1

Téma: Kalinat

RNG, ráno si dávam tak 3/4 čajovej lyžičky kalinatu do pohára vody a vždy ma začne bolieť brucho a dostanem hnačku. Neviem či to je normálna reakcia, keď som tým neprekročil ani odporúčanú dennú dávku.



2

Re: Kalinat

Zmensi davku kalinatu a vypi s nim viac vody. To je privelky sok pre zaludok a creva, tj telo sa prirodzene snazi neziaduce vyhodit. Ja napr neznesim viac , nez 1/2 lyzicky kalinatu do 4 deci vody.



3

Re: Kalinat

RNG,

chcem sa spýtať či 1/2 lyžičky kalinátu denne nie je z dlhodobého hľadiska pre tráviaci trakt nežiadúce, myslím tým sliznice, preháňanie, trávenie ...
Aký je Váš názor?

Ď



4

Re: Kalinat

Kalinat musis brat najma skoro rano, na prazdny zaludok a dobre zapit,  a jest az 1.5 hodiny neskorsie, tj dat cas zaludku znovuvyrobit dostatok kyselin

Kalinat neskodi ani na pazerak, ani na zaludok ani na creva.
Ked sa ti vytvara malo kyselin tak sa ti vytvara aj malo zasad v tele. Oboje su potrebne, tj ked si doplnujes kyseliny, v inom case by si si mal doplnovat zasady.
Inac ja osdobne su doplnujem kyseliny uz roky a tak si doplnujem aj zasady, v inom case.
Inac by mi poriadne netravilo,l alebo by som si okysloval telo.



5

Re: Kalinat

ahoj rng.
Prosím ťa pekne,ak máš info o Kangen vode,čo si o tom myslíš.
Dakujem .lubica.



6

Re: Kalinat

A ešte čo si myslíš o užívaní zeolitu?Mohol by aj on likvidovať patogény?
Niekde som tu raz dávno o tom čítala,ale nevenovala som tomu pozornosť.teraz to neviem nájsť.
Dakujem za ochotu.Lubica.



7

Re: Kalinat

Kangen je pridrahy a okrem toho, ze je obsahuje pomerne dobry filter vody, ta elektricky produkovana alkalinita je velmi slaba. Ja osobne pijem destilovanu vodu, co je podstatne cistejsia, ako len filtrovana a destilacma ma dlhsiu zivotnost, nez tie filtre.
A ked asa chcem alkalizovat, na to mam napr KHCO3, doma predavane ako odkyslovac vin pod menom Kalinat.
Davka pol kavovej lyzicku alkalizuje ovela viac, nez ta draha voda. Akalinat stoji 10 euro za kylo, tj je to 500 daviek po 2 gramy.
https://www.youtube.com/watch?v=_luHF6CA8A8
Zeolit je absorbent. Tekute zeolity su tak male, ze sa dostanu aj do krvi a tam absorbuju.Inac bezne zeolity absorbuju len v crevach
Nie je to ziadny antimikrobialny prostriedok



8

Re: Kalinat

RNG prosimta rano som si dal ten kalinat ale bol riadne hnusný iba s vodou. Možem si to dať do ovocnej šťavy? teplej... Ďakujem



9

Re: Kalinat

Samozrejme ze mozes.



10

Re: Kalinat

RNG,

ako to je keď si dám zeleninovú smoothie, k tomu tabletku Betain HCL a pancreatin, táto sa spáva ako zásady.
v podstate dodávam zásady, alebo betain s tým sú kyseliny pre organizmus ???
Lebo keď máš dostatok kyseliny a dáš si zeleninu sparavia sa zásady ?

Ďakujem



11

Re: Kalinat

Nerozumiem otazke.
Bez kyselin nevies stravit poriadne zeleniny, tj zasady/mineraly  z nich sa ti neabsorbuju.



12

Re: Kalinat

RNG,

myslel som to tak, že nezávisle na kyseline pôsobia potraviny kyselinotvorne a zásadito v organizme.
No ja nemá prirodzený dostatok kyselin a doplnim si ich, či to má vplyv na to, či napr. zeleninove smoothie sa bude chovať v organizme zásadotvorne alebo kyselinotvorne ?

Ďakujem



13

Re: Kalinat

Ci sa jednotlive zlopzky potravy spravaju kyselinotvorne v tele, alebo zasadotvorne nezavisi od zaludocnych kyselin.



14

Re: Kalinat

zdravim RNG. chcem sa ta opytat...minul sa mi kalinat a pokym mi nepride objednany z netu, mozem sa alkalizovat rano nalacno aj sodou bicarbonou? ma ten isty efekt? dakujem.



15

Re: Kalinat

To je viacmenej jedno, len ja osobne odporucam kalinat, lebo sodika mame privrela a draslika /kalia primalo



16

Re: Kalinat

RNG,

používam kalinát na doplnenie zásad.
Chcem sa opýtať či aj voda s jedným vyžmýkaným citrónom nemá rovnaký účinok a nedodáva telu zásady rovnako ako soda bikarbona alebo kalinát?

Ďakujem



17

Re: Kalinat

Citron nie je  ani zdaleka  tak ucinny na alkalizaciu , ako kalinat.



18

Re: Kalinat

Maminka mava obcas aritmiu srdca a dnes sa jej srdce zas velmi rozbuchalo. Nemohla to predychat a dostat pod kontrolu, trvalo to dlho, tak som zavolala zachranku. Kym prisli, trvalo to, no dobrych 20 min. a to byvame v centre mesta ... rozmyslala som ako jej pomoct, kym pridu. Napadlo ma, ze pan JS nam posielal asi pred 2 rokmi email na taketo pripady, kde sa ma rozrobit kalinat (KHCO3) alebo mozno aj soda bikarbona s vodou a dat obklad na cele telo. No ja som nemohla maminku vyzliect z veci, bolo by to neprakticke, okrem toho by jej bola za kratko zima, tak som rozrobila v miske vodu s KHCO3, skusila som dve lyzicky. Ked sa rozpustilo dala som dve handricky, jednu som jej dala na krk a druhu na hrudnik, tam sa mi to zdalo take najkritickejsie. Do minuty alebo za par sekund sa jej ukludnilo srdce a bola v poriadku. Zachranari si s nou uz len pokecali, myslim, ze jej odmerali tlak a tep. Az zazracne jej to pomohlo. Podakovala sa mi za zachranu zivota a tiez vravela, ked vtedy nemohla hovorit, ze jej to bolo velmi prijemne, tie obklady. Neviem, ake by malo byt presne to riedenie pri takychto pripadoch. Neviem, co by som mohla este urobit, keby sa to zopakuje. Kym pride zachranka.



19

Re: Kalinat

Arytmia je z nedostatku mineralov, najma horcika/magnesium, ale moze to byt aj draslik/kalium Tiez moze byt z nedostatku mirochonddrii, tj ciastocirek v bunkach zodpovednycy za vyrobu energie a to sa da adresovat doplnkom PQQ. Moze to byt asj neschopnost tela vyrobit dostatok vitaminu B-4, adeninu, ktory je potrebny na tvorbu ATP, co su energiu prenasajuce zluceniny. Niekedy je to aj nedostatok ubiquinolu.

Vsetky tie menovane sa daju doplnit. Ale myslim si, ze v tomto pripade to bola hlavne viera, lebo z tej malej handricky do tela nemohlo vela prestupit kalia . Viac by dostala, keby si jej nechala vypit roztok s pol lyzickou kalinatu, pripadne nejakeho zdroja magnezia
Viera, alebo ako to nazyvaju lekari, placebo efekt je zodpovedna niekedy az za 80% "vylieceni"
Iste ta ma mama velmi rada a padlo jej vyborne, ze si sa o nu starala. A to je niekedy viac, nez vsetky lieky.



20

Re: Kalinat

zdravimta RNG. mam na teba otazku.......niekolko rokov som pri jedle pozivala betain, alebo lyzin HCL plus traviace enzymy , nakolko som mala pomale travenie......teraz, asi pol roka badam, ze uz to nepotrebujem, jedlo sa mi natravi aj bez toho. asi sa to postupne uoravilo.
ide mi o to, -ked uz neuzivam betain, mam aj napriek tomu rano pit kalinat ? alebo nemusim. alebo staci ten kalinat preventivne obcas si rano dat kvoli neutralizacii v zaludku?
dakujem.



21

Re: Kalinat

Kalinat je vlastne zly na zaludok, lebo v nom znici kyseliny a pre to musis cakat s jedenim, nez sa ti vytvoria dalsie.
Ale kalinat neutralizuje ostatok tela, tj je dobry proti kyslosti v bunkach. Tiez to podporuje kostru, lebo zasadite telo nestraca mineraly z kosti. A zaroven nam doda potrebny draslik/kalium, ktoreho mame zialbohu v dnesnej potrave primalo.
Doplnujes len to, co telo potrebuje. Tj ked uz nepotrebujes doplnovat kyseliny a nemas pri tom nafukovanie(kvasenie a hnitie ) v zaludku, tak samozrejme si zbytocne nedavaj extra kyseliny do tela.