1

Téma: Kašel

ahoj RNG,
čo by si odporučil na suchý , neprestajný kašeľ, ktorý si myslím,že je z alergie.
jeden známy,keď je chorý , tak začne kašľať a potom sa ešte pol roka nevie zbaviť kašla. taký suchý. ale má aj alergiu, tak či to nie je z toho neviem...momentálne užíva citricidal- pije roztok.

ďakujem



2

Re: Kašel

Na vzdusne alergie je ucinny quercitin, davka 3 x 600 mg. Na odhlienenie(produktuvny kasel, nie suchy) je dobra serrapeptaza, NAC a oreganovy olej, ktory zaroven nici nakazy v hlienoch.



3

Re: Kašel

Ahoj rng aky mas nazor na KODEIN ked to chcem proti kaslu , kaslem 4 mesiace a po jedle hlavne tak ze ci to nemozem mat nieco v hrdle podrazdene a z toho kaslem ? ale len na 3 dni ten kodein . Dakujem

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-10 18:30:17)



4

Re: Kašel

Kodein potlaci drazdenie do kaslu, ale neadresuje pricinu kaslu.
Napriek tomu maju z neho mnohi ulavu.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-12 01:26:15)



5

Re: Kašel

RNG napísal(a):

Kodein potlaci drazdenie do kaslu, ale neadresuje pricinu kaslu.
Napriek tomu maju z neho mnohi ulavu.

ano jedna sa len oto ze ci tam nemam podrazdene hrdlo predca len 4mesiace kaslem tak ci by to nepomohlo na 3dni . a v akych davkach by si to odporucal ?



6

Re: Kašel

Nuz kodein som osobne nebral u aspon 60 rokov, a ake su odporucene davky lekarmi, to som si sam musel vyhladat.V USA sa kodeinove syrupy proti kaslu predavaju len na lekarsky predpis .
Pilulky prichadaju 50 a 100 mg.
Kodein je opiat a pre to sa dnes pouziva len zriedkavo, najma na potlacenie bolesti



7

Re: Kašel

Rng pokial si dam len zeleninu alebo len tuky a kaslem aj po takomto jedle kde kyseliny neni treba tak je chyba niekde inde ? lebo mna to hrdlo zvykne aj skrabat trochu , nemoze byt ze tam mam nieco podrazdene a to mi sposobuje kasel ked jem ?

Ako by sa to dalo riesit nieco na regeneraciu , aloe vera a dgl to je len na zaludok ci sa to da vyuzit aj na hrdlo ? popripade porad nieco ine  .



8

Re: Kašel

Mozes mat nakazu, mozes mat alergie, moze to byt ciste mechanicke podrazdenie
DGL aj aloe vera su hojive vseobecne.



9

Re: Kašel

RNG napísal(a):

Mozes mat nakazu, mozes mat alergie, moze to byt ciste mechanicke podrazdenie
DGL aj aloe vera su hojive vseobecne.

a uzavanie 3 dni kodeinu myslis ze na nieco pomoze , aspon ci sa dozviem nieco nove , ked to mam podrazdene kodein to zastavi ? lebo neviem ake formy kodein moze zastavit .

este nieco by bolo dobre na hojenie krku ?



10

Re: Kašel

Kodein umrtvuje tj drazdenie necitis.



11

Re: Kašel

RNG napísal(a):

Kodein umrtvuje tj drazdenie necitis.

a utlmuje aj reflux ? ze keby ho berem a kaslem aj tak tak by som si bol isty ze je to reflux ?



12

Re: Kašel

Reflux je vyvolany tlakom klvasnycy plymnov v zaludku pri nedostatku kyselin.  S kodeinom to nema nic s[oocne, hoci kodein moze zmiernit bolest  pri refluxe.