1

Téma: Ab.imminens

Dobry den,
     som v 5.tyzdni tehotenstva a gynekolog mi predpisal Duphaston. Aky doplnok by som mohla uzivat namiesto toho?
Dakujem.



2

Re: Ab.imminens

Duohaston/didrogesteron je chemicka nahrazka progesteronu. Nevidim ziadny dovod , preco ho treba chemicky nahradzat, ked je na trhu pravy prirodny progesteron, napr vo forme progesteronoveho kremu, co si natieras na vnutornu stranu stehien na transdermalne=cez kozu dodavanie.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Natural- … -85-g/7922



3

Re: Ab.imminens

Dakujem za odpoved. Progesteron.krem objednam, ale pokial mi pride, mozem uzivat yam alebo don quai a nattokinasu?
Zacala som uzivat aj Berksonov protokol,mozem v nom pokracovat dalej?



4

Re: Ab.imminens

Yam neviem ci sa v tehotenstve hodi. S hormonami nie je dobre sa prilis hrat, nanajvys doplnit nejaky, co je v nedostatku docasne.
Dong quai je sice hormonalny ale len mierne takze asi pouzivat mensie davky z neho je OK. Nattokinaza je pre mnoho ludi potrebna, inac riskuju krvne zrazeniny.
Berksonov protokol je OK aj v tehotenstve.



5

Re: Ab.imminens

Chcela som objednat homocystein, ale nie je na sklade:
http://m.iherb.com/Source-Naturals-Homo … blets/1449

Mozem vziat tento doplnok?
http://m.iherb.com/Twinlab-Stress-B-Com … l&ic=2



6

Re: Ab.imminens

Samozrejme , nepotrebujes specialne vyrobok na homocysteine, ked ti postaci normalna zmes vitaminov ako stress B.
Jedine, co sa poriadne neabsorbuje cez zaludok je B-12, ktory odporucam brat ako sublingualny, tj pod jazyk, kde sa absorbuje priamo do krvi.



7

Re: Ab.imminens

Uz mi prisiel natural progesteron, mozem ho zacat aplikovat. Avsak lekar ma zneistil, ci prirodna forma bude rovnako ucinna ako Duphaston, ktory mam uzit 3x10mg. Mam obavy, aby sa nieco nezanedbalo. Taktiez si mam aplikovat Fraxiparin inj. 0,3ml s.c. Ja osobne som proti chem. pripravkom, lebo sa da pomoct aj prir. pripravkami. Ci vy na to?



8

Re: Ab.imminens

Nuz kedze lekar nevie nic o potravinovych doplnkoch tak ti v nich nemoze radit. Ked mas krem s davkovacom tak ti staci 2 x denne pol lyzicky toho kremu, co sa rovna 2 x 20 mg progesteronu. Fraxiparin mozes nahradit nattokinazou alebo serrapeptazou, ktore su nielenze bezpecne riediace krv, ale schopne rozbit aj uz vzniknute krvne zrazeniny, co fraxiparin nedokaze. Ber napr 3 x 120 000 SU serrapeptazy alebo 3 x 4000 FU nattokinazy.



9

Re: Ab.imminens

Dakujem pekne. Doteraz vsetky vase rady mi pomohli a verim, ze este aj pomozu. Nebudem zakladat dalsiu temu, ostanem pri tejto.
Co by som mohla uzivat v tehotenstve na psoriazu. Vyrazne sa mi zhorsila vo vlasoch, v pupku a na genitale.



10

Re: Ab.imminens

Ked sa telo snazi nieco vyhodit cez kozu, pouzival by som enzymi, tj entericky pokryte, aby som telu pomohol to vyhodit inymi cestami.



11

Re: Ab.imminens

Entericky pokryte doplnky myslite Pancreatin, Digest ultimate, Berksonov protokol a to je vsetko?

Momentalne sa mi pridruzil nejaky infekt. Prejavuje sa silnou bolestou hlavy a horucky, postupne citim bolesti usi. Citim sa byt zahlienena. Ake doplnky by ste mi doporucil v 9.tyzdni tehotenstva.
Dakujem



12

Re: Ab.imminens

Pravy citricidal, tj taky ktory obsahuje quaternialne zluceniny by bol dobry v roztaku na kvapkanie do nosa aj pitie.
Samozrejme mikrovlakniny a probiotika su dolezite dodavat cely zivot, na zvysenie imunity.
Oreganovy olej sice neodporucam pouzivat, lebo moze zvysit cirkulaciu v placente a viest k potratu. Takze nezostava na ohlienovanie nic ine, ako NAC a serrapeptaza.
V najhorsom ti odporucam brat masivne davky colostra(2 x 10 gramiov) a monolaurinu( 2 x 5 gramov)