cely den, tak ti to neposkodi crevnu floru.
NAC sa davkuje na odhlienovanie 2 x 600 az 1200 mg na dospelu(70kg) vahu.
Na niektore infekcie pomaha brat aj oreganovy olej, najma na infekcie, co ziju v hlienoch a z hlienov. Davka je 3 x 200 mg carvacrolu.



16

Re: citricidal vs.antibiotika

Ahoj,
Chcem sa opýtať ci citricidal mozem užívať aj počas tehotenstva.
Som v 8tt.momentalne mam nadchu a chcela by som si kvapkat do nosa.
Lebo skoro žiadne kvapky bežne co dostat v lekárni okrem morských vôd sa nemôžu.

A este jedna otázka moja mamina ma časté a opakovane infekcie močového mechura.
Konkrétne mala E colistar.
Je však chorá na obličky.
Moze užívať citricidal ak ano ako.


Dakujem



17

Re: citricidal vs.antibiotika

Citricidal moze popuzivat kazdy a prakticky neobmedzene dlho. Roztok je 35 kvapiek do litra vody, pit po malych a castych glgoch tak aby si to vypil za asi 10 hodin.
Escherichia coli roznych druhov, tj aj atb vzdorujuce ako VRE,sa pomerne lahko znicia roztokom citricidalu a odmaskovaca serrapeptazy(3 z 120 000 SU)
Na zvysenie imunity treba brat mikrovlakniny a kvalitne probiotika