1

Téma: Pokojny spanok

Ahoj RNG,

uz dlhsiu dobu sa mi striedaju obdobia kedy zaspim uplne bezproblemovo ale bezdovodne sa zobudim 2 - 4x do noci, niekedy aj hodinu po zaspani, inokedy v najhlbsej spankovej faze. A inokedy mam zase velky problem zaspat, a niekedy musim lezat aj 2 - 3 hodiny kym zaspim, niekedy sa mi to podari az po 2. rano. Spanok je niekedy absolutne neosviezivy a mam potrebu si lahnut aj cez den. Cez den mavam akesi utlmove obdobie, tazsie sa mi rozbieha, menej energie, zato vecer som cely "vystreleny" a citim sa ako po dvoch dobrych tureckych kavach. Niekedy mam pocit takej nerozity ked si liham spat, a obcas sa to prejavi aj nervozitou v nohach.

Chcem dosiahnut lahsie zaspavanie, a osviezujuci spanok bez zbytocneho prebudzania, niektori ludia z mojho okolia nemaju problem zaspat do 10 minut po "ovonani" postele.

Kavu nepijem, so stresom problemy nemam, snazim sa ho zvladat uvolneniami pocas dna, lahsim pristupom k problemom, mam rad chladnejsie prostredie pre spanok cize rad vetram, a vypocujem si aj nejake uvolnujuce ci relaxacne tony na noc takze neviem v com moze byt problem. Skus nieco poradit. Vopred dakujem!

Naposledy upravil: Breston (2011-02-03 14:06:48)



2

Re: Pokojny spanok

Cez den je potrebne silne svetlo, v noci tma.
Nedostatky serotoninu vedu k nedostatkom melatoninu a to vsetko moze byt sposobene napr oslabenym travenim.Nedostatocny utlm moze byt aj z nedostatku GABA v mozgu napriklad.