151

Re: helicobacter pylori

Chudnutie je vec stravy a travenia, tj absorbcie. ked nedostanes do tela dost kalorii alebo to telo nevie stravit a absorbovat, samozrejme ze chudnes. Travenie si treba napravit za kazdu cenu, inac to vedie k stovkam roznych zdravotnycyh problemov po case.
Ked jes len skrobovite jedlo, potrebujes aj tam kyseliny, aby sa nerozkladalo(kvasenie a hnitie) a aby sa skroby premenili na cukry na co treba enzym amylaza a kyseliny.
Na strukoviny je dobre brat proti nafukovaniu enzym alpha galactosidase, co pomaha stravit aj ine zeleninove cukry. Najdes ho napr v enzyme
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
Hovoris, ze si chces potlacit candidu v crevach ale spominas kolaciky a podobne. Nuz skroboviny a cukry ti podporuju candidu a zrejme si si ju nimi vypestovala, lebo keby si jedla menej skrobovin a cukrov a viac mikrovlaknin, tak podporis na ukor candidy potrebne probiotika.



152

Re: helicobacter pylori

Nemyslela som klasicke kolaciky mucne alebo kremove, ale skor urobene zo suseneho ovocia, orieskov a bez cukru, so steviou napr. Lenze aj v ovoci je cukor.
Takze teraz sa vyhybam vsetkym tymto veciam. A k tomu oreganoveho oleju? Ako ho mam brat spolu s tym monolaurinom?
Dakujem



153

Re: helicobacter pylori

OK. Monolaurin a oreganovy olej mozes kombinovat bez problemov.



154

Re: helicobacter pylori

Ahoj RNG. Potrebujem poradiť ohľadne problému Helicobacter (ďalej len HP) vs. doplnky!!!

Nejde mi ale o to, ako potlačiť HP - to už mám u teba naštudované! smile

Ide o HP vs. doplnky, čiže vzájomný vplyv týchto 2 vecí. Ak mám (zatiaľ nediagnostikovaný) HP, ako to bude vplývať na doplnky, ktoré beriem na trávenie? A ako sa to bude ovplyvňovať vzájomne, to znamená aký vplyv bude mať HP na liečbu doplnkami a naopak, aký budú mať vplyv doplnky na HP?

Beriem tvoju doporučenú "klasiku" na celkovú úpravu trávenia - Betain HCL+Pepsin (Dr.Best), Enzýmy (Jarro Zimes Plus), ProBIO + trojzmes mikrovlákniny...a naviac beriem aj Pancreatin (SOLGAR) na čistenie tela. Všetko robím riadne tak, ako doporučuješ, správne dávkovanie, atď, ale aj tak po cca mesiaci nebadám výrazné zlepšenie.

Môže to mať súvis s podozrením na aktívny HP + prípadne peptický vred? Ako toto bude vplývať na seba? Bude HP potláčať účinky doplnkov? Budú doplnky potláčať naopak účinky HP? Som v takom bludnom kruhu, kedy sa mi čiastočne stav zlepšil, ale stále to nie je zďaleka ono a som akoby tak "v strede", že to nie je ani tak a ani tak.

Ďakujem za odpoveď.



155

Re: helicobacter pylori

RNG viem, že máš toho veľa + asi si tu posledné dni ani nebol, ale prosím o odpoveď na môj príspevok....aby som zbytočne "nehltal" všetky tie doplnky a aby sa to nebilo s tým HP!

Ďakujem...



156

Re: helicobacter pylori

To co beries sa nebije spolu. Ale nic tam nie je na helikobakter. Helikobakter, je  vlastne zabudovany do zaludocnych stien,   menovane doplnky sa ale vstrebavaju v crevach tj nemozu nijak spolu reagovat.
Proti helikobakteru pracuju zinkove iony z doplnkov zinku, najma zinc carnosine(PepZin GI) tiez iony striebra z koloidnej  striebornej vody a udajne aj monolaurin, to som ale osobne este na helikobakter neskusal.

Inac po premene adresy som sa nevedel na forum prebojovat, server ma odmietal  az kym to Ivan neopravil dnes.



157

Re: helicobacter pylori

Ahoj - díki za odpoveď.

Liečbu samotného HP budem riešiť po jeho potvrdení - bol som teraz na gastroskopii (mimochodom cez transnasálny endoskop - super vec, žiadne dávenie, žiadne grganie, dusenie a iné nepríjemné pocity, ktoré obnáša bežná endoskopia cez ústa!) a po odobratí slizničných vzoriek budem vedieť výsledok cca o 2 - 3 týždne. Čiže tam sa buď HP potvrdí alebo nie...

V mojej otázke ide teda o to, že akHP už teraz v sebe mám, tak aby som zbytočne nehltal 2 - 3 týždne veci, za ktoré som dal cca 60 eur. smile Aby to HP nejak neneutralizoval alebo aby mi neničil či inak neovplyvňoval účinky a hlavne výsledky, ktoré očakávam s doplnkami!

ahoj



158

Re: helicobacter pylori

Helikobakter je bezxna bakteria, ktoru ma 20 % deti, a az vyse 50 % starsich dospelych. Pri dostatku obrannych latov v tele sa nemusi nijak prejavit.
Odoberanie vzoriek sliznice znamena poranenie zaludka co nie je prave najlepsia vec, lebo rany na zaludku sa zle hoja, najma ked mas malo kyselin tj v zaludku sa rozmnozuje hromada mikrobov.

Helikobakter sa dnes da zistit aj jednoduchym a presnym dychovym testom, tj bez hadiciek a poranenia zaludka.



159

Re: helicobacter pylori

Ahoj RNG - dík za radu + za záujem.

Ja som neabsolvoval vyšetrenie prioritne len kvôli HP - ak by išlo len o toto, tak áno, viem o dychovom teste (aj o teste z krvy + stolice)...na Gastre som bol komplexne kvôli tráveniu + podozreniu z peptického vredu, atď. Rovnako viem o HP, že ho máme bežne, ale že nesmie byť premnožený a nadmerne aktívny a podobne...

Ako som písal, išlo mi len o to, že ak tam mám aktívneho HP, a robí mi šarapatu, tak že ako mi to bude vplývať na užívanie Betainu HCL, Enzímu na trávenie, Probiotík + mikrovlákniny. Čiže aby mi ten HP neznižoval alebo inak nenarúšal vplyv týchto braných doplnkov - to je všetko, o čo mi v tejto téme išlo.

ahoj



160

Re: helicobacter pylori

HP Neznizuje ucinky doplnkov, len napada sliznicu zaludka. Pepticky vred citis, ten je sprevadzany velkou bolestou zaludka



161

Re: helicobacter pylori

RNG chcem Ta poprosit,mal by som jednu otazku, kupil som si koloidne striebro preto, ze mam helicobaktera, urceny zo stolice a teda cital som tu tvoje diskusie a odpovede ze to vie byt velmi napomocne pri jeho vyllieceni, preto sa Ta chcem spytat konkretne na KS od kcrulc.cz, http://www.kcrulc-shop.cz/index.php?rou … duct_id=54      pocul som, teda neviem ake je to doveryhodne, ze moze dôjsť ku kalcifikácií pečene ked sa nahromadí v tele viac striebra, .. a teda je potrebne pit viac vody pri jeho pouzivani aby sa nenahromadilo v tele a vyplavilo postupne aj s bakteriami a virusmi, a potom aj uzivat probiotika, aky je na to Tvoj nazor, velmi pekne dakujem



162

Re: helicobacter pylori

Kalcifikacia je z vapnika, nie koloidneho striebra. Kalcifikaty sa tvoria vsade, kde mas zapaly
A za zapalami su rozne mikroby.
Koloidne striebro je antimikrobialne, tj pracuje proti mikrobom a zapalom, tj pravy opak, ako rozne priciny kalcifikacie.
Samozreje teda take tvrdenie je bohapusta loz.



163

Re: helicobacter pylori

dobrý večer v názoroch.eu som vyčítala že na helikobaktera je účinne brať výťažok z olivových listov a citricidal piť robím to už týždeň ale ťažkosti pretrvávaju hnačky pocit na zvracanie nepríjemný pocit v ustach strašne som schudla asi 10 kilo ani neviem teda či mám helikobaktera ale tie traviace žaludočne a črevné tažkosti tomu nasvedčuju nechutí mi jesť som zufala dnes som volala do toho lučenca maju tam na pitie tu koloidnu vodu a ten zinok kde zoženiem videla som v lekarni test na helikobaktera je to spolahlive mam si to kupiť alebo isť doktorovi ide to so mnou dolu vodu mam strach je mi biedne dakujem za radu



164

Re: helicobacter pylori

Najpravdepodobnejsie mas nedostatok kyselin a enzymov, takze to adresuj doplnkami v prvom rade.   Totioz v sucasnosto obiehaju svet virusy co sposobuju "zaludocne chripky" kratkodobe, ale za ten cas stacia znicit vyrobu kyselin a enzymov na dlhy cas. Malo ludi si to este uvedomuje, ale pocet tych co si to budu muset doplnovat, tiez samozrejme mikrovlakniny a probiotika je zrejme vysoke percento.
Ak mas helikobaktera, co je dost bezne, tak ho mozes vyhubit jednoducho koloidnou striebornou vodou.
Citricidal ani extrakt z olivovych listov ho asi nevyhubia.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-09 21:34:04)



165

Re: helicobacter pylori

No už od Vianoc sa trápim najprv som netušila čo mi je aké príznaky sa mi vracajú sucho V ústach krku do toho nechuť jesť zvracanie hnačky mala som aj bolesť žalúdka zvracanim prázdneho žalúdka som si zrejme vyčerpala niečo netravi mi dobre do toho sme mali virozu takže bohvie čo to je čítala som od vás O tejto možnosti takže viem že som už na pokraji lekárom neverím lebo keď mi je tak zle nechcem atb ale zistiť čo to je za chorobu tak zas hľadám ktoré konkrétne doplnky prosím ďakujem za každú pomoc sú aj slovenské dobre nejaké?



166

Re: helicobacter pylori

Sucho v ustach znamena virusom napadnute slinne zlazy. podobne aj syndrom suchych oci je viralneho povodu. Bolest zaludka , otravy zaludka su pre nedopstatok kyselin, co je obvykle dnes sposobene jedno-az trojdennymi viralnymi utokmi, co ludia nazyvaju popularne 'zaludocna chripka"
Virus telo vybije ale zialbohu skody napachane na parietalnycy bunkach v zaludku, co vyrabaju pre nas zaludocne kyseliny sa casto nenapravia ani za mesiace, u starsich ludi ako ja uz nikdy. Takze som odsudeny na branie doplnkov kyselin na cely zivot inac riskujem pokazeny aludok, paly a dokonca otravu zaludka.
Zle travenie vedie po case k stovkam roznych zdravotnych problemov, tj treba si ho napravit v prvom rade.



167

Re: helicobacter pylori

Ďakujem skúsim to hneď naprávať A teda na tieto vírusy je monolaurin A chaparal?



168

Re: helicobacter pylori

Nuz je dobre drzat virusy v sachu, najma tie, co mame skoro vsetci v tele, ako HSV1 a 2, CMV, EBV, HPV, VZV, ale tieto nie su tie, co nicia nahle vyrobu kyselin. Tie najdes medzi potravinovymi nakazami, a nie su to nevyhnutne len virusy.
http://en.wikipedia.org/wiki/Foodborne_illness
Kedze ale teraz obiehaju svet prave niektore virusy, ako najma norovirus, enterovirus a rotavirus, kazdy z nich utoci na zlazy vyrabajuce kyseliny a enzymy tak je o to dolezitejsie si zvysit viralnu imunitu
Na zvysenie viralnej imunity dlhodobo by som ale chapparal nepouzival



169

Re: helicobacter pylori

tak helikobakter je pozitívny koloidná voda z lučenca dorazila kupila som si traviace enzymy je mi ovela lepšie začala som normalne jesť a už aj počujem vylučovanie tráviacich štiav aj prehánanie sa upravilo dufam že tak jednoducho ako ste písali mi pomože koloidná voda, dávam si aj extrakt z kapucínky aj samento ako podpora mi robí dobre takže mesiac piť dávam si selen zinok cečko bečko magnezium , tie traviace eznymy probiotika mikrovlakniny ešte si kupim aloe vera na hojenie ak sa tam niečo poškodilo ale cítim sa lepšie , som zvedava či to tu pliagu zabije o 6 týždnov kontrola na helikobaktera a ked nebude v stolici tak je vyhubený? su tie testy spolahlivé?



170

Re: helicobacter pylori

Nuz ked je vyhuibeny v zaludku, tak ten helikobakter nenajdes ani v stolici. V krvi mozu byt este protilatky viac mesiacov, ale to neznamena , ze mas helikobakter v zaludku.



171

Re: helicobacter pylori

Nuz ked je vyhuibeny v zaludku, tak ten helikobakter nenajdes ani v stolici. V krvi mozu byt este protilatky viac mesiacov, ale to neznamena , ze mas helikobakter v zaludku.



172

Re: helicobacter pylori

Jasné ďakujem veľmi pekne neviem ako S tou zaludocnou kyselinou ale nemám pálenie ani kyselinu doktorka napísala pantoprazol ale to nechcem rozmýšľam nad puskvorcom ten je na upravenie  keď sa nevie či je málo alebo veľa. čo som pozerala tie tráviace enzýmy tam je tam aj betain hcl



173

Re: helicobacter pylori

Nepozeraj na traviace enzymy s kyselinou, ta sa prave teraz do tvojho poskodeneho zaludka nehodi velmi.
Pocit paly je pri nedostatku kyselin. Ked ale nemas ziadne kyseliny(achlorhydria) aj pocit paly neexistuje, lebo niet kyseliny, co by palila.
. Ale v zaludku bez kyselin sa rozmnozia vsetky mikroby na surovom jedle, tj k nebudes brat doplnok kyselin budes mat zapal zaludka co sa prenesie aj do criev. Tj nie len zle travenie a absorbciu zivin  ale chory zaludok a creva.



174

Re: helicobacter pylori

Dobry den,

ja neviem co robit pretoze problem helicobakter riesim 8 rokov mam kmen cag ... neviem co.
co je ten najagresivnejsi a neznicitelny. z neho mam chronicky zapal zaludku.
preliecuju ma samozrejme antibiotikami.
skusala som aj Koloidne striebro ale davno
problem je ze neustale pali zaha z coho mam velmi podrazdeny pazerak v naleze mam v zaludku vela zlce. cize Betain Hcl zrejme uzivat nemozem koli tomu ze podporuje jej tvorbu. co robit ??
mimochodom HCL  som aj napriek tomu skusala mala som strpnute aj zuby.

poradite mi?

lada



175

Re: helicobacter pylori

Mas malo kyselin a z toho kvasenie v zaludku, hnitie v zaludku co pokracuje aj do criev, kde plyny vytlacia z dvanastornika obsah spolu so zlcou do zaludka. Takze doplnok kyselin pouzivat musis, inac ti kvasenie a hnitie v zaludku neprestane, a musis pouziovat aj dostatok mikropvlaknin, co do seba zlc nasiaknu a posunu spravnym smerom, nie spiatocne do zaludka. Zlc v zaludku rozpusta ochranne protikyselinove mazivo, co podporuje mnozenie helikobaktera. Skus rozzut 15 minut pred jedlom 2 tabletky DGL, to podporuje tvorby zaludocneho mazu. Priti regluxu zlce do zaludka mnonym pomoze zjest jablko pred spankom, to obsahuje mikrovlakniny pektiny a samozrejme plno antioxidantov.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-19 19:57:57)



176

Re: helicobacter pylori

Takže je potrebné znižovať tu kyselinu? Aký doplnok je nato dobrý A je teda vhodné brat tie enzýmy teraz ddlhodobo ešte čakám na výsledky na zápalové procesy pijem to koloidne tO potlaci ten zápal čakám ešte na serrapeptazu robím dobre?



177

Re: helicobacter pylori

Prave naopak, ked mas malo kyselin a pre to kvasenie a hnitie v zaludku, treba ti kyseliny zvysovat, tj doplnit. Presne naopak, ako co robia bezne lekari a ludia im veria, zialbohu.
Ale najprv si musis vyhojit zaludok, ked mas poskodenie z Helikobaktera. Mozno ale nemas, lebo napr vyse 50% ludi v mojom veku ma helikobaktera a len male percento z neho dostane vredy a na tie nie je doplnok kyselin priam dobry. Takze skus doplnok kyselin, ak ti nesposobi velke bolesti, tak nemas vredy a mozes si s kludom kyseliny doplnovat na zlepsenie travenia a  tak odstranenie pripadnych zapalov zaludka a criev.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-22 20:34:30)



178

Re: helicobacter pylori

Ďakujem to som potrebovala pochopiť vyskúšam potom sa ozvem s pozdravom Miška



179

Re: helicobacter pylori

OK



180

Re: helicobacter pylori

Dobry den,

chcela by som Vas poziadat o Vas nazor na alternativnu liecbu helicobaktera formou antibakterialneho medu Manuka honey a Chioskej mastichy. Mate s tym dake skusenosti? Dakujem velmi pekne.



181

Re: helicobacter pylori

Viem , ze sa to da ale osobne skusenosti mam s koloidnou striebornou vodou, PepZin GI a s Monolaurinom.



182

Re: helicobacter pylori

Zdravím všetkých chcem sa podeliť s vami O skvelú správu po mesiaci pitia koloidne vody Z Lučenca na prázdny žalúdok prvý týždeň 4x denne potom 3 týždne 3x denne helikobakter zmizol stolica čistá cítim sa fajn želám všetkým veľa úspechov V liečbe A ďakujem pánovi rng za rady :-)



183

Re: helicobacter pylori

NUra. Ale ma to neprekvapuje, lebo moj brat si pred rokmi tak isto potlacil H.P. takto, ked mu 2 krat po sebe atb (3 rozne) nezaucinkovali.



184

Re: helicobacter pylori

dá sa to koloidné striebro z Lučenca objednať aj telefonicky a dopraviť poštou? Dík. Koľko ml presne piť KS s hustotou 10ppm respektíve s hustotou 20ppm?

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-05-02 00:12:06)



185

Re: helicobacter pylori

PPM jedenotky su miligramy striebra na liter striebornej vody  Ucinnost ale nezavisi od vahy, ale od celkovej plochy povrchu castic  a poctu ionov .
Ta Lucenecka z generatoru, co som tam osobne kedysi nainstaloval je znacne ucinna, tu istu pil aj moj brat, co si tak vyliecil helikobakoter
Viac pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro



186

Re: helicobacter pylori

je pravda, že helikobakter prežíva v zubnom plaku? Mám 2 zuby, z ktorých mám vybraté nervy, nemôže to mať nejakú súvislosť?

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-12 18:34:52)



187

Re: helicobacter pylori

Nikto nevie presne ani prenos ani kde vselikde sa moze helikobakter nachadzat. nasli ho napr aj v srdcovom svale, kde sposoboval zapaly. Iste sa nachadza aj v ustach, ved sa musel do nas nejako dostat.



188

Re: helicobacter pylori

RNG, chcem sa Vás opýtať. Na liečbu helkobaktera mám KS,PepZin,DGL,monolaurin,Chiosku Mastichu,AloeVera,Betain HCL,probiotika,vlakninu,pankreatín,chlorellu. Chcem aby liečba mala čo najširši záber. Vedeli by ste mi napísať, ako to mám brať a aké pauzy medzi čím dodržiavať? Ide mi hlavne zosúladiť to s jedlom.
Viem že ako prvé KS, 10 min potom PepZin,10 min potom DGL, 15 min potom jesť, počas jedla a po jedle Betain HCL, po jedle chlorella a probiotika až večer pred spaním, vlákninu po celý deň. Neviem kedy zaradiť
1. monolaurín
2. mastichu
3. pankreatin
Ďakujem za radu



189

Re: helicobacter pylori

Na travenie s jedlom su aj kyseliny aj pankreatin. Masticha je sice najucinnejsia na prazdny zaludok, ale je ucinna aj s jedlom.
Monolaurin mozes brat kedykolvek s cimkolvek.



190

Re: helicobacter pylori

mám kúepný tento mnolaurin, aké je prosím dávkovanie?
http://www.hoogle.sk/Monolaurin-30-kaps-d734.htm



191

Re: helicobacter pylori

Nuz ja odporucam monolaurin vo vysokych davkach nie malickych v kapsuliach.  Bezne odporucam 2 x 5 gramov,
Osobne pouzivam obcas jeden co sa neda zo Slovenska priamo objednat,
http://www.inspirednutrition.com/store/ … -7-oz.html
lebo by si na to musela pouzit konsolidatorov/"preposielacov , ako napr firma DOMA)(Chicago),  ale mas napr tento, pod menom Lauricidin
https://secure.lauricidin.com/catalog/m … items.html



192

Re: helicobacter pylori

chcem sa ešte opýtať, schudol som už za 3 mesiace cca 11 kg a celkovo sa cítim slabý a unavený. Nie je to ešte tragické mal som nadváhu, teraz mám 76 kg a meriam 175cm. Ale tá únava a slabosť v nohách je otrasná. Nemôže to byť príznak nejakej anémie alebo nedostatku nejakeho vitaminu alebo také niečo? Vôbec nemám chuť do jedla. Ako by som to mohol napraviť? Ďakujem



193

Re: helicobacter pylori

Viac mesiacov zleho travenia poriadne vycerpa cele telo, a trva nejaky cas to nahradit. Mozes mast samozrejme aj anemiu, tetaniu, znizenu imunitu a podobne.
Aj chut do jedla moze byt zlym travenim znizena
Zamorenie tela znizi vyrobu energie a toxiny z roznych skodlivych mikrobov v zaludku a  najma crevach tak isto telo oslabuju.

Naposledy upravil: RNG (2015-06-19 20:57:20)



194

Re: helicobacter pylori

čo poviete na tento článok?
https://www.cqs.com/silver.htm
nemôže sa mi to striebro z Lučenca ukladať do svalov a spôsobovať celkovú slabosť v nohách? Sám už neviem čomu mám veriť....
1. Koľko ppm má KS z Lučenca?
2. Pijem 3x 1/4 dcl denne, čo je cca 75ml denne a teda koľko mg striebra to je?
3. Dodržiavať dávku naďalej, alebo ju skúsiť znížiť na 20ml na dávku?
4. Mám neustále sucho v ústach, pritom pijem aj 2,5 Litra tekutín denne. Je to z KS?
Ďakujem

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-20 19:28:29)



195

Re: helicobacter pylori

Koloidne striebro z Lucenca ma asi 6 az 6.5 ppm, tj mg na liter vody, kde neiutralny podiel je nemeratelny vodivostou a podla mojich povodnych rozborov ked som tam to nainstaloval osobne kedysi  je to asi 50% ionov, co pristroj namera a 50% neutralnycy ciastociek co moze namerat len vysusenie toho roztoku a odazenie s velmi citlivymi  vahami, co meraju s presnostou 0.1 mg a ktore na stastie vlastnim Takze v litri vody dostanes zhruba 12 mg striebra. Telo vie vylucit okolo 2 mg denne bez problemov a argyria, tj zafarbenie tela striebrom bolo pozorovane az od vyse 1 gramu striebra a to vo velmim kratkej dobe.
2 . 12 mg na liter znamena 1.2 mg na deci a teda 0.9mg na 75 ml, tj ziadne hromadenie striebra u teba nemoze nastat, ani keby si to pil cely zivit.
3. dodrziavaj ked chces toho helikobaktera porazit.
4 nie. Sucho tj znizenie vylucovania slin, slz, a inych vyluckov zluaz v tele moze byt dosledok napadnutia nasimi vlastnymi virusami Ja mam napr syndrom suchych oci, co riesim zvysenim imunity proti virusom a co radim kazdemu, a tiez kvapkami KS do oci.
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes



196

Re: helicobacter pylori

Ok ďakujem za odpoveď. Momentálne som prešiel aj na delenú stravu, nech odbremením troška žalúdok. Ráno som zjedol za plný tanier ovocia /nedal som si žiadny Betain a bolo mi fajn /, o 10.00 h som zjedol plný tanier zemiakov s petržlenovou vnatou a hlávkovým šalátom / dal som si 1 Betain a bolo mi fajn /, na obed som si dal cca 150g kurčaťa a hlávkový šalát / dal som si 2 betainy a 1 pankreatín a zhruba po 2h som začal cítiť slabé pálenie v žalúdku a cítim ho doposiaľ - od jedla uplynulo 3,5h / avšak žiadne žblnkanie, nafukovanie ani bublanie/. Ta slabšia pala nemôže byť už z prebytku kyselíny? Respektíve čo tá slabá pala signalizuje? Ďakujem



197

Re: helicobacter pylori

Zapaleny zaludok  sa moze prejavovat akoby pala. A zapal je z mikrobialneho posobenia v zaludku A to moze byt len pri nedostatku kyselin.
Prebytky kyselin su mytus.Naviac zdravy zaludok je proti kyselinam dobre ochraneny zaludocnym mazom.
Jedol si rano, predpokladam asi o 7-8, zase o 10 a zase o 12. Jedlo sa v zaludku zdrzuje pri nedostatku kyselin aj vyse 6 hodin.



198

Re: helicobacter pylori

RNG, koloidné striebro užívam 2 týždne spolu so zinkom aj DGL, mikrovlákniny, probiotika, nasadil som Betain, pankreatin avšak moc sa to nezlepšuje / myslím tá chronická gastritída asi stále úraduje HP /. Niekde som od vás čítal, že pomáha aj Berberine,Curcumin,Monolaurin, aloevera. Mám k dispozícii http://www.iherb.com/Cardiovascular-Res … l&ic=1 + curcumin + aloe vera. Idem to však užívať prvý krát. S akou dávkou
1 monolaurínu
2 curcumínu http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=3
3 aloevera začať a v prípade že telo dobre zareaguje pokračovať? http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -300-sgels
Ďakujem

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-07-01 19:23:10)



199

Re: helicobacter pylori

Monolaurinsa davkuje 2 x 5 gramov, najlepsie na prazdny zaludok. Pomaha potlacit rozne mikroby,vcitane virusov.
Berberine na crevne a urinarne nakazy  sa davkuje 2 x 1 gram.
Aloe vera odporucam 1,5 gramu praskoveho denne, nie je antiomikrobialne ale po case ti to vybuduje vyssiu bunecnu imunitu
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr
Curcumine na silne zapaly treba davkovat az 3 x 1500 mg curcuminoidov s bioperinom



200

Re: helicobacter pylori

1. čo si dať skôr, KS alebo monolaurin?
2. A ten curcumin užívať ako? Pred jedlom, s jedlom alebo po jedle?
3. http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -300-sgels
Aloe Vera (200:1 concentrate) (equivalent to 5 g of fresh inner leaf gel), takže koľko tabliet denne môžem?
Ďakujem

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-07-02 09:52:40)