1

Téma: boreliózu

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či a akými alternatívnymi prostriedkami sa dá borelióza liečiť. Bola som na testoch Elisa, kde mi zistili dvojnásobnú hladinu IgM protilátok a poslali ma na infekčné, kde mi však predpísali len dve balenia Summamedu a odber krvi o pol roka. Nezdá sa mi to celkom postačujúce vzhľadom na opuch/hrču pri členku (ktorý žiaden doktor netuší,prečo vlastne vznikol), slabosť a teploty,ktoré mám po užití prvých tabliet ATB. Taktiež chcem opätovne brať prípravok zo sladkovodných rias Green Gold, ktorý mi aj v minulosti veľmi pomohol (chlorela, spirullina, lithotaminum). Chcem sa opýtať, čo by som mala robiť a ako sa tejto choroby zbaviť.



2

Re: boreliózu

Ja odporucam najma extrakt z olivovych listov(intenzivne 3x1.5 gramu, udrzobne 2x750 mg aj vyse 1/2 roka, 20% oleuropein) alebo(a?) Samento /prima una de gato, 2x15 kvapiek , tiez dlhodobo.
ATB potlaca len bakterie, aj to nie vsetky. Zialbohu niektore vedia zhodit bunkovy plast a usadit sa v nasich bunkach ako vnutrobunecne parazity, kde ich atb nedostihnu. Po case sa zase premenia na bakterie, a choroba je naspat.
Dokonca aj v tej parazitnej forme(akoby mykoplazmy, L-formy v odbornej literature) pomaly ciastocne skodia, degeneruju.

Inac zvysena hladina IgM moze byt z roznych dovodov, nielen z boreliozy.
http://rng.nazory.eu/borelioza



3

Re: boreliózu

dobrý den prajem chcem začať liečbu boreliozi mojho syna ma 7 rokov a boreliozu ma od dvoch rokov nakolko mu to velmi nahlodava imunitu a je často chorľavý všetko sa neho hned nalepí a stále má dýchacie infekcie nechcem mu dať vybrať mandlu aj ked ma už 4 roky nahovarajú rozny odborníci ale nezdielam s nimi moj nazor mandle su funkčné a to je pre nás plus je prirodzene že telo sa brani tak prosím chcem mu davať tie olivové listy len neviem ktoré obsahovo vybrať ale má tak 21 kilo chcem mu dávať 2 x rano a večer 5OOmg 75mg oleuropein plus 2 x denne s tým NAC alebo mu mám dávať ten silnejší super stroenght  750 mg 20%oleuropein mám mu k tomu dávať aj oreganový olej v kapsuliach ak ano v akom dávkovaní dakujem s pozdravom miška



4

Re: boreliózu

Je uplne jedno , aky doplnok mu mbudes davat, hlavne ze dostane spravnu davku oleuropeinu co je prepociotane podla vahy asi 3 x 90 mg oleuropeinu.
Predavkovst s tym sa neda, radsej teda trochu viac, nez primalo.



5

Re: boreliózu

Ok tak V tom super strenght je 150mg oleuropeinu v tablete tak 2 denne na 3 krat pol roka ? Plus nac 2xdenne600mg plus pridať K tomu ešte samento kvapky?alebo striedať serapeptazu S nac na odmaskovať?ďakujem

Naposledy upravil: mischka (2014-11-10 21:56:08)



6

Re: boreliózu

To su kapsule, nie tablety a dufam ze ho naucis ich hltat, s detmi to nie je az tak jednoduche.
NAC sa da otvorit kapsula a vysypat do vody, chuti to skoro ako citronova voda a samozrejme sa to da rozne prichutit.
Dalsie co odporucam su kvapky samento, coumanda a banderol, dospela davka je 2 x 15 kvapiek z kazdeho tj prepocitane na 21 kg je to 2 x 5 kvapiek



7

Re: boreliózu

no rozmýšlala som že ich rozkrojím a rozdelím  malý je super prehltne už všetko aj vypije lebo pri tom 500mg je v jednej tablete 75mg a v tom druhom je 150 mg v jednej tak som dumala ako to rozdeliť tam je málo tam je viac a tak hladám ako to zladiť lebo idem robiť objednavku na pol roka na jeho liečbu kamoška je v amerike tak to dám poslať jej a známi na vianoce mi to potom dovezú preto sa pýtam že by som dávku 300 mg rozdelila ako vravíte že sa tým predávkovať nedá alebo on aj tak chodí do školy aj tak mu to nemám ako dať v škole tak som mu to chcela dávať ráno a večer myslíte že to vadilo tým obdsah 300 g denne by sme mu dali tak či tak a tým pádom by som objednala tie 150mg v jednej tablete a pomer na jeho váhu by sedel NAC už užíva a prešli by sme na tie olivové výťažky ešte raz dakujem a objednám aj samento na zosilnenie učinku , je nutné davať mu aj serrapeptazu na odmaskovanie alebo postačí NAC ?



8

Re: boreliózu

Nuz daj mu 2 x 750 mg kapsulu to je dokopy 300 mg oleuropeinu.



9

Re: boreliózu

RNG, tu sa na tejto stranke pise ze riesenie na boreliozu je sol a vitamin C. co si o tom myslis? preklikal som sa na tu stranku z cancertutor.com

http://www.lymephotos.com/index.shtml
http://www.lymephotos.com/theory/index.html



10

Re: boreliózu

Nuz nic take nepocujem od mojich lekarskych zdrojov tj velmi o tom pochybujem.
15 az 20 gramov soli????



11

Re: boreliózu

na amazone su na to velmi dobre reviews.
http://www.amazon.com/Salt-Plus-Protoco … 1463575483

aj ja by som bol normalne skepticky, ale kedze na ich stranku odkazuje cancertutor( http://www.cancertutor.com/lymedisease/ ) tak minimalne ma to zaujalo. a ked som si precital ich vysvetlenie ze v minulosti jedavali ludia bezne aj 20g soli, kedze v soli bolo nalozene maso tak mi to dava aspon trosku zmysel. ale pripada mi to ako moc utocny protokol na oblicky aj tak.



12

Re: boreliózu

Nuz ja neviem, ja som znacne opatrny a 20 gramov soli sa mi vidi absurdne vela Ale mozno to je pravda, hoci skor, nez b som to vyskusal by som musel najst na to aspon zmienku od mojich lekarskycy zdrojov.
Internet je prepojeny rozne a teda na jednej stranke, ktorej doverujes sa ti mozu objavit aj rozne linky na ine stranky, s ktorymi uvedena stranka nema nic spolocne.

Ja osobne sa neriadim internetom, ale spravami z periodik roznych lekarov, co si objednavam uz vyse 20 rokov. Tych poznam a doverujem im, lebo na svojich klinikach liecia tisice pacientov.



13

Re: boreliózu

dobrý večer pred pár dnami dorazila dodavka na boreliozu začala som už synovi davať možem mu znižiť NAC na 2 x 300 mg ja sama si davam 2 x 600 g a ked si dam večer je mi nejak divne z toho odhlienovania aj dcerke robim tu citronovu vodu z 300 g lebo ked som jej to dala naraz večer tiež jej to nerobilo dobre syn ma 22 kilo a davam mu ako pre mna 2 x 600 mg trošku tak par krat pokašliava ako  ked ho to v hrdle draždi bude pre neho dobre dať mu 2x 300 mg čo je v prepočte k dospelemu v pohode a ten extrakt píšete že zo začiatku intenzivne a potom udržobne ja mu davam rano večer tých 750 mg ako sme si pisali tak to mu davať po dobu 3 mesiacov a potom znižiť ?dakujem miška



14

Re: boreliózu

a ešte mi pride samento tak to by som mu chcela davať v malych davkach na podporu a tiež otazka kolko a ako dlho dakujem smile



15

Re: boreliózu

Ak mozem prispiet mojou skusenostou, uzivam uz dlho, takmer rok, prirodnu liecbu na boreliozu. Najlepsi efekt sa mi zdal pri kombinacii Natto-Serra (enzymy), olivove listy, Vilcacora a Resveratrol. Skusala som uzivat aj NAC, no tvorilo sa mi z toho vela hlienov. Byliny mi pomohli, niektore priznaky sa stratili, jednoznacne mam lepsiu imunitu, no stale niektore problemy ostavaju. Ak to ale porovnam s par ludmi, ktori su rovnako dlho s podobnymi problemami na ATB, nie su na tom o nic lepsie.



16

Re: boreliózu

NAC netvori hlieny, naopak ich odstranuje, Tj v prve dni ich uvolni velmi vela, tak isto aj oreganovy olej, ale to za 2-3 dni poklesne rapidne,lebo tie hlieny z pluc dostanes von. A dostat von sa musia, inac v nich a z nich ziju rozne mikroby a skodia.
Davka olivovych listov musi obdahovat na dospelu osobu 3 x 300 mg oleuropeinu aspom mesiac dlho, neskor staci aj 3 x 150 mg oleuropeinu, udrzobne dlhodobo.
Davka samenta, coumandy a banderolu  na dospelu osobu(70 kg) je 2 x 15 kvapiek z kazdeho.
Samozrejme na ine vahy toto treba prepocitat v popmere vah.



17

Re: boreliózu

Tiež rozmýšľam že miesto nac my dám serrapeptazu on nemá hlieny len vidím že je dáky nesvoj ďakujem za info



18

Re: boreliózu

Serrapaptaza ma aj ine ucinky, nielen odhlienovanie a odmaskovanie.



19

Re: boreliózu

Dobrý večer prajem berieme už druhý mesiac olive leaf 300 mg denne syn ma 7 rokov čítala som od vás že potom sa može znížiť dávka ale neviem či možem obsah vysypať do niečoho a tak mu to dať aby som znížila alebo možeme dalej užívať tých 300mg denne oleouropeinu ale mám len tie 150 mg tablety dakujem za opoved



20

Re: boreliózu

extrakt z olivovychnlistov nie je priam najchutnejsi, takze by som ho nechal v kapsuliach ale mensich. Pozri na rozne velkosti
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ize=SWH158
obsahuje 75 mg oleuropeinu na kapsulu, dalsia velkost
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
obsahuje az 150 mg oleuropeinu na kapsulu.
Intenzivna davka na 70 kg osobu je 3 x 300 mg oleuropeinu,
udrzobne 2 x 150 mg oleuropeinu.
To su samozrejme len priblizne cisla, moze to byt aj viac skorej ako menej



21

Re: boreliózu

Ty pises toto - extrakt z olivovych listov intenzivna davka na 70 kg osobu je 3 x 300 mg oleuropeinu,
udrzobne 2 x 150 mg oleuropeinu.
Moja otazka
Ja mam 92 kg ,tak by som mal kolko uzivat???



22

Re: boreliózu

Nuz asi o 1/3 viac. Tak ako to pouzivam aj ja, tiez blizo 100 kg.