1

Téma: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Dobrý večer. Mojej tete pred vyše týždňom potvrdili rakovinu kostnej drene. Má mnoho početný myelóm a je v štádiu 3A. Tak jej povedali. 4.6 začala brať prvú dávku chemoterapie, brala ju štyri dni do nedele. Momentálne je doma. Na ďalšiu chemoterapiu nastupuje už tento štvrtok (18.6). Teta je odhodlaná bojovať a prosí o pomoc pri alternatívnej liečbe. Existuje aj taká, ktorá funguje aj popri chemo? Alebo nie? Prosím pomôžte, jednu známu Vaša pomoc vytiahla z rakoviny bez chemoterapie. Teta má veľmi veľmi silné bolesti chrbtice. Stále sa abnormálne potí. Ak treba napíšem lieky aké berie. Prosím odpíšte hneď ako to bude možné. Ďakujem pekne.



2

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Nuiz ako som povedal uz mnohokrat, kostna dren je napadana plesnami, tj jedna sa nielen o rakovinu, ale aj plesne proti ktorym treba bojovat.
Na plesne odporucam enzym Candex, (2 x 4 kapsule minimum),oreganovy olej, 3 x 2 kapsule toho z now, 
na rakovinu odmorenie tela silnymi entericky pokrytymi enzymami(2 x 6 gramov ekvivalent), pouzit Chlorid cezia(2 gramy), betaglukany(3 x 500 mg), monolaurin,(2 x 5 gramov) a graviolu( 3 x 2 gramy) a silne davky colostra(2 x 10 gramov).
Chlorid cezia pracuje velmi rychlo, bolesti mozu zmiznut uz po 2 dnoch v pripade rakovin kosti.

Na chemoterapiu ani radiaciu sa nebudem dalej vyjadrovat, obe su pre telo skodlive a naviac karcinogenne, tj daju moznost vzniku dalsich rakovinnych buniek, aj ked obcas znicia velke rakovinne nadory co lekari povazuju za uspech. Ze potom o rok-dva pacient vyvinie desiatky druhych rakovinnych nadorov, o tom sa nepise.



3

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Dakujem pekne za odpoved.Ja jej rozhodnutie liecit sa bez chemoterapie Bohuzial neviem preto sa chcem opytat este na to ci lieky,kt.ste napisali moze s chemoterapiou kombinovat?



4

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Ja tu nikdy neradim farmaceuticke patentovane lieky, len mnohe potravinove dplnky ako nahradu liekov, alebo ako prostriedky casto lepsie nez lieky, kedze nemaju skodlive postranne ucinky chemickych liekov.
Inac na rakovinu je tu uz plno tem a informacii.



5

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Dobrý večer. Chcem sa ešte opýtať, či sa môže chlorid cézia kombinovať s graviolou? A kde ho môžem kúpiť? Poraďte, prosím. Sme v týchto doplnkoch totálni laici, všetko je pre nás nové... A tiež chcem vedieť ako dlho má brať tie doplnky, ktoré uvádzate?



6

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Ja by som medzi ne daval pre istotu pauzu aspon 3 hodiny, opatrnost je matka mudrosti.
Doplnky sa beru, pokial  su potrebne a to je velmi individualne. V pripade rakovin je to iste mesiace, kym sa v tele znicia a telo sa odmori a regeneruje sa obranny system.



7

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Dakujem.A kde zozeniem ten chlorid cezny?Mohli by ste mi dat link?



8

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Nuz lacny, tj 98% je v ponuke
http://www.centralchem.sk/?IDe=225170
alebo
http://www.laboratornatechnika.sk/10528 … -100g.html, kde neuvadzaju cistotu
alebo  tu kde maju 99.9% cisty
http://www.mahatma.sk/products/chlorid- … 9-9-100-g/



9

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Dakujem.Sucasne s chloridom ceznym sa nieco berie?Draslik a este nieco?



10

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Draslik odporucam brat kazdemu, lebo ho dostavame z potravy malo.
Najma pri brani chloridu cezneho sa z tela vylucuje draslik vo zvysenej miere.
Nezavisle od chloridu cezneho na rakoviny treba brat silne entericky pokryte enzymy (ekvivalent 2 x 6 gramov pancreatinu)
, graviolu  (3 x 2 gramy)
Betaglukany ( 3 x 500 mg)
a hromady protirakovinnych antioxidantov.



11

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

a kolko toho draslika treba brat?ako dlho ma brat chlorid cezny?teta zacala s druhou davkou chema.Je slaba a ma stale silne bolesti.Moze zacat s tymito doplnkami  ked pride domov?nevadi,ze  ked o dva tyzdne pojde znova na chemo liecbu prerusi?lebo v nemocnici ma otrasne podmienky,nevladze nic sama urobit.



12

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Ako mozes byt silny , ked beries chemoterapeuticke jedy, co napadnu a zamorie cele telo?

Osobne nevidim ziadny dovod na kombinacie klasickej onkologie a lieceniu alternativu tj najma odmorovanim tela, alkalizaciou, posilnenim obrany betaglukanmi, a pouzitim roznych citotoxik, antioxidantov a adaptogenov.



13

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

RNG, prosím Vás, tete dookola omieľajú, že nemôže počas liečby chemo jesť listovú zeleninu a môže iba to ovocie, ktoré sa lúpe. Je to pravda? Vraj ovocie a zelenina sú postriekané chemickými látkami, ktoré sa nezlučujú s chemoterapiou či ako.



14

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Kedze lekari su skoleni pouzivat len tie tro dovolene prostriedky a o inom sa pramalo alebo vobec neucia, nediv sa ze davaju rozne hlupe rady. Listova zelenina podstatne odmoruje telo, tj znizuje ucinok chemoterapeutickeho zamorenia. To reagovanie postriekanej zeleniny s chemoterapiou je nejaky vymysel, lebo nic take som vo vyskumnej literaqture zatial nenasiel. Nehovorim, ze tie konzervacne postreky su priam zdrave, ale je to asi lepsie, ako nejest nic kvoli tomu, ze je to striekane.
Inac da sa znacna cast z toho postreku zmyt teplou mydlovou vodou, najma v ultrazvukovej cisticke,  a potom oplachnut
cistou vodou.



15

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Ďakujem za odpoveď. Tiež sa mi to nepozdávalo ale vôbec. Rozpisujeme program ako brať lieky. Viete mi poradiť ako brať colostrum? Viem, že sa má brať na lačno ale časy kedy sa berie na lačno potrebujeme aby brala aj enzýmy. Myslíte, že ich môže brať súčasne?



16

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

A predsa mám ešte jednu dôležitú otázku. Chcem sa opýtať na môjho otca. Už niekoľko mesiacov ho trápi takáto vec. Robia sa mu také červené fľaky v oblasti akoby zboku tela, na nohe, na bruchu a pod. Sú to také malé červené mapy, ktoré svrbia a pália. Taktiež mu opúchajú kĺby na rukách a niekedy nohách. Lieky berie od tlaku stále rovnaké, všetky výsledky z vyšetrení má v poriadku. Bol už na alergológii, infekčnom odd., kožnom odd,. reumatológii a nikto mu s tým nevie pomôcť. Tieto prejavy má skoro stále len ráno ako sa zobudí zo spánku. A večer pred spaním nemá rovnakú stravu a aj tak sa to opakuje. Skoro aj tri krát v týždni. Čo si myslíte, čo by to mohlo byť?



17

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Colostrum mozes brat akokolvek Samozrejme na lacno ma o trosticku lepsiu absorbciu, ale rozdiel ani nestoji velmi za zmienku.
Cervene flaky su pravdepodobne zapaly z nejakeho zamorenia tela, co by som riesil absorbentami  enzymami a protizapalovymi latkami ako napr curcuminoidy alebo boswelin.



18

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Dakujem.



19

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Dobrý večer. Rng, prosím Vás chcem sa na niečo opýtať. Napísali ste nám v prírodných doplnku na liečbu colostrum (2x10g) a tiež monolaurín (2x5g). Chcem sa spýtať, či sa nedá jedno druhým nahradiť alebo je dôležité brať aj colostrum aj monolaurín?



20

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Kazde z nich posobi inac, tj sa v ucinku doplnuju



21

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Pán RNG, čo by pomohlo tete na ústnu dutinu keď sa jej porobili vo vnútri akoby afty, má to tam akoby zdúrené, zjazvené?



22

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Asi by jej pomohol roztok citricidalu (koľko kavpiek a koľko vody?) alebo koloidné striebro? Inak, v nemocnici jej povedali, že nesmie počas chema jesť nič citrusové...tak neviem...



23

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Nuz afty su nasledok znicenej imunity chemoterapeutikami. Skus dezinfekciu koloidnym striebrom striekat viacnasobne denne. Tiez vyplachy roztokom citricidalu, ktory moze drzat v ustach a omielat aj niekolko minut a potom vyplut, ked sa boji citrusovych
. Ale jediny citrusovy, co moze sposobit oslabene vylucovanie chemoterapeutickych jedov je grapefruitova stava, kde sa nachadza enzymi blokujuci narangin. Citricidal obsahuje len velmi malicko naranginu a aj tak ho pouzivas do roztoku, co mozes vyplut,  len par kvapek, tj 4 kapky praveho citricidalu na deci vody.



24

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

ak mam ten 33%tny citricidal?dat 8kvapiek?
Lekari jej neodporucaju pocas chemo brat prirodne doplnky aby jej neurobili zle v kombinacii s chemo.No uznajte,co je to za blud?Teta sa teraz boji tej alternativnej liecby... Ale musime jej pomoct aj ked si uz pripadam otravne a ako diler.
Je normalne,ze teta pocas dni bratia chemo nemohla udrzat v sebe moc?Vobec to nevedela ovladat a chuderka pouzivala plienky.Musela vsak pit 4l vody denne.A ma problemy s ladvinami,mala aj zapal ked teraz nastupila na chemo.Najprv jej dali atb a potom chemo...



25

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Ak mas povodny 33% citricidal, co obsahuje quaternialne zluceniny, tak je to 8 kvapiek na deci vody.
Chemo nici ladviny aj pecen. Prave dnes mi zomrela suseda, co za posledne 3 roky dostala 3 rozne chemoterapeuticke liecenie. obvykle 2-3 tyzdenne. Zomrela nie na rakovinu, ale na zlyhanie pecene, ked uz pred ty  mala ladviny znicene takze musela chodit na dialyzy az 3 krat tyzdenne. A posledne mesiace trpela tak, ze stratila kompletne volu zit. Ani opium jej uz nezaberalo na potlacanie bolesti.



26

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Tak to je smutne,to ma mrzi.Je to obrovske trapenie plne bolesti.Verim tomu,ze nasa teta sa z toho Tak to je smutne,to ma mrzi.Je to obrovske trapenie plne bolesti.Verim tomu,ze nasa teta sa z toho dostane



27

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Pán RNG, napr. na Graviole píše odporúčané dávkovanie 2-3tbl denne po dobu 40dní. Píšu tam, že neprekračovať dávku. Podľa Vašich odporúčaní má brať okolo 18tabliet. Teta má obavy, či je to správne. Ako jej to vysvetliť?



28

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Na ucinok treba 6 gramov gravioly denne. To je od lekarov, co s tym pracuju, nie od vyrobcov doplnkov, co sa casto neodvazia napisat na flasky ucinne davky a casto tam pisu nezmyselne upozornenia zo strachu ze na nich bude utocit farmaceuticky priemysel. Najma co sa tyka rakovin, tam si farmacia brani svoje zaujmy velmi tvrdo .



29

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Tá Vaša suseda co jej zlyhala pečeň... skúsala aj nejake alternativne veci ci sa zverila  do rúk lekárom? 

Takže teraz do statistiky úmrti  sa zapíše  ze zomrela na zlyhanie pecene hej?



30

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Lekari tu nedavajucasto spravu nikomu, ja doteraz cakam na spravu  z mojej operacie s pred 2 rokov, co mi nikdy nedali, lebo naklady za to zaplatila nasa poistovna pre penzistov(social security/medicare) automaticky. A definbitivne nevydaju spravu nikomu inemu, aj keby o to oficialne poziadal, leda ze sudu, ked je na to nejaky dovod.
Tj sa mozeme dozvediet nieco len neoficialne, od sestriciek, co ju opatrovali, aj to je dost pochybne , kedze tieto nechcu riskovat svoje postavenie. Lekari sa takto brania proti moznosti sudenia.
Cim menej informacii dostaneme, tym lepsie pre nich.



31

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

kokos to co je za system...   skratka snazia sa aby mali uplne plnu moc , clovek pride lekarovi, nic sa nemoze opytat povedat co si mysli alebo nedajboze skonzultovat nieco na dlhsie s lekarom......   len symptomy chytro vychrlite , naordinuju lieky a dovis...... predstava idealneho sveta zdravotnickeho hej?     Ja viem ze lekari to maju tiez tazke povolanie ved ja to respektujem ale toto cele je zvratene ako to funguje...  som myslel ze aspon v Usa je to troska na lepsej urovni...   cest vynimkam

to je sila ze cakate 2roky na spravu z operacie ohladom tych zlcovych kamenov...  neuveritelne ako to funguje.



32

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Funguje?!? NEFUNGUJE!!!!
Ved preco by som hladal ine odpovede na moje otazky uz pred 20 rokmi, ked som si uvedomil, ze lekari  ma doviedli do zalostnej zdravotnej situacie, hoci som k nim casto chodil, a riadil sa ich radami.
Ani teraz sa nemozem bez nich obist, ale aspon si vyberam takych co liecia inac , nez monopolna skupina, tj hlavne zmenou stravy a roznymi potravinovymi doplnkami.
Samozrejme aj ti to robia za peniaze, v dnesnom svete sa nazdavat, ze ti niekdo urobi nieco z dobrej vole a napomocne je dost naivne... Zijeme vo svete penazi a nie krasnych idealov.



33

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Dobry vecer.Mame uz chlorid cezia.Ako ho odporucate uzivat?Davkovanie ste urcili 2g.



34

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Pán RNG, ak mám dobré informácie tak by sa mal v našom prípade chlorid (2g odporúčané Vaše denné dávkovanie) rozpustiť v cca deci vody a zapiť opäť vodou? A draslík užívať 2x denne jednu tabletku najviac hodinu po užití chloridu? Pri draslíku sa uvádza, že sa neodporúča užívať ak sú problémy s ľadvinami. A moja teta ich má. Tak má brať ten draslík alebo nie?



35

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Nadena, davka choridu cezia je 2 x 1.5 gramu. Zarob si 1 liter roztoku, kde das 60 gramov chloridu cezia a tak ti na stvrt deci  pripadne 1.5 gramu chloridu cezia. Alebo tam daj do litra 30 gramov a na pol deci mas 1.5 gramu chloridu cezia.
Problemy s ladvinami mozu zvysit draslik v krvi(hyperkalenia), chlorid cezia moze znizit draslik v krvi(hypokalenia)
Takze by bolo dobre, keby sledovala ten draslik v krvi a pripadne si trochu doplnila,. ked ho ma  prinizko kvoli braniu chloridu cezia.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-02 01:18:10)



36

Re: Rakovina kostnej drene-mnohopočetný myelóm

Nigela sativa/black cumin, tj najma olej z nej je prekpapivo ucinny na niektore rakoviny, najma na malo liecitelnu pankreaticku. Uvediem tu literaturu, ktora popisuje davkovanie

http://www.cancertutor.com/black_cumin/

Liecenie rakovin olejami nie je nic nove, uz v patdesiatych rokoch minuleho storocia to s uspechom praktizovala dr Budwig. Jej "recept" bol brat 2 krat denne 1 az 2 polievkove lyzice lanoveho oleja(dnes virgin flax oil, high lignan) a vymiesat do penista s tvarohom.
Dnes by som samozrejme pouzil aj lecitin, lebo ten emulzifikuje oleje a zaroven vytvara velmi ucinne phospholipidy
Mozno to iste by bolo dobre aj na tento olej.
Pre tych co sa s tym chcu paprat sa da pestovat aj doma
https://www.zosemien.sk/rasca/511-cernu … 5-ks-.html
Inac mas viacero zdrojov uz rovno oleja
http://www.iherb.com/Amazing-Herbs-Blac … &ic=20
Alebo semena
http://www.iherb.com/Starwest-Botanical … l&ic=1

Naposledy upravil: RNG (2015-07-05 17:45:02)