51

Re: Bulbitída

Rng,pises,ze bublanie je kvasenie a hnitie. Ja to mam tu crevach no nemam zapachajuce plyny ani stolicu. Takze mne len kvasi a nehnije? A pernamentne mam brucho naliate vodou, ci pijem vela alebo malo. Voda mi zblnka, prelieva sa, tak neviem, ci mi nejaky organ nezadrzuje vodu.



52

Re: Bulbitída

Kvasne plyny su zlozene z CO2 a metanu a tie nezapachaju. Hnilobne , najma hnitie bielkovin zapacha.
Zblnkanie ale moze byt len z normalneho pohybu zaludka a peristaltike v crevach.



53

Re: Bulbitída

Dakujem za odpoved. No ja ked si zatlacim jemne na brucho, tak som doslova naliata. Aj brucho mam take vydute.:)



54

Re: Bulbitída

Však tie kyseliny už aj doplnam druhy den. Len neviem čo sa so mnou deje, keď každý večer na mňa príde slabosť v nohách, začne ma páliť postupne žalúdok,hruď, hlava a prejde ma to iba keď si lahnem...



55

Re: Bulbitída

JanikJanik1974,ja mam presne ten isty problem este aj horsi.
Rng,odpovedy nam na prisp.c. 53 a 54. Dakujeme.:)



56

Re: Bulbitída

Zrejme este stale nemate napravene travenie a crevnu floru.
Sucastou toho je aj spravna peristaltika, ktory podporuje branie mikrovlaknin, co zahustuje obsah criev, aby tam nebolo to "zblnkanie".
Naprava travenia a crevnej flory moze trvat aj mesiace, ked sa telo odmoruje, zasobuje zivinami a hoji/regeneruje.
Predsa mesiace a mozno aj roky skodenia zo zleho travenia a skodlivej crevnej flory sa nedaju odstranit za par tyzdnov.



57

Re: Bulbitída

1. A tá horúčava čo ma oblieva od žalúdka cez hruď až po hlavu nemôže byť nejaká reakcia na KS???
2. Dnes mi brali krv, zajtra budú výsledky krvi, možno mi chýba nejaký minerál, vitamín??
3. Moč mám podľa dnešných zistení PH v poriadku, mám v ňom však veľa ketónov, to znamená čo??
4. To že beriem KS mi v krvi zistia?
Ďakujem

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-17 08:43:04)



58

Re: Bulbitída

1. koloidne striebrio nemoze mat zxiadnu reakciu, mozno len uhynovu, ked zabije privela mikrobov naraz a ich obsah sa vyleje do tela, co sposobi Herxheimerovu reakciu, . Herx priznaky sui horucava, tecenie nosa, slabost atd, dos podobne ako ken na cloveka lezie virus. Ale ako sa telo cisti od tych toxinov, priznaky rychle miznu.
2. neocakavaj hned zazraky, este nemas v poriadku travenie, crevnu floru a teda mozes mat este rozne chybajuce ziviny a mineraly v tele.
3. ketony su vysledok spalovania tukov
4, rozhodne nie, na to sa merania nerobia. Aj tak by to bolo mnozstvo skoro nemeratelne.



59

Re: Bulbitída

Takže tým pádom sa nič nedeje, len sa pravdepodobne moje telo čistí a treba vydržať s braním doplnkov....prečítal som si to aj na http://www.silver-colloids.com/Pubs/herxheimer.html
Na tie ketóny mám začať brať pankreatín?

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-06-17 11:45:40)



60

Re: Bulbitída

O ketony sa velmi nestaraj, lebo tie su velmi pravdepodobne vysledkom zvyseneho spalovania tukov.
Ked telo prestane spalovat tuky a zacne normalny sacharidovy ctyklus, ketony zmiznu. Pankreatin mozes brat kedykolvek, telo je vzdy dobre precistit. najma ked si mal zle travenie urcity cas a telo mas teda zamorene.



61

Re: Bulbitída

RNG napísal(a):

O ketony sa velmi nestaraj, lebo tie su velmi pravdepodobne vysledkom zvyseneho spalovania tukov.
Ked telo prestane spalovat tuky a zacne normalny sacharidovy ctyklus, ketony zmiznu. Pankreatin mozes brat kedykolvek, telo je vzdy dobre precistit. najma ked si mal zle travenie urcity cas a telo mas teda zamorene.

Díky RNG za všetky rady, ste neskutočný macher!!!
Čím viac nad tou svojou chorobou premýšľam a opieram to o fakty, ktoré som sa od Vás naučil, tým viac mi to do seba zapadá. Prekonal som črevnú virózu, ktorá mi zničila v žalúdku bunky zodpovedné za tvorbu žaludočných kyselín. Následne prišla žalúdočná nevoľnosť, nakoľko mi všetko jedlo ostalo stáš nestrávené v žalúdku a rôzne mikroorganizmy začali napádať môj žalúdok. K zhoršeniu stavu mi pomohlo, že mi lekár predpísal nolpazu / účinná látka omeprazol/ aj napriek tomu, že mi pod endoskopom nevidel žiadne vredy a jej užívaním som sa vlastne dostal do začarovaného kruhu. Meditovať nad tým, či som mal helicobactera už pred chrípkou alebo ho dostal až potom je zbytočné, nakoľko to už nezistím / možno som ho dostal aj nevyčisteným endoskopom?/. Jasné je len jedno, že toho shitbactera treba zničiť, treba naštartovať postupne tvorbu kyselín / čo dúfam ešte pôjde v mojom prípade, mám len 40r:-) / a celkovo upraviť trávenie. A hlavne netreba sa báť brať doplnky ako koloidné striebro, DGL, či kyseliny. Pokiaľ ľudkovia nemáte vredy, môžete kyseliny veselo brať. Ja mám chronickú gastritídu a dnes som si už šupol 5 betainov HCL a neskučím v rohu od bolesti ale mi je konečne fajn.



62

Re: Bulbitída

Nuz zialbohu sa na to nespoliehaj, ze sa ti nastartuje vyroba kyselin spat, ja beriem doplnok kyselin uz skoro 15 rokov a uz 20 rokov pred tym som mal kyseliny zrejme nizko, lebo som  mal paly, na ktore mi lekari predpisali protikyselinove prostriedky, ktore som na stastie nebral dlho.



63

Re: Bulbitída

RNG napísal(a):

Nuz zialbohu sa na to nespoliehaj, ze sa ti nastartuje vyroba kyselin spat, ja beriem doplnok kyselin uz skoro 15 rokov a uz 20 rokov pred tym som mal kyseliny zrejme nizko, lebo som  mal paly, na ktore mi lekari predpisali protikyselinove prostriedky, ktore som na stastie nebral dlho.

No ja som minulý týždeň dobral tie atb s omeprazolom /1 x ráno, 1x večer /. Neviete náhodou koľko trvá účinok toho omeprazolu? Mne sa ešte dnes takmer po týždni zdá, že mám úplne zničenú tvorbu kyselín....Stačí že vypijem naraz 1/2 litra vody a pichá ma v žalúdku. Mal by som teda aj s vodou doplňať Betain? Alebo ako inka docieliť aspoň akú takú kyslosť žalúdka? Ďakujem



64

Re: Bulbitída

Omeoprazole sa vycisti z tela po par dnoch uplne, ale neviem ci a na dlhsi cas  ciastocne s nim neutlmi vyroba kyselin. O tom lekarsdke a farmaceuticke zdroje zahadne mlcia.
V zaludku ma byt stale aspon trochu kyselin aby sa neporusila zaludocna bariera proti mikrobom. A ked ti ich zaludok nevytvori dost, musis si ich aspon doplnit.



65

Re: Bulbitída

je pre mna zahada, ze doposial od prepuknutia choroby som nemal ziadnu záhu a dnes az 2 krat. Naobed som mal kuracie maso so zmesou sviečkovej a knedlu a to som pocas obeda zjedol 2 x Betain a za 1,5h som si dal este 1 x betain a na veceru som zjedol 1 chlieb s maslom + 1 Betain a opat zaha. V oboch prípadoch mi zaha presla, ked som si lahol, pokial som sedel, tak sa to len stupnovalo. Zaujimve vsak bolo, že záha prešla po vypití 2dcl plnotučného acidka. Prečo to tak je a ako sa tej záhe brániť? Ďakujem



66

Re: Bulbitída

Ked mas zapalene steny zaludka, tak maslo tj plnotucne mlieko na ne posobi upokojujuco.okryje ich tukmi co su kyselinovzdorne
Ak ti zaha prejde po case, je to dokaz, ze sa ti nakoniec predsa len vytvorili kyseliny co dalsie kvasenie a hnitie potlacili Takze to nemas tak zle.
Ja ked si nedam dost kyselin hned, alebo nedoplnim co najskor, tak sa mi to stupnuje po case az do otravy zaludka a nasledovnych hnaciek.



67

Re: Bulbitída

pankreatín rozkladá ktoré zložky potravy? Zeleninu alebo mäso?



68

Re: Bulbitída

Pancreatin je zmes enzymov na rozne materialy, Zhruba sa delia jeho enzymi na 3 zlozky a to proteaza na bielkoviny, amylaza na skroby a sacharidy a lipaza na tuky.
Ak mas zdravy pankreas, ten vyluci rozne zlozky pankreatinu, takze by si vtedy mal vediet stravit vsetko. Problem je, ked niektore enzymaticke  zlozky su v pankreatine slabo zastupene.



69

Re: Bulbitída

Ak teda doplnam pankreatin a neskôr ho prestanem brať, organizmus príde na to, že je potrebná vyššia dávka a z pankreasu sa zvýši vylučovanie?



70

Re: Bulbitída

Nemyslim ze by doplnok pankreatinu mam velky vplyv na vylucovanie z pankreasu, ci ho beries alebo nie. Jedine, co telo meni je vylucovanie zlce, tj travenie tukov.



71

Re: Bulbitída

RNG napísal(a):

Nemyslim ze by doplnok pankreatinu mam velky vplyv na vylucovanie z pankreasu, ci ho beries alebo nie. Jedine, co telo meni je vylucovanie zlce, tj travenie tukov.

a na rozloženie tukov / napr ak zjem tekvicové semjačka, vlašské orechy, slnečnicu, mandle / potrebujem pri nedostaku kyselín užiť aj kyseliny, alebo sa tuky rozkladajú až v tenkom čreve? Mám si dať s týmito tukmi aj pankreatín?Ďakujem



72

Re: Bulbitída

Semiacka aj ked dobre pozujes su este stale dost hrube kusy a obsah maju nielen tuky, ale aj vlakniny, bielkoviny aj sacharidy.

Naposledy upravil: RNG (2015-06-21 18:41:18)