1

Téma: Vasculitida purpurica

Dobrý deň, chcem sa spýtať, čo môže znamenať, ked sa manželovi niekedy (väčšinou hlavne po únave) vyhodia hlavne na dolných končatinách také krvavé fľaky, akoby podliatiny pod kožou,akoby mu popraskali cievky pod kožou a potom sa zliali do fľaku. Predtým sa mu to robila aj na vnútorných stranách ramien a lakťov, či na bruchu. Tam kde mal jemnejšiu pokožku. Ležal v nemocnici 2 týždne, robili mu rôzne vyšetrenia, ale na nič neprišli. Bol na hematológii, brali mu onkomarkery, u zubára a pod. už si to ani nepamätám všetko. Bolo to asi pred 5 rokmi, ked tam ležal. Odvtedy sa mu to zlepšilo, nevyhadzuje sa to až v tak veľkom množstve, len sem tam malé fliačky, akoby sa mu zapálili korienky chlpov na nohách to vyzerá. Urobí sa to vždy ked naprklad po nočnej nespí. Dakujem za odpoved.



2

Re: Vasculitida purpurica

A dali mu túto diagnózu v nemocnici Vasculitida purpurica, ale bez toho aby vedeli aký dôvod to spôsobuje, ja by som na to veľmi rada prišla, kvôli čomu to má. Máme malého syna a staviame dom, nechcem abysamu niečo stalo.



3

Re: Vasculitida purpurica

Moze to byt nasledok oslabenia tela, ked sa mu premnozia virusy, co napadaju vystelky ciev, nervy a podobne.
Skuste brat nieco na zvysenie viralnej imunity a tiez na posilnenie stien ciev(vitamin C, L-lysin,
bioflavonoidy)
pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Henoch%E2% … in_purpura
kde uvadzaju rozne virusy a streptokok beta haemolytic ako mozne priciny.
Na ten streptokok je asi ucinny dostatocne roztok citricidalu, profesional, vo vacsich davkach(tj az 70 kvapiek denne)

Rozhodne neodporucam masivne davky atb, lebo tie maju aj hromadu inych skodlivych ucinkov, ked sa to da riesit neskodnymi potravinovymi doplnkamio. kedze sa jedna najma o podkozny jav, odporucam chaparal, chagu a monolaurin ako antiviralne, a samozrejme vyssie davky vitaminu C, 5 gramov plus esteru C.



4

Re: Vasculitida purpurica

Dobrý večer,
chcem sa spýtať, čo môže znamenať hnedé fľaky na pokožke 3 ročného dieťaťa. Zväčša na ľavej strane tela, hlavne na chrbátiku má 2 malé fliačiky, jeden na ľavom podpaží, na ľavej strane krku, to všetko také malé fliačiky, cca 1 cm dlhé a asi 0,5 cm široké, ale cca v strede chrbátika má taký väčší, ale nie tak tmavý fľak o veľkosti asi 5*5 cm. Z čoho to môže vzniknúť? samozrejme na internete som si prečítala nie veľmi príjemné veci, čo to môže znamenať. Inak je to veľmi zlatý a neposedný chlapec, na pohľad úplne zdravý.
dakujem



5

Re: Vasculitida purpurica

Moze to byt len poskodenie melaminovych buniek zo slnka, moze to byt aj poskodenie z roznych zamoreni, Obvykle to maju najma starsi ludia, ako aj napr ja, kde to volaju "pecenove flaky" Ale istotu by som dal dietatu aspon enzymaticke cistenie



6

Re: Vasculitida purpurica

Zistila som ze syncek ma okrem tychto hnedych flakov aj maly biely flak pod pravym ramenom akoby vitiligo.mal predtym takyto biely flak asi od 1 roka aj na lavej nohe ale casom akoby sa mu to upravilo.ani kozna to uz nevedela najst kde to je.poslala nas kvoli tym hnedym flakom za primarkou kozneho oddelenia lebo sa jej to nepozdava.mam obavu z coho to moze byt.moze to byt nejaka porucha pigmentacie ked sa mu vytvoril aj ten biely?alebo nieco vaznejsie?dakujem



7

Re: Vasculitida purpurica

Nie je to vazne, ako za tym nie je nahodou melanoma, co sa tiez prejavuje ako tmavohnedy flak, ale prudko rastuci. Inac materinske znamienka a pigmentove skvrny su skor kozmeticka zalezitost, nez zdravotna.



8

Re: Vasculitida purpurica

Dakujem.ja som sa bala ci to nahodou nekomunikuje nejako s niektorym vnutornym organom.ak je nejako poskodeny.



9

Re: Vasculitida purpurica

.