1

Téma: testy na deficit mineralov v tele

ako sa da co najpresnejsie zistit ktorych mineralov v tele mame nedostatok? nasiel som firmu Biomol ktora robi laboratorne testy z vlasov na mineraly, aj na tazke kovy. rng, myslis ze je to hodnoverne alebo zbytocne? stoji to okolo 80 eur.

Naposledy upravil: anly11 (2014-10-18 18:49:47)



2

Re: testy na deficit mineralov v tele

Nuz vlasovy test sice nie je extra presny, ale je definitivne lepsi ako nic.
Bezne mineraly sa rutinne sleduju v krvnych rozboroch. Ale treba robit aj densitometriu, tj zistit , najma u zien v a po prechode, cim sa im neodburabaju mineraly z tela. Vtedy treba brat yam na vyrovnanie hormonalnych hladin, lebo potom telo lepsie gazduje s mineralmi, pripadne brat extra minweraly na kosti a samozrejme vitaminy D-3 a K-2, lebo bez nich sa mineraly ani neabsorbuju dostatocne a ani nezabuduju do kostry.
Jednoduchy test , co si moze urobit kazdy doma na osteopeniu(ubudanie mineralov) alebo osteoporozu je strata vysky viac ako 1 cm.



3

Re: testy na deficit mineralov v tele

a vlasovy test je presnejsi ako rozbor krvi na bezne mineraly?



4

Re: testy na deficit mineralov v tele

Nie celkom, ale z krvi sa velmi tazko urcuju rozne stopove materialy ako napr ortut, kadmium a olovo. tieto sa casto ovela viac hromadia vo vlasoch, kde sa ich telo snazi vylucit.
Ale bezne ako vapnik, horcik sodik draslik sa urcuju z krvi, lebo do vlasov sa vylucuju nepatrne.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-21 18:50:46)



5

Re: testy na deficit mineralov v tele

ak mam nedostatok napriklad draslika, prejavi sa to automaticky v krvi? nemozem mat deficit v organoch a zaroven normalnu hodnotu v krvi?



6

Re: testy na deficit mineralov v tele

Nepravdepodobne. Draslik v tele sa nachadza najcastejsie v dobre vodorozpustnej forma KCl a tato prenikne vsade v tele, kde je voda.



7

Re: testy na deficit mineralov v tele

takze ak mi tieto zakladne mineraly (vapnik, horcik, draslik, sodik) zacnu chybat v ktorejkolvek casti tela, tak sa to automaticky prejavi aj v krvi a zistia mi to z rozboru?



8

Re: testy na deficit mineralov v tele

Samozrejme. Zialbohu ale pocas dna sa moze menit koncentracia mineralov, napr tym ze pijes vodu sa zriedia a tym ze sa potis sa napr tiez stracaju, najma sodik a draslik. takze jedina skuska, jediny rozbor ro nemusi zistit.



9

Re: testy na deficit mineralov v tele

Dobry vecer ,mozem poprosit link na nejake dobre mineraly....totiz Swanson uz nevyraba stare dobre Bone Essentials..a nenasla som nahradu za ne zatial..Vdaka!



10

Re: testy na deficit mineralov v tele

skus tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … psules/437
Pripadne ber najma v zime extra D-3 a K-2



11

Re: testy na deficit mineralov v tele

Co odporucate na vylucovanie tazkych kovov???



12

Re: testy na deficit mineralov v tele

Rozne chelatory a absorbenty tam pomahaju. Na ortut specialne DMSO, DMPS, cilantro ALA,
Na ine kovy rozne organicke ovocne kyseliny,tiez EDTA,  z mikrovlaknin je najucinnejsi modified citrus pectines. Pri che.lacii odchadzaju z tela aj uzitocne mineraly, preto treba brat povedzme doplnky na kosrti.
Napr rano chelacia,. vecer remineralizacia.