1

Téma: kolonoskopia

Dobry vecer. Pri hygiene som si vsimla zr mam vo vnutri konecniku asi pol cm dnu vyrastky nepravidelneho tbaru. Hrozne som sa zlakla aby to neboli polypi alebo nieco horsie. Chcem zajst k lekarovi ale raz som citala ze vy kolonoskopiu neodporucate a vraj je nebezpecna. Aky mate teda nazor? Bojim sa ze ked to ukasem lekarvi automaticky mi to budu chciet odstranit. Dakujem



2

Re: kolonoskopia

Nuz ja som si postupne odstranil aj hemoroidy len kremovanim papiera a dobrym cistenim tej oblasti tela. Tozhodne by som osobne nesiel na ziadnu kolonoskopiu, kde lekari bezne vytrhnu zo stien vzorky a tym vytvoria rany na crevach



3

Re: kolonoskopia

A co ked ten utvar co som si nasla v koncniku nie je hemeroid ale nejaku polyp pripadne nador? Obaja stary rodicia zomreli na rak.hrubeho creva. Poradte teda ako postupovat.dakujem



4

Re: kolonoskopia

Polyp sa da prinajhorsom operovat.
Rakoviny v hrubom creve vznikaju ako nasledok neustalych zapalov, pri zlej crevnej flore. Treba si podporovat zasadne probioticku floru, branim kvalitnych probiotik a rzmnozovanim ich mikrovlakninami, cely zivot. Pripadne brat aj enzymy, na neustale cistenie tela, lebo zamorenia vedu k rakovinam.

Naposledy upravil: RNG (2015-10-06 17:34:20)