1

Téma: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

RNG Prosím Vás o radu. Po troch mesiacoch bolesti žalúdka som šiel na gastroskopiu kde mi zistili návrat žleče do žaludka a nasledne do pažeráka. V pažeráku mi zistili ložisko červenej sliznice... Odobrali vzorky a teraz čakám na výsledky aby mi predpísali nejaké lieky. Ale hlavne som sa chcel spýtať či sa dá to ložisko červenej sliznice nejak vyliečiť? čítal som že je to nebezpečné hmm Mám iba 16 rokov a nechcel by som s tým žiť celý život.



2

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Nedostatok kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotik maju casto nasledky kvasenia a hnitia, ktore vyvolavaju tlakom plynov refluxy z criev do zaludka a bezne refluxy zo zaludka do pazeraku. Zaludok je vyborne chraneny proti kyselinam, ale nie proti zlci. Pazerak nie je chraneny ani proti kyselinam, ani proti zlci.
Chybajuce si treba doplnit, aby si zamedzil tym refluxom. Ostatne sa zahoji samo casom.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-18 23:26:37)



3

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Ďakujem Vám za odpoveď. A ako by som mohol doplnit kyseliny v zaludku? Nejake voľno predajne lieky alebo nejakymi potravinamy??

Naposledy upravil: maxxx1997 (2014-01-18 19:18:43)



4

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Vsetky doplnky potravin su volnopredajne.
Zdroje kyselin su napr betaine HCl, pepsine HCl, L-lysine HCl a ine s obsahom kyseliny chlorovodikovej, co je vlastne zaludocna kyselina.
Tieto doplnky a rozne enzymy dostanes napr z iherb.com alebo inych internetovych predajni.



5

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Tak citim ako keby mi zle travilo zjem obed a do vecera niesom hladny a po jedle ma dost nafukuje počujem divne zvuky vychadajuce z brucha..



6

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Nuz to je jasny dokaz nedostatku kyselin. Mozno aj ineho, ale toto je iste.
A samozrejme plny zaludok nafuknuty vedie k nechutenstvu a teda postupne podvyzive na rozne latky.



7

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Dakujem Vám za odpoved a rady smile ... akurat uvidim co mi predpise doktorka a ci sa mi podari presvedcit rodicov na tuto liecbu hmm kedze mam iba 16



8

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Nuz na cas sa aspon snaz s jedlom nepit, aby si si nerozriedil zaludocne kyseliny a nejedz velke porcie. Pit mozes az 3-4 hodiny po jedeni, ked je jedlo dobre kyselinami rozlozene a sterilizovane, aby si ho zmyl do criev. Pit treba hodne a to len cistu vodu, ziadne sladene napoje a sodovky.



9

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

RNG velmi Vám dakujem za rady smile a dufam že nejak presvedčim rodičov na doplnenie kyselin... no, ale dalo by sa to vyliečiť aj tými liekmi ktoré predpíše doktorka? ... neviem ake predpíše povedala že až keď budu vysledky... no ale predpokladajme že mi da lieky na zneutralizovanie kyselín
A ešte dá sa zistiť z výsledkov že mám málo kyselín v žalúdku? Brali mi vzorky zo žaludka a odber krvi.

Naposledy upravil: maxxx1997 (2014-01-22 18:32:10)



10

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Gastroenteorologovia bezne nemeraju ani kyslost zaludka ani jeho schopnost kyseliny vyrabat.  Nanajvys sa pozeraju do zaludka, ci tam neuvidia nejake zmeny na stenach a vydrapia z neho vzorky cim zaludok amozrejme porania a ten sa dost tazko hoji, plny jedla a kyselin.Pri pale jednoducho predpisu liek/chemikaliu na neutralizovanie kyselin alebo zastavenie tvorby. A bez kyselin samozrejme nic nemoze palit. Ale to znici travenie aj kyselinovu barieru v zaludky proti prieniku mikrobov do criev  zo surovych nesterilizovanych potravin a tiez z kvapockovej infekcie, ktora sa s hlienami dostava  najma v noci do zaludka.
Jedina presna metoda na meranie hodnoty kyselin v zaludku a dokonca ich tvorby je
http://www.phcapsule.com/
Ine lekarske "nazory" na kyseliny su "vycucane z prsta" alebo to co ich naucili v skole kontrolovanej farmaciou, tj predpisovat lieky proti kyselinam.
Ak si nechces doplnat kyseliny, doplnaj si aspon mikrovlakniny, ktore do seba zlc nasiaknu a vynesu ju spravnym smerom. S jedlom nepi aby si si nerozriedil kyseliny, nejedz po jedle nic sladke a pi az 3 hodiny neskor, ked mas jedlo v zaludku uz dostatocne natravene aj sterilizovane.Na noc zjed aspon 1 jablko, lebo to obsahuje asi 3 gramy mikrovlakniny pektinu. Neskor, ked sa k tomu dostanes, zozen si rozne mikrovlakniny, od psylia, inulinu arabinogalactanov, glucomannanu az po velmi jemny modified citrus pectines.
Kazdemu odporucam brat aspon 15 gramov zmesi tychto kazdy den, cely zivot.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-22 22:56:27)



11

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Takze vysledky odobratych vzoriek su naštastie v poriadku ale chcem sa spýtať dá sa ta červene sliznica uplne vyliečiť? Alebo už budem celý život žiť v strachu kedy dojde k rakovine pažeraka... veľmi sa bojím len toho najhoršieho mam iba 16 aa hmm . A ake su šance že by sa to  pri liečbe lekarov zvrhlo aj tak na rakovinu? Prosím odpoveď.
... a ešte big_smile ... po jedle nepiť 3-4 hod a nepiť ani s jedlom tak napriklad 20 min PRED jedlom sa može piť?

Naposledy upravil: maxxx1997 (2014-01-28 18:33:34)



12

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Akonahle sa ti kyselina nebude dostavat sdo pazeraka, tak prestane drazdenie a tym aj zapal.
Neried si kyseliny pred jedlom, ani s jedlom



13

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Takze ked sa nebude vraciat kyselina do pažeraka takže zmizne aj ta metaplazia?



14

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Vsetko v tele sa postupom casu regeberuje, ked tomu das moznost.



15

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Tak ahoj RNG, už prešiel nejaký ten mesiac a ja stale bohužial nemám doplnky hmm ... ale napíšem aspoň moj aktuálny stav smile

Takže za ten čas som bol na nieko%lkých kontrolách. Mal som aj helikobaktera ktorý vyliečili antibiotikmi. Pri poslednej gastroskopii bolo všetko OK dokonca aj tie erozia na pažeraku sa zahojili. Uźíval som KINITO. Stav sa mi vobec nezlepšil... Každodenné, celodenné bolesti pod hrudnou kosťou bez prestavky neustupily a ja sa trapim dalej. Povedal som už mojej mame o tych doplnkoch a prijala to v pohode. Bola sa pýtať v lekárni ale tam jej lekárnička povedala že skúsi to zohnať (ani nevedela že niečo také existuje) ale že večšina ľudí z takýmito problémamy má veľa kyselín. Lekárnička mi odporučila veľa probiotík tak teraz užívam BIOPRON 9 PREMIUM (aspon dufam že to je spravny nazov) a zlepšenie nikde hmm .  Lekárnička povedala že našla to ale že min balenie je 100 tabliet a že keď mi to nezaberie že mi to buude potom zbytočne take veľke balenie. Stolicu mám OK, hoci niekedy je riedšia ale nikdy nie uplne vodnata. Bojím sa že mám zápal čriev. Palenie zahy nemam ale ta bolesť je chronická aj keď je mi asi tak na niekoľko sekund lepšie keď sa mi odgrgne. Inak nafukovanie a grganie je na dennom poriadku. Niekedy po zjedeni večšieho množstva jedla hlavne keď zjem polievku tak sa mi odgrgne a niekedy sa stane že ta potrava sa mi dostane až do úst ale vyslovene palenie necitim skoro nikdy. Možno raz za mesiac. Gastroenterologička na poslednej kontrole (18.11. 2014) povedala že mam držať dietu hoci som jej o svojich problemoch povedal tak sa tvarila akoby mi neverila a nepredpisala ani nijake lieky tak momentalne som odkazany len sam na seba. Dúfam že sa čoskoro dostanem k doplnkom a všetko bude OK (asi tak za mesiac by som ich mal nejak dostať. Aspoň dúfam ). Snažim sa nepiť s jedlom a z časti to pomáha.
Ďakujem smile



16

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Potrebujes kyseliny a enzymy. Reakcia lekarky je normalna, chybna, lebo to sa este stale uci na skolach, ze pala je dosledok prebytku kyselin zatial co pravda je presny opak. Kyseliny totiz zabijaju mikroby a tak nemozes mat mikrobialnu cinnost v zaludku, vyvijanie plynov a z hnitia toxockych latok, co ti vyvolavaju zapal zaludocnycy stien a neskot zapaly aj v crevach, kam sa tato pokazena zmes zo zaludka dostane.
Doma mozes dostat aspon  mikrovklakniny, pozri na firmu Vemica, kde maju psylium, ovsennu vlakninu a inulin pomerne velmi lacno.
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou
A nezabudaj ani na jablka, tie su dobry zdroj pektinov.



17

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Jasne jablka su zaradene v mojom jedalničku :ä každy deň minimalne 2 big_smile . Tie probiotika mi trocha pomahaju citim mierne zlepšenie.
Ale hlavne som chcel, že lekarnička mi objdenala Betain HVL + pepsin (tento som pýtal). Dnes som si ho bol u lekarničky vyzdvihnúť. Obvodna lekarka aj lekarnička povedali že može to byť aj malo kyselin že to mam skusiť (zrazu zmenili názor...).  A chcem sa opýtať na dávkovanie Betainu, Na krabičke píše 1 tableta pred každým jedlom.
Dokonca lekárnička povedala že keď mi to pomože že jej mam dať vedieť aby potom mohla odporučit aj iným pacientom smile
Ďakujem



18

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Az sa ujme konecne metoda merania tvorenie kyselin v zaludku,
http://www.phcapsule.com/
ktora je sice uz znama 20 rokov ale medicky monopol o nej nechce ani pocut, ,lebo by znamenala, ze to ich predpisovanie antiacidov a betablokatorov by sa stalo neetickym, kedze to predpisuju ludom s malo kyselinami a mnoho ludi by bolo zdravsich tj prisli by o hromadu pacientov, tak sa zacne predpisovat aj betain HCl a ine zdroje zaludocnych kyselin a pravdepodobne tiez enzymy, kedze vela ludi ma zle travenie a tiez zamorene tela, co treba precistit enzymaticky alebo absorbciou, niekedy aj chelaciou, ked maju zamorenie neziaducimi  kovami.
Dnes bezne scvrkavanie sa starsich ludi pre zle travenie a absorbciu by sa takto vylucilo.



19

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Takže dnes pred obedom som zobral 1 kapsulu betainu HCL a nejak vyrazne to nepomohlo (paly som nikdy nemal), len som mal trocha kyslo v ustach ale moje mierne, neustale bolesti žaludka pod hrudnou kosťou pretrvavaju. Mal by som užiť 2 kapsule pred jedlom? Na baleni pišu že mam užiť 1 kapsulu denne a že davka sa nesmi prekročiť tak ako?
(



20

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Nuz ja momentalne pouzuvam az 3 kapsule, lebo po poslednej zaludocnej chripke, co som sice potlacil za den sa mi zrejme netvoria uz ziadne kyseliny prakticky.
Zaludok normalne vytvori tolko kyseliny, co mas v 3 az 4 (625 mg)doplnkovych kapsuliach betainu HCl.
Samozrejme malokoho zaludok nevytvori nic, ale momentalne ja som v takom stave ale este stale dufam, ze sa mi cast z toho predsa len vrati spat. tj ze sa mi niektore parietalne bunky po case zregeneruju.

Bolesti pod rebrami mozu byt zo zaludka(zapal) z pazeraku(reflux) ale aj zo zlcnika(kamene)

Naposledy upravil: RNG (2014-12-07 04:48:38)



21

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Ahoj RNG. Takže už 2 dni ma pali zaha. Dnes som Betain neužil ale palenie neprestava. Skusil som si rano dať lyžičku sody a odgrglo sa mi za pol hodinu raz.
Mam brať viac kyselin alebo to zatial nechať tak lebo ja už neviem čo mam robiť hmm . Palenie zahy som nemal ani pred uživanim betainu vtedy ma len neustale bolel žaludok a rgalo sa mi a naduvalo ma. Je prevdou že keď som užival betain tak nadmerne grganie a plynatosť ustupili a dokonca ma aj menej bolel žaludok ale teraz to palenie ne neznesiteľne po hocijakom jedle to citim dokonca aj ked sa napijem len vody



22

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Ked nemas ziadnu kyselinu, nema ta co palit. Ked mas malo, tak mas kivasenie4 a hnitie v zaludku a ventil medzi zaludkom a pazerakom nie je dost pevne uzavrety.
Az pri dostatku kyselin nemas problemy s travenim a zapalom zaludka.
2 gramy sody bikarbony by mali pri dpostatku kyselin dat pol litra CO2, tj viacero grgnuti okamzite.
Takze jasne nemas dostatok kyselin



23

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

RNG,

súvisí tvorba žaludočnej kyseliny nejako s pečeńou?????

Ďakujem



24

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Nikde nespominali ziadny suvis medzi parietalnymi bunkami a pecenou.



25

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Rng  aké konkretne enzými mávaš na mysli ?? ja uživam kyselinu no enzýmov si teda moc nedávam  a stale citim že proste niečo neni ako ma..  tak chcem skusit najprv všetky tie 4 veci čo radíš na travenie a ked ani tak sa nebudem citit dobre hladať problem inde, napadá ma candida ešte.. robia doktori vyšetrenie krvy na candidu?

pomáhaju prirodné čaje proti stresu na zlý uzáver pažeraka? ak je to spôsobene stresom??

ešte otázka existuje nejaký virus ktorí nuti čreva vyrabat hlien? v jednej teme som sa vas hovoril že mam vela hlienu tak sa chcem spýtat či za tým hlienom neni nejaký virus alebo bakteria  ktori by mohol sposoboat zaroven aj refluxi a problemý zo zaludkom?

posledna otázka je dobre jest ovsene vločky z dlhodobeho hladiska?? niekde som čítal že možu sposobovať rednutie kosti .. čoho sa celkom bojím ked mam problemmy aj z kostami.. davam si do nich väčšinov med,škoricu tvaroh a mak



26

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Najjednoduchsie enzymy su zivocisne, podobne ako nas vlastny pancreatin.
Candioda je bezny mikrob, co ma klazdy v crevach, otazka je len kolko. Ked jes pricela cujrov a sacharidov , tak ju podporujes az sa premnozi. A najma jej druh candida albicans nam znacne skodui na crevne steny a vyraba rozne toxiny dokonca aj karcinogenne latky. Hlieny creva, teda aj ine sliznice vylucuju ako obranu proti toxinom a mikrobom a takto ich mechanicky odtlacaju zo svojho povrchu. Takze ked nemas spravcnu probioticku crevnu floru, tak sa creva brania hlienami a hnackami.
Ovsenne vlocky nemozu sposobovat rednutie kosti, to je rozsirovanie blbosti Fytaty v roznych zrninach sice znizuju absorbciu mineralov, ale  pri dostatku zelenin a pestrej strave je to zanedbatelne.
Ak mas problemy s kostami, ber doplnok vitaminov D-3 (2000 az 5000 IU)a K-2( 50 az 200 mikrogramov K-2 MK7)

Naposledy upravil: RNG (2015-08-04 00:18:26)



27

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Dobry den RNG,

mam otazku k Betaine HCL, ma nejake zname kontraindikacie? docital som sa, ze sa nesmie brat s protizapalovymi liekmi, napriklad ibuprofenom. je to tak? ak je to naozaj tak, je tam nejaky casovy odstup, ktory treba dodrzat, alebo sa len nesmie Betain HCL uzit spolu s kontraindikovanym liekom?

dakujem



28

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Lieky su skodlive, potravinove doplnky nie. Ale lekari sa snazia zvalit skodlive nasledky na potravinove doplnky, co beries spolu s liekmi.
Ibuprofen aspirin a ine NSAID  napadaju  zaludocne steny, hoci tieto su proti kyselinam(betain HCl) dobre ochranene.



29

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Ahoj RNG, uz niekolko rokov mam pretrvavajuce bolesti kusok pod hrudnou kostou v strede. Ked si dam do googlu reflux na obrazkoch je znazornene presne to miesto co ma boli. Mam aj priznaky ako naduvanie,grganie, pocit na vracanie a niekdy ma to miesto extremne boli ked nieco prehltnem.
Inak moja mama bola na tom gastre,  a ze jej uplne nedoviera pazerak. To je vlastne ten reflux alebo nie? Pytam sa koli dedicnosti, ze ci v podstate nemam to iste a ako to liecit.
No takze pokial by to bol ten reflux najlepsie by bolo teda objednat probiotika, Betaine hcl plus pepsine, mikrovlakniny / psyllium, inulin, arabinogalactan, glucomannan, modified citrus pectines/ takze treba kupit vsetky a spravit z toho zmes aby kazde malo rovnaky podiel v tej zmesi a potom z toho brat 15gramov? No a potom tie enzymy, tie treba ako konkretne doplnit prosim?
Inak su dobre aj probiotika v prasku? Co mam robit, ked ma to boli este viac ked prehltam capsule… Mam to odskusane pri probiotikach…  A z jablka ma casto naduva, ale tak skusim to mozno to pro tych tabletach nebude take hrozne.
Este by ma zaujimal postup uzivania toho. Rano sa mi osvecilo vypit min. 0,5l vody po prebudeni a po 30 min. dalsich 0,5l. Takze mozem vypit 0,5l vody a potom si dat probiotika a 15g tej mikrovlakninovej zmesi spolu a zapit 0,5l vody? Kolko tabliet prip. Prasku tych probiotik?
Pri tych doplnkoch na kyselinu skusit raz denne 2 tablety pred jedlom?
A tie enzymi fakt neviem z coho konkretne doplnit..
Pokial ma z tych tabliet na kyselinu zacne palit zaha mam zvysit tu davku alebo si len davat sodu?
Dakujem



30

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Ventil medzi zaludkom a pazerakov sa uzatvara na signal kyselin, tj ked mas malo kyselin, neuzavrie sa pevne. Naviac ked je v zaludku primalo kyselin tak tam potrasva kvasi a hnije. Kvasenie vytvara plyny co nasilne otvoria uzaver a tak sa obsah zaludka dostava do pazeraku, ktory nie je chraneny ano proti malicko kyselinam, takze mas palu. Naviac hnitie v zaludku vyraba toxiny, co drazdia steny zaludka a vyvolavaju bolest.
Toto vsetko sa dostane do criev a tam hnitie a kvasenie pokracuje.
Zastavit to treba doplnkom kyselin uz v zaludku a tiez doplnkom enzymov, najma pancreatinu , aby sa jedlo lepsie rozlozilo na vstrebanie zivin z neho. Probiotika su len malicka nasada, pomocou mikrovlaknin sa musia rozmnozit najmenej 1000 krat, aby osidlili creva.
Ja pouzivam tieto  s jedlom
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … l&ic=1
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … &ic=16
Pouzivam az 3 z kazdeho, ale to je individualne, to si musis "nastavit" sam, a zalezi to aj od velkosti a stravitelnosti jedla.



31

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Potreboval by som poradiť pre opakujúce problémy. Problémy mi začali pred 2 alebo troma mesiacmi nejakou virózou na ktorú som jedol trojdňové antibiotiká summamed (už na začiatku infekcie som pociťoval pocity na vracanie aj samotné vracanie ... ). Po týždni som sa cítil fajn ale začali sa mi problémy so žalúdkom ktoré trvajú dodnes. Spočiatku som mával pocity na vracanie a ťažobu, nechutili mi jesť, ráno som niekedy zvracal. Naordinované mi boli obvodnou lekárkou lieky costi ktoré mi pomohli a po dvoch týždnoch užívania mi problémy takmer zmizli. Asi mesiac po viróze a dva týždne po dobratí liekov a mi stav opäť zhoršil ale začal som pociťovať problémy najmä po jedle, mával som pocity na vracanie, grganie a častokrát som mával strašné sucho v ústach a málo slín. Takto to trvalo asi ďalšie dva týždne pokial som nebol objednaný na gastro na gastroskopiu. Nepríjemné vyštrenie som zvládol a ukázalo sa že mám návrat žlče do žalúdka a asi aj nejaké kyseliny v žalúdku. Helikobakter aj celiakia mi vyšli negatívne a bol mi predpísaný ganaton, nutri drinky ensure a neskôr aj tráviace enzýmy kreón (ktoré som si aj sám vyžiadal po nájdení určitých informácií na tejto stránke). Otázka je nasledovná, beriem ganaton, enzýmy, nutri drinky, jem veľa vlákniny a večeriam 3 hodiny pred spaním a vtedy už len nejaké šaláty alebo jablká. Do šalátu si často pridávam ocot ako zdroj nejakej kyseliny. Lenže pár dni mi je lepšie (resp. sa normálne stravujem ale pociťujem ťažobu) a pár dni mám problémy a tak sa to stále opakuje. Mám len 17 rokov a chcel by som sa tohto problému čím skôr zbaviť lebo mi dosť obmedzuje život a neviem si napríklad predstaviť ako by som s týmto problémom fungoval počas šk. roku. Potreboval by som ešte poradiť čo by som mohol robiť lepšie aby som sa toho problému zbavil lebo už začínam byť zúfalý. Vopred ďakujem za odpoveď. (ešte by som dodal že niekedy pocitujem aj návrat do pažeráka a bolesť v hrdle, ako keby som tam mal nejakú hrču)

Naposledy upravil: tomas4499 (2015-08-11 15:16:01)



32

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Travenie je vec dostatku kyselin enzymov, mikrovlaknin a probioptik.
Zrejme ti virusy znicili v zaludku vyrobu kyselin, tak si ich musis doplnat, inac ti jedlo v zaludku miesto travenia sa rozklada, tj kvasi a hnije. Kvasne plyny ti nasilne natlacia potravu zo zaludka do pazeraku, a dokonca z dvanastornika do zaludka, takze zaludok ta boli nielen z toxinov hnitia, ale aj zo zlce, co napada zaludocne steny.To po case znici aj crevnu probioticku floru, co mas aj tak znicenu antibiotikami. A teda si ju musis obnovit branim mikrovlaknin a nasadzanim si kvalitnych probiotik
Mozno mas aj menej enzymov, lebo pri viralnych nakazach traviaceho ustrojenstva to obcas napadne aj vyrobu enzymov v pankrease, takze potreebujes aj dop[plnok pankreatickych enzymov, pravy pancreatin a nie farmaceuticky "upraveny" kreon.
Inac atb su neucinne na virusy, tj na virozy ich predpisuju len hlupi lekari, mudri take hluposti dnes uz nerobia.
Zaroven ti odporucam zvysit viralnu imunitu, kedze virusy napadaju rozne zlazy, nervove obaly , vystelky organov a ciev a ty sam uz pocitujes nedostatok slin, tj zrejme aj ine zlazy v tele su napadnute aj nasimi vlastnymi virusami, ktorych mame v tele dnes hromady(HSV1 a 2, CMV, EBV, VZV a plno HPV a ine)
pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes

Naposledy upravil: RNG (2015-08-11 17:50:56)



33

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

RNG napísal(a):

Travenie je vec dostatku kyselin enzymov, mikrovlaknin a probioptik.
Zrejme ti virusy znicili v zaludku vyrobu kyselin, tak si ich musis doplnat, inac ti jedlo v zaludku miesto travenia sa rozklada, tj kvasi a hnije. Kvasne plyny ti nasilne natlacia potravu zo zaludka do pazeraku, a dokonca z dvanastornika do zaludka, takze zaludok ta boli nielen z toxinov hnitia, ale aj zo zlce, co napada zaludocne steny.To po case znici aj crevnu probioticku floru, co mas aj tak znicenu antibiotikami. A teda si ju musis obnovit branim mikrovlaknin a nasadzanim si kvalitnych probiotik
Mozno mas aj menej enzymov, lebo pri viralnych nakazach traviaceho ustrojenstva to obcas napadne aj vyrobu enzymov v pankrease, takze potreebujes aj dop[plnok pankreatickych enzymov, pravy pancreatin a nie farmaceuticky "upraveny" kreon.
Inac atb su neucinne na virusy, tj na virozy ich predpisuju len hlupi lekari, mudri take hluposti dnes uz nerobia.
Zaroven ti odporucam zvysit viralnu imunitu, kedze virusy napadaju rozne zlazy, nervove obaly , vystelky organov a ciev a ty sam uz pocitujes nedostatok slin, tj zrejme aj ine zlazy v tele su napadnute aj nasimi vlastnymi virusami, ktorych mame v tele dnes hromady(HSV1 a 2, CMV, EBV, VZV a plno HPV a ine)
pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes

dakujem velmi pekne za skorú odpoveď ... a to s tou imunitou to bude asi pravda nakoľko mám už asi 3 krát za posledný mesiac herpes ... takže budem pokračovať v braní enzýmov (zatial kreon - kým nepojdem na kontrolu a skúsim presvedciť doktorku o inom lieku), ganatonu, kúpim si probiotiká a môžem naďalej používať ocot ako doplnenie kyselín ? (čo je to hlúposť) to by malo byť všetko nie ? smile



34

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Ocot je ovela slabsia kyselina ako zaludocna, HCl.
Ty nepotrebujes ziadne lieky ale potrebujes doplnky kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik A pochybuje ze ti to lekar predpise, alebo dokonca len spomenie.



35

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

+ s octom opatrne.. ja mam tiez slabe travenie a ked som si dal viac toho octu ako bolo asi treba tak mi to podrazdilo zaludok alebo slinivku neviem presne ale bolo to neprijemne... a to som pouzival kvalitny jablcny ocot (to vravim o glgu alebo aj o skoncentrovanom s vodou) .. a pritom napr CHilli jem 3x denne  vo velmi velkej miere a to mi absolutne nevadi a citim ze mi to skor pomaha zabija to bakterie neprospesne atd a pomaha akokeby traveniu......   takze treba aj to s tym octom  si odsledovat ci pomaha alebo skodi...   mne to osobne na slabe travenie nepomahalo vobec..

ako pise RNG, kyseliny , enzymy, probiotika, a mikrovlakniny istotne zadel si na denny poriadok a uvidis zlepsenie.



36

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

takže enzýmy mám, vlákninu jem + mám drinky s vlákninou, dával som si aj selén so zinkom takže sa k tomu vrátim, probiotiká si kúpim hneď zajtra a ešte zohnať nejaké tie kyseliny ... ďakujem zatiaľ za pomoc



37

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Malo kyselin znamena malo HCl, nie inych kyselin v zaludku.



38

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

RNG chcel by som napísať že beriem už aj probiotiká, enzýmy, jem dostatok vlákniny ... len včera som bol plávať a už som sa cítil od rána zle, večer mi bolo trošku lepšie ale dnes mi je opäť zle, vracal som, ťaží ma zo všetkého (dokonca aj z vody) a mám teplotu 37,5 takže to môže byť žalúdočná viróza len som zatial nenasadil kyseliny a chcel sa spýtať že či to môže byť tým že mám proste málo kyselín ... váhal som s ich nasadením pretože ked ich človek začne užívať telo si navykne a prestane si samo vytvárať kyselinu ... kyselinu som sa snažil nahradiť tým že som si dal vodu s citrónom, poprípade som si urobil čaj zemežlč menšia ... chcel by som vedieť tvoj názor že či mám počkať že či to je len viróza alebo by som už fakt mal nasadiť tie kyseliny ked mi je tak zle ?



39

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

ked nemas vlastnu tvorbu kyselin a jes bez doplnku kyselin??? ufff to by som si nedovolil riskovat tak ani jedno jedlo.... kazdy jedlom totizto riskujes to co prave mas nejaku infekciu zo zaludka......   a kyseliny podla mna je idealne davat 40min po jedle.. preto ze nejaka sa ti vytvori tvoja az potom doplnis betain kedze jej mas malo... takze tam nie je ziadna taka vec ako ze telo sa nebude snazit vytvarat kyselinu vlastnu...  bude pretoze si das betain az 40min po dojedeni jedla... dovtedy sa telo bude snazit vytvarat vlastnu



40

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Mikroby su vsade, okolo nas aj v nas a ked dostanu sancu sa mnozit, tak ju vyuziju. No a v zaludku bez kyselin sa teda jedlo veselo kazi, kvasi a hnije a tak sa nediv, ze sa ho telo, pokazeneho, snazi zbavit vracanim.Alebo neskor, ked sa dostane do criev hnackami.



41

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

rng a je pravda to čo písal že ked si človek doplnka kyseliny telo mu prestane vyrabat svoje?? ak ano asi to budem robit ako letto dik



42

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Napisat sa da cokolvek, ale nevidim nikde dokaz, ze by parietalne bunky prestali vyrabat kyseliny za to, ze si dodavame kyseliny ako doplnok.



43

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

hej to sa mi zda tiez ako hlupost zeby prestali vyrabat....   mno radsej ich necham troska potrápit kym im dodám Betain to dava logiku....  proste uz som sa za tych 8mesiacov zaludocnych problemov naucil totalne na 99,9% symptomy si sledovat... proste najem sa a podla tychto symtomov viem kolko a kedy mam davat enzymov a betainu....    to si musi kazdy odsledovat..



44

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Tak je. Clovek sa musi naucit pocuvat svoje telo, ked toto neporacuje automaticky, ako by malo.



45

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Tak tak.. a za Vaše rady a za to že sa s nami delíte o Vaše nové skúsenosti som Vám velice vďačný smile  želám úspešný kvalitný deň smile



46

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

chcem sa ešte opýtať že či sa dá betain HCL kúpiť aj bežne v lekárni (v takej kvalitnejšej) alebo si ho musím objednať zo zahraničia



47

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Individualne... musis obehat po pripade niektore lekarne to vedia objednat ale veru moc to nedrzia lebo celkovo lekari a lekarnici neberu tuto super vec ani do uvahy pri traviacich problemoch...a vela z nich to ani nepozna co viem....

Z iherbu zvysili postovne na 3dolare ale balik je tu cca za tyzden takze good

Naposledy upravil: letto (2015-08-15 18:41:32)



48

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

letto napísal(a):

Individualne... musis obehat po pripade niektore lekarne to vedia objednat ale veru moc to nedrzia lebo celkovo lekari a lekarnici neberu tuto super vec ani do uvahy pri traviacich problemoch...a vela z nich to ani nepozna co viem....

Z iherbu zvysili postovne na 3dolare ale balik je tu cca za tyzden takze good

len čo dovtedy ? poprípade nepomohla by aj tá koncentrovaná hcl ? lebo mne sa posledné 3 dni pohoršilo pred tým som mal problémy ale jedol som dosť, mal som ganaton, enzýmy, probiotiká ... teraz si dávam rozne stimulátory hcl ako je citrón atd ... ale cítim sa nanič .... snažim sa jesť a piť a furt mi je ťažko - možno by som mal menej jesť ja neviem ... moj problém je totiž ten že som vcelku vysoky a chudý a normálne a ked jem len o trošku menej či už den alebo dva tak rapídne chudnem (a preto do seba tlačím aj ked mi je ťažko)



49

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

+ tie posledné dni mám aj teplotu zvýšenú 37,3 - 37,5 takže to môže byť aj tým .... ale mne sa často stáva že mávam dlhodobo zvýšenú teplotu ked mám ťažké problémy so žalúdkom



50

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Nj ja napodobne ked sa nenajem poriadne hned chudnem , som rychly spalovac metabolicky ... preto je aj celkom tazke udrzat svalovu hmotu kedze cely zivot cvicim... vzdy som takto fungoval uz od malicka aj ked som mal ok travenie....ale ked ti slabo travi odrazu tak to uz uplne chudne clovek.... koncentrovana hcl neviem aku myslis.... ja som tiez do decembra 2014mohol zest aj klince a stale som jedol cvicil a zrazu ma capla crevnozaludicna chripka 2dnova silna a odvtedy milion problemov som mal traviacich atd s kostami crevami atd atd a to preto ze mi jaksi vobec netravilo poriadne som zistil (vdaka RNG)... takze slapem na enzymoch a betaine a mikrovlakninach a probiotikach.... a citim sa uz uplne normal ale som zatial zavisly na tom.... co narobis zivot niekedy Ti pekne plesne po cele ....       tebe ako zacali tieto traviace problemos vlastne?