1

Téma: neustupujuca e.colli

Rng,
píšem sem aby som si ujasnila pár vecí.
minulý rok som z e.colli mala zápal ladviny. a odvtedy sa mi non stop opakuje. nikdy si nedávam atb, čo mi lekár na to predpisuje.jedine pred tým rokom som užívala atb ked som mala zápal ladviny.
chcem sa ťa teda spýtať, pretože fakt sa mi non stop vracia - kde ju stále môžem ,,dostať´´ a čo mi na ňu ale že naozaj zaberie, lebo citricidal som užívala ale cca po týždni mi brali moč, kde som mala veľa leukocytov a teda zápal. tak neviem ako je to možné, že či naozaj samotný citricidal bez odmaskovačov nezaberá? a čo d-manoza? tam mi stačí brať iba ju a nič iné? citricidal musím teda vždy brať s  odmaskovačom? imunita mi z krvi vyšla ok. (neviem, či sa to dá z krvi takto jednoznačne určiť?)

ďakujem



2

Re: neustupujuca e.colli

Leukocity su rozne a vytvaraju sa na rozne dovody, na rozne mikroby a dokonca aj parazity.Ked ich mas v moci , tak mas iste nejaku nakazu, ale nemusi to byt prave e-coli.
http://en.wikipedia.org/wiki/White_blood_cell
L-manoza v davke 2 gramy kazde 3 hodiny odhakne zo sliznic rozne mikroby a moc ich splachne von.
Berberine je tiez ucinny na mnohe urinarne aj crevne nakazy.
Citricidal mnohe tiez adresuje ucinne, ale niektore sa maskuju(zdruzuju do zhlukov alebo biofilmov) takze pomoze na ne ich odmaskovat, ako napr 2 x 600 az 1200 mg NAC, alebo serrapeptazou, 3 x 120 000 IU.
Zapaly mozu byt aj z viralnych dovodov, na to sa pozri na temu herpes, pripadne  to moze byt kombinovasne aj s parazitmi, nas to by ti rozbor tych bielych krviniek mal aspon ciastocne povedat, o co sa asi jedna.



3

Re: neustupujuca e.colli

rng, ale mne z kultivácie vyšlo že je to e.colli -- tento nac na odmaskovanie je ok? http://www.hoogle.sk/NAC-N-acetyl-L-cys … l-d125.htm

ďakujem



4

Re: neustupujuca e.colli

Na znacke nezalezi, len na obsahu. A samozrejme cene, nie kazdy je milionar...
Pozri na http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … &ic=11
alebo
http://www.iherb.com/Now-Foods-NAC-600- … e-Caps/694



5

Re: neustupujuca e.colli

jasné, len momentálne volím cestu, že si to objednám zo SR, potreujem to čo najrýchlejšie, takže uvedený NAC v mojom príspevku číslo 3 by mohol byť?
ešte teda otázka, ak budem NAC užívať a k tomu antibiotika , tak to môžem užívať naraz? alebo aký tam má  byť časový odstup? aké množstvo toho NAC? bude NAC stačiť alebo musím aj serrapeptazu?
ak budem spolu s atb užívať ten odhlieňovač, malo by to už na tu e.colli konečne zabrať? lebo sa s ňou trápim už asi rok

ďakujem



6

Re: neustupujuca e.colli

Samozrejme ze moze byt, nas znacke nezalezi len na obsahu.
Kedze NAC je len obycajna forma aminokyseliny, s nicim sa nebije, ani s atb, prave naopak odmaskovanim roznych mikrobov do nich atb moze lepsie preniknut.
Nezabudni, ze ked pouzivas atb, tak si znicis probioticku crevnu floru, ktora je velmi silny zdroj roznych protilatok, tj znizis si imunitu.
Takze nezabudni na noc brat probiotika s jablkom a pocas dna zmes mikrovlaknin



7

Re: neustupujuca e.colli

áno, budem užívať probiotiká aj mikrovlákniny. rng, povedz, prečo sa mi tá e.colli môže stále takto vracať? môže byť problém v partnerovi? ale pri vyšetrení mu nič nenašli. alebo to môže byť tým, že práve preto, lebo sa tie e.colli maskujú, tak mi ich ešte nič poriadne nevykynožilo? myslíš, že NAC plus atb zaberú už konečne?


ďakujem



8

Re: neustupujuca e.colli

Ecoli je bezna seria mikrobov, mnohe z nich su uplne neskodne v crevnej flore ale niektore z nich su extra skodlive.  Casto vytvaraju kolonie, kde sa maskuju a kolektivne brania.
Ale napr po odmaskovani ich znici uz aj celkom mala koncentracia citricidalu, profesional, ako predava napr aj domaca Hoogle



9

Re: neustupujuca e.colli

A preco sa mi stale vracia?



10

Re: neustupujuca e.colli

Kedze je to bezna bakteria, tj druh bakterie, ktore su stale okolo nas a dokonca permanentne niektore z nich v crevnej flore, tak sa nediv, ze sa to obcas dostane aj inde. Na stastie len 2 z tejto skupiny su naozaj nebezpecne patogeny, ale aj ine mozu byt skodlive, podla toho, kde sa dostanu.
Mikrovlakniny a probiotika su najlepsia obrana proti nim, hoci roztok citricidalu ich znici velmi lahko u oboch partnerov.
Prenos bieliznou alebo od partnera je bezny.



11

Re: neustupujuca e.colli

Takze to prakticky mozem dostavat stale a stale dookola?ale citricidal nanu zaberie len spolu s NAC,ze? Lebo samotny citricidal som uzivala a nepomohol mi.



12

Re: neustupujuca e.colli

tiez ma to zaujima lebo prave riesim tento problem s e-coli v moci :-( kedysi som cele roky mala pravidelne zaplay mocovych ciest, domnievam sa, ze mam zúženú mocovu trubice a tie beštie tam lahko preniknu :-( zapaly ale uz vobec nemam, iba mierne akoby nutkanie na toaletu po toalete, alebo obcas to tak pali, avsak uz aspon rok a pol bez zapalu

mam si na to davat ATB, vyhybam sa im ako sa len da a dalsia vec tento moj problem nevyriesia to som si ista, bude sa to stejne furt opakovat :-( radsej by som dozivotne pravidelne uzivala nieco prirodne, ale nech to fakt zabera

samotny citricidal mi tiez nepomaha TAKZE ODPORUCATE CITRICIDAL /GSE , mam nutribiotic/ A NAC DOKOPY?


VDAKA :-)



13

Re: neustupujuca e.colli

zabudla som este spomenut akoby po čpavku pachnuci moc ked nejdem cca 4 hodky na toaletu niekedy po dlhsej dobe /rano/ to je fakt hnusny pach :-(



14

Re: neustupujuca e.colli

Pozor na citricidal. Na trhu sa pod tym menom schovavaju slabo ucinne  vyrobky, a pokilal to na vyrobku nehovori priamo, ze obsahuje quaternialne zluceniny(quatrnial compounds tak to nie je ani zdaleka tak ucinne, ako si prajete.
Pachnuci moc je pri mnohych doplnkoch, lebo z doplnkov sa casto len mala cas absorbuje a ostatok sa vyluci. Naviac aj to co je absorbovane sa casto v roznych zmenenych formach vyluci a quaternalne zluceniny su quaternialne amoniakatne, amoniak=cpavok.



15

Re: neustupujuca e.colli

Takze aj samotny citricidal zabera na e.coli(bez pouzitia odmaskovava)? Ale ja mam spravnt citricidal - je tam napisane o tych zluceninach-ale na e.coli mi samotny nezabral.



16

Re: neustupujuca e.colli

E-coli je hromada a niektore tvoria biofilmy , kde sa bakteria maskuje vo velkych zdruzeniach. Tam sa do nej velmi slabo dostavaju antimikrobialne latky tj treba to rozbit/odmaskovat



17

Re: neustupujuca e.colli

Rng,uz mam NAC,prosim ta ako to mam kombinovat s atb/citricidal? Najskor mam uzit NAC  a poto po akom casovom odstupe atb? Alebo to mam uzit spolu naraz?
Dakujem



18

Re: neustupujuca e.colli

Mozes to pouzivat kedykolvek  aj v kombinacii.  NAC zvysuje ucinnost aj citricidalu aj atb tym ze odmaskuje zhluky mikrobov a tym sa mozu antimikrobialne do nich dostat vo vyssich ucinnych mnozstvach.



19

Re: neustupujuca e.colli

Takze mozem aj naraz zjest atb a NAC,spravne?



20

Re: neustupujuca e.colli

Nuz ked uz beries atb, tak je ho ucinnejsie zobrat s NAC alebo serrapaptazou.

Osobne atb velmi neodporucam lebo znici probioticku crevnu floru a casto tym vlastne podpori rozne plesnove, hnilobne a kvasne infekcie.



21

Re: neustupujuca e.colli

Ja viem,ze atb neodporucas ale ja nechcem dopadnut ako minuly rok - so zapalom ladviny ktory mi vraj sposobila e.colli. ako som.spominala citricidal ale zial bez uspechu.preto idem skusit NAC a atb.



22

Re: neustupujuca e.colli

Na nakazy v urinarnom  nie je len citricidal, ale aj oreganovy olej, berberine a ine, dokonca e-coli sa da vyplachnut jednoducho L manose, 2 gramy kazde 3 hodiny, aj v noci, aspon 3 dni po sebe a zaroven s tym brat NAC alebo serrapeptazu
No a samozrejme probiotika a zmes mikrovlaknin

Naposledy upravil: RNG (2014-11-09 14:06:35)



23

Re: neustupujuca e.colli

Oreganovy olej mi uz dva krat dal jasne najavo,ze ho moje telo nechce..a teda citricidal plus NAC by mi mohlo pomoct?kolko by som to mala uzivat?aj pocas uzivania citricidalu mozem dostat nejaku nakazu vzdusnu?myslim to tak ze on nie je aj na imunitu alebo ochranu ze?on to iba dokaze zabit?
Dakujem



24

Re: neustupujuca e.colli

OK. Citricidal samotny staci coliformy znicit, najma ked ich odmaskujes.
Vzdusne nakazy mozes dostat kedykolvek, aj pri pouzivani citricidalu. Nakaz je hromada a aj ked citricidal potlaci rozne, tj viac ako atb, predsa nie je na vsetko. Vzduchom sa prenasaju napr aj niektore virusy, plesne a podobne na co citricidal nestaci.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-11 16:10:06)



25

Re: neustupujuca e.colli

A najlepsia obrana proti vzdusnym nakazam je? Myslim to tak aby som hned od kazdeho vsetko nechytila



26

Re: neustupujuca e.colli

To by si musela nosir masku na tvari, ako to robia Japonci bezne. Ale aj to len znizi pravsdepodobnost chytenie nakaz z kvapockovej infekcie, nie vylucia. Takze ak citis, ze ti telo nieco neporazilo, takmsi v prvom rade nakvapkaj do nosa roztok citricidalu , co najskor. Nech nema ta kvapockova infekcia moznost sa v prinosnych dutinach rozmnozit.
Nuz a bezne doplnky co tu odporucam kazdemu ako zinok, selen jod,vitaminy C E D-3 K-2 mikrovlakniny a probiotika, to vsetko zvysuje imunitu a teda pomaha sa branit proti roznym nakazam.
No a samozrejme vyhybanie sa davom...



27

Re: neustupujuca e.colli

A myslis,ze k tomu prispieva aj psychika - na co myslis to si?
Nasadit collostrum by pomohlo?



28

Re: neustupujuca e.colli

Psychika prispieva ku vsetkemu, lebo to ovplyvnuje telesnu obranu. Prerto tu vsad3e zdoraznujem najma odstranovanie stresu a pozitivne myslenie.
Colostrum obsahuje velku davku imunoglobulinov, co su latky ktorymi sa telo brani proti roznym nakazam



29

Re: neustupujuca e.colli

Rng prosim,su to uz 2tyzdne co mi z mocu zistili e.colli a co som zacala na to uzivat citricidal(35 kvapiek na liter vody) spolu s NAC(600mg denne).ale stale to nie je ok,tak neviem preco. Mam dni kedy ma absolutne nic nestipe a potom dni kedy ma zase po domoceni hrozne stipe. To znamena,ze tam este stale je. Preco mi to nezabera?
Dakujem



30

Re: neustupujuca e.colli

Na odmaskovanie=rozbitie biofilmov treba 2 x 600 az 1200 mg NAC a pripadne aj 3 x 120 000 IU serrapaptazy. Mensie davky nie su dostatocne . Odporucam aj oreganovy olej, lebo rozne nakazy sa casto kombinuju a candida sa zvezie spolu s e-coli.
Zapalene sliznice mozu byt aj od nasich vzdyprotomnuch virusov, co nosime v tele stale.
Dnes odporucam si zvysovat viralnu imunitu kazdemu, lebo je tych virusov coraz viac a zialbohu si ich lekari velmi nevsimaju



31

Re: neustupujuca e.colli

ale ja oreganovy olej nemôžem, mne už dva krát telo jasne dala najavo, že ho nechce...skúsim zvýšiť dávky toho NAC...a tiež to mám skúšať dva týždne?
dakujem



32

Re: neustupujuca e.colli

Adriana, ked nemas kyseliny v zaludku , tak sa ti entericke kapsule rozpustia uz v zaludku a zaludok neznesie take mnozstvo koreniny. Nikoho zaludok, ani moj. Raz som sa omylom alkalizoval a zaroven som zobral  entericky pokryte kapsule oreganoveho oleja. Za pol hodiny na to som uz robil na zachode Chacaturiana "sablovy tanec".
Teraz si davam pozor a beriem kyseliny aspon 15 minut pred zobratim oreganovch kapsul a znesiem aj 5 naraz, ked treba. Viac ale je privela aj na creva, takze by som dostal hnacku.
Marne, je to silna korenina, znacne drazdiaca zaludok , ale menej creva



33

Re: neustupujuca e.colli

A bez neho to nepojde?



34

Re: neustupujuca e.colli

Bez kyselin urcite nie
.Bez oregana mozno, pri dostatku mikrovlaknin a nasadzanych probiotik sa nakoniec crevna flora musi napravit.



35

Re: neustupujuca e.colli

Myslela som bez toho oregana ci to nepojde? Kolko je dostatok mikrovlaknin(stacia 2 kavove lyzicky za den?) A plesne sa ako dostanu do moc.ciest?ako by som mohla bojovat proti plesniam?
Dakujem



36

Re: neustupujuca e.colli

2 kavove lyzicky kopcom mozu byt aj dost, zalezi od typu/jemnosti mikrovlaknin.
Infekcie mocovych ciest su obvykle zospodu, velmi, velmi  zriedkavo sa ale mozu dostat tam aj z krvi,
Proti plesniam sa bojuje podobne ako proti candide, najma posilnenym crevnej probiotickej flory, ale pripadne pomozu aj berberine, L-manose a oreganovy olej a podobne.



37

Re: neustupujuca e.colli

Zospodu myslis ako prostrednictvom pohlavneho styku napr? Vies cca pred rokom,som mavala pravidelne kvasinku dole. No teraz to uz nemavam,tak si myslim,ze kvasinky vseobecne nemam premnozene. Ale to neznamena,ze nemozem mat plesne,ze? Tie ak mam ,tak tie nie su sprevadzane nejakymi vytokmi?
Dakujem



38

Re: neustupujuca e.colli

To vobec nemusi byt pohlavny styk, staci posun tesnbeho pradla a dostanu sa tam, lebo su casto v crevnej flore. A mozes to dostat aj na kupaliskach a podobne.
Nezabudaj, ze zijeme vo svete mikrobov, cely cas nimi obklopeni. Ci sa teda nakazime zavisi len od davky nakazy a momentalneho stavu nasej imunity



39

Re: neustupujuca e.colli

Dobrý deň, prosím Vás, ktoré z týchto odporúčaných produktov by boli vhodné pre 11 mesačné dieťa s opakujúcou sa E.coli v moči a leukocytmi a zistenou hydronefrózou jednej obličky? Po 4. dávke atb. sa moč v pravidelných 3-týždňových intervaloch pravidelne zakalí a páchne a je to stále sa nekončiaci kolotoč, zatiaľ nezaberajú ani homeopatiká. Zaujíma ma hlavne dávkovanie. Budem Vám vďačná za odpoveď. 

RNG napísal(a):

Na nakazy v urinarnom  nie je len citricidal, ale aj oreganovy olej, berberine a ine, dokonca e-coli sa da vyplachnut jednoducho L manose, 2 gramy kazde 3 hodiny, aj v noci, aspon 3 dni po sebe a zaroven s tym brat NAC alebo serrapeptazu
No a samozrejme probiotika a zmes mikrovlaknin



40

Re: neustupujuca e.colli

To iste, co znici tie mikroby dospelym, znici ich aj detom,
Neexistuju "detske mikroby"
Samozrejme davku treba prepocitat podla vah Napr 10 kg dieta dostane za den 1/7 dospelej davky