1

Téma: travenie a zrak

Dobry den RNG. Prosim Vas o radu..nosim od decka okuliare /2,25-2,5 dioptrie do dialky, prave oko horsie/, teraz uz len sosovky na soferovanie . Zrak sa mi zhorsil za posledny 1/2 rok, neostre videnie, tvare z 2 m vidim neostro. Robim vela s PC, jednak v praci, dalej vela citam z mobilu. Snazim sa zaostrovat aj do dialky, ale nerobim to pravidelne. Do akej miery suvisi travenie-problem so zapchou s videnim a podiela sa na jeho zhorsovani? Nasli mi helicobactera, skolioza odvtedy ako mi dali okuliare, co je uz par desat rokov.. Cca mesiac sa snazim pit od rana do 17.00 cca 2,5 l teplej ody, prestala som s kavou, ked si dam rano po ovoci ochutene vlocky, pustaju sa mi hned hlieny v nose. Popoludmi ked si dam surovu zeleninu, hlieny uz nie su...chapem to ako prekysleny organizmus..Neberiem ziadne lieky ani doplnky. Casto pouzivam praskove Ccko a sodu bikarbonu /5:1/ v pripade zapchy. Dakujem.



2

Re: travenie a zrak

Nuz na tie oci ti mozem poradit len vitamin C E rozne karotenoidy a anto a proantokyanidy, tj to su vsetko rozne antioxidanty
Oci potrebuju aj zinok.
Na tie hlieny po zjedeni vlociek, zrejme si na tie vlocky alergicka. Skus zjest na ranajky nieco ine.



3

Re: travenie a zrak

RNG, nasla som toto:
selen: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Selen … l&ic=3 davka 1 az 2 kapsule denne
zinok: http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Gly … &ic=13 jedna denne
vitamin E: http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-E-4 … l&ic=1 jedna denne
vitamin C: http://www.iherb.com/American-Health-Es … l&ic=3 davka 3 az 5 gramov denne

proantokyanidy z hroznovych semien, vinca minor, vinpocetine zo semien zimozelene, huperzin A z machu a gingkolidy  z listov stromu gingko, cucoriedky, potom bioflavonoidy, ako rutin, hesperidin, diosmin..

takuto zmes karotenoidov:
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-30-sgels davka 1 az 2 denne
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … n-120-caps

LUTEIN : http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Lu … ftgels/139

precistenie PECENE: http://www.iherb.com/Now-Foods-Liver-De … /2483?at=0
mam totiz hallux na pravom palci nohy, kde konci pecen

Prosim Vas co z toho si mam naordinovat? Dakujem za usmernenie. Pekny den.



4

Re: travenie a zrak

Mas spravne doplnky, sice si to uviedla tak ze sa to neda otvorit, ale asi su to tie , co by som aj ja odporucil brat kazdemu
Jednemu nerozumiem
"mam totiz hallux na pravom palci nohy, kde konci pecen"
Haluxy su kalcifikaty a stuuhnute slachy, na ne treba brat najma vitaminy D-3, K-2 a natierat si to DMSO. Vytvoria sa najma tym, ze ludia nosia prilis tesne topanky najma zeny vysoke. Potom je obrovsky tlak na pales, kde sa klb za nim neustale poskodzuje az sa zdeformuje.
To je jeden z dobrych prikladov ako moda pracuje proti zdraviu.
Kde to suvisi s pecenou , neviem.
Ale na pecen treba pouzivat protokol dr Berksona a ten doplnok je len "slaby odvar" z toho protokolu.



5

Re: travenie a zrak

RNG ktore karotenoidy a anto / proantokyanidy je teda najucinnejsie nasadit? Vid nizsie...zozbierala som to z inych tem a neviem ci to je uplne vsetko v poriadku. Tiez neviem ci vsetky najdem na iherb..

proantokyanidy z hroznovych semien, vinca minor, vinpocetine zo semien zimozelene, huperzin A z machu a gingkolidy  z listov stromu gingko, cucoriedky, potom bioflavonoidy, ako rutin, hesperidin, diosmin..

dakujem.



6

Re: travenie a zrak

Antokyanidy su napr v semienkach cucoriedok alebo Billberry.
Z karotenoidov pozri napr na
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-30-sgels
Alebo pozri na toto zlozenie !
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ize=SWU914



7

Re: travenie a zrak

dakujem RNG, aky mate nazor aj na Pestrec MaAriansky / drveny - ocista pecene, davkovanie 4*1CL+3dcl vody?



8

Re: travenie a zrak

Nuz kedze ostropestrec mariansky ma rozne obsahy ucinnej latky, sylimarinu, ja sa spolieham na presne definovany vytazok , zo znamym a garantovamym mnozstvom sylimarinu.

Protokol na cistenie a regeneraciu pecene , dr Berksona hovori o 900 mg sylimarinu, 600 mg ALA a 400 mikrogramov selenu.



9

Re: travenie a zrak

Dakujem.



10

Re: travenie a zrak

OK



11

Re: travenie a zrak

na oci je dobre aj ocne cvicenie,
velmi dobre..... namaha a precvicuje to ocne svaly a zabranuje deformacii oka....
zaberie to asi 3x za den 1,5minuty
a netreba k tomu nic, iba sa pozerat do stran, hore dole, kruzit, na uhlopriecku, a robit stvorce
medzi tym pozmurkat.....
v dnesom svete internetu sa iste da najst na to aj nejake video.,... youtub?



12

Re: travenie a zrak

Ja mam v robote , kde sa pozeram uprene do urcitej vzdialenosti , co vycerpava oci znacne,  vzdy pusteny televizor, casto bez zvuku a vzdialeny asi 4 metre a podchvilou sa nan mrknem, aby som si preostril oci na inu vzdialenost, co podporuje cvicenie oci a lymfaticky tok v ociach. Zaroven pri tom otocim krk, lebo aj to je dobre na svalstvo a krcne stavce a platnicky celkove.



13

Re: travenie a zrak

RNG pozdravujem Vas a dovolujem si Vam preposlat text clanku
Ako zistiť s 2 až 4 ročným predstihom, že vám hrozí rakovina...zaujimal by ma Vas nazor...dakujem.

Väčšina známych príznakov rakoviny má jednu obrovskú nevýhodu – objavia sa až vtedy, keď už rakovina vznikla a teda len oznamujú jej prítomnosť.

Aké by to bolo, ak by existovali aj také príznaky, ktoré by pred rakovinou vopred varovali a človeku tak dávali šancu s tým niečo urobiť?

Máme pre vás jednu skvelú správu: Takéto varovné príznaky, že sa schyľuje k rakovine, totiž existujú!



Mnohí lekári a onkológovia o nich však nevedia, pretože nespadajú do klasického rámca poznatkov, ktoré sa vyučujú na lekárskych fakultách.

Dr. Kelly vo svojej knihe One Answer to Cancer (Jediná odpoveď na rakovinu) v druhej kapitole uvádza, že rakovinové ochorenie prepukne vtedy, ak je v tele nedostatok proteolických (bielkoviny štiepiacich) enzýmov produkovaných pankreasom.

Nedostatok uvedených enzýmov sa v organizme najprv prejaví týmito 3 varovnými signálmi:

1. Problémy so zaostrovaním
Dôvodom je očný sval kontrolujúci šošovku, ktorý kvôli svojej malej veľkosti pomerne prudko reaguje na nedostatok proteolických enzýmov.
Pri ich zníženej hladine v krvi dochádza k jeho oslabovaniu a následne k zhoršeniu zraku.

2. Paradentóza a problémy so zapálenými ďasnami
Podobne ako očný sval kontrolujúci šošovku, zdravie ďasien je tiež veľmi závislé na týchto enzýmoch.
Proteolické enzýmy totiž dokážu účinne potláčať zápaly či infekcie a ich úbytok sa na zdraví ďasien prejaví pomerne rýchlo.

3. Plynatosť čriev
Nedostatok enzýmov na trávenie bielkovín ovplyvní priamo aj váš tráviaci systém.
Zle strávené bielkoviny, hlavne mäso, bude v črevách zahnívať a pri tom uvoľňovať nadmerné plyny.

Čo robiť, ak sa vyskytnú tieto príznaky?
V prípade, že sa u vás objavia všetky 3 uvedené príznaky súčasne, tak viete, že máte problém.

Máte ale zároveň aj veľkú výhodu v tom, že ide o extrémne skoré príznaky hroziacej rakoviny. Objavujú sa totiž 2 až 4 roky pred jej samotným vznikom.

To vám poskytuje dostatok času na nápravu. Ak sa ocitnete v takejto situácii, je potrebné učiniť nasledujúce kroky:

-podporiť činnosť pankreasu (napríklad čajovou zmesou kvetov alebo vňate ďateliny, vňatí saturejky, benediktu, jastrabiny, šalvie a koreňa púpavy)
-začať užívať proteolické enzýmy vo forme doplnkov (aspoň dočasne)
-obmedziť príjem bielkovín, aby sa enzýmy zbytočne neplytvali
-zvýšiť príjem surového ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú vlastné enzýmy – tie budú napomáhať tráveniu

RNG, co si myslite proteolitickych enzymoch a zraku? ako ste odporucili v teme vyssie, uzivam zinok denne v tekvicovych semiackach a cvicim ocami. Avsak zrak sa nezlepsuje, skor naopak...
s dasnami a plynatostou problem nemam, skor s vyprazdnovanim na dennej baze - vtedy pouzivam praskove C-cko, ked to neviem riesit inak. Stale beham, praca deti pes a teraz sa snazim viac pravidelne jest aj ked nemusim velmi varene -okrem polievok...aby som trocha pribrala, mam 170/62 kg, ale to je viac svalov ako tuku..

Dakujem za Vas nazor. Pekny den.



14

Re: travenie a zrak

Nuz samozrejme ked menas dost enzymov na travenie, nemoze sa ti ani prebytok absorbovat a cistit telo. Takze sa ti telo zamoruje, jeho obranyschopnost sa znizuje  a v zamorenom tele sa tvori coraz viac nefunkcnych buniek, z ktorych niektore sa prirychlo rozmnozuju=byjneju=rakovina.
Principialne okrem zdravej stravy odporucam pravidelne cistenie tela, samozrejme kazdodennym doplnkom mikrovlaknin, obcas precistenie pecene(protokol dr Berksona) a celeho tela silnymi entericky pokrytymi enzymami
Rakovinam sa da predist, nielenze ich diagnozovat skor



15

Re: travenie a zrak

RNG napísal(a):

Nuz samozrejme ked menas dost enzymov na travenie, nemoze sa ti ani prebytok absorbovat a cistit telo. Takze sa ti telo zamoruje, jeho obranyschopnost sa znizuje  a v zamorenom tele sa tvori coraz viac nefunkcnych buniek, z ktorych niektore sa prirychlo rozmnozuju=byjneju=rakovina.
Principialne okrem zdravej stravy odporucam pravidelne cistenie tela, samozrejme kazdodennym doplnkom mikrovlaknin, obcas precistenie pecene(protokol dr Berksona) a celeho tela silnymi entericky pokrytymi enzymami
Rakovinam sa da predist, nielenze ich diagnozovat skor

Rng ked si dam na veceru bielkoviny a na ranajky nie + entericky pankreatin , bude v crevach cistit este tie bielkoviny z vecere ked som si dal 3 betainy a 2pankreatiny neetericky . to by sa malo stravit nie ?



16

Re: travenie a zrak

Nuz kedykolvek sa enzymy stretnu z potravou, tak ju rozkladaju.Dokonca to nemusi byt ani potrava, napr bielkoviny rozkladajuci bromelain stipe aj na jazyku, kde napada bielkoviny na jazyku.
Niektori ludia maju usadeniny na crevach aj hodne hrube a stare aj niekolko mesiacov, tam treba samozrejme creva cistit, najma mikrovlakninami, ale aj enzymaticky.



17

Re: travenie a zrak

dakujem RNG. Pekny den.

RNG napísal(a):

Nuz samozrejme ked menas dost enzymov na travenie, nemoze sa ti ani prebytok absorbovat a cistit telo. Takze sa ti telo zamoruje, jeho obranyschopnost sa znizuje  a v zamorenom tele sa tvori coraz viac nefunkcnych buniek, z ktorych niektore sa prirychlo rozmnozuju=byjneju=rakovina.
Principialne okrem zdravej stravy odporucam pravidelne cistenie tela, samozrejme kazdodennym doplnkom mikrovlaknin, obcas precistenie pecene(protokol dr Berksona) a celeho tela silnymi entericky pokrytymi enzymami
Rakovinam sa da predist, nielenze ich diagnozovat skor



18

Re: travenie a zrak

.



19

Re: travenie a zrak

RNG ktory doplnok vitaminu A doporucujes nejaky 10000iu , treba pozerat len aby tam bolo pisane retinol ci aj nieco ine ?

zvysuje vitamin A proteinovu syntezu ?

aka davka je bezpecna na kazdodenne uzivanie ? 10000iu ? Alebo aj menej ? 2500iu ?



20

Re: travenie a zrak

Na oci odporucam zmes roznych karotenoidov, nielen vitamin A Ja pouzivam tento bohaty zdroj, ktory je momentalnen aj na sale/vypredaj.



21

Re: travenie a zrak

RNG napísal(a):

Na oci odporucam zmes roznych karotenoidov, nielen vitamin A Ja pouzivam tento bohaty zdroj, ktory je momentalnen aj na sale/vypredaj.

nepridal si ziadny odkaz , myslis ten od swansonu ?
chcel som nejaky kde je aj vitamin A ako retinol na ekne v mensej davke neviem ci aj ten mic od swansonu moze pomoct trochu na akne



22

Re: travenie a zrak

Ano, myslim ten od Swansonu. Ziadne ine na trhu nemaju tak bohaty obsah carotenoidov.
Na potlacene acni treba ovela  vyssie davky retinolu, doslova nezdrave. Totiz susenie koze je skodlivy proces na kozu, a zaroven to moze potlacat aj vylucovanie slin a inych vnutornych vyluckov.  Sucha koza praska a mozu sa tam nastahovat rozne infekcie