1

Téma: Vaginalne probiotika

Dobry den, gynekolog mi predpisal vag. probiotika Gynoflor. Nechcem ich vkladat do posvy kvoli estriolu. Mozete mi poradit ine vag. probiotikum, prosim. Dakujem.



2

Re: Vaginalne probiotika

Hociktore probioticke kapsule sa daju otvorit a urobit z nich roztok. Ale rozne infekcie vaginalne su napojene na zlu crevnu floru, takze sa snaz tu najprv napravit, a brat hodne mikrovlaknin a  probiotik, ustne. Ked sa ti v crevach napravi flora na probioticku, vyrobi sa ti tam dost prpotilatok aj na ine casti tela.
Na urinarne infekcie,   je dobry cukor D-manose, 2 gramy kazde 3 hodiny, co rozne infekcie vyplavi, roztok citricidalu oreganovy olej, NAC, a berberine(2 z 1 gram)



3

Re: Vaginalne probiotika

Gynekolog mi tie probiotika predpisal po dobrati entizolu na obnovenie vaginalnej flory. Mozete mi podrobnejsie rozpisat na jej obnovenie? Dakujem.



4

Re: Vaginalne probiotika

Entizol/metronidazole je antimikrobialny aj antiprotozoicky liek. Tj nici rozne mikroby, najma bakterie a prvoky. Kedze znici aj znacnu cast probiotik, tieto si treba dodatocne nasadit, aby sa tam nerozmnozovali nahodne, casto skodlive mikroby.
Ak si brala len vaginalne tablety, tak ti neovplyvnili crevnu probioticku floru velmi. Ale ak si brala tablety ustne, tak prpvorado si musis obnovit probiotika v crevach, lebo tam ich je daleko najviac a latky co vyrabaju tvoria az 70% obrany celeho tela



5

Re: Vaginalne probiotika

Mozem si objednat napr. tieto vaginalne probiotika :

http://m.iherb.com/Jarrow-Formulas-Fem- … s-Ice/7917



6

Re: Vaginalne probiotika

Pozor to nie je vaginalne ale "oral probiotic" tj na ustne branie. Samozrejme dobra crevna flora pomoze aj vaginalnej.