251

Re: koloidne striebro

KS nie je nijak navykove, je to len destilovana ultravista voda s velmi malicko striebrom, 10-30 mg na liter.
Nakazy su okolo nas stale a najma deti, co sa zdrzuju velmi blizko seba v skolach a skolkach si vzajomne davaju nakazy kvapockovou infekciou.



252

Re: koloidne striebro

Dakujem smile
nebojim sa nejako navykovosti, skor, ci to neponici sliznicu a nezabije aj to, co nema.



253

Re: koloidne striebro

Destilovana voda s trostickou striebra nemoze nic poskodit na sliznici. Samozrejme to sterilizuje a teda ponici vsetky mikroby. Aj teda tie uzitocne , co mozes mat v nose. preto odporucam brast napr ustne probiotika, co obnovia spravnu probioticku floru v ustach, v nose aj v hrdle po case.



254

Re: koloidne striebro

aha, na tie probiotika som zabudla, davala som detom isty cas pre spanim - na jazyk vysypat a nezapit...
dakujem!



255

Re: koloidne striebro

OK



256

Re: koloidne striebro

Pan RNG koloidne striebro moze dobre posluzit aj ako dezinfekcia dotykoveho displayu alebo veci kde je kopec bakterii nie?
Klavesnica... myška... atd smile Či ?



257

Re: koloidne striebro

Samozrejme moze, ja to aj pouzivam. Dezinfekcne uteraciky obsahuju najma oxidatory ako peroxid vodika alebo chloraty (zname ako MMS 1 a 2, tj chloritan sodny a chlornan vapenaty)
Na pocitacovych klavesniciach  a mysiach nasli vyssie koncentraci mikrobov, ako v umyvadlach a zachodovej mysi.../..



258

Re: koloidne striebro

Ahoj RNG, rada by som sa dopracovala k nejakej odpovedi - taktiez si vyrabam KS a pouzivame ho vsetci doma - napriek tomu ma zaskocila tato informácia, ktorá bude aj neskor publikovaná v časopise Dieťa 09/2015 (redakcia to ešte nemá termínovo ujasnené).
Je pravdou čo tvrdí pán Doc. Ing. Prousek CsC. ze nano castice sa nedaju z organizmu vylúčiť? A že v žiadnom prípade neodporúča pitie KS orálne.
Zároveň som sa dočítala, že častice menšie ako 5 nm sa pri vylučovaní z organizmu opäť reabsorbujú do organizmu, čo je na tom pravdy?

Vďaka za odpoved!



259

Re: koloidne striebro

Tu je cely citát ....
Vnútorné užívanie koloidného striebra
Dobrý deň, milí rodičia, niektorí z vás sa na mňa už v minulosti obrátili s otázkou o vhodnosti vnútorného užívania koloidného striebra. Pán docent Prousek mi prisľúbil, že mi zodpovie na otázky k tejto téme. Rada by som bola čo najkonkrétnejšia, preto si dovolím obrátiť sa na vás, čo by vás zaujímalo. Pán docent prosil o nejaké príklady z užívania, skúsenosti... Ak by ste chceli písať o domácej výrobe, prosím, treba uviesť presné zloženie a postup domácej prípravy, inak neviem otázku jasne formulovať. Vopred avizujem, že vnútorné užívanie koloidného striebra docent Prousek považuje za absolútne nevhodné, nakoľko nanočastice striebra sa nemajú ako z organizmu vylúčiť. Viac k tomu, samozrejme, uvedie odborne on, toto je len veľmi zjednodušená interpretácia. Takže, ak máme k téme konkrétne vyjadrenia, otázky, môžete mi ich uviesť tu alebo poslať mailom na krausova@dieta.sk Ďakujem a verím, že vás názor a pohľad chemika bude zaujímať. Tiež poznamenávam, že vám neviem a nebudem odpovedať na vaše otázky položené tu, pretože nie som chemička, som redaktorka a pripravujem článok. Neviem zaujať odborné stanovisko, prosím, aby ste to odo mňa neočakávali (najmä vy, ktorí ste presvedčení o vhodnosti vnútorného užívania). Vďaka za pochopenie.



260

Re: koloidne striebro

Nuaz bolo viacero ludi, co merali vylucovanie striebra z tela a zistili, ze sa predsa len vylucuje, najma v zluceninach, ale aj ako nanocastice s velkostou pod 2 nanometre, ktore vedia prenikat aj cez bunecne steny a absorbovat sa v crevach, ktore su aj tak daleko najucinnejsie.A data boli az 2 mg denne, tj zrejme sa uklada v tele dost malo, pokilal nepijes z toho masivne davky a vysoke koncentracie
Vacsie nanocastice sa nemozu aj tak absorbovat, lebo limit absorbcie criev je medzi 15 000 az 25 000 Dalton.
Takze z koloidneho striebra malych koncentracii(pod 30 ppm) s ciastockami najma ionami alebo pod 2 nanometrov pri davkach pod deci denne ziadne zamorenie nemoze nastat.
Strasenie s argyriou je bezpredmetne, lebo na to treba hromada=mnoho gramov  striebra, nie len malicko miligramov Aj tak argyria u blaznov co si vyrabalu podomacky velmi silne "brecky" nad 100 ppm a pili ich miesto vody, takze dostali do tela mnoho gramov striebra, co im zafarbilo kozu a vlasy napriek vsetkemu neboli z toho chori, dokonca mali menej chorob, ako ini ludia.
Tlak proti koloidnemu striebru vychadza z farmacie, ktorej je tento silny antimikrobialny prostridok znacna konkurencia ich patentovanym liekom, ktore maju nepomerne viac skodlivych vlastnosti, ako je trocha striebra v tele, tj ked beries koloidne striebro dlhodobo, lebo kratkodobo sa nemoze nahromadit.
Tu uvediem starsiu studiu na 80 ludoch v minulosti co dostali argyriu masivnymi davkami striebra, ked striebro a jeho zluceniny sa este pouzivali na ucinne liecenie roznymi lekarmi
http://www.epa.gov/iris/subst/0099.htm
Neskor najma po patentovani antibiotik sa tato neziaduca konkurencia striebra  systematicky potlaca a ociernuje, samozrejme bez dokazov.
Keby mali naozaj dokazy o skodlivosti koloidneho striebra v takychto malych koncentraciach, nasa FDA by ho s radostou zakazala, ako sluzbu farnaceutickemu priemyslu, ktory dava FDA rocne niekolko  miliard dolarov, takze mu FDA viacmenej sluzi.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-13 20:31:31)



261

Re: koloidne striebro

RNG, mame niekde povodny zdroj, ktory by bol vhodny na odoslanie do redakcie - na vyjadrenie sa panovi Prousekovi? Pravdepodobne ide strasit vsetky matky na Slovensku svojim vyrokom big_smile - ako je KS nezdrave ak niekto pije co i len v par ml davkach denne.



262

Re: koloidne striebro

Ked nie pan Prousek, tak to bude druhy, predsa si farmaceuticka mafia neda kafrat do svojich obchodov a ziskov.
To strasenie najdes na internete v stovkach roznych tem, a nie lek na KS, ale aj jod, selen,bor, draslik ,  dokonca vitaminy C E,atd.
Farmaceuticky priemysel je velmi bohaty a ma dost penazi na kupovanie si tlace aj televizie, dokonca aj politikov.
A to strasenie pracuje  velmi dobre na vacsinu ludi, lebo veria "odbornikom" na slovo, bez vyzadovania konkretnych realnych dokazov.
Povacsine ani  nie su dost na to vzdelani, alebo prilenivi na to, aby si to osobne dokladne preskumali.



263

Re: koloidne striebro

Aku ma trvanlivost koloidne striebro? Nasiel som na nete, ze 12 mesiacov.
Mam kupene koloidne striebro z Lucenca - skladovane pri izbovej teplote v PET flasi, kupovane 9/2014, je este OK?
Vopred dakujem.



264

Re: koloidne striebro

Je OK, len je trochu slabsie.



265

Re: koloidne striebro

Dobry den, na koloidnom striebre kupovanom v obchode, je uvedené - držať v dostatočnej vzdialenosti od zdrojov elektro. žiarenia. Aka je prosim Vas tá dostatočná vzdialenosť?
Nechápem ako niekto dá niečo také na obal, odkiaľ si to majú normálny ľudia zistiť akú vzdialenosť dodržiavať?
Dúfam, že striebro ktoré mám, bude stále aktívne.

Môžem ho striekať ( 20ppm) aj viac krat do dna drobcovi? Cca 5 krát? Dávam mu ho pri chorobe do nosa, ucha aj úst a ešte streknem aj do tváre - preventívne smile
Pri akých dávkach sa môže poškodiť sliznica v nose, a prípadne krvácať nos? Dakujem pekne za informácie



266

Re: koloidne striebro

Blbsti. Koloidne striebro spravne vyrobene sa nenici len pri velmi silnuch magnetockych poliach a dokonca sa nenicia sustavnym svetlom
. Koloidne striebro je len velmi cista voda s trosticku(20 mg na liter) striebra. Tj nemoze nijak poskodit.