1

Téma: e-coli

ahoj rng,
ja sa uz mesiac liecim na candidu - protikandicova dieta + kokosovy olej a citircidal /ten som uz vysadila/ a teraz som si dala vysetrit stolicu a mam tam nalez E-coli.
co ty na to odporucas? nejake atb alebo citricidal alebo co?momentalne nemam nejake velke hnacky, ale zatial normal stolicu nemam...



2

Re: e-coli

e-coli je cela velka skupina bakterii. Niektore z nich su dokonca pre nas uzitocne, vytvaraju napr vitamin K-2 a recirkuluju zelezo z hemy, potlacaju kvasne a plesnove kultury,niektore neskodne a zopar z nich je velmi skodlivych, ako napr serotyp O157:H7.
Takze vyhlasenie, ze mas e-koli bez spomenutia ktore je nanic.Samozrejme, ze v crevach su e-coli.
Horsie je, ked sa odtial dostanu do vaginalnej flory, lebo tam aj tie, co su uzitocne v crevach, skodia.



3

Re: e-coli

RNG napísal(a):

e-coli je cela velka skupina bakterii. Niektore z nich su dokonca pre nas uzitocne, vytvaraju napr vitamin K-2 a recirkuluju zelezo z hemy, potlacaju kvasne a plesnove kultury,niektore neskodne a zopar z nich je velmi skodlivych, ako napr serotyp O157:H7.
Takze vyhlasenie, ze mas e-koli bez spomenutia ktore je nanic.Samozrejme, ze v crevach su e-coli.
Horsie je, ked sa odtial dostanu do vaginalnej flory, lebo tam aj tie, co su uzitocne v crevach, skodia.

rng mas sice pravdu, ale ja zijem na slovensku, tu sa serotypy bezne nerobia...co potom?



4

Re: e-coli

Citricidal nici e-koli velmi ucinne, uz v koncentracii 6 ppm. Zialbohu aj tie uzitocne.Tj ked budes pit "horkac"=roztok citricidalu, tak ich vynicis  pravdepodobne vsetky.
Ako zistis ze mas skodlive?
Nuz ked mas tu nebezpecnu, tak mas hnacky teplotu a otravu.To sa neda nevidiet.
Ber dalej probiotika, pripadne enzymi a kyseliny, samozrejme vlakniny a creva sa ti vyhoja. Zrejme su este "citlive" z tej nakazy a nevyhojili sa celkom.



5

Re: e-coli

dakujem rng velmi pekne za odpoved, budem trpezliva...kolko asi tak trva, kym sa to vyhoji vsetko? miekolko tyzdnov alebo mesiacov?



6

Re: e-coli

Niekolko tyzdnov by na to malo stacit,
ved to nebolo tak zle, ako znicene creva ulcerativnou kolitidou, tam to trva dlhe mesiace, kym sa to cele zregeneruje.