1

Téma: Anti- candidová diéta

Zdravim ta RNG,

Aktualne uz tyzden mam prisnu antikandidovu dietu bez sacharidov.

Chcem sa ta spytat, nejake otazky, budem rad ak mi odpovies.

1. Mozem jest kvalitne sunky? 96% podiel masa a kiwi?
2. Po 2 tyzdnoch anti kandidovej diety budem moct prejst aj na celozrnné výrobky?
3. Co sa tyka roznych orieskov pri anti kandidovej diete, cital som aj take nazory, ze niesu vhodne pistacie, arasidy, vlasske kvoli castym plesniam, ktore na nich vznikaju... a to asi skodi pri tej diete
4. Aky mas nazor na smoothie? (kupovane) po prisnej kandidovej diete - napr. http://www.limenajuices.com/en/products … uct-1.html
Cukrov je tam dost, ale je to bobulovie ovocie, s vlakninou a chutne
5. Cital si niekedy o sv. Hildegarde a jej nazoroch na mnohe potraviny, resp. elixiry, a resp. jej nazor na spaldu, ze mnohe choroby lieci?

Dakujem

Naposledy upravil: Toews (2015-10-14 14:44:05)



2

Re: Anti- candidová diéta

1.Samozrejme ze mozes.
2. postupne mozes, ale ovela menej nez pred tym.
3. orechy nie su prpblem aj ked kesu obsahuju trochu cukrov.
4. kupovane smoothie je konzervovane, tj obsahuje primalo enzymov a vitaminov. Odporucam robit vlastne z cerstveho ovocia. A pockat na komiec proticandidovej sdiety , ked chces z toho pit viacej.
5. Spalda je stare zrno, ale zialbohu nie  bez lepku, takze na liecenie problemov s lepkom sa nehodi.



3

Re: Anti- candidová diéta

Vdaka a mam este 2 otazky.

1. Ako nanasat citricidal na kozu, tak aby to tam vydrzalo co najdlhsie - v kokosovom oleji treba? a ake koncentracie , aj cukor?
2. moze sa davat citricidal aj do ucha, ak mam zalahnute v usiach?

Vdaka



4

Re: Anti- candidová diéta

Citricidal, tj roztok citricidalu vo vode alebo kokosovom oleji je pouzivany na sterilizaciu.
Na hojenie ran odporucam praskovy cukor zmiesany s kokosovym olejom s par kvapkami citricidalu. Roztok citricidalu(35 kvapiek na liter vody, max 70 kapiek na liter vody je vhodny na pitie, kvapky do oci nosa a usi aj na rozne vyplachy.



5

Re: Anti- candidová diéta

mily RNG, pridavam sa k tejto teme. tiez som uz 6 den na striktnej proticandidovej diete, jem iba zeleninu, maso a orechy. mna by zaujimalo nakolko som mala vzdy problem s naduvanim v crevach a zapachajucimi plynmi a zatial pri tejto diete som ich az do dnesneho poobedia nemala.... na obed som dnes jedla prvy krat biely jogurt (citala som na inych strankach, ze tento este je tolerovany aj v prvej faze diety) s cesnakom a karfiol, dala som si k nemu aj enzymi a okolo tretej som mala prvy krat v zivote caj matcha plus vlasske orechy. a teraz neviem z coho ma to vlastne nadulo - ci z toho jogurtu alebo z toho caju? ked zjem nieco co mi nesadne, tak to nadutie ako rychllo nastane? pytam sa preto, aby som si vedela odsledovat reakcie svojho tela a potom tu potravinu radsej vylucit...
dakujem za odpoved.



6

Re: Anti- candidová diéta

a este jedna vec by ma prosim zaujimala - mohol by sa pouzivat pri tejto diete RAW proteinovy prasok z klickov hnedej ryze? dakujem



7

Re: Anti- candidová diéta

Nuz mozes mat propblemy s mliecnymi cukrami alebo bielkovinami. To si musis vysledovat sama. Z caju nemoze naduvat, ale z karfiolu ano.
Proteinove prasky su OK pri tej diete.



8

Re: Anti- candidová diéta

rng chcem sa ta este spytat aky mas nazor na tento doplnok? http://sk.pipingrock.com/multivitamins/ … mp;prisp=1



9

Re: Anti- candidová diéta

mily RNG, potrebujem este usmernenie. robila som si testy na intoleranciu 200 potravin- potraviny so zvysenymi hodnotami som mala mlieko (hodnota az 121 oproti normalu do 30), potom vajecny bielok, jacmen, psenica...myslis, ze tento test je smerodajny? ked mi vysla intolerancia znamena to, ze jedinou cestou je tieto potraviny odstranit z jedalnicka, alebo pomoze ked si dam enzymi na tu ktoru potravinu?
zaujima ma hlavne mlieko, kedze chcem zacat aktivne cvicit a budem brat proteinovy prasok - mam taky, ktory obsahuje srvatkovy a mliecny proteinovy koncentrat a suseny vajecny bielok. je mozne aby som ho uzivala, kedze mlieko mi vyslo zle? co sa tyka ale alpha -laktoglobulinu, beta laktoglobulinu a kazeinu, tam mam hodnoty uplne OK.  mohla by som aspon kyslomliecne produkty?
vopred dakujem za odpoved a pomoc!!



10

Re: Anti- candidová diéta

Na mlieko su vyborne enzymy, mlieku sa teda netreba vyhybat, ked tie enzymy beries.
http://eu.iherb.com/Enzymedica-Lacto-Mo … sules/6072

Lepok je iny problem, na to neexistuju zatial enzymy, ktore by dovolili lepok kompletne stravit.

Bezne na travenie postacia aj enzymy, co sa nachadzaju v Pancreatine.



11

Re: Anti- candidová diéta

takze dobre to chapem, ze vzdy, ked si dam nieco s mliekom a zoberiem si tieto enzymi, tak to bude zdravotne v pohode?



12

Re: Anti- candidová diéta

ja pouzivam tieto enzymi , stacili by?
http://eu.iherb.com/Now-Foods-Digest-Ul … Caps/21321



13

Re: Anti- candidová diéta

1 kapsula uvedeneho enzymu ti pomoze stravit plny pohar mlieka. Ak ju zoberies na prazdny zaludok, pomoze ti precistit telo od splodin z mliecnycy vyrobkov.



14

Re: Anti- candidová diéta

nuz len teraz neviem, na ktore si reagoval, ci na tie, co si odporucal ty, alebo na digest ultimate co mam doma? smile



15

Re: Anti- candidová diéta

myslel  som na tieto
http://eu.iherb.com/Enzymedica-Lacto-Mo … sules/6072

Digest ultimate nie je specificky na mlieko, pozri napr na maly obsah lactazy.



16

Re: Anti- candidová diéta

RNG a aky mas nazor na http://www.hoogle.sk/Koloidne-striebro- … m-d771.htm, alebo http://www.quistell.com/index.php/produkty - toto je z Lucenca, je to to koloidne striebro, ktore odporucas z Lucenca?

Chcel by som nejaky kvalitne koloidne striebro s vysokou ucinnostou z eshopu - naj zo slovenska, myslis ze mozu byt kvalitne, resp. ktory by si odporucil, aku koncentraciu na nanasanie kol. vody na kozu, napr. ekzem

Vdaka

Naposledy upravil: Toews (2015-10-21 14:34:25)



17

Re: Anti- candidová diéta

Kazde koloidne striebro je lepsie, ako nic. Ale ked chces take iste, ako som kedysi mal generator v Lucenci tak sa musis obratit na iny zdroj
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro



18

Re: Anti- candidová diéta

Milý RNG,mam uz dva striktne týždne za sebou,jazyk uz mam pekný,aj nafukovanie prestalo,ostalo mi však zatekanie hlienov do hrdla a taktiež "zdute brucho".sacharidy budem zaradzovat iba postupne pomalicky.zaujima ma koľko treba ešte denne kvapiek citricidalu a koľko tabliet oreganoveho oleja? Cadnex som už vysadila.dakujem

Naposledy upravil: surea (2015-10-25 08:10:57)



19

Re: Anti- candidová diéta

Citricidal by som uz nebral, ale oreganovy olej ber dlhsie(3 x 2 kapsule), kym sa ti neustanovi dobra probioticka flora. Zatekanie hlienov moze byt len ciste zalezitost vzdusnych alergii



20

Re: Anti- candidová diéta

Rng , mam na teba otazku, prilezitostne cvicim a tiez by som chcel mat taku nizkosacharidovu dietu, chcel by som si kupit protein a zaujima ma tvoj nazor , co si myslis o tomto? nemal by byt nejak skodlivy? obsahuje iba proteionove koncentraty, inulin, steviu, vit c,e, chrom..
http://bestbody.sk/obchod/kompava/welln … anta=54363

Vdaka



21

Re: Anti- candidová diéta

OK,az na to ze je to dost drahy produkt



22

Re: Anti- candidová diéta

mily RNG, ked som si teda vysadila citricidal, lebo som mala uz pekny jazyk po dvoch tyzdnoch a nechala len oregano oil a kokosovy olej, dietu tiez este drzim, dala som si len dva krat zopar zemiakov a grep ci kivi, tak rano mam vzdy este mierny biely povlak na jazyku, nie je taky silny ako bol pred dietou, ale trochu biely je. je to isto candida, ale to moze byt len este nedostatocne travenie? dakujem za odpoved.



23

Re: Anti- candidová diéta

Probioticka flora v crevach sa neda vybudovaj zo dna na den, a pokilal ju nebudes mat vybudovanu, nebude produkovat dostatok protilatok proti candide inde mv tele. Ja napr pouzivam aj ustne prpbiotika/oral probiotic na ochranu zubov a ustrnej dutiny celkove.
Tvrdia dokonca, ze to ochranuje aj horne dychacie cesty.



24

Re: Anti- candidová diéta

Rng, chcel by som sa ta spytat, ake mas informacie ohladom kriveho chrbatu? t.j. gulaty chrbat, lordoza, hyperlordoza...ploche nohy, vies poradit co je najucinnejsie?

Vdaka



25

Re: Anti- candidová diéta

To je v nespravnej kolonke. Krivy chrbat sa narovnava najma natahovanim/trakciou, alebo zavesenim sa za nohy=inverziou.



26

Re: Anti- candidová diéta

Ahoj RNG. Plesne a kvasinky ma trápia dlhé roky... Najhoršie je keď sa mi začnú črevá pohybovať a vydávať zvuky a tlačia mi hore na srdce silné búšenie a ťažké dýchanie....
Prosím Ťa napíš aká strava áno a aká nie pri proticandidovej diéte???
Beriem probiotiká CANDISTOP, oregánový olej a zaobstaral som si aloe vera bez cukru...
Teraz väčšinou jem mäso, zeleninu a ryžu len neviem či tá ryža je OK???
Najhoršie to bolo po pive, čokoláde a potravinách s droždím... Je vhodné použiť kváskovy chlieb namiesto drožďového???
(respektíve až po nejakom čase???)
Skús mi odpovedať ďakujem.

Naposledy upravil: milanko81 (2015-11-13 12:32:20)



27

Re: Anti- candidová diéta

Ked mas problemy so zaludkom po drozdi, pive a podobne, tak mas pravdepodobne alergiu z nedostatku HIT enzymov. Na to je enzym Daosin, alebo sa vyhybat kvasenym a necerstvym jedlam, lebo tam sa starnutin/kvasenim vyrabaju tie drazdive bielkoviny.
Proti candide sa bojuje bezsacharidovou dietou, tj ziadny chlieb ani ryza.



28

Re: Anti- candidová diéta

Ahoj RNG tak testy obladom HIT teda enzymu DAO jeho hladinu a aktivitu mam v norme. Mne kolise mierne cukor co je typicke u plesni a tiez ma cca 12 rokov liecia na koznom na typicku kvasinkovu chorobu na tele a rukach a to sa mijim sledovanim zhorsuje pivom cokoladou ... a pod. ale viacrocnym sledovanim som zistil problem v crevach lebo ked tovtam zacne strasne skvrkat zacina ma nafukovat vetry grganie a nustale hnacky az busenie srdca a zhorsene dychanie dosledkom nafuknutia a tlacenia criev. Inac ziadna celiakia HIT ani ziadne ine veci mi nezistili. Je pravda ze som nebol uz len na hadicku na gastre ale to ani nechcem. Takze aj na alergologii mi to viac menej potvrdili... Takze otazka co jest na proticandidovu dietu ako dlho a ci budem casom moct jest aj ine ako kvaskovy chlieb( kde su myslim dobre kvasinky) a pod..... skus sa mi prosim Ta RNG vyjadrit. Dakujem.



29

Re: Anti- candidová diéta

Ako sa robia testy na enzym DAO ????



30

Re: Anti- candidová diéta

meria sa hladina enzýmu diaminooxidáza a jeho aktivita na alergológii ti ti spravia

Naposledy upravil: milanko81 (2015-11-14 09:12:56)



31

Re: Anti- candidová diéta

Ahoj RNG tak testy obladom HIT teda enzymu DAO jeho hladinu a aktivitu mam v norme. Mne kolise mierne cukor co je typicke u plesni a tiez ma cca 12 rokov liecia na koznom na typicku kvasinkovu chorobu na tele a rukach a to sa mijim sledovanim zhorsuje pivom cokoladou ...  ale nielen tým už pomaly všetkým len pri tom je to najhoršie...  ale viacrocnym sledovanim som zistil problem v crevach lebo ked to tam zacne strašne skvrkat zacina ma nafukovat vetry grganie a nustale hnacky az busenie srdca a zhorsene dychanie dosledkom nafuknutia a tlacenia criev. Inac ziadna celiakia HIT ani ziadne ine veci mi nezistili. Je pravda ze som nebol uz len na hadicku na gastre ale to ani nechcem. Takze aj na alergologii mi to viac menej potvrdili... Takze otazka co jest na proticandidovu dietu ako dlho a ci budem casom moct jest aj ine ako kvaskovy chlieb( kde su myslim dobre kvasinky) a pod..... skus sa mi prosim Ta RNG vyjadrit. Dakujem.

Naposledy upravil: milanko81 (2015-11-14 09:16:49)



32

Re: Anti- candidová diéta

V prvom rade je nutne si napravit crevnu floru na najmenej 90% probioticku. To znamena samozrejme aj znacne potlacenie candidy. Az ked ti nebude candida produkovat tolko roznych toxinov mozes postupne zacat jest sacharidy, ale nikdy nie toko, kolko asi ich jedol pred tym, ked si si candidu v crevach vypestoval prebytkami cukrov a jemnych skrobovin a nedostatkom mikrovlaknin a probiotik.
Iste k tomu prispeli aj atb, ktore potlacaju probiotika a tak daju moznost roznym mikrobom v crevach sa premnozit.
Casto je pricina aj nedostatok kyselin a enzymov, kde nedostatocne kysly zaludok dovoli roznym neziaducim  mikrobom sa dostat do criev  Tam niekedy pomoze nepit s jedlom, aby nerozriedene kyseliny mohli sterilizovat jedlo a natravit ho.
Pit az 2-3 hodiny po jedle a to hojne a podla moznosti cistu vodu, aby splachla natravene a sterilizovane jedlo do criev.



33

Re: Anti- candidová diéta

http://liek.beautywoman.sk/clanok/1707

tu pisu, ze je v pohode jest

Ak sa vám váš stav výrazne zlepšil, rozšírte svoj jedálny lístok nasledujúcimi komponentmi: viac strukovín, orechy, bio kukuričnú múku, dočasne sójové mäso, proso, ovos, sezam, nelúpanú ryžu, špaldu, mandle, mak, kešu, slnečnicu, para orechy

ved to je uplne nelogicke a proti logike, nie ?
najskor tvrdi, ze cukor je zly, ale potom, ze ved trochu moze byt, lebo chceme kandidu dostat von zivu.
no neviem, ci to stoji niekomu za citanie, ale pride mi to ako blud..
alebo nie ?



34

Re: Anti- candidová diéta

Komentar na ten clanok. Candid je vcelke mnozstvo, mnohe len kvasia potravu a vyrabaju plyny, ale candida albicans vyraba toxiny, vcitane neurotoxinov a karcinogenov, tj ju treba podla moznosti vyhubit a nie podporovat jedenim skrobovin a sacharidov celkove. Staci ju vyhladovat bezsacharidovou dietou(tj ziadne chleboviny, rniny,  zemiaky  az skrob obsahujuce produkty a podobne) a potlacit oreganovym olejom, kokosovym olejom, napadnut jej bunkove steny enzymom Candex , nasadzat si kvalitne probiotika a rozmnozovat ich vyse 1000 nasobne branim mikrovlaknin, co su pre probiotika potrava a ked sa rozmozia az na 1 kg=plne osadenie creiv probiotikami,  tak za 2-3 tyzdne mas od nej pokoj, lebo ju vytlcies a nahradis probiotikami.
Takze celkove je ten clanok nedostatocne informujuci az  zavadzajuci.
Totoz kukuricna muka, spalda ovos a nelupana ryza su silne zdroje skorobovin, co sa v zaludku zmenia na volne cukry(hydrolyza) ktore vie candida pouzit.
Predsa je dufam kazdemu jasne, ze nemozes candidu vyhubit, ked ju zaroven krmis!!!



35

Re: Anti- candidová diéta

Ten candex ma nejaky negativny vplyv na tehotenstvo, alebo uzavanie tesne pred nim?



36

Re: Anti- candidová diéta

Candex je enzym, co rozklada celulozu a hemicelulozu. Kedze ludske bunku toto neobsahuju, tak tam nie je mozny ziadny ucinok na telo.