1

Téma: Hemoroid

RNG, po tej mojej protikvasinkovej kure mi velmi stvrdla stolica. Reze to ako ziletky. Zrejme som zanedbal vlakninu. Stolica je niekedy az cierna. Asi aj preto, ze jem vela chlorely. A mozno aj pre Citricidal, pretoze mam z neho cierny jazyk. Je to mozne?

Ale ohlasil sa mi hemoroid a velmi to boli. Co je prosim ta dobre na hemoroidy?



2

Re: Hemoroid

Stolica je tvrda z nedostatku tukov najpravdepodobnejsie. Tmava stolica moze byt z chlorelly alebo vela zlce. Ak sa jedlo pohybuje pomaly v traviacom trakte, viac stmavne a stvrdne(dehydratacia), lebo sa za ten cas vyluci viac zlci.
2 x denne lyzica olivoveho oleja to vyriesi.
Hemoroidy sa najlepsie udrzuju mastenim. Ja si tu oblast dobre utrem viacnasobne nakremovanym toaletnym papierom. Nesetri kremom ani papierom.Po case sa hemoroidy takto sami vstrebaju.Toto som sa naucil od otca, ktory mal hemoroidy od svojich 30tych rokov a dozil sa 90 bez operacie.
Ja uz ich mam aspon 30 rokov a aspon 20 rokov sa viacmenej neukazuju, hoci keby som mal tvrdu stolicu mnoho dni po sebe, na par dni by sa ciastocne ukazali.
Nezabudaj na dostatok vody, rozne potravinove doplnky prichadzaju ako koncentraty a vyzaduju plno vody. Psylium(vlaknina) potrebuje az 50 nasobok vody na svoju vahu.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-24 20:02:19)



3

Re: Hemoroid

Vdaka, tak to skusim. Na iHerb sa spomina nejaky Diosmin na hemoroidy. Neviem, ci by to mohlo pomoct. Ale nemoze byt tvrda stolica aj z obaloveho materialu kapsul?



4

Re: Hemoroid

Obaly kapsul su alebo zelatinove alebo rozne formy celulozy=vlakniny. Oboje potrebuju dost vody na zriedenie, celulozove samozrejme viac, nez bielkovinna zelatina. Ale ked pozries na ich vahu, tak je to celkove zanedbatelne, pokial toho neberies stovky.
Rozne antioxidanty su dobre na steny ciev,, medzi nimi aj bioflavonoidy ako rutin hesperidin  diosmin a podobne, ktore sa nachadzaju v roznych potravinach. Ja beriem dostatok bioflavonidov(najma citrusove bioflavonoidy), ktore pridavaju rutinne do vitaminov C, lebo podporuju (potenciuju) cinnost vitaminu C v tele.
Kedze hemoroidy su podobne krcovym zilam, snad najsilnejsie na steny ciev posobia extrakt z hroznovych jadierok(proantokyanid, 200 mg denne je spravna davka), escin z pagastanu konskeho, ktory sa dnes pouziva najma v kremoch na nohy, ale je ho dostat aj v kapsuliach no a spomenute bioflavonoidy.
Samozrejme z vitaminov s antioxidacnymi ucinkami treba spomenut vitamin C, E, D-3 a K-2,,lebo ten posledny nedovoluje usadzovanie vapnika v makkych vazivach, tj aj v cievach cim cievy "vapenateju"=krehnu.
Na Slovensku je popularny ascorutin, lebo rutin je vo vacsich mnozstvach v pohanke(1 az 10%!!! v rastline, ale v semenach len 0.02%), co je inac velmi cenna plodina z roznych stranok najma vysokym obsahom mineralov(zelezo, zinok selen) a az 18% obsahu semena su aminokyseliny, najma lysin(antiviralne) , treonin a tryptophan(na tvorbu serotoninu a melatoninu)
Diosmin je vsak na cievy ucinnejsi a davkovanie je od kratkodobe 3x1 gram denne po dlhodobe 2x500 mg denne, dnes ho predpisuju dokonca aj lekari organizovanej mediciny, hoci sa jedna o potravinovy doplnok a nie liek.
Inac ja som uz od mala obhryzal tu bielu duzinu zvnutra pomarancov a citronov a tam sa prave nachadza ten diosmin a hesperidin vo vacsich mnozstvach.
Izolat mozes dostat napr v http://www.swansonvitamins.com/SWU310/I … de=INTL406
Kde ho ponukaju hlavne na krcove zily ," pavucinky" kapilar a celkove spruznovanie ciev.
Predavkovanie Diosminom je teoreticky mozne v davkach vyse 35 krat odporucena maximalna a neodporuca sa vo vacsich mnozstvach tehotnym zenam, lebo moze sposobit zvysenu krvacavost, najma v spojeni s aspirinom. To sice nemam overene z nezavislych vyskumov, to je len tvrdenie organizovanej mediciny, ale ako sa hovori"opatrnopst je matka mudrosti" a aj inac ja neodporucam brat aspirin vobec, lebo sposobuje krvacanie do zaludka a criev a len v USA na nasledky toho krvacania zomiera vyse 17 000 ludi rocne, a potom ze nevinny aspirin!!!.
Povodna prirodna latka, salicin(nie chemikalia salicyl) najma vo vrbovej kore nesposobuje v zaludku rany, lebo je v nizssich koncentraciach v kore a uvolnuje sa velmi postupne, takze "nevypali "diery do zaludka.
Samozrejme farmacia a organizovana medicina broji proti navratu  k ovela bezpecnejsim tradicnym prirodnym liecivam a dokonca neodporuca pouzit viac, nez 250 mg salicinu, hoci rutinne odporuca az 4x500 mg aspirinu co je ovela agresivnejsie(acetyl salicylicka kyselina, tj silna octova a slabsia salicylicka dokopy), a neodporuca pouzivat vrbovu koru alebo salicin pre deti do 16 rokov, hoci aspirin im rutinne predpisiuju uz od mala.
Vzhladom na mnozstvo umierajucich na nasledky aspirinu sa divim, ze sa ludia este nevzburili proti takemuto pristupu k veci!



5

Re: Hemoroid

Sokujuce tento acylpyrin. Tiez ho nerad pouzivam. Moj stary otec tiez skoro vykrvacal nan zo zaludka. Prilepil sa mu na zaludok. Teraz ked o tom pises, som si na to spomenul. Ja radsej pouzivam Coldrex, ked mam teplotu.

Ale s tou tvrdou stolicou je to asi tak, ze mi dlho stala v hrubom creve, pretoze som dost zmenil jedalnicek. A tym sa dehydrovala. Ten vytazok z hroznovych jadierok si idem objadnat. Vlastne aj nieco mam, ale neuvadza sa tam obsah proantokyanidu. Bol to ten najlacnejsi zo Swansonu. Len som myslel, ze diosmin je viac vhodny na krcove zily a hemoroid je vlastne nieco ako krcova zila.



6

Re: Hemoroid

Definitivne aj diosmin a ine flavonoidy su dobre aj na krcove zily, aj na hemoroidy aj ine cievne problemy.



7

Re: Hemoroid

Mily Rng, prosím o radu,

mam problem s tym, ze mam asi trhlinu v konecniku, obcas to boli, obcas aj krvaca a okrem toho aj hemoroidy.
Aka mast je dobre ucinna na zhojenie trhliny a aka na hemoroidy, zacala som brat aj Horse Chestnut s 22% Aescinom. Rada by som sa vyhla operácií.

Ďakujem.



8

Re: Hemoroid

Ziadna mast nemoze obsahiovat 22% aescinu, snad 1-2 %
Na hojenie odporucam zmes cukru a kokosaku, inac kremy si miesam sam, pozri na  http://www.rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika



9

Re: Hemoroid

a ten cukor ma byt aky? obycajny biely praskovy? a preco cukor?
Dakujem za radu



10

Re: Hemoroid

Obycajny jemny, biely co najjemnesie praskovy. Preco? Nuz lebo to pracuje. Je to sterilny desikant, tj vysusi/mumifikuje vacsinu mikrobov, a po priestupe cez kozu alebo cez ranu vyzivuje okolite slabo zasobovane zivinami tkaniva.
Ja som k tomu pridasl z vlastnej iniciativy aj kokosak a citricidal. Kokosak tak isto prestupuje vyzivuje a je ciastocne antimikrobialny a drzi ten prasok pokope, citricidal pre istotu, nech je to extra antimikrobialne.



11

Re: Hemoroid

ak mam hrcku vnutri konecnika a viem si ju nahmatat,tiez si ju mam potierat kokosakovou mastou,aby sa vyhojila?



12

Re: Hemoroid

ale ako to je mozne, ze ten cukor je aj antimikrobialny, ked mikrobom sa dari v sladkom prostredi. Je to tym vysusenim?
A funguje tato trojkombinacia aj na vstrebanie hemoroidov, alebo len na rany, fisuru?

A ktory este z dostupnych kremov by bol vhodny na hemoroidy?  Je nejaky na Swansone alebo iherbe?
Ale urcite vyskusam ten tvoj recept.
Dakujem velmi pekne.



13

Re: Hemoroid

Oriesok, len si ju natieraj, moze to byt zacinajuca krcova zila=hemoroid a ten potrebuje masaz a osetrit zvrchu, aby sa nezapalil.



14

Re: Hemoroid

Mikroby lubia cukor a bielkoviny, ale v nizkej koncentracii. Vysoka koncentracia cukru ich vysusi=vytiahne z nich vodu=mumifikuje. preto sa napr konzervuje cukrom, vid lekvary.
Prirodna kozmetika funguje na vsetky kozne problemy, hoci tu cukrovu pastu som neskusil na krcove zily, lebo nemam az tak jemny praskovy cukor a obavam sa ze by drela pri chodzi v konecniku?



15

Re: Hemoroid

Dakujem pekne!!



16

Re: Hemoroid

OK



17

Re: Hemoroid

Prosim co treba uzivat vnutorne na rychle zahojenie trhlin v konecniku? Ta mast na hojenie ran  moze byt aj bez citricidalu ci nie? Uz je na trhu opat nejaky ucinny citricidal? Pomohlo by uzivat aj hydrolizovany kolagen na celkove zlepsenie stavu pokozky alebo to fisuram nepomoze? Vopred dakujem za odpoved.



18

Re: Hemoroid

Kedze je mozne dostat aj ten ucinny citricidal, tak by som ho z masti na hojenie nevynechaval.najma v tak spinavom prostredi, plnom roznych bakterii ako je koniec hrubeho creva.



19

Re: Hemoroid

Ahoj Naty. Okrem samotného natierania rany je ďalšou podstatnou vecou pri tomto probléme pravidelná a "vláčna" stolica! ...aby sa rana stále neotvárala a mohla sa vyhojiť. Nie je dobrá ani zápcha, kde samozrejme tvrdá stolica robí svoje, že... sad a nie je dobrá ani moc mäkká (vodnatá?) stolica, až hnačka, lebo tam sa zas kŕčovito sťahuje črevo, čiže znova to nerobí dobre danému problému. Samozrejme, nie sedenie na tvrdom, studenom + akékoľvek dlhodobé sedenie, atď. - to je asi bez debaty.

Ja som onoho času (10 rokov dozadu) dostal na diagnózu "fisura ani in acuta" akýsi Nitromintový gél (ak si dobre pamätám) + nejaký "prípravok" na zmäkčenie stolice. Ten neviem, ako sa volal, ale ja som to volal "aviváž" - bolo to totiž rovnakej konzistencie ako aviváž + v podobnej fľaši + som si ho dávkoval podobnou odmerkou ako moja žena pri praní! :-D

Inak, som rád, že už tie problémy nemám - nie je to sranda (že?). Každopádne, dnes by som to určite riešil poradou na týchto stránkach, pričom miesto vtedajšieho "avivážu" by som na vláčnu a pravidelnú stolicu volil asi dávky mikrovláknin - samozrejme s poriadnym množstvom vody! ...alebo čo by radil RNG? smile

-ahojte-



20

Re: Hemoroid

Samozrejme miokrovlakniny a hodne vody by mal brat kazdy. A na hemoroidy treba tu oblast dokladne ocstit a masirvat nakremovasnym papierom. Tak som si to vyhojil aj ja, aj moj otec predomnou, od ktoreho siom tu "metodu" vlastne prevzal, az na to ze si krem vyrabam sam len z jedlych zloziek/doplnkov, hlavne z kokosoveho oleja s roznymi  pridavkami.

Naposledy upravil: RNG (2015-06-27 14:13:43)



21

Re: Hemoroid

Ahoj RNG.

Vieš prosím poradiť niečo konkrétne na vnútorný hemoroid, ktorý je ale dosť hlboko, a aplikácia masti na toaletný papier s následným masírovaním nie je dostatočne efektívna...? Myslím to tak, že to masírovanie je účinné skôr na hemoroidy vonkajšie.

Dakujem.



22

Re: Hemoroid

Je to ucinne aj na vnutorne hemoroidy, len ich musis dosiahnut. Ja som mal pravidelne krvacajuce vnutorne a kombinaciou masaze a doplnkov na krvove zily som ich viacmenej odstranil. Niezeby uplne, lebo ked si prestanem cistit tu oblast kremovanym papierom aj do hlbky, tak by sa mi to vratila za mesiac. Ale takto mam pokoj uz dlhe roky.



23

Re: Hemoroid

RNG napísal(a):

hoci tu cukrovu pastu som neskusil na krcove zily, lebo nemam az tak jemny praskovy cukor a obavam sa ze by drela pri chodzi v konecniku?

Takze mam ten praskovy cukor este PREOSIAT, aby bol este jemnejsi???? + potom pridat ten kokosak a citricidal.
A mozem si ho normalne potriet a trosku masirovat vo vnutri konecnika??? Moja zlata zila  - dufam,ze je to ona a nie nic ine - mi pocas tychto sviatkov vystupila dost von / problemy mam uz od 15 r., ale stale som to vedela ukorigovat....mastenie, hygiena, dieta....viem,ze ked nemam pravidelne stolicu, nastava VELKY PROBLEM..../
Objednala som si aloe prasok zo swansonu, beriem vitamin c, d,k2, vlakniny, nasadim probiotika + jablcka zo zahradky....este chcem vitamin E - ktory je najlepsi??? Moze byt https://www.swansonvitamins.com/swanson … -250-sgels
CO SI ESTE MAM ZAOBSTARAT????
NA vysetrenie idem vo februari.....chcem sa dat aj vnutorne vysetrit, pre istotu....
A mam aj svrbenie konecnika.....tiez mozem aj zvonku masirovat tou mastickou???
A co tato mast???  http://www.hemoroidy-hemeroidy.sk/hemor … oCeejw_wcB.  A co tak striedat masti????

Naposledy upravil: Naaty (2015-12-31 09:04:24)



24

Re: Hemoroid

Ja som si este nikdy nedaval cukrovu pasti do konecnika a predsa len masazami s nakremovanym papierom mi drzia hemoroidy v sachu Vitamin E pouzivam ten isty, Ten krem na hemorhoidy je rozhodne lepsi, ako krem na ruky , co pouzivam ja. Ale mozes si objednat aj napr tento, ktory ma len prirodne zlozenie, tj bez chemikalii
http://www.iherb.com/Country-Comfort-He … -57-g/6381
alebo este lepsie, predavaju rozne "konske masti" tj s obsahom escinu, ktory celkove  zmensuke krcove zily, tj aj hemorhoidy.



25

Re: Hemoroid

Nikde pri konskej masti som sa nedocitala, ci sa moze pouzivat na vnutorne pouzitie....ale nasla som toto http://www.jakselecit.cz/nemoci/konopna … rettyPhoto    , http://www.delibutus.cz/konopna-rada/ko … hemeroidy/ obsahuje aj gastan konsky, kt. sa pouziva pri konskej masti ....aky je vas nazor??? Co je lepsie??? Ta z iherb alebo ta konopna??? Alebo kupit obe a striedat ich??? Zatial som pouzivala https://www.magister.sk/produkt/detail/ … -mast-30g/

Naposledy upravil: Naaty (2016-01-17 08:55:24)



26

Re: Hemoroid

Na produkty,, ktore neuvadzaju zlozenie presne v miligramoch by som sa nespoliehal
A homeopatia je vec viery, nic viac.
Konska mast by mala obsahovat minimum 1% escinu, inac nestoji za vela Iste najdes aj taKy produkt na trhu. Ja som kupoval napr polsky produkt na krcove zily s obsahom 1 % escinu.
Z ijerb mas napr tento
http://www.iherb.com/Planetary-Herbals- … 3-4-g/1568
tiez obsahujucio asi 1% escinu(tj 280 mg na uncu kremu)
Samozrejmke je lepsie kupovat produkty pracujuce zvnutra, tiez s obsahom diosgeninu escinu hesperidinu a podobne. Pozri napr na tenthttp://www.iherb.com/FutureBiotics-VeinFactors-Varicose-Vein-Complex-90-Veggie-Caps/7293
alebo napr tento
http://www.swansonvitamins.com/lifetime … ex-60-caps

Naposledy upravil: RNG (2016-01-18 08:38:26)