1

Téma: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Dobre rano RNG, poprosim Vas o radu. Uz 5 rokov mam ulceroznu kolitidu a chcela by som ju vyliecit. Citala som vela Vasich rad, ale neviem sa v nich orientovat. Posledne 2 tyzdne uzivam 500 Betaglukanu(1. tyzden 2x denne, teraz 1x denne nalacno), v lekarni som chcela kupit psyllium, v lekarni mali len pripravok Lepicol plus traviace enzymi(pripravok ma obsahovat probiotika, prebiotika, vlakninu), odporucana davka 8-10kapsulx2denne. V pondelok vecer som uzila 10tabliet zapila asi 6decami vody - po 15min. zajedla jablkom, do par hodin som mala v ustach miernu pachut, vcera rano som uzila rano uz len 8 kapsu, zapila 8deci vodyl, zajedla po 15minutach jablkom, pachut sa zvysovala, na veceru som uzila preto uz len 6 kapsul zajedla po 10 minutach kuratom so zemiakmi. Pachut v ustach sa zvysila na nevydrzanie(ako ked clovek zje extremne mnozstvo cibule), pred kazdym uzitim som si dala asi 5minut predtym 1kapsulu rybieho oleja-460mg, odvtedy mi je strasne zle, zacala ma boliet hlava, brucho, celu noc som nespala, takze neviem, ci mam pokracovat v uzivani alebo nie+ake doplnky mam este pridat a v akom mnozstve, aby som to neprekombinovala. Asi pred 4rokmi som bola liecena ja aj partner na chlamydiu trichomatis, ani jednemu neboli robene znova testy-vraj netreba, ze musime byt vylieceni, pred casom sa odhodlal partner ist k doktorovi, lebo mal problemy s castym mocenim a tak bol testovany, bol pozitivny, takze podla vsetkeho mame chlamydie obaja uz 7rokov a neboli sme vylieceni, aj ked nam boli znova nasadene antibiotika, partnerovi boli 2x, samozrejme, ze sme dodrziavali vsetky zasady, znova sa dal testovat a vraj ich ma stale. Aku liecbu mame nasadit, aby sme toto ochorenie uz potlacili? Mam liecit obe veci naraz alebo postupne? Dakujem velmi pekne!



2

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Lepicol plus nema napisane ani pocty probilotik, ani aktivitu enzymov,a obsahuje aj kyselinu,, ktora moze tie probiotika znicit(betain HCl) a hromadu  pomocnych bylin, takze sa na jeho celkovu aktivitu nemozem nijak vyjadrit. Naviac je to cesky vyrobok a akosi nemam doveru v mnohe z nich.
http://www.docsimon.com/article/lepicol … 0?curr=USD

Odporucam brat mikrovlakniny(psylium, pektiny, arabinogalaktany) osobitne a pomerne hodne, aspon lyzicu=6 gramov denne.
Probiotika brat vo forme , ktora je chranena proti zaludocnym kyselinam(entericka)a rozpusta sa az v crevach  a to formy, ktore su tepelne stabilne,v mnoho miliardach lebo inac sa velmi rychlo znicia bez chladenia
Enzymi musia byt presne popisane aktivitou a musia byt dostatocne silne na ucimok.
Co sa tyka tych ostatnych bylin, niektore maju mierny ucinok, ale rozhodne by som ich na klinicku ucinnost nenavrhol.
Skor by som pridal hojive aloe vera a DGL, pripadne aj Triphalu a arabinogalaktany.Alebo antimikrobialne a hojive collostrum?
Ulcerozne kolitida je vysledok roznych nakaz v crevach, ktore treba vybit a osadit creva spravnymi probiotikami. Vedie k nej hlavne caste pouzivanie antibilotik a nespravne travenie alebo skladba stravy podporujuce zlu crevnu floru.

Chlamidia trachomis sa da pomerne lahko liecit napr pitim roztoku citricidalu dlhsi cas.Nemyslim, ze je tu prepojenie medzi jednou a druhou infekciou, ale pes vie!. Viem ze chlamidia pneumoniae znacne znizuje imunitu, ale nic podobne som zatial o chlamidii trachomis necital

Na tie pachute sa neviem vyjadrit, to moze byt z hromady dovodov, obsah Lepicolu je privela latok a jedna jedina to moze nejak vyvolat.Preto uprednostnujem jednotlive zlozky v klinicky ucinnych davkach pred neurcitymi zmesami.

Kazdemu odporucujem selen, zinok, jod, vitaminy C, E a D-3 a probiotika. Telo s nimi leposie pracuje

Naposledy upravil: RNG (2011-01-12 11:07:04)



3

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Inac aby som to doplnil o nieco noveho, na trhu sa zjavila forma kyseliny laurickej, ester, predavany pod menom monolaurin. Kedze sa jedna o vlastne jedlo(monoglycerat laurickej kyseliny) vyrobene z kokosoveho oleja esterizaciou,a ma vseobecne velmi silne rozne antimikrobialne vlastnosti proti hromade mikrobov, od bakterii az po virusy, pravdepodobne by bol dobry aj na crohnovu chorobu a ulceroznu kolitidu.



4

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Dakujem velmi pekne za rady, ten lepicol som vysadila, lebo mi bolo z neho skutocne zle-pocit na davenie a takych 36hodin po vysadeni mi bolo uz fajn, takze nejaka zlozka mi pravdepodobne nesadla.
Naskladala som si cez iherb nasledujuce produkty, mohol by si sa prosim Ta vyjadrit, ci sa jedna o komplex kvalitnych produktov, v akom mnozstve ich mam uzivat, v akej kombinacii a ako dlho.
Now Foods, Triphala, 500 mg, 120
NutriBiotic, The Original GSE Liquid Concentrate, 4 fl oz (118 ml)
Now Foods, Psyllium Husk Caps, 500 mg, 500 Capsules
Cardiovascular Research Ltd., Ecological Formulas, Monolaurin, 600 mg, 90 Capsules
Now Foods, Aloe Vera Gels, 5000 mg, 100 Softgels
Nature's Way, Alive!, Vitamin C, 120 g Powder
probiotika by som si chcela objednat tieto http://www.naturlekaren.sk/zbozi/vyzivo … Z1292.html
potom este produkty-aj ked sa mi zdaju trosku pofiderne, ale kedze sa tomu nerozumiem, necham si poradit
colostrum http://www.detoxipan.sk/kategoria/bio-p … 60-kapsul/
koloidne http://www.detoxipan.sk/kategoria/bio-p … bro-ag100/ a aloe http://www.detoxipan.sk/kategoria/bio-p … loe-stava/
Dakujem velmi pekne, vazim si Tvoje mudre rady a este by som sa chcela spytat, ci mi nahodou nemoze betaglucan ublizit, ked je na podporu imunity a UC je udajne autoimunitne ochorenie



5

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Nuz nepovadal by som ze tie domace vyrobky su prilis kvalitne
Ale doma by som kupil psylium, lebo toho treba ba cistenie criev denne 6 gramov=lyzica, a aj doma je pomerne lacne a postovne je velmi drahe z dovozu na taku vahu.
Na probiotika 1 miliarda(billion) je slabe a styri kultury je malo. naviac pokial nie je tepelne stabilne a odolne na zaludocne kyseliny, nemusi byt vobec aktivne. Preto odporucam napr toto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
Na aloe vera odporucam nedovazat za drahe peniaze viacmenej vodu(aloe gel je vyse 98% voda, naviac musi byt alebo konzervovany alebo pasterizovany aby sa nekazil), ale radsej nekonzervovany nepasterizovany za mrazu suseny koncentrat, ako napr  z svansonvitamins.com prasok, koncentrovany za mrazu(vymrazeny) bez konzervacie a pasterizacie ktory ma koncentraciu 200: 1, takze ti ta krabicka da mnoho litrov gelu.

Iherb ma drahsie collostrum ako Swanson, ale podstatne lacnejsie a kvalitnejsie, nez toco tu spominas .
Ucinna davka intenzivna je 5 gramov plus,udrzobna aspon 2 gramy,  never vyrobcom co popisu na flase
Toto je praskove,  so zarucenym obsahom 25% imunoglobulinov a 0.7 % laktoferinu kde 85 gramov sa rovna vyse 180 kapsuliam
http://www.iherb.com/Now-Foods-Colostru … /1140?at=0

Co sa tyka tej "autoimunnej tematiky" mnoho lekarov tomu dnes uz neveri, lebo maju dokazy ze rozne prostriedky antimikrobialne a probiotika pomahaju na ne.
Ulcerozna kolitida je zapal s vredami na crevnych stenach. Vredy nie su z nicoho, ani si ich telo samo od seba nevytvori. Na to treba mikroby, skodlive pre nase telo.
To znamena ze potlacanie imunity sice znizi reakciu, ale nevyriesi problem. A dufam, ze sa chces z toho dostat, nie trpet a udrzovat si to mierne potlacene cely zivot.
Lebo tak dopadnes pouzivanim klasickych lekarskych metod, miesto alternativnych lekarskych-novsich, ktore ale organizovane lekarstvo nechce z roznych dovodov(najma ekonomickych) prijat.

Ten monolaurin je tak isto dostat ovela lacnejsie v prasku a kedze ho na ucinnost treba tiez dost, 3+gramy denne, objednal som si ho aj ja v ovela vacsom baleni.
pozri na  http://www.amazon.com/Ultimate-Monolaur … 002MY0ZI4, kde je vyse 600 gramov. Porovnaj to s 18 gramami v tvojom uvedenom produkte.
Inac neexistuje len iherb, aj ine spolocnosti posielaju do zahranicia, ked vies aky produkt chces, mozes si vyhladat hromadu zdrojov na nete cez www.google.com
Ja som to objednal z tejto stranky, ale ja byvam v USA a neviem ci tito su ochotni posielat do zahranicia a co to stoji od nich
http://www.inspirednutrition.com/2/The_ … _7_oz.html



6

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Ja som si to objednala cez shipito.com, stojí to 18 dolárov + 5 dolárov poštovné od tej spoločnosti Inspired Nutrition (jedno 200 -gramové balenie), aj zo Swansonu sa oplatí objednávať cez shipito, vyjde to o niečo lacnejšie ako priamo posielať na SK. Takto sa dajú objednať aj doplnky od spoločností, ktoré neposielajú na SK. Dokonca shipito má teraz aj takú službu, že za jeden dolár vyfotí obsah zásielky, človek si to môže skontrolovať. Keď človek objednáva viac, dá sa tam vytvoriť aj virtuálna schránka, kde zlúčia viacej zásielok dokopy a človek ušetrí na poštovnom, ale to som ešte nepoužívala.

Naposledy upravil: bludicka (2011-01-15 10:14:50)



7

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Pre Limbu:
Psyllium sa dá kúpiť v každom (alebo takmer každom) obchode so zdravou vyzivou.



8

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

bludicka - 18 + 5 usd ? Ved na tej stránke to stojí 22,5 usd ???
Ako presne postupovat pri nákupe cez ten shipito.com ?
Zrejme nasjor vytvorit ucet ale ako je to potom ked si najdem napriklad produkt zo swansonu ?
Aky je potom postup ? Ta dobra cena 5 usd je platna naozaj len pre velmi lachky balicek, potom to podla kalkulatora ide dost hore...



9

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Iherb je jediný americký obchod, ktorý ponúka také lacné poštovné a aj to len od minulého roku a preto, že je najväčší a môže si to dovoliť, väčšina ostatných amerických obchodov s doplnkami má poštovné na SK za bežný balíček 30 dolárov a vyššie...  takže ak sa chce človek dopracovať k trochu nižšej cene, treba využiť preposielacie služby, je ich viac ale shipito sa mi javí najvýhodnejšie. Ten monolaurin stojí na tej stránke 22 dolárov ale aj s tým poštovným je to ešte stále super výhodné oproti nákupu kapsúľ, tých 18 dolárov som dala orientačne, toľko platím väčšinou za balík do 1kg cez shipito, môže to byť aj 16 dolárov, vždy závisí aj od veľkosti krabice.

Treba si na shipito založiť účet, ja vždy platím a dobíjam kredit cez paypal. Všetko vždy oznámia mailom, príchod balíčka na sklad, potom treba vyplniť colnú deklaráciu - obsah balíka a vybrať poštovnú službu, najvýhodnejšie vychádza od ich spoločnosti shipito - tá je ale nepoistená podobne ako iherb airmail, je to tam jednoduché a prehľadné. Dá sa takto preposielať aj zo swansonu alebo amazonu, to je jedno,  jednoducho napíše sa tam americká adresa - ktorú vygeneruje shipito a balík sa pošle na adresu tej spoločnosti, keď dorazí, príde email, zaplatím cez paypal, vyplním colnú deklaráciu a odošlú ho na SK.

Naposledy upravil: bludicka (2011-01-15 13:24:15)



10

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Je to dost komplikovane, ale da sa to spravit. Zrejme treba mat na to ale credit karty a zalozit si paypal ucet.
Ja  osobne, kedze zijem v USA mam priame zasielanie na moju adresu vo vnutri USA tu vnutorne velmi lacnym UPS a pouzivam len kredit karty, ale napr moj syn oblubuje paypal.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-15 22:06:17)



11

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Netreba paypal, dá sa platiť aj kartou, ale pre mňa je paypal rýchly a bezpečnejší, aj keď na všetky platby cez internet používam zvlášť účet, človek nikdy nevie. Stačí hocijaká debetná embosovaná karta, ale musí byť embosovaná - teda dá sa ňou platiť na internete, kto nakupuje na iherbe, takú má.



12

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

tak zatial som si objednala cez iherbs tie probiotika, na ktore si mi poslal link, len vacsie balenie 150 kapsul, triphalu, to colostrum z Tvojho linku(pri colostre budem teda uzivat 5gramov denne, pri prob. a triphale mam uzivat predpisane mnozstvo, alebo vyssie??? ako dlho mam dane lieky brat) a GSE(na tie chlamydie mame uzivat s priatelom 2x denne 30 kvapiek rozpustene vzdy v litri vody??? staci uzivat mesiac???)
ta stranka na Swanson mi vobec nejde spustit, takze pockam, ci to nabehne..
RNG, ak Ti mam pravdu povedat, tak ja moc tie mne predpisane lieky ani neuzivam, mala by som brat 1x1x1 Salofalk cipok denne a lezat vzdy 20 min na lavom boku, co sa v podstate moc neda zvladnut hlavne rano. Podla kolonoskopie z pred 2 rokov(pred rokom ma vysetroval Dr. nastastie len slovne), to mam takych cca 10-15cm, cize taku lahsiu formu, nemam ziadne hnacky, ani ine problemy, len niekedy krv v stolici a tym sposobenu anemiu... takze pokial nemam krvavu stolicu, lieky ani neuzivam, navyse obvodna mi predpise vzdy lieky len na mesiac, v lekarni mi ich nechcu nikdy objednat dopredu, lebo vraj su drahe a oni si nemozu dovolit len tak drzat take drahe lieky na sklade, takze kvoli davke na mesiac musim behat k doktorke, kde si pockam aspon 2hod kvoli jednemu receptu, potom ist do lekarne, lebo ani po telefone mi to neobjednaju a potom zase skakat pre lieky a uz ma to naozaj vycerpava, navyse neviem, ci mi nebranie liekov a nechanie to len tak na pospas osudu:) nesposobi nejaku rakovinu a pod., preto by som chcela s tou chorobou uz nadobro skoncovat. Za poslednu dobu som aj razne zmenila jedalnicek-ktory bol pravdepodobne aj vznikom UC(jedla som len raz denne a to len nezdrave jedla a skoro ziadnu zeleninu a ovocie, takze sa stotoznujem s tym nazorom, ze vredy nevznikaju len tak sami od seba, ale kvoli zlemu crevnemu prostrediu).
alexa123-dakujem, skusim nejaky najst a ist sa tam pozriet, lebo v lekarni mali len ten lepicol, samotne psyllium nie...
bludicka-ja som si objednavala tovar cez podobnu spolocnost asi pred rokom a okrem toho, ze som cakala na tovar (asi 3tricka a 2mikiny) o mesiac dlhsie, kurier mi zasielku priniesol o 00:30!!! bez upozornenia este ma aj to sprostredkovanie s postou vyslo asi 50dolarov, takze ono si treba dat spravit kalkulaciu nakladov dopredu a dat na referencie...



13

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

podla mna nemusi byt embosovana(s vystupkami, kedze doma ju clovak nema kam strcit kvoli nasnimaniu:)))), staci kreditka alebo debetka, ktora ma na zadnej strane ten 3ciselny kod, VISA karty uz to maju myslim vsetky. Snad mi teraz iherbs nevytuneluje ucet, ked ma moje udaje z karty, platba inak odisla z karty hned, takze je to velmi rychly sposob platby:)))



14

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

"Tunelovanie" kredit kariet je coraz zriedkavejsie a rozhodne nie velkymi reputabilnymi spolocnostami, lebo mozes platbu zastavot)na kreditnych kartach) aj neskor(dispute) tak ze by z topho nakoniec nic nemali, len problemy. Kradnu len mali jednotlivci a to zatial nepredstavuje taky problem, ze by som prestal nakupovat z internetu. Ale treba si davat samozrejme pozor a nedavat svoje informacie len tak komu kolvek neznamemu..

Limba, ja nikdy neodporucam lieky, na to mas lekarov klasickej mediciny, ja odporucam len potravinove doplnky, ktore uznali mnohi lekari za uzitocne pri udrzbe zdravi a lieceni roznych chorob miesto chemickych patentovanych liekov.
Kazda "lahsia forma" bez nejakych zmien v potrave ci doplnkoch a liekoch sa postupne zmeni na horsiu, tazsiu. Prero to treba adresovat co najskor a podla moznosti uplne potlacit. Ci uz zmenou diety na taku, co nepodpori zle mikroby v crevach, ale dobre, alebo roznymi doplnkami co nicia zle mikroby, doplnaju dobre, cistia a regeneruju organy, v tvojom pripade creva a nakazu chlamidie.
Roztok GSE sa musi pit po malych glgoch cely den nie na dve davky.Tak je najucinnejsi a najmenej poskodi probiotika a najviac potlaci rozne skodlive mikroby, hlavne bakterie a kvasne/hnilobne kultury v crevach a inde v tele.
Psylium a pektiny sa mozu brat v jednej masivnej davke, tak isto hojive collostrum a pripadne aloe vera.
PO dobrani vsetkych dennych antimikrobialnych je dopre o tri hodiny na noc zobrat silne probiotika, ktore tiez pomahaju potlacit skodlive infekcie v crevach a vyrabaju pre nas vitaminy a protilatky proti roznym nakazam tak ako v crevach aj inde v tele.

Salofalk je len forma aspirinu, protizapalove ale skodlive na sliznice. Neadresuje nic ine, ako zapaly, nepodporuje boj proti mikrobom, nepodporuje probioticku floru, nepodporuje hojenie a regeneraciu criev, ba prave naopak, ako salicylat ich napada.
Teda okrem potlacenia zapalu nerobi nic uzitocne, naopak skodi.

Je hromada silnych protizapalovych latok v prirode, ktore maju aj silnejsi protizapalovy ucinok aj ZIADNE, skodlive bocne nasledky. Napr vacsie davky vytazku z pakorenia curcuma longa, curcuminoidy pozri napr na vyrobok zo Swansonvitamins.com, ked si konecne opravia pocitace, uz par dni maju nejaky problem a cez  weekend to iste neopravia a v pondelok je tu sviatok, takze musime byt par dni trpezlivi , zrejme.
Este vo stvrtok som objednaval ale vcera a dnes im to nejak nechodi.

Inac aj na Slovensku sa da pouzivat vyhladavanie roznych tovarov cez internet(google.sk) a pouzivat telefon na preskumanie  roznych zdrojov(lekarne, bio obchody...) ci dany tovar maju a za kolkoho predaju.
Usetris si nohy.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-16 00:17:13)



15

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Limba, neviem, cez akú spoločnosť si objednávala, ale ja som si cez shipito dávnejšie objednávala, doba doručenia bola okolo 12 dní a nedoručoval mi to žiadny kuriér, vyzdvihla som si to na pošte a čo sa týka peňažnej kalkulácie, je to tam prehľadné. Drtivá väčšina Slovákov má debetné karty aj keď to nazývajú "kreditky",  embosované karty majú v zahraničí širšiu akceptáciu,  keď platí človek v Amerike, v Austrálii v nejakom obchode, každá tá ich banka má svoje kritériá akceptácie, mne sa už veľa krát stalo, že mi nezobralo Visu a použila som MasterCard alebo naopak, preto mám na platby cez internet dve karty, v Amerike je výhodnejšie používať Visu a v Európe MasterCard. Mať zvlášť účet na platby cez internet sa oplatí aj preto, že sa mi už viac krát stalo, že napr. Swanson si autorizoval platbu omylom 2x, čiže vyinkuloval (zarezervoval) si tú sumu na účte, oni síce odpíšu, že tie peniaze sa uvolnia za tri dni, ale to platí pre banku v Amerike, v slovenskej banke tie vyinkulované peniaze sa uvolnia až po mesiaci, alebo musí človek ísť do banky to vybaviť osobne. V jednom obchode mi dokonca jednu platbu strhli omylom až 4x, teda vyinkulovali a keď človek zadáva svoje údaje z karty na internete, swanson napr. nepoužíva žiadny zabezpečený server pri platbe, vždy je tam riziko. Ja mám takú zásadu, že k účtu, na ktorom mám peniaze a mám k nemu urobené všetky trvalé platby, platobné karty k tomuto účtu zásadne nikdy nepoužívam na internete a ani v službách typu paypal, čiže nikde nezverejňujem údaje z týchto kariet. Nedávno tu bola aféra so službou PayPay, kedy došlo k zneužitiu údajov z platobných kariet a klienti došli o peniaze, ktoré mali na tých účtoch.



16

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Pozor pri objednavani ,finalna autorizacia(tlacidlo Buy , Fnalize, Purchase alebo ine) sa musi potlacit LEN RAZ.
Trpezlivost, niekedy to trva aj minutu, nez to prejde.
Mnohe ked potlacis viacnasobne, tak ti poslu viacnasobne tu istu objednavku.



17

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Viacnásobná autorizácia platby sa stane väčšinou vtedy, keď sú nejaké problémy s akceptáciou karty, prvý krát ju zamietne - stačí aj zle vyplnená adresa, ktorá je k tejto karte, ale aj keď kartu systém zamietne, daná suma sa môže na účte vyinkulovať, toto sa mi už stalo minimálne 5-6 x pri platbách v amerických obchodoch, ale napr. u swansona to bola len chyba na ich strane, že si sám 2x autorizoval platbu.



18

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

bludicka, ale pouzivanim toho shipito.com platis naskor postovne od swansonu na spominanu americku vygenerovanu adresu plus dalsie postovne, ktore uctuje shipito ku mne domov. Nie je to potom aj tak predrazene ? Predpokladam ze toto sumarne postovne je potom cez 10 usd ... ?
Najhorsie je, ze cena u shipito zalezi najma od hmotnosti a mozno aj velkost balika, no nikdy dopredu clovek nevie, kolko bude platit postovne... lebo rozdiel je 5 usd a 11usd, kde by uz v cenovom porovnavani vyhral napriklad iherb alebo domaca lekaren.

Naposledy upravil: petela (2011-01-16 10:56:21)



19

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

RNG, natrafila som na komplex enzymov + asi 8 druhov probiotik v jednom. Je to enzyme complex s probiotikami. Teraz nechapem, ako to uzivat, ked to obsahuje spolu enzymy aj probiotika. Teda ked chcem uzivat napr. iba probiotika 1x do tyzdna nevadi, ze to obsahuje aj enzymy, alebo naopak, ked chcem rano nalacno zobrat iba enzymy na precistenie tela nevadi, ze to obsahuje aj probiotika? Dufam ze chapes, ako to myslim. Mam sice doma aj osobitne kupene enzymy aj solo probiotika, ale az by som si kupila v jednom oba tak bude to mat rovnaky ucinok ako po samom?Nebude vadit, ze ak rano nalacno chcem uzit enzymy tam budu aj probiotika? Alebo naopak?

Naposledy upravil: 959touareg (2011-01-16 12:59:15)



20

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

bludicka, vyhla si sa pri objednavke toho monolaurinu platbe DPH u nasich colnikov ?
Lebo mi to vychadza spolu : 22,5 usd + cca 5 usd doprava na sklad + 5,6 usd doprava od shipito ku mne  = 33 usd, co je viac nez 28 usd, co je hranica na platenie DPH.?.



21

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Keď sa objednáva zo swansonu, poštovné je nejakých 5 dolárov v rámci USA a nad 65 dolárov zadarmo. Treba si samozrejme zvážiť, ktoré produkty sa oplatia zo swansonu, aby to vynahradilo to vyššie poštovné, ktoré pri balíku do 1kg vychádza dokopy ca 23 dolárov, napr. taký extrakt z olivových listov, keď človek potrebuje viac, je rozhodne swanson najlepší zdroj.

Hranica pre platbu DPH je myslím 22 Eur. Ono je to vždy len vec náhody, ktorý balík colnica odchytí, mne pravidelne odchytávajú tak ca 2 balíky z desiatich. Ten monolaurin mi ešte neprišiel ani na shipito sklad, takže ani neviem aké tam bude poštovné. Neviem, odkiaľ máš tú sumu 5,6 dolárov za dopravu od shipita na SK, za každý balík si shipito štandardne účtuje 9 dolárov (ak má človek aktivovaný účet zdarma a nie virtuálnu schránku)+ doprava podľa váhy a veľkosti balíka, čo vychádza dokopy okolo tých 16 až 18 dolárov do 1 kg, takže dokopy je to suma 22,5+5+18´= 45,5.
Niekomu sa to môže zdať veľa ale otázka je, kde na SK kúpim monolaurin? A na iherbe a vitaminlife majú len kapsľové balenia, kde za 50 dolárov mám 100 g a tu mám 200 g, ak by som kúpila to väčšie balenie, vyšlo by to samozrejme ešte oveľa výhodnejšie.
http://www.iherb.com/Cardiovascular-Res … 23529?at=0

To poštovné cez shipito sa dá dopredu odhadnúť, veď predsa viem, koľko vážia všetky doplnky dokopy, väčšina obchodov to štandardne ukazuje, celkovú váhu objednaných produktov a na shipito je kalkulátor poštovného.
Samozrejme iherb je komfortný, ale nie všetko je dostať na iherb a ktovie dokedy bude takto iherb fungovať, že bude posielať za také nízke poštovné, pred rokom posielal zadarmo, potom to zvýšil, stačí, aby sa vrátilo viac balíkov zo slovenskej colnice a iherb sa môže rozhodnúť uzavrieť trh pre Slovensko. A teraz ako sa vyhrážajú tým regulačným zákonom o predaji bylín a doplnkoch výživy v EU, tak je to aj dosť možné.

Naposledy upravil: bludicka (2011-01-16 14:56:15)



22

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

no ja som z iherbu objednal cez 75 balikov, samozrejme vsetky boli pod 22 eur, aby som nemusel zbytocne cestovat do BA na colnicu. Raz som to musel absolvovat, ale to som objednaval iny tovar za viac a aj som to ocakaval... len som myslel, ze sa to da vybavit aj bez osobnej navstevy colnice, ze im len poslem vypis z paypalu, ale musel som tam cestovat...



23

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

A potom ze sloboda medzinarodneho obchodu!
Zamiesaju byrokraciu vsade.



24

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

RNG, poprosim o odpoved, pisala som ti tu prispevok c.19 v poradi o 13:57, bohuzial hned ti ini polozili po mne otazky, takze si to asi neregistrovali. Dakujem vopred za odpoved.



25

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

touareg, zmes enzymov a probiotik je sice nezvykla, ale probiotika sa velmi malo nicia enzymami, tie sa nicia skor teplom alebo silnymi kyselinami.
Ja ich zasadne neberiem spolu, ale nemyslim si, ze je to privelka chyba zmiesat.
Nakoniec enzymi sa ti vylucuju uz v slinach, v zaludku, pankrease a  najma crevach a keby boli probiotika tak velmi na ne citlive, nemohli by to v crevach prezit.



26

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

RNG-este raz velmi pekne dakujem za tie rady, budem si musiet zalozit nejaky debilnicek, kde si zapisem co a kedy a s cim uzivat, bude toho celkom dost:) normalne Ta za to obdivujem, ze ty to tak vsetko fantasticky ovladas;)a ta UC sa myslis, ze da vyliecit uplne a navzdy, alebo cely zivot treba uzivat doplnky? a kedze nechcem, aby mi to preslo do toho horsieho stadia, snazim sa s tym nieco robit, kym nebude neskoro...Ved to, stravu som riadne zmenila, absolutne vylucila vysmazane jedla, sladke, len stale jem strasne vela masa a to vraj v organizme hnije, co moze tiez sposobovat asi vznik tych mikrobov, taktiez asi stres mi sposoboval zhorsenie stavu, vzdy ked som mala napr. skuskove, tak bolo zle, taktiez som vykreovala svoju osobnost, ze som dnes skor uz taka easygoing, lebo mi nestoji ziadna starost za to, aby som si s nou nicila zdravie...
tak ta stranka, z kade som kupovala sa volala nakupyvusa.sk, ale asi boli viaceri ludia nespokojni, lebo pozastavili svoju cinnost. Preto sa bojim uz vyuzivat taketo sluzby-ak sa robi napr. ten asistovany nakup, tak clovek posiela peniaze dopredu(co moze byt pri tychto doplnkoch aj 150eur s postovnym, proviziou a man.poplatkom pre tu firmu) a clovek nema istotu, ako to dopadne...
Swanson stranka stale nefunguje-hadam bude fungovat po pondelku, ako RNG napisal... ale nasla som stranky, co ponukaju swanson produkty-http://www.delibo.sk/list/podla-vyrobcov/vyrobky-swanson/?group_id=167  a swanson.cz(pri nakupe nad 2000kc postovne na Slovensko zdarma), takze ak by tam nebol velky rozdiel, objednam mozno radsej cez nich, pripadne im este zaslem svoj wish list, ci by ostatne produkty, ktore tam nemaju, nedoplnili... no este budem musiet vyspekulovat, ako sem dostat ten monolaurin.
bludicka-ved tam nie je v tom velky rozdiel, ci zaplatis 50eur tomu shipitu alebo iherbu za druhe balenie, ked tam je to postovne len 3Eura.. Inak je to dobry napad vytvorit si 2 ucty a len z jedneho posielat, z hladiska bezpecnosti je to velmi rozumne riesenie, asi to uz budem aj ja tak robit...



27

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Mikroby nevzniknu z potravy, tie tam musis nejak dostat. Ale rozne potraviny rozne ovplyvnuju(tj podporuju alebo potlacaju ) rozne mikroby v crevach. Maso hnije v crevach len ked nemas dostatok kyseliny v zaludku a dostatok enzymov v crevach, alebo sa ti to v traviacom trakte zdrzuje pridlho(nizka motilita) a niektore crevne bakterie sa v tom premnozia.
Hnitie v crevach masa vytvara velmi zapachajuce plyny, tak to poznas velmi lahko.
Najskor sa to cloveku aj perfektne zdravemu stane, ked sa preje, tj v zaludku sa na tak vela potravcin nevyluci dost kyselin a pokracuje to do criev uz nahnite a tam zase sa nestaci na tolko jedla vylucit dost enzymov. Takze to tam zostava dlhsie(zapecenie) alebo ked sa crevo hnilobou prilis podrazdi, nasleduje hnacka, co je obrana criev proti toxinom a kyslemu prostrediu.Tiez proti prebytkom tukov.



28

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

RNG este sa chcem opytat...v jednom prispevku si pisal, ze pokial nie je probiotikum tepelne stabilne a odolne voci zalud. kyselinam - je  neucinne. To sa da nejako zistit vopred ,aby sa clovek vyhol takemuto produktu a nekupil ho, alebo?Dakujem.



29

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Ak su probiotika nie tepelne stabilne, tas ich treba chladit a ked niekde sa na dlhsi cas zahreju , tak sa znicia. Samozrejme posielanie zom zahranicia ich moze znicit, ale mnohi sa stazovali, ze aj kupenim z lekarni na Slovensku dostali zrejme prehriate produkty.
V ramci USA v zime by som sa odvazil take co su oznacene(ice) =lad, chladit ale v lete alebo cez more neviem neviem.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-17 17:04:41)



30

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

petela napísal(a):

no ja som z iherbu objednal cez 75 balikov, samozrejme vsetky boli pod 22 eur, aby som nemusel zbytocne cestovat do BA na colnicu. Raz som to musel absolvovat, ale to som objednaval iny tovar za viac a aj som to ocakaval... len som myslel, ze sa to da vybavit aj bez osobnej navstevy colnice, ze im len poslem vypis z paypalu, ale musel som tam cestovat...

Ja som všetky zadržané balíky na colnici v Bratislave vybavila na diaľku len mailom, ani raz som tam nebola a takýchto zásielok už bolo asi zo dvanásť a musím povedať, že colnici boli ochotní a komunikácia s nimi mailom bola bezproblémová, stačí im len vždy zaslať potrebné doklady - faktúru (mail, čo mi príde napr. z iherb), odfotený výpis z účtu, z ktorého bola realizovaná platba a informácie o účte (to len zosnímem obrazovku na počítači a pošlem ako obrázkové prílohy) a oni mi to vždy pošlú poštou na dobierku na moju adresu a tak zaplatím DPH, tieto informácie a táto možnosť vybavenia je vždy napísaná aj na tej výzve z colnice, čo príde domov, je to napísané aj tu:
http://www.colnica.sk/index.php?page=5251

Naposledy upravil: bludicka (2011-01-17 17:58:58)



31

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

limba napísal(a):

bludicka-ved tam nie je v tom velky rozdiel, ci zaplatis 50eur tomu shipitu alebo iherbu za druhe balenie, ked tam je to postovne len 3Eura.. Inak je to dobry napad vytvorit si 2 ucty a len z jedneho posielat, z hladiska bezpecnosti je to velmi rozumne riesenie, asi to uz budem aj ja tak robit...

Z iherb mám 100 g monolaurinu za 54 dolárov aj s poštovným, cez shipito to vychádza presne 42 dolárov za 200 g monolaurinu z inspired nutrition, poštovné je presne 14 dolárov u shipita, dnes mi prišiel odtiaľ mail, tak to už asi rozdiel je.

Naposledy upravil: bludicka (2011-01-17 17:54:36)



32

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

no mna nekontaktovali priamo colnici, ale prepravna spolocnost s colnym skladom : TNT.
Ze maju moje dokumenty a bud mi to vybavia za 20 € oni, alebo mam ist osobne ku colnikom, lebo papiere
neposlu im, ale mne.
Tak som teda isiel vedla letiska ... nasiel som to hned  .... vybavovanie trvalo naozaj 15 minut, ale ta cesta bola dlhsia smile

Naposledy upravil: petela (2011-01-17 21:30:18)



33

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Tak dnes som si bola pre balicek, krory mi zadrzali na colnici:((( a doplacala som DPH.
Chcem sa RNG spytat, ako mam uzivat tie probiotika, ktore si mi odporucil-na flasticke je napisane 1 tobolka1/2x denne s/pred jedlom, kedze sme pisali, ze by to malo byt na noc, zhruba 3 hodiny po poslednom glgu namiesaneho GSE, mam uzit 1 alebo 2 tobolky?(viackrat si na forach pisal, ze by sa niekedy mali prekracovat odporucane davky, aby sa docielil zelany efekt)
kolko by som mala uzivat to colostrum v tej zvysenej davke 5 g pred tym, nez prejdem na tie 2g urziavacie? Nebude roztok GSE po glgoch negovat ucinky colostra, triphaly, probiotik? Pripadne dalsich     Swanson vyrobkov, ktore som si objednala, ale este neprisli:
Premium Kelp (Iodine Source)
Tabs 250 225 MCG Tabs                 
NOW Foods Digest Platinum
Vcaps 120 Vcaps
Swanson Organic 100% Organic Freeze Dried Aloe Vera
Pwdr 50 grams (1.76 oz) Pwdr
Natrol Omega-3 Fish Oil 1,000 mg
Sgels 150 1,000 MG Sgels
Swanson Premium 100% Pure Vitamin C Powder
Pwdr 16 oz (454 grams) Pwd
Swanson Ultra BioCore DPP IV Gluten Peptide Enzymes
Veg Caps 90 Veg Caps
Swanson Ultra MSM
Tabs 120 1500 MG Tabs
Swanson Superior Herbs Wild Yam Root
Caps 100 405 MG Caps
Dakujem:)

Este chcem doobjednat ten monolaurin, len este nemam dorieseneho preposielatela, takze to by som potom pridala...



34

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Jedine, co tam nesmies brat dokopy z uvedenych je GSE, collostrum  a probiotika.Tk probiotika spolu s antimikrobialnymi.
Probiotika je najlepsie brat na noc s jablkom, aby sa moihli dobre rozmnozit  a usadit v crevach.
Ostatne mernovane so sebou vzajomne nijak nereaguju a mozes ich brat v akomkolvek poradi



35

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Dakujem RNG za odpoved, dnes mi dosiel zbytok, tak od zajtra pripojim dalsie doplnky. Aj som to tak uzivala nalacno colostrum, 3hodiny pauza a cely den GSE, triphala, potom 3-4hod pauza a probiotika s jablkom. Psyllium mam praskove, ale neda sa mi to pit, je to hnusne:(, skusim si ist zajtra do mesta pohladat kapsule:) inak zarabala som si to aloe z prasku a to bolo tiez zle, ale tak treba sa kvoli zdraviu prekonat:)
RNG ak Ta mozem poprosit este o odpoved, ako dlho treba tento subor doplnkov uzivat? (viem, ze si dane ochorenie nemal, ale tak na zaklade Tvojich vedomosti, kolko by malo trvat, kym sa ako tak vyliecim? aby som vedela, kolko toho este poobjednavat, kedze ta posta a kazde zdrzanie na colnici trva niekolko tyzdnov, nech nemam v liecbe pauzy)



36

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Limba, mas dost velky problem a znicene creva sa nezahoja za mesiac, takze musis byt trpezliva. Ale budes po case pozorovat jasne ,ze sa ti to zlepsuje a dufajme uplne vyhoji. Nikto nemoze garantovat ako rychlo sa kto vyhoji, ale predpokladam, ze niekolko mesiacov by na to malo stacit.
Ale ani potom sa nemozes vratit spat k strave, co ti to povodne sposobila a niektore doplnky, najma enzymy pripadne kyseliny a vlakniny, tiez probiotika asi budes muset brat dlhe roky.

Nuz ja ich musim brat do konca zivota, lebo ako starsiemu mi zaludok uz nevyraba dost kyselin, ani enzymy sa mi netvoria v dostatku a vlakniny tak ci tak kazdy potrebuje, tak isto obcasny doplnok probiotik, najma po hnacke alebo pouziti atb.

Zialbohu, treba doplnat vsetko, co mame v nedostatku, inac su nasledky neprijemne az nebezpecne pre zdravie.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-17 23:50:56)



37

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

RNG odpisujem s casovym odstupom. Tie chlamydie som si dala vysetrit, tie su vdaka Bohu a Tebe nacisto prec :-) UC asi utlmene, lebo od kedy som brala doplnky, tak sa problemy ako krvacanie odvtedy neobjavili. Minuly rok som vsak mala problemy, ze mi strpli dva prsty na nohe, zistili mi, ze mam kriticky malo vitaminu D, B12, Fe. Po vybrati tychto vitaminov problemy so strpnutymi prstami asi po 2 tyzdnoch nastastie zmizli. Snazila som sa zmenit stravu, aby som hlavne B12 vedela prijmat inak, ako mi predpisala doktorka tabletky. Problem mam vsak pri brani zeleza(anemiu mam dedicnu, ma ju aj mamina, aj sestra), ked som brala zelezo, na ruke sa mi vytvoril ekzem(kedze sestra mala po brati zeleza rovnaku reakciu, vtedy mi docvaklo, ze aj ja to mam z toho a vysadila som ho), ekzem som natierala betaglucanovym kremom a nastastie zmizol. Takze Fe ma stale asi malo.
Teraz by som Ta vsak chcela poprosit o dalsiu radu. Pravdepodobne mam problem so zvysenymi muzskymi hormonami(mala to v minulosti stanovene aj mamina, aj sestra). Vlasy mi padaju asi 2 roky, moja niekdajsia husta hriva vyraznym sposobom redne, uz mam na vrchu hlavy fakt zrednute mapy, asi rok sa mi tvoria v okoli brady vyrazky, co v puberte som s tym nejaky problem velky nemala, rychlo mi po cviceni rastie svalova hmota najma na nohach a taktiez mam problem s takzvanym muzskym ochlpenim. Vedel by si mi, prosim Ta velmi pekne, odporucit nejake doplnky? Objednala som si z Now Saw palmetto, co som nasla, ze by malo pomahat proti vypadavaniu vlasov, ale na baleni citam, ze je urcena muzom, ktori maju problem s prostatou, tak mam strach, ci to mam uzivat;-)  Dakujem velmi pekne

Naposledy upravil: limba1 (2012-06-02 04:46:59)



38

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Zelezo dochadza v roznych formach, jedna z nich, ktoru na Slovensku castpo predpisuju ma v sebe 3 typy hrdze, vo velkych kvantitach(cerveny cierny a zlty oxid) Mnoho ludi sa na to stazuje.
Ja osobne odporucam zelezo vo forme prioteinovych chelatov, ovela ucinnejsie a stacia z neho ovela mensie davky, takze aj mozna reakcia vobec nemusi byt. Ide to pod menom najma Easy Iron, a obsahuje to okolo 25 mg bisglycinatu zeleza(iron bisglycinate), tiez vitamin B-6 a B-12, ktore su potrebne na tvorbu cervenych krviniek.
Co sa tyka padania vlasov, moze to byt zalezitost zleho travenia a absorbcie, co by vysvetlilo aj exemy a vyrazky, na co treba brat kyseliny, enzymi, mikrovlakniny a obcas si nasadit probiotika,
alebo hormonalna, najma  nedostatok jodu a z toho znizena cinnost stitnej a inych zliaz.

Padanie vlasov a pritom ochpenie moze byt aj z prebytku testosteronu a z neho vyrobeneho DHT.
Na to by mohol pomoct I3C alebo este lepsie  DIM, co nizuju hladinu testosteronu, a DHT
Na vlasy robi dobre brat aj vitamin B-5 v davkach 500 mg plus.
Steroly z jedla ako Saw Palmetto su polotovary na rozne hormony, nielen muzske, takze sa napr pouzivaju aj  na rast prs pre zeny, co chcu mat vacsie prsia, a to veru nema nic spolocne s androgennymi(muzskymi) hormonami, skor so "zenskymi"

Inac to muzske a zenske hormony je relativne, lebo kazdy mame v tele oboje. Ja napriklad v mojom pokrocilom veku mam prebytok estrogenov a nedostatok testosteronov, co je pre muza kliatba. Pouzivam DIM proti prebytku estrogenov a na znizenie DHT  a na podporu testosteronov/tvorenia energie pouzivam obcas tribulus a macu.
Tribulus ti moze zvysit ochlpenie tela a svalovu hmotu. Podobne aj rozne zivocisne produkty v prebytkoch. Kulturisti, co ich beru(rozne koncentrovane  proteiny) stracaju vlasy a naberaju svalovu hmotu a ochlpenie tela.



39

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Stitnu zlazu mam podla vysledkov v absolutnom poriadku, takze si myslim, ze to bude tym nadbytkom muzskych hormonov. V minulosti som brala yam a skutocne vtedy sa mi zdalo, ze chlpky nerastli v takom mnozstve, badala som to napr na chlpkoch v podpazusi.
A to DIM by si mi prosim odporucil ktore z iherbu? A ake by malo byt davkovanie? Mam to kombinovat s I3C alebo len uzivat jedno z toho? Z toho b5 teda mam objednat toto http://www.iherb.com/Now-Foods-Pantothe … psules/326 ?
S tym Saw palmettom si ma ukludnil, bala som sa, aby mi z toho nenarastla prostata, ked tam bolo napisane, ze je to urcene pre muzov;-))) No ved to, kazdy mame prebytok toho, co nepotrebujeme a nedostatok toho, co potrebujeme:-(((



40

Re: ulcerozna kolitida+chlamydia trachomatis

Ja neviem presne, z akeho dovodu rozdelili tie hormony na muzske a zenske, ked ich mame oboje v tele, len trochu v inych pomeroch.
Davka na DIM je 2 x 100 gramov a aj I3C sa v tele najprv musi zmenit na DIM, aby bol biologicky ucinny.
Ja mam tento
http://www.iherb.com/Source-Naturals-DI … blets/1460
Ten calcium pantothenate je dobry, spravna cena, spravna davka.