1

Téma: Probiotika a Candida su vhodné ?

Dobry vecer RNG.   
Dostal som ako dar tieto probiotika.
Viete mi povedat ci su vhodne pri lieceni Candidy , alebo ich mozem uzivat az po vyliecení s Candidy ? V zloženi maju: sacharidy-52 až 57% a tie ma dostali do vahania: vhodné, alebo nie.

http://www.viaczdravia.sk/viaczdravia/e … Probiotika

Biomilk Colon je nízkolaktózový mliečny produkt, vyrobený mliečnokyslou fermentáciou z ekologicky čistého kravského mlieka. Počas postupu tráviacim traktom LB a ST vzájomne stimulujú svoje množenie a prichytávajú sa k stene hrubého čreva. Vplývajú užitočne a blahodarne tým, že regulujú vnútornú mikroflóru, odvádzajú toxíny z tela, obnovujú funkcie žalúdka a črevného traktu, zvyšujú obranyschopnosť organizmu.

Produkt neobsahuje konzervanty ani geneticky modifikované mikroorganizmy. Je vhodný pre dospelých a deti od 3 rokov veku. Doporučená denná dávka je 1-3 odmerky denne pred jedlom v suchom stave alebo rozpustené v tekutine do teploty 45 C. Pri Crownovej chorobe sa doporučuje 1 odmerka každé 2 hodiny. Produkt je možné užiť v ľubovoľnom množstve a čase. Nie sú zistané žiadne vedľajšie účinky . Pri výplachoch vagíny sa 1/2 odmerky rozpustí vo vlažnej vode a pomocou sprchy sa robí výplach 2xdenne. Po hydrokolonoterapii 1 odmerka sa rozpustí vo vlažnej vode a vovedie sa do hrubého čreva po procedúre. Skladovanie pri izbovej teplote.

Zloženie: denná dávka 15g prášku obsahuje :suché látky- 94%, voda-do 6%, bielkoviny-23 až 27%,sacharidy-52 až 57%,tuky-16 až 20%, laktóza-do 4%, pektín-do1%, minerály:draslík(glukónan draselný)-225mg,vápnik(mliečnan vápenatý)-193,5mg, fosfor(glycerofosforečnan vápenatý)-153mg,železo(mliečnan železnatý)-0,12mg, vitamíny:B2(Riboflavín)-0,327mg,C(L askorban sodný)-0,3mg,B1(Tiamínhydrochlorid)-0,051mg, D(Cholekalciferol)-0,15?g,Carotín(Beta-carotene eq)-0,0345?g,A(Retinol)-0,0015g viac ako 15 miliárd živých a latentných buniek Lactobacillus Bulgaricus a Streptococus Thermophilis, aminokyseliny:Cystín, Isoleucín, Leucín, Methionín, Phenylalanín, Threonín, Tryptophan, Tyrosín,Valín, Alanín, Arginín, Aspartic Acid, Glumatic Acid, Glicín, Histidín, Hydr.Prolín, Prolín, Serín, Lisinoalanín.



2

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Nuz reklama je nadherna, obsahy re bezneho neodbornika ohromujuce, len tam nie je spomenute, ci su tie kultury tepelne a kyselinovo stabilne, aby sa z nich dostalo nieco do criev aj zive. Takze aj ked ti to radim pouzivat(nieco je lepsie ako nic) osobne by som sa na to nespoliehal.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-05 20:46:53)



3

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Je vhodny tento doplnok aj pri candidóze ? Obsahuje to aj Stéviu, ktora je vhodna pri Candide. Spominane su tu cukry, Xylitol, Scorbitol, ale tie nie su vhodne.   http://www.iherb.com/Now-Foods-DGL-De-G … l&ic=1
Dakujem.



4

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

DGL je adaptogen uzitocny najma na posilnenie tvorenia zaludocneho mazu. Ine funkcie nie su az tak velke, takze sa bezne nespominaju.
Mnozstvo cukrov co tam je je zanedbatelne. Aj velmi prisna "bezsacharidova " dieta ma nejake tie sacharidy a cukry v sebe.
Napr aj bv mase su rozne sacharidy a glykogeny stopovo, dokonca aj glukoza, co sa nachadza napr v krvi a svalstve.
Normalna hladina cukru v krvi u cloveka je napr 100 mg na deciliter=100 gramov zhruba.
Velmi prisna bezsachridova dieta ma pod 20 gramov sacharidov denne, z masa, orechov zelenin a ovocia
Takze tych zopar sto miligramov z doplnkov tu nehra ziadnu rolu.



5

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Užívam vytazok z olivových listou, caje a vytazky z Oregana a iných antibakteriálnych cajov proti Candide Al. Chcel by som sa spytat ako je to s týmito vyťažkami-doplnkami, cajmi, olejmi a pod. Či je tam potrebny casovy odstup s probiotikami ? Počul som ze pri citrónovom caji  a doplnkoch Vitaminu C je to potrebne min 30 min. Je aj pri takýchto "koreninových"doplnkoch potrebny casovy odstup ?   U ATB mi je to jasne . tam je to polovica casu medzi jednotlivými dávkami ATB.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-07-21 06:21:26)



6

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Užívam vytazok z olivových listou, caje a vytazky z Oregana a iných antibakteriálnych cajov proti Candide Al. Chcel by som sa spytat ako je to s týmito vyťažkami-doplnkami, cajmi, olejmi a pod. Či je tam potrebny casovy odstup s probiotikami ? Počul som ze pri citrónovom caji  a doplnkoch Vitaminu C je to potrebne min 30 min. Je aj pri takýchto "koreninových"doplnkoch potrebny casovy odstup ?   U ATB mi je to jasne . tam je to polovica casu medzi jednotlivými dávkami ATB.
Je to tu 2x, staci na 1 odpoved,druhe vymažem.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-07-21 06:22:59)



7

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Nuz rozne kotreniny su zaroven aj antimikrobialne ciastocne, tj je rozumne  davat medzi ne a probiotika nejaky odstup.

O odstupe pri citronovom caji a vitamine C , to je jasne blbina. Vitamin C treba pouzivat co najcastejsie, lebo ma polcas rozpadu len 1/2 hodiny v tele. A ja si s nim kyslim rozne caje, aj antimikrobialne.



8

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Docital som sa, ze kvapky GSE boli 67% a teraz  su  len 33%. Chcem si objednat GSE v tabletkach na Candidu. Chcel som sa spytat, ci som si vybral vhodne. http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … blets/4707   Davkoval by som si 2x1 tabl. denne ?     Ďakujem.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-07-30 21:29:20)



9

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Problem nie je v koncentracii citricidalu, mozes dostat obe koncentracie. Problem je v samotnom citricidale, kde povodne vytazok z grapefruitovych semien bol chemicky zmeneny, kde polyfenoly boli zmenene na ovela silnesjie quaternialne zluceniny a dnes to obsahuje len tie ovela menej ucinne polyfenoly.
Ber tie tabletky 3 x 1 denne,



10

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Je vhodny tento extrakt z olivovych listov pri candidoze ?  http://www.iherb.com/21st-Century-Healt … l&ic=7 Je nejako mozne  zistit kolko % Oleuropeinu obsahuje takyto doplnok, kde je uvedena len vaha extraktu v mg ? V tomto je uvedene 8% ale su aj take kde nie je Oleuropein v %
Pri Candidoze je potrebne sa zamerat na co najvyssiu hodnot Oleuropeinu ? Alebo moze byt aj menej % ale viacej dáviek denne ?

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-08-12 13:37:29)



11

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Oleuropein je na mnohe bakterie a virusy. Nie na plesne a candidu !!!
Na to je oreganovy olej a teda jeho ucinna latka , carvacrol.
Na candidu treba 3 x 200 mg CARVACROLU. A ine, pozri na temu candida
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
Dnes najlepsi zdroj carvacrolu su kapsule firmy NOW, kde v kazdej entericky pokrytej kapsuli je 100 mg carvacrolu

Naposledy upravil: RNG (2014-08-28 00:35:27)



12

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

RNG,

keď test na candidu s pohárom vody je skôr pozitívny, ale výter z čreva - biologický rozbor vylúčil všetky druhy kvasiniek.
Je to candida?????

Ďakujem



13

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Mik, nemam krystalovu gulu, ked mas vytery z criev negativne na candidu, tak tam asi nie je. Teda za predpokladu ze tam nenastal nejaky omyl, laboratorne rozbory maju urcite percento chub, [preto ichj trreba casto zopakovat na uistenie.
Ale v crevach dodnes napocitali vyse 33 tisic roznych mikrobov a len niektore su pre nas uzitocne=probiotika, ine su neuziticne a niektore aj skodlive.
Takze nasadzovat si kvalitne probiotika a podporovat ich zmesou mikrovlaknin je pre kazdeho dobra rada na cely zivot.



14

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Mik napísal(a):

RNG,

keď test na candidu s pohárom vody je skôr pozitívny, ale výter z čreva - biologický rozbor vylúčil všetky druhy kvasiniek.
Je to candida?????

Ďakujem

Nechaj si urobit este pre istotu odber krvi z protilatky na Candidu IgA. Ja som to mal ako Ty, popisujes-sliny pozitívne a creva , stolica ziadne a v krvi ano a uz sa nou bojujem 2. rok. Iga by malo byt> menej ako 15, a Ja som mal 42. Teraz to mam okolo 26. Svrbenie pokozky, migrujuce bol.klbov, praskliny medzi prstami na nohách. Nie moc , ale su.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-08-29 08:16:39)



15

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Nuz plesne a kvasne kultury mozu byt aj inde, nie len v crevach



16

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

IvanBA-Sk napísal(a):
Mik napísal(a):

RNG,

keď test na candidu s pohárom vody je skôr pozitívny, ale výter z čreva - biologický rozbor vylúčil všetky druhy kvasiniek.
Je to candida?????

Ďakujem

Nechaj si urobit este pre istotu odber krvi z protilatky na Candidu IgA. Ja som to mal ako Ty, popisujes-sliny pozitívne a creva , stolica ziadne a v krvi ano a uz sa nou bojujem 2. rok. Iga by malo byt> menej ako 15, a Ja som mal 42. Teraz to mam okolo 26. Svrbenie pokozky, migrujuce bol.klbov, praskliny medzi prstami na nohách. Nie moc , ale su.

Ďakujem za odpoveď,
tie príznaky by mohli byť, no ak máš v krvi protilátky na candidu, ako to rieši lekár? A ako ty?
Ja som si myslel, že protikcandidova dieta dokáže postupne zničiť candidu všade?

Mik

Naposledy upravil: Mik (2014-08-29 09:53:12)



17

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Lekari riesia candidu zriedkavo a to samozrejme len chemickymi patentovanymi liekmi, ktore mozu narobit viac skody ako uzitku u niekoho.
Kedze na skolach studuju dost malo o potravinach a vobec ich neucia pouzivat potraviny a potravinove doplnky na cielene liecenie, tak obvykle nerobia okolo candidy nic , pokial nie je tak silna, ze ohrozi zivot.



18

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

1x tyzdenne Flukonazal 150 a este tlacim caje: oregano, zazvor, skorica, hrebicek , Villcacora, Lapacho. Nie vsetky denne . Kazdy den striedavo max. 2 druhy denne po 0,5 l. Plus min 2 l tekutin voda, alebo nejaky caj cisty, alebo sladeny Steviou.Teraz som si este doplnil mimo ine
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … blets/4728
Grepove kvapky su bieda, slabe.
Ked je to v krvi, bez toho fluka, by som sa asi este asi 2x tak dlho zbavoval C.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2014-08-30 07:48:29)



19

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Nuz ako som povedal, ja najciac tlacim oreganovy olej, kokosak a enzym Candex.
V krvi je vzdy dostatok cukru, tj tam ti iste nizkosacharidova dieta nepomoze.



20

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Mal by som takyto dotaz. Je vhodne zapijat probiotika   s 2 cajovymi lyžickami Psylia-vlaknina  namiesane v 2 dcl vody a nasledne zaliat 2 dcl Acidka ? Cca 1 hod pred obedom ?



21

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Je to ok, hoci ja osobne beriem obcas probiotika len na noc,s jablkom,  a pijem roztok obsahujuci zmes mikrovlaknin pocas celeho dna. V mojej zmesi mikrovlaknin nam zastupene psylium, inulin, modified citrus pectines, arabinogalactans, glucomannan a pridane aj freeze dried aloe vera powder. Ochutene to mam ovocnymi koncentratmi a konzervovane asi 10 kvapkami citricidalu, aby som to nemusel chladit.
Samozrejme tam mam rozpustene aj vitaminy C, ako kyselinu askorbovu, askorbat draselny a horecnaty a tiez praskovy ester C. To mi usetri denne hltanie extra kapsul



22

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Prajem vam pekny den.
Chcel by som sa spytat nieco ohladom kombinacie probiotika-vlaknina/konkretne PSYLIUM/.  Navazujem na moju predchadzajucu otazku:20.
Ak  tomu som dobre rozumel z iných clankou, tak vlaknina Psylium je ciastocne rozpustna a nerozpustna  na seba viaze latky z čriev a tym ich drzi zdravšie. A sem smeruje moj dotaz. Nestiahne  zo sebou zbytocne probioticke kultury z probiotik ktore s nou si davam ? Netreba radsej dodrzat odstup pred alebo po vypiti tekutin s vlákninou ? Ak ano co by bolo vyhodnejsie ? Dakujem.



23

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Samozrejme vlakniny "vymetu" creva tj so sebou vselico vynasaju. Ale mikrovklakniny mechanicky vymetaju malicko, ale o to viac absorbuju toxinov. A kedze su malicke, tak nemozu nejak zvlast vymetat aj probiotika, ktore su casto ovela vacsie a upevnene na stenach criev.
Dietetici tvrdia dosial, , ze prave mikrovlakniny vynasaju rozne vitaminy von, ale meranim sa zistilo, ze mnostvo toho co vynesu nie je prilis velke, tj nijak privelmi nas neochudobnuju o ziviny, ktore do seba nasavaju. Tj  ich obavy o ochudobnovanie tela o ziviny mikrovlakninami su nepodlozene.



24

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Myslim, ze by to mohlo fungovat aj na Candidu. Aky je Vas nazor ?    http://www.vyvazenezdravi.cz/extra-siln … tibiotikum  Pasovalo by tam doplnit este citron ? Alebo vy ste tam poradil este nieco doplnit  dalsie ? Pripadne polievkovu lyzicu -dve? kopcom -oregana ?



25

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Zaujimave, ale nemam nikde dokaz, ze by to naozaj bolo statisticky ucinne .



26

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Ahoj RNG, kupil som si na iherbe probiotika healthy origins ktore si aj ty odporucal.
Prvy den som si dal dve tabletky a v noci som mal z toho reakciu v crevach, prehanalo ma.

V iherb recenziach som cital ze to je normalna reakcia u niektorych ludi v prve dni, ze to bojuju dobre kultury proti zlym (kandidam) kde vznikaju toxiny.

Dalsie dni som to uz nepocitil, ale nedalo mi to v hlave ze ci aj toto nie je moznost ako znicit kandidy. V tych uzivatelskych recenziach som taktiez narazil na cloveka, ktory tvrdil, ze berie az 10 tabliet = vyse 350 miliard kultur denne a tym nici kandidu.

Mam obavu ci u mna kandida nezvitazi kazdy den nad tym malym mnozstvom probiotik a preto nepocitujem ucinky. Mozno ju ale probiotika iba postupne pomaly nicia a preto nemam reakciu na toxiny.

Myslis si ze by staloza to vyskusat proti kandide velke mnozstva?
Necital si nahodou niekde o nejakych vyskumoch ohladom toho?
Nemalo by to podla tvojho nazoru nejake vedlajsie efekty?



27

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

V crevach je poctom  az 100 000 miliard(bilions) mikrobov, tj aj 350 miliard je voci tomu nic
. Tj na premenenie crevnej flory na probioticku ta malicka davka je len nasada,a na to, aby sa rozmnozila vyse tisicnasobne  ju treba zivit mikrovlakninami a podla moznosti vyhladovat napr candidy tym, ze im nedas ziadne cukry a prosdukty, co sa menia na cukry v zaludku a crevach. Taketo pasivne podporovanie probiotik a pasivne potlacanie candid moze trvat aj dlhe mesiace, nez sa to cele podari. Preto som na zrychlenie toho procesu pridal aj rozne proticandidove doplnky, ako oreganovy olej, kokosovy olej , colostrum, berberine pripadne aj enzym Candex, co napada bunkove steny candid, ktore su zlozene s celuloz a hemiceluloz, kdezto steny probiotik su povacsine bielkovinne a tukove zlozky.
Co sa tyka udrzania si probiotickej flory, na to tiez treba dbat cely zivot, lebo po case ked ju nepodporujes a nenasadzas si obcas nove probiotika a neberies extra mikrovlakniny na ich podporenie sa ti flora moze zmenit na skodlivu, najma ked mas oslabene travenie, kde sa cez zaludok prebojuju rozne mikroby pri nedostatku kyselin a do criev  sa dostane mnozstvo nedokonale straveneho jedla, co sluzi ako potrava pre rozne mikroby, vcitane askodlivych ako candidy, plesne a hnilobne kultury.
Dobre podporene probiotika, ako napr kvalitne probiotikum zobrane na noc s jablkom sa moze do rana az zdesatnasobit poctom, za dva dni aj zo stonasobit, tj dalsia davka aj 300 miliard bude len malicko voci tritisic miliardam , na co sa rozmnozi 30 miliard za dva dni s podporou mikrovlaknin.
Ale mozes to skusit, dnes predavaju aj 300 miliardove doplnky za patricne vysoku cenu.
Osobne by som ale radsej pockal 2-3 dni a rozmnozil by som si to v crevach sam,  nez brat take drahe doplnky

Ta teoria vytlacania jednych mikrobov druhymi samozrejme plati a tie , ktore podporime potlacia tie, ktore vyhladujeme alebo niecim dokonca napadneme



28

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Chcel by som sa spytat ohladom chleba-peceneho len doma-  pri diete s Candidou bez kvasnic,len so sodou bikarbónou, rascou a trochou soli a prekvasenym acidkom,alebo v kefire ?
Pisal ste v jednom prispevku ze sa nesmie ani celozrnny ražný/žitný/. Dost je na internete ze z celozrnnej ražnej muky sa moze.
Nemoze sa chlieb ani spaldovy alebo pohankovy a to vsetko z dovodu ze zrna su mlete, aj ked obsahuju vlakninu
Mozem si dat suchej salamy, ale predsa len to chce s niecim zajest ako je chlieb. Samotne mi je to tazke na zaludok.
Takze ked uz by som ten chlieb, tak z coho ?
Alebo z coho si urbit nejakyvhodny?

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-09-24 18:53:08)



29

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Na internete najdes viac lzi , nez pravdy.
Celkove ked mas candidu albicans v tele, jedine ako ju mozes potlacit je podstatne obmedzit prisun sacharidov najma volnych cukrov a produktov z jemnych muk.
Normalne je candida pritomna vsade okolo nas aj v nas. Otazka je ci podporis ju, alebo probiotika co su jej konkurencia. A to co je podporene samozrejme prevladne.



30

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Vedel ba ste sa mi vyjadrit k tym mojim otazkam v č.28 ?



31

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

mna by napr strasne najviac zaujmalo k tomu co pisal IvanBa, ze ked si da salamu suchu je mu z toho tazko a ked si da k tomu chleba tak je to akoze lahsie potom ??   uz velakrat som pocul tuto spojitost  u ludi.... napr jedia tazku slaninu dajme tomu samu alebo so zeleninou a vzdy vzdy niekto zahlási tuto prastarú hlášku big_smile ,  ze daj si k tomu viac chlebu nebude ti tazko.... nie je to uplny nonsens nahodou big_smile?

k tuku a bielkovine ,,dopomozem''  tym ze tam hodim este sacharid ktorý sa trávi uplne inak smile

Naposledy upravil: letto (2015-09-24 19:13:46)



32

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

P.LETTO,to nie je hlaska a nechcem tu viest na tu temu diskusie. Taketo diskusne vyhrady si myslim len zatazuju temu.
Ja nepisem o tom "dat si viac chleba", ale ze mam potrebu si dat k tomu chlieb. Samotna sucha salama bez chleba nemusi kazdemu sediet.Vam mozno ano.
Preto som chcel vediet, ze ked uz to je potrebne, ktory chlieb by bol vhodnejsi.
Niekto si da slivovicu so sodou, iny ju zahryzne chlebom.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-09-24 20:15:44)



33

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Sacharidy, vlakniny a najma mikrovlakniny do seba nasiaknu tuky a tie potom menej drazdia creva a pomalsie sa absorbuju.
Ak uz jes chlieb, tak malicko a podla moznosti z celozrnnych muk.
Ani ja som ako cukrovkar nevydrzal bez chleba, aj ked som drzal extremne nizkosacharidovu dietu skoro 3 roky. Dnes si kludne zoberiem 1 krajcek rano a jeden vecer. Pocas dna pijem moju vodu, kde mam hodne mikrovlaknin a ine potrebne, ako najma vitamin C a ovocne nesladene koncentraty kvoli antioxidantom, tj najma karotenoidom(rastline farbiva).

Keby som si mohol vybrat, tak by pre mna najviac vyhovoval ovosno pohankovy chlieb,sridanymi mikrovlakninami  s hodne rascou. Lebo psenicu cukrovka neznasa, naviac mozno mam problemy ciastocne aj s lepkom Viem, ze by bol ako tehla a naviac by sa mrvil, ale to by bolo asi pre mna najzdravsie, ked uz jem chlieb. lepok by v nom nahradilo vajce, aby sa kompletne nerozmrvil.
Zena mojho syna robi napr chlieb s pridanou zukinou, co celkove chlieb nadlahci a znizi kalorie aj mnozstvo sacharidov. Doma sa podobne robil zemiakovy chlieb, ale zemiaky sy skrobovina a to znamena ze maju nakoniec plno sacharidov. Ja si obcas kupim hrubozrnne kukuricne placky(Mexiko), a niekedy placky vyrobene zo zrniny teff, celozrnne. Oboje maju nizky glycemicky index a teda podporuju o to menej candidu co potrebuje pre seba volne cukry.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-24 21:59:20)



34

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Ivan, to nebolo myslene ako nejaký útok na Vás smile , len ma to napadlo v spojitosti s tým že to strasne vsade pocuvam tu vetu yikes tak som chcel vediet ci na tom fakt nieco je pravdive/funkcne kedze proces travenia atd ma velmi zaujima a riesim to uz dlho, alebo je to len nejaký babkoblud.... ale vyzera to tak ze to dava zmysel celkom kedze co pise pan RNG tak sacharidy do seba nasiaknu tuky a pak v creve to menej drazdi....   ale uvazujem este pan RNG... to je v creve-ok, a v zaludku je to ako ? tam by ten sacharid k tomu tuku mal byt tiez napomocny alebo co sa týka procesu natrávenia v zaludku skôr na príťaž?    (ked vynechame potrebu resp zvyk jest k slanine chleba alebo k sunke chleba alebo k salame chleba samozrejme smile  )

probiotika candida a taketo crevne veci suvisia s trávením úzko , cize myslim ze to do tejto temy aj celkom zapadá.. sú to dobré info.
Dík smile  pekný den prajem vospolok.



35

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

letto napísal(a):

Ivan, to nebolo myslene ako nejaký útok na Vás :) , len ma to napadlo v spojitosti s tým že to strasne vsade pocuvam tu vetu :o tak som chcel vediet ci na tom fakt nieco je pravdive/funkcne kedze proces travenia atd ma velmi zaujima a riesim to uz dlho, alebo je to len nejaký babkoblud.... ale vyzera to tak ze to dava zmysel celkom kedze co pise pan RNG tak sacharidy do seba nasiaknu tuky a pak v creve to menej drazdi....   ale uvazujem este pan RNG... to je v creve-ok, a v zaludku je to ako ? tam by ten sacharid k tomu tuku mal byt tiez napomocny alebo co sa týka procesu natrávenia v zaludku skôr na príťaž?    (ked vynechame potrebu resp zvyk jest k slanine chleba alebo k sunke chleba alebo k salame chleba samozrejme :)  )

probiotika candida a taketo crevne veci suvisia s trávením úzko , cize myslim ze to do tejto temy aj celkom zapadá.. sú to dobré info.
Dík :)  pekný den prajem vospolok.

Mna sa to nedotklo,len som  Vam chcel dat vediet, ze netreba si mysliet,ze chlieb s niecim je zvyk minulosti.Len v kratkosti:Hlavne v minulosti,ludia jedli  a pili co im chutilo.Len clovek so zdravotnymi tazkostami vyberal vhodne v obdobi zdrav.problemov.To by malo platit aj dnes.
Pokial vy chcete jest a pit-stravovat sa -podla nejakých prepocitanych, prespekulovanych chem.procesov v organizme,nechcem byt kruty,ale sa asi zrútite. Ja tu mam dotazy na chlieb a pod, lebo sa trapim s kandidizou po liekoch. Keby som to nemal, jedol by som to co by mi neskodilo ale nehladal by som navod na Internete. Internet sa len hemzi radami a za poslenym riadkom je link do biznisu.
Keby som sa ale docital ze to alebo to skodi zdraviu, zapol by som myslenie.
V minulosti sa pisalo o skodlivosti masti. Bol to tah na predaj olejov.
Pisalo sa o skodlivosti masla, bol to tah na predaj rastlinnych tukov a podobných prikladov je vela.
Takze je na kazdom ako sa rozhodne.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-09-25 10:22:15)



36

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

njo ved to mate pravdu.. podla mna ide stale len o to aby clovek si dokazal uchovat ,,zdravý sedliacky rozum'' a nenechal sa ovplivnit vseljakymi ,,studiami'' a mudrostami a hlavne reklamnymi tahmi , ktore sa beztak kazdu chvilu uplne diametralne zmenia zo zlych na prospesne a naopak... treba skratka triedit informacie a pouzivat tu hlavu a pocity svojho tela sledovat a poznat...

jasne ze hentake veci ako nejake kaloricke tabulky alebo nejake chemicke procesy presne atd to je proste este slabo vyvinute na to aby to fungovalo.. to tak mozno za 50rokov bude vymakane ze to bude ako tak fungovat .... mozno neskor..mozno nikdy..... ale zas podla mna chut je taka zaujimava vec... napr chuti mi toto dam si to ... ale to je len 10cm (jazyk) a pak uz nutricne hodnoty s tou chutou nemaju nic spolocne... alebo zeby bolo to telo tak megaprepracovane a riadilo si potrebu na nejake mineraly a deficity tym ze nasemu vedomiu  len vysle signal a my to pochopíme ako ,, chutí mi slanina? '' .... 

v podstate suhlasim so vsetkym co pisete takze ok:)



37

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Chyba je, ze vyrobcovia potravin, tj potravinarsky proemysel znuziva rozne naklonnosti k vselicomu v prirode a podla toho vyvija vyrobky tak sme presli z povedzme 10 kg fruktozy v ovoci v USA na priemernu spotrebu za rok na  170 libier(80 kg) na osobu kvoli fruktoze a inym cukrom natlacenym do roznych jedal a napojov
No a to je pre telo vela, z toho je pretucnena pecen a cirhoza, zapchate cievy, vysoke triglyceridy a cholesteroly, candidy a plesne v tele , cukrovky DM-2  atd.  To iste plati o znicenych vytazovanim rastlinnych olejov a tlaku proti prirodnym pre telo potrebnym tukom, nasytenym=stabilnym. Ved to su prave tie, co tvoria najvacsiu cast vahy mozgu.
Preto radim sa vyhybat priemyselne pripravovanym potravinam./priemyselne znicenym,, lebo vyrobcovia neadresuju nase zdravie a potreby tela, ale len pritazlivost na predaj a svoje zisky.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-25 18:20:47)



38

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

RNG chcel od Vas informaciu, ci by ste vedel specifikovat, ktore probioticke kultury su najdolezitejsie v probiotikach pri zdolavani Candidozy.

Názov
Bifidobacterium bifidum
Bifidobacterium infantis
Bifidobacterium longum
Bifidobacterium lactis
Lactobacillus casei
Lactobacillus helveticus
Lactobacillus plantarum
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus salivarius
Lactococcus lactis
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus reuteri
Lactobacillus acidophillus
Streptococcus thermophilus

Nasiel som info. ze tieto su najdolezitejsie, akoze zakladne:Lactobacillus casei + dalsie,vies poradit ?
Ktoré by si k nim este priradil ? Mozno su aj take ktore som neuviedol.
Je toho v predaju neúrekom a je mi jasne ze vsetky v jednom baleni nepredavaju.
Dakujem.



39

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

Nemam ani sajnu, ktore z tych uvedenych probiotik bojuju proti candide, ale iste mnohe. Celkove je probiotik dnes naratanych uz stovky roznych  a kedze kazde na trochu inaksie obranne ucinky, tak je dobe brat viacero probiotickych doplnkov aby si nal co najviac roznych probiotik v crevach.



40

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

RNG chcel by som sa spytat ci pri protikandidovej diete je mozné si dat1 takuto cokoladu so steviou ? Nie casto 1 x za tyzden, alebo 2x polovicu tablicky ? Nemyslim ze by som ju jedol pravidelne raz za tyzden. Ak nie ktora z poloziek co je v nej je nevhodná ?  http://www.adcc.sk/web/potravinove-dopl … 19162.html

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-10-05 14:28:44)



41

Re: Probiotika a Candida su vhodné ?

To vyzera rozhodne vhodne aj pri proticandidovej diete.