1

Téma: vypuklá žila na lýtku

Dobrý deň,

pred časom som si všimol že mám na lýtku nejakú hrčku asi 1.5 x 1.5 cm, je mäkká, preto si myslím že je to nejaká vypuklá žila. Dosť som nohy zaťažoval na bicykli, možno je to z toho. K doktorke som s nešiel.

Chcel som sa spýtať či existuje niečo od čoho by to zmizlo alebo to prejde samo?

Ďakujem veľmi pekne



2

Re: vypuklá žila na lýtku

Na krcove zily pomaha len vykladat si nohy casto vysoko, nosit kompresne puncochy a pouzivat antoxidanty, ako napr escin(venitan, konska mast) a rozne bioflavonoidy. Pochybujem ze sa ti to podarim velmi zmensit, akurat to mozes stabilizovat, aby ti to nerastlo



3

Re: vypuklá žila na lýtku

Ja mam uz dost dlho popraskane cievky na nohach...ale pred nedavnom mi asi praskla nejaka vetsia...velmi ma to bolelo az stipalo na dotyk ,mala som to zacervenane a teple..asi nejaky zapal.Hned som si zacala natierat mast s escinom,objednala som si nattokinasu.Bolo by dobre brat aj nejake doplnky?Ten zapal asi presiel ale mam tam modrinu pod ktorou si nahmatam malu hrcku..asi je to krv.zrazenina...neviem...uz ma to sice neboli,ale aj tak mam strach ako by som to odstranila ucinne?Dakujem!



4

Re: vypuklá žila na lýtku

Na cievy , spruznenie stien je dobre brat dostatok vitaminu C a roznych bioflavonoidov, najma hesperidin.No a tiez cistit si cievy lecitinom, pripadne brat aj lysin na tvorbu kolagenovych struktur, spolu s niekolko gramami vitaminu C, ako to odporucali Linus Pauling a dr Mathias Rath.
Nattokinaza odstrani fibriny na stenach ciev, ktore su tiez casto dovodom na cievne zapaly.



5

Re: vypuklá žila na lýtku

Dobrý deň, praskla mi žila na nohe a som v piatom mesiaci tehotenstva. Chcela by som sa opýtať, čo okrem sťahujúcich pančúch by mi mohlo pomôcť? Ďakujem



6

Re: vypuklá žila na lýtku

Cistit cievy lecitinom, spruznovat hromadou roznych antioxidantov, najma escin v kremoch("konske masti") a ustne brane bioflavonoidy, ako rutin hesperidin a najma diosmin tam pomozu. Samozrejme aj vitamin C a E, co su tiez antioxidanty.



7

Re: vypuklá žila na lýtku

Na internete som si nasla, že tehotné ženy nesmú užívať bioflavonoidy. Stačila by teda konská masť, lecitín a vitamín C a E.



8

Re: vypuklá žila na lýtku

Na internete mozes najst cokolvek, vcitane hromady lzi.
Co sa tyka bioflavonoidov a tehotenstva, v Taliansku vydali nariadenie, ze bioflavonoidy maju byt v tehotenstve vynechane. Pozri na
http://www.thelancet.com/journals/lance … 0/fulltext
Ale zaroven tam vidis aj zmienku,k ze ich mozes v roznej potrave dostat az 2000 mg bezne, tj musela by si sa vyhybat znacnej casto zelenin a ovoci, a to je samozrejme hlupost.
Ale samozrejme tuto hlupost siria lekari a najma farmacia bez dokazov kde sa len da.Najma na internete, kde sa akekolvek lzi pouzivaju na zastrasenie ludi a "formovanie ich nazorov"=umyvanie mozgov.



9

Re: vypuklá žila na lýtku

Dnes som bola u gynekológa a ten mi povedal, že si môžem kúpiť Mobivenal. Nerada kupujem veci, čo im podstrkujú farmaceutický reprezentanti. Mohli by ste mi doporučiť doplnok s obsahom diosminu z iherbu aj dávkovanie. Najlepšie niečo non GMO. Dajú sa kúpiť aj na Slovensku tieto doplnky za podobnú cenu? ďakujem



10

Re: vypuklá žila na lýtku

Doplnky v Europe su v ovela mensom vybere a aspon 2 x tak drahe, ako v USA.
Mobivenal je jeden z mala liekov, co su vlastne  prirodne doplnky a teda neskodne. Podobne ale bez escinu mas napr
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1 ine tiez cievy podporujuce zlozenia najdes napr na
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Leg-V … l&ic=8

doplnky sa vyrabaju skoro vzdy nie s GMO produktov, ktore aj tak zatial neexistuju na rozne byliny, len na bezne zrniny a zeleniny.



11

Re: vypuklá žila na lýtku

RNG, aká je denná doporučená dávka lecitínu pre tehotné?



12

Re: vypuklá žila na lýtku

To iste, co pre netehotne. Moze to byt poliekova lyzica raz az dva krat za tyzden.



13

Re: vypuklá žila na lýtku

Ked si kúpim tento, http://www.iherb.com/Now-Foods-Sunflowe … l&ic=2, tak dávkovanie ostáva také ako pisete vyssie? Dakujem



14

Re: vypuklá žila na lýtku

OK. Ale mas lecitin aj v domacej firme Vemica.
Na znackach nezalezi, len na obsahu.



15

Re: vypuklá žila na lýtku

Len je nevhodny pre tehotne a dojciace zeny. Neviem preco, ked pri tom z iherbu to nie je uvedene.



16

Re: vypuklá žila na lýtku

Pri tomto tekutom to vsak uz neuvadzaju ,http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny/slnecnicovy-lecitin-tekuty. Ked si ho kupim davkovanie bude rovnake? Dakujem



17

Re: vypuklá žila na lýtku

Vyrobcovia castokrat musia pisat rozne upozornenia, ktore su nezmyselne a nie su nijako ziadnym vyskumom potvrdene.
Preco by to nemohli pouzivat aj tehotne a dojciace zeny, vsak je to len potravina, ktora sluzi najmä a cistenie ciev a zaroven je to vyziva pre mozog.

Ten tekuty nekupuj, ten je uz rozpusteny v oleji, takze by nemal ako cistit cievy.



18

Re: vypuklá žila na lýtku

Pri kojeni mozu tuky zapchat mliecne zlazy a vtedy je prave lecitin potrebny. Takze to upozornenie je tam uplne nezmyselne a naopak skodliva loz.



19

Re: vypuklá žila na lýtku

Dakujem za radu s užívaním lecitínu. Prestala ma bolieť noha. Mala som bodavú bolesť do zadku, ktorá sa ťahala až do nohy. Spolu so mnou začala užívať lecitín aj mama. Tvrdí, že je po lecitíne začalo bolieť pod pravým rebrom. Bolesť sa ťahá až do pravého boku. Je to možné? Ďakujem



20

Re: vypuklá žila na lýtku

Lecitin je pruirodna latka, emulzuifikator, co sa nachadza v rastlinach spolu s tukmi, na ich transport. Zialbohu moderne vytazovanie tukov tuto latku odstranuje, na nasu skodu, klebo potom sa nam tuky v tele ukladaju kadekde a lecitin , ktory potrebujeme na transport tukov a najma na mozog nedostavamev dostatku. Takze je rozumne si ho doplnat a zaroven cistit cievy, lebo vyse 1/2 ludi zomiera na znecistene/zapchate cievy dnes.
Nervove bolesti su vysledok najma premnozenia roznych nasich virusov, ktore okrem ineho napadaju nervove obaly/myelin. Takze kazdemu odporucam si zvysovat viralnu imunitu.
Produkty rozkladu lecitinu , choliny, mozu teoreticky vytvarat cholinove kamene v peceni a zlcniku, preto odporucam si zvysovat tok zlci a tym cistit a regenerovat pecen (sylimarin, vynarim cierna redkovka,korene pupavy) a brat extra mikrovlakniny, co tu zlc z tela vynesu.