1

Téma: Koloidné striebro a oči

Zdravim RNG, chcel by som si zaobstarat koloidne striebro pre oci a mam nan niekolko otazok. Napisem ich v bodoch pre lepsiu prehladnost:

1) Mal by som ho kupovat len z nejakych overenych zdrojov alebo na tom nezalezi a koloidne striebro sa neda falsovat?
2) Nemoze dlhodobe pouzivanie t.j. aj roky niekolkokrat za den sposobit nejake vedlajsie ucinky (napr. zvyseny ocny tlak)?
3) Nemoze to mat nejake vedľljsie ucinky, aj ked bude koloidne striebro nespravne vyrobene?
4) Aká je vhodna koncentracia koloidneho striebra na kvapkanie do oci?

Vopred dakujem za pomoc.



2

Re: Koloidné striebro a oči

Kedze koloidneho stribra je na vahu v roztoku mizivo malo( v miligramoch na liter, tj dokopy nic na kvapku), okrem antiseptickych ucinkov, aj to len kratkodobo nemoze mat ziadne ine.
Kvality su rozne, najlepsie su krystalovo ciste a s ciastockami ionickymi=najmensia az do 2 nanom,etrov. Vacsie a farebne "koloidne" striebra nazyvam strieborne brecky. Aj tie maju trochu ucinnosti, lepsie ako nic.
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro
Tlak v oku sa da znizit znizenim permeability/priepustnosti ocnej bulvy pouzivanim kvapiek roztoku MSM, 10% na vahu do destilovanej vody alebo fyziologickeho roztoku(9 gramov soli do litra vody)



3

Re: Koloidné striebro a oči

Nevies, preco potom na jednom eshope s koloidmi predavaju bez ionove striebro, ktore je drahsie ako normalne koloidne striebro a pisu pri nom, ze je to najucinnejsia antivirova, antibakterialna a antisepticka látka?

http://www.koloidne.sk/0,16,Koloidne-striebro.html



4

Re: Koloidné striebro a oči

Iony striebra su najmensie ciastocky, len 0.3 nanometra a kedze maju naboj, su az 27 000 krat tak ucinne v napajani sa na steny bakterii, virusov , a podobne. Takze tie vsetky tvrdenia okolo "neionickycyh lepsich koloidnych striebrach" su blbost.
V jednom maju ale pravdu, iony sa rychlo zlucia a tym sa ich ucinnost prudko zmensi. Kdezto male ciastocky neutralne, pod 2 nanometre sa nezlucuju rapidne a mozu sa dostat do buniek. Avsak tvrdenie firmy Mesosilver na velkost ich ciastociek  su dost pochybne, cital som ich povodne analyzy a pouzivali na to mikroskop so zvacsenim 17 500 krat, co im moze dat ciastocku velku 2 nanometre=2 x 10 na -9 metra alebo  na minus 6 mm  len velkosti .03 mm, tj len nemeratelnu bodku, takze ich tvrdenie o velkosti pod 2 nanometre je velmi pochybne. Na to by potrebovali elektronovy  mikroskop so zvacsenim vyse milion krat, a takych je na svete velmi malicko.
Ja sa drzim skor dobre oskusaneho ionicko koloidneho, vyrabaneho z ultracistej deionizovanej vody za prudkeho miesania  s nizkymi prudmi
. Tam sa vyrobi hromada velmi malych ciastociek a este mensich ionov a teda je to znacne ucinne, lebo ucinnost koloidneho striebra v tele velmi zavisi od velkosti ciastociek tj od ich celkoveho povrchu, nie od celkovej vahy v ppm(mg na liter) A naboj aj na velmi malyuch ciastockach , zhlukoch neutralnych je dolezity v tom ze im nedovoli sa usadit alebo spajat do vacsich menej ucinnych ciastociek. Niektore koloidne striebra po case dostanu farbu, tj ciastocky sa pospajaju do zhlukov viditelnycyh=nad 200 nanometrov, cim sa ucinnost prieniku do tela zanizi na nulu a ucinne su len v zaludku  a crevach. Take farebne roztoky, najma s vysokou koncentraciou striebra nazyvam brecky.



5

Re: Koloidné striebro a oči

A na oci je tiez najlepsie ionicke striebro?



6

Re: Koloidné striebro a oči

Neexistuje ciste ionicke striebro, v generatoroch koloidneho striebra, kde sa disperzia striebra robi elektricky, prudom, je vzdy cast ionov , cast vacsich castic s nabojom a cast neutralnych castic. Ucinnost tohoto zavisi od mnozstva a velkosti castic.
Ja pouzivam len koloidno ionicke striebro a kedze mam "syndrom suchych oci", je mi velmi uzitocne pouzivat ho  dost casto do oci. m Inac sa mi oci dostatocne neosetrie a nevycistia najma v noci slzotokom a potom si ich brhlin cez den, nanesiem do nich nakazu a mam problemy. Takto mi staci rano pri holeni si streknut do nich trochu KS a mam obvykle cely den pokoj a v noci normalny slzotok, a karpy, co su vysusene slzy a zmyte necistoty z oci.



7

Re: Koloidné striebro a oči

Dakujem RNG. Este mam jednu otazku, ktora sice nesuvisi s KS a ocami, ale hadam ju sem mozem dat. Mast z koloidneho striebra je podla teba tiez brecka? Lebo ju ponukaju na tom eshope koloidne.sk a kupil by som si ju spolu s kvapkami do oci, lebo na plet a acne je to mozno praktickejsie ako voda.



8

Re: Koloidné striebro a oči

Nepoznam ten vyrobok, tj neviem nan komentovat. Vseobecne koloidne striebro moze byt stabilne len v povodnej forme v deionizovanej vode. Akekolvek primesy ho obvykle znicia. takze o tej masti dost pochybujem.



Re: Koloidné striebro a oči

dobry den, mozete mi prosim napisat kde mozem kupit kvalitne koloidne striebro?
dakujem



10

Re: Koloidné striebro a oči

Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro
Mozno ho v Lucenci este vyrabaju v mojich byvalych obchodoch



11

Re: Koloidné striebro a oči

Dobrý deň,
poprosila by som o pomoc. V lekárni som kúpila Koloidné Striebro Výrobca: Petr Kulc Blue Line 20 PPM. Na základe tu prítomných informácií som ho chcela podávať 2,5 ročnej dcérke- vyjdeme von zafúka a jej oči slzia ako divé, velakrát sa zápalia, prejde to do sinusov a liecime sa 3 tyzdne. Chcela som jej tým potierat aj egzémy.

Lekárnička ale na mňa spustila kázeň, nech sa to neopovážim dať do očí, že si uženiem poriadny zápal- vraj to nie je sterilné a nech sa KS neopovážim konzumovať. Viem, že vo všeobecnosti sa zakázalo KS konzumovať, napadlo mi ale, či zrovna toto konkrétne KS, ktoré som zakúpila nie je vhodné do očí (a mám kúpiť nejaké iné) alebo by táto reakcia lekárničky nastúpila pri akomkoľvek KS. Čo Vám budem hovoriť, vystrašila ma.
Veľmi pekne ďakujem za radu, už budem za chvíľu zúfalá..



12

Re: Koloidné striebro a oči

Nenechaj sa strasit laikmi. Koloidne striebro je sterilizator samo o sebe, tj nepotrebuje sa nijak sterilizovat, prave naopak vsetko sterilizuje samo.
Vyraba sa z ultradestilovanej a deionizovanej sterilnej vody a antimikrobialneho striebra.
Takze ta lekarnicka tendencne  tara, tak ako ju naucili z farmaceutickych zdrojov, ktorym koloidne striebro je silna konkurencia na ich lieky.
Ja pouzivam koloidne striebro bez akychkolvek problemov uz vyse 15 rokov, casto aj vnutorne, najma ked mam pokazeny zaludok  a kazdodenne do oci, inac sa mi oci poriadne necistia(syndrom suchych oci) a nevidim dobre.
Po holeni si nim, ostriekam celu tvar s otvorenymi ocami a obcas si ho kvapkam aj do nosa.

V Lucenci maju  u mojej neterky udajne este stale dobre a lacne KS, co vyraba na generatore, ktory som tam ja osobne kedysi nainstaloval

Vseobecne , lekaren je na lieky, nie na potravinove doplnky a lekarnici su co sa tyka potravinovych doplnkov na tom horsie, ako laici (cest velmi vzacnym vynimkam), tj ktokolvek z ulice, lebo sa v skolach o tom nic neucili okrem strasenia proti nim.



13

Re: Koloidné striebro a oči

Ďakujem smile  na soplík zabralo a zdá sa mi, že aj oči sú na tom lepšie. Ale egzém sa jej po aplikácii zhoršil- je to nejaký začiatok a máme pokračovať v potieraní alebo to môže byť nejaká reakcia? Ak by ste mi vedeli poradiť aj v tomto, bola by som veľmi rada. Prajem pekný deň smile..



14

Re: Koloidné striebro a oči

Na exemy  je KS prakticky neucinne, a samozrejme ich ale nemoze vyvolat.

Exemy su z roznych dovodov, najma ako reakcia na nejake neziaduce  latky, co sa telo snazi vyhodit cez kozu a potom sa tam mozu nachytrat rozne infekcie, najma mykozy a tak sa to nevie zahojit.
Skus na to kokosovy olej s par kvapkami oreganoveho oleja(asi 1%) alebo tea tree olej, 10% do kokosaku. Niekedy to pomoze exemy zahojit.
Zvnutra treba enzymaticke cistenie, mikrovlakniny a probiotika
Jod je protiplesnovy, tiez moze pomoct zvonka aj zvnutra



15

Re: Koloidné striebro a oči

RNG,

mám koloidné striebro 20 ppm, môžem ho kvapkať do oka neriedené, nespraví mi to problém?

Ď



16

Re: Koloidné striebro a oči

myslim ze uplne v pohode, ja mam tiez take iste a ked ma svrbi oko alebo podrazdene uz aj rozprasovacom striekam na obidve oci...   a zatial len prínosy z toho KS vidím/cítim...
 
ale radsej ak chces pockaj na vyjadrenie RNGho smile .. ale myslim ze je to ok, v podstate odpoveď na Tvoju otázku najdes  ked si pozries tuna vyssie prispevok 11 a 12 smile

Naposledy upravil: letto (2015-09-17 13:11:59)



17

Re: Koloidné striebro a oči

Samozrejmem je to OK. Ja osobne si vyrabam KS sam a pouzivam koncentracie az do 35 ppm do oci a nosa.



18

Re: Koloidné striebro a oči

Mik napísal(a):

RNG,

mám koloidné striebro 20 ppm, môžem ho kvapkať do oka neriedené, nespraví mi to problém?

Ď

Cauko Mik,

ja tiez mozem potvrdit z vlastnej skusenosti, ze koncentracia 20 ppm je v pohode pre oci, taketo KS presne s takou koncentraciou som si kvapkal pravidelne par mesiacov.
Len pre zaujimavost, ja som pouzival toto: http://www.koloidne.sk/Ocne-usne-kvapky … om,20.html



19

Re: Koloidné striebro a oči

Pietro napísal(a):
Mik napísal(a):

RNG,

mám koloidné striebro 20 ppm, môžem ho kvapkať do oka neriedené, nespraví mi to problém?

Ď

Cauko Mik,

ja tiez mozem potvrdit z vlastnej skusenosti, ze koncentracia 20 ppm je v pohode pre oci, taketo KS presne s takou koncentraciou som si kvapkal pravidelne par mesiacov.
Len pre zaujimavost, ja som pouzival toto: http://www.koloidne.sk/Ocne-usne-kvapky … om,20.html

OK ďakujem



20

Re: Koloidné striebro a oči

.



21

Re: Koloidné striebro a oči

RNG,

ako používať koloidne striebro do oka, koľkokrát denne?

Ď



22

Re: Koloidné striebro a oči

Na zaciatku som ho pouzival 2 krat denne, 2 kvapky do kazdeho oka .
Dnes ho pouzivam len rano, ked si po holeni ostriekam tvar KS s otvorenymi ocami.
Zriedka  to pouzijem aj cez den, najma ked sa mi zacina zahmlievat zrak alebo ma svrbia oci.