151

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Zuzik, aby to bolo bez DPH a bez cla, musí mať objednaný tovar hodnotu max 22 eur - je to suma po prepočte z USD a je to suma bez poštovného - proste čisto len za tovar a v EURách.

Pri finalizovaní objednávky ako spôsob dopravy musíš zvoliť "International Airmail". Tento spôsob je najlacnejší, ALE môžeš ho zvoliť len pri objednávke do hodnoty 80 USD alebo do max. váhy 1,8 kg (je to tam všetko v popise).

Otázka je, aké veľké objemy potrebuješ objednávať a ako rýchlo to potrebuješ mať - takže potom je to samozrejme individuálne. Ale napríklad aj 110 eurovú objednávku by si si mala vedieť vyskladať ako 5 x 22 eurových objednávok (cca).

...a mne to "prešlo" bez DPH a clenia aj v prípade, že som mierne prekročil sumu 22 eur - aj 23 a 24 eurové zásielky mi vždy prišli normálne a priamo domov! smile

-pekný deň-

Naposledy upravil: radim (2015-05-23 11:33:15)



152

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Sama to neprpocitavaj, lebo kurzy sa menia. V USD je cena rovnaka aj 1/2 roka, ale ked si das zmenu jazyka na GERMAN, alebo niekoho kto ma € , tak je to cena z aktuálneho kurzu.A € ide dole vodou, -prevazne-tak je to potom zmena uz aj na druhy den. Ked to das do kosika, ta cena ostava. Od jula 2019 doplnky paradne isli hore
v €. v USD sa to takmer nemnilo. Tu sa to da vidiet. http://openiazoch.zoznam.sk/meny/profil/MEUSD/2   http://openiazoch.zoznam.sk/meny/profil/MEUSD/1

International Airmail — $2.00    -    1,86 €


Estimated Delivery Date: June 08, 2015
Super Value: Extra discount for orders over $20.00!
Orders up to $80.00, and 4 pounds (1814 grams)
Usually Takes 1-4 weeks, 10 days to Europe and Pacific
2-12 Weeks to Brazil
Reliable, But No Tracking & Non-refundable

A toto je co? Toto je ono v iHerbe pri 22€ balikoch-Orientacne podla vahy,ks a ceny.
Pri nakupe do 12 € ukazal cenu:
International Airmail — €3.93

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-05-23 13:51:49)



153

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dakujem Radim i Ivan za rady i vase poznatky!:)



154

Re: Rady ohladom objednávania z USA

.



155

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Ahoj je tu niekto kto objednával z healthdesigns.com a vie aké je tam celkové poštovné, prípadne iné výhody? ďakujem. Platí sa aj CLO , v obchodoch Uk sa clo už neplatí? Vďaka.



156

Re: Rady ohladom objednávania z USA

To platenie z healthdesigns sa pripočítava aj s dopravou k tomu celé -5 USD? Platil už niekto na tom? Dík big_smile



157

Re: Rady ohladom objednávania z USA

?



158

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Dobrý deň,prišiel mi balík zo Swansonu a na colnici mi ho otvorili a nanovo zalepili páskou,neviete mi povedat či je to v poriadku že mi takto otvoria balík?



159

Re: Rady ohladom objednávania z USA

samozrejme ze je to v poriadku, skontrolovali fakturu a asi aj obsah
asi si mala hodnotu do 22€ tak to poslali dalej



160

Re: Rady ohladom objednávania z USA

mapo napísal(a):

samozrejme ze je to v poriadku, skontrolovali fakturu a asi aj obsah
asi si mala hodnotu do 22€ tak to poslali dalej

Otročiť na chorých VPORIADKU určite neni ale na Slovensku Žiaľ bežný postup -toto ja demokraciou nenazývam ,  by ma zaujímalo či je vôbec možné či im toto umožňuje zákon o morálnom slobodnom práve ...



161

Re: Rady ohladom objednávania z USA

Neviem preco rozoberate otazku otvorenia a prelepenia balikov. To je predsa normalne na celom svete. Drogovi dileri kombinuju a vy sa tomu divite ?
A co sa tyka doplnkov, tak vsetky nie su na ozdravenie. Su aj ako doplnky ktore profesionalnym sportovcom pomahaju zarabat. A ktory stat vo svete to sleduje ? Vy sa tu divite? Ved aj lieky si platime . Je to tak v celom svete. Niekde je to v cene lieku, niekde vo vyske poistného  na ns Sk v jednom  aj  v druhom. Stat-colnica- kontroluje baliky to nam vadi ? Pokial nevyrubia DPH a clo tak je to OK.



162

Re: Rady ohladom objednávania z USA

IvanBA-Sk napísal(a):

Neviem preco rozoberate otazku otvorenia a prelepenia balikov. To je predsa normalne na celom svete. Drogovi dileri kombinuju a vy sa tomu divite ?
A co sa tyka doplnkov, tak vsetky nie su na ozdravenie. Su aj ako doplnky ktore profesionalnym sportovcom pomahaju zarabat. A ktory stat vo svete to sleduje ? Vy sa tu divite? Ved aj lieky si platime . Je to tak v celom svete. Niekde je to v cene lieku, niekde vo vyske poistného  na ns Sk v jednom  aj  v druhom. Stat-colnica- kontroluje baliky to nam vadi ? Pokial nevyrubia DPH a clo tak je to OK.

Mne osobne konkrétne vadí to že ho vyrubujú...keď už...