1

Téma: bolesti, serrapeptaza

Rng, prosím,
priateľovi priateľovi pri futbale puklo pri holennej kosti. odvtedy má bolesti členku a achilovky. užíval flector asi dva týždne, mastil rôznymi masťami , ale mu to nepomohlo.
nakoniec sme sa rozhodli kúpiť serrapeptazu - túto sme objednali: http://www.hoogle.sk/Serrapeptaza-extra … -d1507.htm
užíva ju ráno nalačno, avšak robí mu ťažkosti- bolesti hlavy, nevoľnosti a pod.
neviem, či by vôbec na tento problém mal užívať serrapeptázu, alebo niečo iné?
a prečo mu robí také ťažkosti? je veľmi silná?

ďakujem



2

Re: bolesti, serrapeptaza

Serrapeptaza je enzym, ktory odburava rozne latky v tele a moze docasne sposobit aj virenie roznych latok v krvi.
Serrapeptaza sa da pouzivat aj s jedlom



3

Re: bolesti, serrapeptaza

a 250 000iu nie je veľmi silné?
nemal by radšej na bolesti takéhto typu vyskúšať DMSO? aký je spôsob použitia, prosím?

ďakujem



4

Re: bolesti, serrapeptaza

Obvykle odporuvcam intenzivne 3 x 120 000 SU serrapaptazy, ale sam som prilezitostne bral az 360 000, napr ked som citil tazobu na hrudi, co mohla byt nejaka zrazeninka, ci uz v plucach alebo na srdci. A teda som necakal.
DMSO sa pouzuiva tak, ze asi 70% si natries na cistu kozu, pockas asi 1/2 hodiny, kym sa to viacmenej vsiakne a potom si to namazes kokosakom, lebo DMSO velmi kozu vysusi. Mokra koza od DMSO sa nesmie nicoho dotknut, lebo DMSO rozpusta hropmady roznych latok, plastikov a podobne a nechces si ich cez kozu do tela prepasirovat, vsakze.



5

Re: bolesti, serrapeptaza

Sam som obcas nevedomky zobral 3 ci 6 serra (120 tisic IU) a nic sa nestalo..
To ked som citil tazobu na koncatine, kde som kedysi mal (myslim ze hlbokozilovu) zrazeninu..
Znacne verim tomuto enzymu...
Je to protizapalove, ale tu pricinu asi nedostrani, ze ?



6

Re: bolesti, serrapeptaza

Ktoru pricinu?
Serrapeptaza vie rozpustit aj  hodne stare hlbokozilove zrazeniny. Len to trva dost dlhy cas,,ked su znacne dlhe.