1

Téma: Alzheimerova choroba

Rad by som sa spytal, ci je mozne odvratit zacinajucu Alzheimerovu chorobu ak sa vyskytovala v rodine pred tym viac krat. Ako sa jej da vyhnut a ktore doplnky by boli naozaj najucinnejsie? Nakoniec mozno to ani nemusi byt Alzheimer, ale v nasej rodine sa vyskytoval a neviem, ci sa teraz jedna len o sklerozu, ci starecku demenciu a podobne? Je v tom nejaky rozdiel? Ale hlavne by som rad vedel Vas nazor na to ako sa da zastavit Alzheimerova choroba.



2

Re: Alzheimerova choroba

pozri na http://rng.nazory.eu/alzheimer



3

Re: Alzheimerova choroba

Dakujem, a co to prosim vas znamena GSE?



4

Re: Alzheimerova choroba

GSE je skratka pre grapefruit seed extract, tj vytazok zo semien grapefruitu. Ja tu vzdy zdoraznujem, ze treba pozerat na obsah povodneho citricidalu(firmy BioChem research), patentovaneho aktivovaneho vytazku z grapefruitovych jadierok, lebo dnes po dlhych rokoch od povodneho patentu(1982) je na trhu plno menejcennych napodobnenin, bez aktivacie, len ciste vytazku zo semien, ktoreho aktivita proti mikrobom je len zlomok originalnej.



5

Re: Alzheimerova choroba

Znamena to teda, ze ten vytazok musi obsahovat citricidal aby to malo ucinok?

Myslite, ze toto by mohlo pomoct aj pri liecbe Sklerozy multiplex? Alebo je lepsi vytazok z Olivovych listov, ci Oreganovy olej ako latka proti bakteriam ci virusom? Niekde som cital, ze Samento, ktore ma tiez podobne poslanie, nema az taky vplyv na myslim ze to bolo Alzheimerovu chorobu, ale tiez ako nicitel patogenov.



6

Re: Alzheimerova choroba

Aktivacia vytazku bola predmetom patentu, kde firma BioChem research dokazala, ovela vacsiu aktivitu na rozne mikroby, nez len vytazok z grapefruitovych semien.
Kedze nevieme presne, co sposobuje alzheimerovu chorobu, zatial su to len domnienky, viac ako som napisal do temy "alzheimer" zatial neviem
Podla ucinku na virusy je lepsi extrakt z olivovych listov, tak isto na mykoplazmy.
Samento uvadzaju ako prostriedok proti roznym zamaskovanym infekciam sposobujucich alebo prispievajucich k roznym zdravotnym diagnozam, vcitane sklerozy multiplex, kde sa casto spomina dnes v roznych lekarskych vyskumoch borelioza a chlamidie.
Tieto skryte nakazy znizuju zaroven imunitu a prispievaju k moznosti nachytat rozne ine mikroby, vcitane nasich vlastnych virusov v tele, ktore sa stanu ovela aktivnejsie, a nie neskodne-spiace(dormant) ako lekari casto rozpravaju.
Ale obraz je zatial velmi komplikovany, takze si netrufam povedat, co sa vlastne v tele deje a len tu davam zoznam roznych prostriedkov, ktore by mohli pri roznych autoimunnych  a degenerativnych chorobach pomoct.
Aj ten memam z vlastnej skusenosti, ale len od lekarov alternativnej mediciny, ktorych zoznam zopar najdete na teme http://rng.uforum.sk/forum/94/alternativni-lekari/

Naposledy upravil: RNG (2010-02-08 01:22:04)



7

Re: Alzheimerova choroba

Dakujem RNG aj tak velmi pekne. Kazda informacia sa ceni. Ja len rozmyslam, kedze v rodine mame problem s Alzheimerom a u susedov zasa trapi Skleroza Multiplex, ze s cim zacat ako prvym a u koho. Viem, ze v nasej rodine sa vyskytol Herpes, teda aj brusny opar, ale neviem, ci to moze mat nejaku suvislost s Alzheimerom. A takisto tento pacient ma dost zlcnikovych kamenov a boja sa ju operovat, kedze nema dost silne srdce. Takze diagnoza je komplikovana. Tak neviem, ci by jej podavanie vytazku z Olivovych listov, ci Samento urobili dobre. Nemam ani ponatia s cim zacat. Spomenuli ste mnohe pripravky na obnovu neurotransmiterov. A potom pri Skleroze Multiplex sa spomina Myelin Shealth support. Je to dobra vec a na ktoru chorobu je to vhodnejsie, na Alzheimera, ci Slerozu Multiplex? A Cognizin Citicoline je vhodnejsi na Alzheimera ci Sklerozu Multiplex? Ospravedlnujem sa ak mam tazke otazky, ocenim akekolvek rady.



8

Re: Alzheimerova choroba

Rozne virusy napadaju nervy, vcitane virusu co sposobuje pasovy opar(herpessovy  varicela zostrix virus=VZV) Je to virus, ktory mame v tele z detstva po prekonani ovcich kniahni.
Ked na starost viralna imunita poklesne, tak sa zjavi tento virus a moze velmi skarede napadnut nervove vlakna a dokonca aj mozog.
Preto kazdemu odporucam si zvysovat viralnu imunitu, a to nielen chorym ale vsetkym, z hladiska sucasnej viralnej epidemie, pozri na temu herpes.
Doplnky v odporucenych davkach nesmia sposobit ziadne velke zdravotne  problemy, inac by sa nemohli predavat a neboli by schvalene. Na ne platia pri schvalovani tie iste proisdne kriteria, ako na potraviny.
Skleroza multiplex je zapalova choroba zasahujuca nervy, takze Myelin sheath support ako protizapalova zmes je na to dobra. Na regeneraciu poskodeneho myelinu treba EPA a DHA, ktore sa nachadzaju v rybacom oleji.
Rybaci olej je zaroven dobry proti Alzheimeru, podobne aj vitamin D-3 v davkach 2000 az 4000 IU denne.,
Cognizin-citocholine je pomerne velmi novy doplnok, forma vitaminu B, ktora zvysuje vyrobu fosfolipidov v mozgu a tym roznych neurotransmiterov.Definitivne moze pomoct pri roznych nervovych problemoch a chorobach, ktorych miesta su v mozgu.



9

Re: Alzheimerova choroba

Vdaka za toto. Inak ja beriem rybi olej, ale vraj dolezite je Omega- 3 a to nie kazdy obsahuje. Nevies mi poradit ktory ten rybi olej je bohaty na Omega-3, pretoze ak sa nemylim, tak je to prave Omega-3, ktore je dolezite a potom bojim sa, ci tam nie su tazke kovy. Testuju sa tieto oleje na tazke kovy?

A este k tym protiviralnym doplnkom, spominas ich vela na teme herpes, ale tak keby som mal adresovat Alzheimera a u druhej osoby Sklerozu Multiplex, s ktorym by som mal zacat a u koho? Staci spomenut jeden najvhodnejsi pre kazdu osobu ak smiem poprosit.

A este nieco ku koloidnemu striebru, myslis, ze je to tiez pri tychto diagnozach vhodne? Ja totizto vobec neviem ako sa to pripravuje. Viem len ze su rozne elektronicke pristroje na to, ale neviem, ako sa roztok pripravuje a kde to striebro mam zohnat.



10

Re: Alzheimerova choroba

Najvhodnejsie su rybacie oleje zo severnych mori alebo obohatene, samozrejme musia uvadzat obsah EPA a DHA co najvyssi.
V USA su dost prisne kriteria na obsah tazkych kovov a preto sa proti tomu da branit branim olejov zo severskych divokych(tj nepestovaznych)ryb, kde zamorenie mora je zatial este nizke alebo oleje upravene molekularnou destilaciou, kde dosahuju zaroven obohateine  s EPA a DHA
Denna davka EPA a DHA v pripade poskodenia nervov by mala byt 1-2 gramy denne.
Z antiviralnych neviem co vies zohnat, ale kazdemu bez vynimky odporucam brat minimum selen, zinok,jod a probiotika. Ked to nestaci, trba brat silnejsie, ako som uviedol v teme herpes, napr extrakt z olivovych listov, alebo dokonca chaparal a chagu.
Ja som povodne pred par rokmi nainstaloval zariadenie na vyrobu koloidnej striebornej vody v Lucenci a hoci su predajne uz zavrete, mozno este stale vyroba bezi a skus si to objednat na 902 514 721, dufam ze s trochou trpezlivosti sa dovolas.

Inac v lekarnach dostat ovela drahsi koloidny produkt AG100



11

Re: Alzheimerova choroba

Najvhodnejsie su rybacie oleje zo severnych mori alebo obohatene, samozrejme musia uvadzat obsah EPA a DHA co najvyssi.
V USA su dost prisne kriteria na obsah tazkych kovov a preto sa proti tomu da branit branim olejov zo severskych divokych(tj nepestovaznych)ryb, kde zamorenie mora je zatial este nizke alebo oleje upravene molekularnou destilaciou, kde dosahuju zaroven obohateine  s EPA a DHA
Denna davka EPA a DHA v pripade poskodenia nervov by mala byt 1-2 gramy denne.

Z antiviralnych neviem co vies zohnat, ale kazdemu bez vynimky odporucam brat minimum selen, zinok,jod a probiotika. Ked to nestaci, treba brat silnejsie, ako som uviedol v teme herpes, napr extrakt z olivovych listov, alebo dokonca chaparal a chagu.

Ja som povodne pred par rokmi nainstaloval zariadenie na vyrobu koloidnej striebornej vody v Lucenci a hoci su moje predajne uz zavrete, mozno este stale vyroba bezi a skus si to objednat na 902 514 721, dufam ze s trochou trpezlivosti sa dovolas.

Inac v lekarnach dostat ovela drahsi koloidny produkt AG100



12

Re: Alzheimerova choroba

Dakujem, ja si skusim to koloidne striebro objednat. A prosim ta, nie je to nebezpecne brat toto koloidne striebro? Nemoze nam to nijako ublizit? A ako sa to berie? Denne kolko?

Co sa tyka Selenu, rad by som este vedel ake su vhodne denne davky ako aj zinku a iodu a niekde si pisal, ze sa niektore nesmu kombinovat?

Ohladne tych bylinnych vytazkov, no ja si nejake skusim objednat zo Swansons, lebo u nas take nieco ako vytazky z olivovych listov asi nenajdem. Takze podla teba toto je vhodne na tieto dve choroby? Chaparal ci changu, to som este nikdy nepocul. Ako sa to vola po anglicky a kde sa to da kupit?  A co Colostrum? Toto nie je vhodne na tieto dve choroby?



13

Re: Alzheimerova choroba

selenu odporucam 200 az 600 mikrogramov(mcg).
Zinku 25 az 50 mg. Zinok neberies spolu so zelezom alebo medou.
To su jedine mineraly, ktore sa ciastocne vzajomne potlacaju, takze je dobre medzi ne dat niekolko hodin pauzu.
Na jod pozri si temu "jod"
Chaparal je pustna rastlina(latinsky larrea tridentata) pouzivana indianmi od praveku na liecenie.
Chaga je paraziticka huba, pozri na temu http://rng.nazory.eu/chaga

Collostrum odporucam hlavne kratkodobe na kriticke stavy ako zivinu s vysokymi hodnotami obrannych latok(imunoglobuliny) a absorbovatelnu aj vtedy, ked uz travenie zlyhava.
Davka je 15 gramov + denne

Naposledy upravil: RNG (2010-02-11 03:47:14)



14

Re: Alzheimerova choroba

pozri na temu "koloidne striebro" a http://rng.nazory.eu/potravinove-doplnky, tj bezpecnost potravinovych doplnkov.
Telo je schopne vylucit vyse 2 mg striebra denne a ked beries deci koloidnej striebornej vody denne v koncentracii striebra 10 ppm, tak dostanes 1 mg denne. A samozrejme to netreba kazdy den , len v pripade potreby.
Skodlive ucinky striebra=argyria je vlastne len kozmeticke zafarbenie koze vylucujucim sa striebrom cez kozu a to nastane len pri nahromadeni niekolkych gramov striebra v tele. Na "zafarbenie" treba dostatok "farby"
Kedze striebro je malo zlucive(vzacny kov) v tele sa prakticky vobec neviaze.



15

Re: Alzheimerova choroba

Dakujem pekne, este som chcel k vitamonim D a E. Je pravda, ze D3 je totozny s prirodnou formou (cholikalciferol)? Zial ale vraj vitamin E je produkovany len ako tocoferol alfa a pritom v prirode sa nachadza ako zmes tocoferol alfa, beta a gama. Nevies, kde sa da takato prirodna forma ziskat, myslim ako v tabletkach. Viem ze to v semienkach a klickoch, ale snad to aj niekto vyraba takto plnohodnotne? A je pri tychto vitamonich tiez nejake riziko, kedze sa jedna o synteticke formy, najma pri tych rozpustnych len v tukoch a najma ked sa beru vo vyssich davkach?



16

Re: Alzheimerova choroba

Co sa tyka vitaminu E pozri na  http://www.swansonvitamins.com/SW152/ItemDetail?n=0.

Hovorit o syntetickom vitamine E je trochu prehnane, lebo sa ziskava enzymatickou premenou z roznych rastlinnych olejov. Enzymi sa vytazuju zatial z roznych kvasiniek, hnilobnych bakterii a fungalnych zdrojov.(d-alfa, beta gama delta tocoferoly)

To by sme museli aj kysle mlieko nazyvat synteticke, lebo sa tiez vyraba enzymatickou premenou zo sladkeho.

Naozaj synteticky je DL alfa tocoferol, ktory by som nikdy neodporucil nikomu.Ten ma totiz rozdielnu molekulu a uplne inac je v tele ucinny

Inac vitaminy E nie su len tocoferoly, ale aj tocotrienoly, ovela silnejsie, az 50 nasobok antioxidacnej aktivity.
Ked chces taku zmes, pozri napr na ovela drahsiu:
http://www.swansonvitamins.com/SWU156/ItemDetail?n=0



17

Re: Alzheimerova choroba

No, tak potom je to nie synteticky E vitamin ak sa vyraba z rastlinych olejov, ale zial tu na Slovensku sa vyhradne doteraz predava len (citam z ampulky co som doteraz bral) "tocoferoli alfa acetas" a ten sa vyraba z terpentynu alebo petrochemikalii. Toto je vyhradne vitamin E, ktory sa berie na Slovensku a aj v nemocniciach a vyraba ho prosim pekne firma Zentiva a to uz roky rokuce.



18

Re: Alzheimerova choroba

Neocakavaj od farmaceutickych friem(organicka chemia) ze budu produkovat prirodne produkty/potravinove doplnky. Oni produkuju podla moznosti len patentovane chemikalie, kde im patent dava 16+ rokov ochrany od akejkolvek konkurencie, tj neobmedene vysoke ceny. Aj ked vyprsi patentova ochrana, produkuju ich dalej, lebo synteticke vitaminy neohrozuju odbyt ich inych liekov.
Petrochemikalie su napospol syntetika. Cele to zacalo v dvadsiatych rokoch minuleho storocia, ked petrolejarskej rodine Rockefellerovcov nestacilo dostat par centov za liter benzinu z nafty, ale chceli vyrobit nieco z nej ovela drahsie a chranene patentami, aby mali z toho vysoke zisky.
Tak investovali vela penazi do vyskumu a reklamy do petrochemie s ohladom ma farmaceutika a plasticke hmoty po celom svete.



19

Re: Alzheimerova choroba

Teraz si ma navodil na myslienku, ktoru sa chcem spytat, ale nema to nic spolocne s liecenim chorob, ak smiem. Podla teba, kedze ako pises zijes v Amerike, kolko ludi videlo film Zeitgeist a podobne ako Obama Deception a End Game? Videl si ich? Myslis, ze je to pravda a ze naozaj Rockefellerovci a bankari ovladaju svet? Je Obama len babka a Americania len otroci tejto ich hry? A co s tym budeme robit?



20

Re: Alzheimerova choroba

Toto nie je forum na politiku, ale zdravie.
Takze sa obmedzim len na konstatovanie, ze dnes su za kazdym politikom ludia za oponou, ktori ho protezuju velkymi sumami, aby mal sancu sa dostat do volebneho kola a "kupia" mu dost reklam aby ho ludia "vyvolili".
V pripade dnesnej situacie v USA to zaslo pridaleko, kupene(ovplyvnene) boli skoro vsetky noviny a televizne stanice. A situacia este stale pretrvava, lebo zrejme ti za oponou maju z toho nejakym sposobom zisky. A ludia suhlasia s pracov naseho kongresu a senatu len na 9%, tj je cas na to, aby ich vsetkych vymenili!
Medicky priemysel je len jeden zo silne manipulovanych za ucelom co najvyssieho obratu a zisku. Tomu su podriadene vsetky jeho zlozky(farmacia, medicke skoly, poistovne, vyskum a vyroba zariadeni...).
Narast cien a prijmov je fenomenalny, od 30tych rokov, ked tento priemysel znamenal menej, nez 1 % narodneho dochodku sa vypracoval na vyse 17% pridavanim coraz drahsich liekov a zariadeni, pricom sa to velmi na zdravi neodraza.
Vacsina ludi tu ma obrovsky strach ze sa dostane na par tyzdnov do nemocnice, co ich financne uplne zruinuje. Vcitane mna, preto som sa vrhol na studium alternativy, kde sa viem vyhnut beznym lekarom a nemocniciam predidenim roznym zdravotnym problemov.
A lieky a procedury maju coraz viac skodlivych bocnych ucinkov, co je uplne proti povodnej lekarskej prisahe, ze v prvom rade neposkodis pacienta.
Takze neskodne potravinove doplnky, ucinne pri lieceni, ziskavaju coraz viac priaznivcov.
V USA sukromne vyse 75% lekarov berie doplnky a bezne sami pouzivaju na sebe ine prostriedky, nez odporucaju a predpisuju pacientom.
Je to smutna skutocnost.



21

Re: Alzheimerova choroba

A o com je vlastne najnovsi Obamov program na reformu zdravotnictva? Ma to nejaky osoh, ci je to len zasa tah tych, ktori ho tam dostali?



22

Re: Alzheimerova choroba

Zdravotnictvo by malo byt zreformovane, zialbohu plan ako taky je uplne mimo. Neadresuje znizenie ceny zdravotnej ochrany, prave naopak.



23

Re: Alzheimerova choroba

Chcel by so sa ta spytat, vitamin B-17, da sa to niekde kupit a podla teba je to ucinne? Myslim aj injekcie a aj tabletky. Viem, ze sa vyrabaju v Mexiku a videl som aj nejaky obchod kdesi pri Viedni, ale odpisali mi po slovensky a neviem, ci im mozem verit. Rad by som vedel tvoj nazor, v pripade, zeby to nedaj bohu niekto raz potreboval. Viem, ze to nepatri do tejto temy Alzheimer, ak treba prepisem to do rakoviny.



24

Re: Alzheimerova choroba

Odpoved mas na teme rakovina.
Co sa tyka komu sa da verit, to ti neviem povedat.
Ja osobne kupujem doplnky len cez internet a zatial som nemal ziadny problem, hoci som uz roky nakupoval a dal stovky objednaviek, aj velke za mnohotisic dolarov pre moje dnes uz zavrete obchody.
Ale to bolo v USA a Europske pomery nepoznam, zialbohu.



25

Re: Alzheimerova choroba

A preco si vlastne zatvoril tie obchody ak o tom chces nieco povedat? Mne by totizto naramne bodlo, keby som to mohol kupovat tu a nie az z Ameriky. Ja by som skor predpokladal, ze by to malo mat buducnost takyto obchod z doplnkami pre vyzivu. Myslis, ze Slovaci na to este nie su vyspeli?



26

Re: Alzheimerova choroba

este by som potreboval vediet tvoj nazor na Myelin Sheath support. Zistil som, ze na stranke vitanetonline.com vyrobca Planetary Formulas ponuka tento vyrobok za presne polovicnu cenu ako firma Planetary Herbals, ktoru odporucas. Myslis, ze je to to iste? Pretoze sa maju brat az 4 tabletky denne a stoji to $ 61 za 180 tabliet, kdezto tu to stoji len $ 31 za to iste mnozstvo? Nevies, ci to moze niekto ponukat za polovicnu cenu a rovnaku kvalitu?



27

Re: Alzheimerova choroba

zialbohu mal som privela problemov, od personalnych az po privelke financne straty. Tiez som si povodne myslel, ze je to dobry napad a ze sa to moze rozsirit do siete obchodov, ale po vyse 3 rokoch neuspechu som sa vzdal. Na viac som nemal vykryvat straty.
Ceny doplnkov  ako aj inych materialov velmi kolisu casom a velmi zavisia od presnych obsahov.
USA produkty musia vyhovovat potravinovym normam, takze o zlej kvalite tu nie je rec, len o obsahu ucinnych latok.
Cenu, co spominas som iste nezaplatil.Ani tu nizsiu. Nepamatam si presne, ale bolo to pod tridsat dolarov a kupil som myslim 6 naraz-pre suseda, ja som si nechal len jednu flasku na moje bolave rameno.Tato formula totiz obsahuje hromadu protizapalovych bylin a je vhodna nielen na myelin, ale na rozne zapaly a ja mam zapal slachy(tendonitis), s ktorym sa pasujem uz skoro rok.
Maloobchodna distribucia predava rozne vyrobky za rozne ceny, casto ovela nizsie, nez reklamuje vyrobca na svojej stranke. Treba si vyhladat najnizsiu na nete za ten isty vyrobok.

Naposledy upravil: RNG (2010-02-14 16:10:29)



28

Re: Alzheimerova choroba

Skoda, ze to tak s tymi obchodmi dopadlo, zisli by sa mi.

Teraz som sa dozvedel, ze existuje nejaky glutathione, ktory je vraj esencialny na cinnost mozgu a ako velmi silny antioxidant. Zial vraj potravinove doplnky uplne beznadejne znici traviaci system a nedaju sa absorbovat. Nepozas nejaky sposob ako by sa tomu dalo predist? Spominaju tam nejaky lipoceuticky glutation, ale ten stoji az $ 60. Ten je vraj vstrebatelny, pretoze je v akychsi polymeroch.

A takisto je vraj potrebne dodrziavat nizku hladinu homocysteinu - pise sa v knihe Better Brain Book od Davida Perlmuttera. Ale ako sa da znizit hladina homocysteinu? Nedavno som cital knihu od Johna Robbinsa - Healthy at 100. Velky propagator veganskej stravy. Je to syn majitela Baskin Robbins ten najvacsi producent zmrzliny. Predstav si odmietol prevziat otcov business a vrhol sa na veganstvo a pestovanie biopotravin pre seba na nejakom ostrove aj so zenou este v casoch hyppies. Je to skvela kniha. Pise v nej o narodoch, ktore sa dozivaju vysokeho veku ako Hunzovia, Abchazci a Okinawovia.

Ale aby som sa vratil k teme, nevies ako regulovat ten homocystein? A co s tym glutathionom aby bol vstrebatelny? Vdaka za tvoj cas smile



29

Re: Alzheimerova choroba

Na zvysenie produkcie glutathionu je dost doplnkov
pozri napr na http://www.allstarhealth.com/f/now-glut … paign=6848
alebo brat polotovar na glutathione, cystein. Dobra forma je NAC(N- acetyl cysteine).
Pozri napr na vysvetlenie dr Saheliana na tuto temu
http://www.raysahelian.com/glutathione.html
Na znizenie homocysteinu staci brat kombinaciu vitaminov B-6, B-9(kyselina listova=folic acid) a B-12. Su dokonca uz davnejsie na trhu zmesi pod menom Homocysteine formula.
Ja beriem dostatok vitaminov B, vcitane B-6, kyseliny listovej a B-12 pod jazyk(sublingual)  na podporu tvorenia krviniek a mozgovej cinnosti, takze mam ten homocystein znizeny metylacnym procesom ako pridany benefit.

Naposledy upravil: RNG (2010-02-15 15:54:11)



30

Re: Alzheimerova choroba

a co podla teba ich vstrebatelnost, nenici ju zaludok?

Inak mam smiesnu otazku, ale predsa ma to zaujima, myslis, ze jednotlive prvky ako Selen a podobne, nie su odlisne co od vyrobcu a podobne, myslim nemoze byt rozdiel medzi kvalitou selenu a selenu? Je to vzdy presne to iste? Viem ze je to chemicky prvok, ale predsa, neda sa aj ten rozne vyrabat?



31

Re: Alzheimerova choroba

Samozrejme , ked odporucam brat selen , neodporucam ho ako prvok ,ale je to vzdy jeho organicka forma, podla moznosti naviazany na aminokyseliny(proteinovy chelat), ktore sa priamo v tele daju pouzit tak ako su.

Absorbcia a nicenie roznych doplnkov v zaludku je silne individualne a mozeme hovorit len o statistike, co je statisticky  ucinnejsie, nie individualne.
Podla toho sa riadia aj vyrobcovia, ktori ked dostanu do ruk vyskum, ze niektory doplnok alebo forma je uzitocnejsia, zacnu ju co najskor vyrabat. Konkurencia, ktora zivi pokrok je tu velmi silna



32

Re: Alzheimerova choroba

Tak teraz nechapem ako sa inak da brat selen, pretoze ja ho beriem ako prvok. Inak ma nejako zacali boliet zuby, teda asi skor dasna, dufam, ze to nie je kvoli tomu, lebo som bral az 200 mcg denne toho prvku. Je to vela? A ako inak ho mozem brat? Takisto aj vitamin D3 je mozne ho brat inak ako D3? Pripadne vitamin E?



33

Re: Alzheimerova choroba

Selenu sa dnes odporuca alternativnymi lekarmi od 100 do 800 mikrogramov(mcg) takze neberies privela
Bolest zubov je zo zapalov a zapaly su z nahromadenia  zhlukov toxinov, za cim moze byt nedostatocna enzymaticka cinnost alebo rozne mikrobialne nakazy.
D-3 je na trhu vo forme rybacich olejov s obsahom D-3 alebo izolovany/cisty, oznaceny podla spravneho sucasneho oznacovania v IU(international units=medzinarodne jednotky)



34

Re: Alzheimerova choroba

a ako sa vola nejaky doplnok selenu v proteinovej forme? Videl som nejaky multi, ktory sa vola All-day complete. Ale neviem, ktory je samostatny selen v proteinovej forme.



35

Re: Alzheimerova choroba

Dobra a cenove pristupna je napr forma Albion complexed selenium
http://www.swansonvitamins.com/SWU068/ItemDetail?n=0

Su aj ine formy, prirodzene, ale su povacsine vyrobene z na selen bohatych kvasnic a niektori luda maju na kvasnice alergie



36

Re: Alzheimerova choroba

Ako sa prejavuje alergia na kvasnice, pretoze ja si myslim, ze nie som na nealergicky?



37

Re: Alzheimerova choroba

Alergia na kvasnice sa prejavi ako ine potravinove alergie. Obvykle clovek ocervenie, tazsie sa mu dycha a casto je to sprevadzane hnackami.
To su tazsie pripady alergie, mensie si clovek casto ani velmi nevsima, len sa citi trochu  "nie vo vlastnej kozi"



38

Re: Alzheimerova choroba

No a ak jem kolace v ktorych su kvasnice a nic, tak to znamena, ze nie som alergicky? Neviem ako to amm vyskusat.



39

Re: Alzheimerova choroba

Akykolvek kvaseny produkt vyvola v cloveku alergickom na kvasinky reakciu.
Zialbohu, slabsie reakcie obvykle ignorujeme, takze o nich mnohokrat ani nevieme.
Napriek tomu nas oslabuju.
(Potravinove alergie sa daju ciastocne riesit branim extra enzymov.)

Preto sa vyrobcovia doplnkov snazia vylucit z doplnkov vsetky bezne alergeny podla moznosti(skrob=lepka, kvasne produkty,mliecne produkty, arasidy a soju atd)



40

Re: Alzheimerova choroba

potravinove alergie si clovek casto nevsimne lebo si telo trochu privykne na ten alergen, ale horsie prejavy moze clovek spozorovat vtedy ak si ten alergen dlhsie neda telo si odvykne potom si da tak su tie prejavy zretelnejsie. neviem ci tak telo bude reagovat aj na kvasnice,napriklad u mlieka to tak je



41

Re: Alzheimerova choroba

nikdy som neuvazoval o moznej zavislosti na alergeny, ale teoreticky je to mozne.



42

Re: Alzheimerova choroba

Vcera by vybrali zo zuba nervy. Myslis, ze takyto zub moze zit dalej? Da sa mu nejako pomoct aby prezil? Mal som v nom velmi hlboky kaz viac rokov a ked mi na to prisli, velmi mi ho vydlabali, a potom bol citlivy na studene a teple a zubar povedal, ze uz je mrtvy, ale ako mohol byt mrtvy, ked ma bolel na studene a teple. Zial nervy a cievy z neho vyvrtal a teraz sa bojim, kolko mi vydrzi a ci nescerna.



43

Re: Alzheimerova choroba

Scernanie je z oxidacie amalgamovych plomb. Dufam, ze ti tam dali bielu plombu, lebo strieborny amalgam obsahuje az 50% ortuti, ktora je neurotoxin a silne zamorenie pre telo.



44

Re: Alzheimerova choroba

Chcem sa ta este spytat na to koloidne striebro. Idem si ho teda od Vas objednat. Myslis, ze sa to moze pit kazdy den po tych "glgoch"? Alebo v akych davkach? A nezbelie mi z toho pokozka? Alebo to netreba pit kazdy den?



45

Re: Alzheimerova choroba

Odomna si ho asi neobjednas.
Ja si sice vyrabam svoje vlastne sukromne tu v USA pre vlastnu spotrebu a tunajsiu rodinu, ale rozhodne nie na predaj na Slovensko.
Ja som tam svoju stratovu obchodnu cinnost uz davno skoncil.
Ale kedze tam zariedenie na vyrobu, co som osobne namontoval asi este stale je v cinnosti, mozes tam zavolat.
Ako som mnohokrat napisal na to aby sa striebro zacalo vylucovat cez kozu v takych mnozstvach, ze ju zafarbi treba ho brat podstatne viac, nez podeci/deci koloidnej striebornej vody denne. V poldeci vody 10 ppm koncentracie je len 0.5 miligramu striebra a telo vie bez problemov vylucit mocom vyse 2 mg denne, takze sa nehromadi v tele a telo nie je nutene ho vylucovat cez kozu.
Na zafarbenie koze treba gramy "farby"=vlociek striebra, nie miligramy.



46

Re: Alzheimerova choroba

Dobre, takze davky su pol deci denne? A je to bezpecne? Na co vsetko to ma ucinok? A este je dobre to brat kazdy den, alebo len obcas?



47

Re: Alzheimerova choroba

Ja pouzivam koloidnu striebornu vodu hlavne na zaludok pri prejedeni(otrava zaludku) na crevne bolesti(na prazdny zaludok a splachnut poharom vody.
Koloidne striebro sice vie znicit rozne mikroby, ale pri prechode zaludkom sa znacne znici(kyseliny), takze v takychto davkach ako odporucam je skor na povrchove pouzitie(oci nos,usta, rany, vaginalne vyplachy) a uz spomenute zaludocne nakazy.

Sice pomaha aj pri inych chorobach, ale nie prilis , osobne uprednostnujem klinicky ucinnejsie doplnky.



48

Re: Alzheimerova choroba

A ktore su klinicky ucinnejsie doplnky? Hlavne sa mi jedna o ten zub, ci by to mohlo mat takyto protiparaziticky ucinok pomocou koloidneho striebra?

A tiez sa este jedna o jednu vec. Mam uz dlhorocne problemy so seboreou. Myslis, ze koloidne striebro by mohlo na toto pomoct alebo co je ucinne proti kvasinkam a plesniam?



49

Re: Alzheimerova choroba

Zopar metod som uz uviedol, pozri
http://rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro
na plesne a kvasne kultury
http://rng.nazory.eu/candida
na parazity najma
http://rng.nazory.eu/parazity
na seborheu a psoriazu
http://rng.nazory.eu/psoriaza
Na kozu je dobre brat aj rozne zelene doplnky, ako rozne riasy(chlorella, spirulina, dunaliena salina, blue green algae) a tiez mlade travy a stavy z nich(razna, jacmenna, psenicna alfalfa...)
Niekedy su rozne kozne problemu nasledku infekcii parazitom demodex foliculorum a mikrobom, co ziju v nom.
Ciastocne na to pomoze zmes kokosoveho oleja s pridavkom citricidalu, pripadne pridavkom protiparazitickej  zmesy
Viaceri mali uspech aj s aplikaciou MMS(chloraty).



50

Re: Alzheimerova choroba

Ako sa vola doplnok, ktory obsahuje Citricidal? Ja som nasiel na swansons Citricidex Grapefruit Seed Extract s cislom Item  "SN158" a ten je v kvapkach. Je to to co myslis? Alebo ktore?