1

Téma: zle fungujuca pecen

Precitala som temu pecen, kde odporucate viacere druhy doplnkov, napr. cilantro, ciernu redkovku, digest platinum, calcium D glucarate. Zacala som uzivat protokol dr. Berksona uz dva mesiace, zinok, mikrovlakniny, probiotika, ester C. Ake konkretne doplnky by ste odporucili pri nadmerne vysokej hladine pecen. testov- S-bilirubin celkovy, S-AST,S-ALT, S-GMT, mierne nad normu zvyseny cholesterol a glukoza v norme. Nepijem alkohol a neuzivam ziadne lieky. Tento stav mi uz pretrvava cca 3roky.
Vdaka



2

Re: zle fungujuca pecen

Zvysene pecenove enzymy signalizuju jasne poskodenuy ci zamorenu pecen. Jeden z vaznych problemov su virusove choroby pecene, velmi zle diagnozovatelne. Ale protokol dr Berksona, mikrovlakniny,lecitin, na cholesterol policosanol(2 x 20 mg) a samozrejme co radim kazdemu, zvysovanie viralnej imunity by to mali vyriesit.
No a precistit si telo celkove silnymi enzymami a brat jod a selen tiez pomoze.
Este ma napada, moze to byt aj nasledok parazitov, ktore su dnes velmi rozsirene, tj protiparazitalna kura ako napr taka,  co odporucala dr Hulda Clark je pri roznych problemoch v tele uzitocna. Pozri domaci zdroj, firmu jukl

Naposledy upravil: RNG (2014-01-29 11:08:42)



3

Re: zle fungujuca pecen

Mozem sa opytat: Na sono mi zistili zvacsenu pecen, cca 16cm, je stukovatena, pecenove testy ale boli na jednotku. Vratnicova zila je hruba 12mm, co je asi uz nejaka hranica, ked to zacina byt horsie.  Jedine riesenie je schudnut? Ale mne sa nedari tak, ako by som chcela. Lekarka mi dala jedno balenie Lagosy a Pancreolanu. Kedze ma asi nafukuje pecivo a obilniny, skusila som ich vyradit zo stravy a nafukovanie zmizlo, ale nechudnem. Ja viem, mesiac je asi malo, ale aby sa nic neudialo? Pomoze mi Berksonov protokol na chudnutie? Mohla by som znizit mnozstvo tuku aj Lipazou alebo tym velmi zatazim pecen? Pri vacsom jedle ma tlaci pod rebrami v strede. Dakujem za odpoved.



4

Re: zle fungujuca pecen

Odtucnenie precene znamena menej cukrov,vyrobkov z bielych muk,  najma umelej fruktozy, branie lecitinu aspon 2 x do tyzdna polievkova lyzica, tiez calcium D Glucarate v davke 2 x 1 gram. A samozrejme enzymu na tuky=lipazy.
Inac preplnene tukove bunky zacnu praskat a vytvoria sa v peceni jazvy=cirhoza.
Berksonov protokol pomaha mozno odtucnit pecen ciastocne, odmorit pecen a posilnuje regeneraciu a tvorenie novycy hepatalnych/pecenovych buniek.



5

Re: zle fungujuca pecen

Odtucnenie precene znamena menej cukrov,vyrobkov z bielych muk,  najma umelej fruktozy, branie lecitinu aspon 2 x do tyzdna polievkova lyzica, tiez calcium D Glucarate v davke 2 x 1 gram. A samozrejme enzymy na tuky=lipazy.
Inac preplnene tukove bunky zacnu praskat a vytvoria sa v peceni jazvy=cirhoza.
Berksonov protokol pomaha mozno odtucnit pecen ciastocne, odmorit pecen a posilnuje regeneraciu a tvorenie novych hepatalnych/pecenovych buniek.



6

Re: zle fungujuca pecen

Dosiel mi ten calcium D glucarate + selen, dala som si to dnes prvykrat (pisu, ze po jedle) a vcelku slusne sa mi toci hlava. Zeby zo selenu? Este som doobjednala sylimarin a ALA a idem na to. A dobre tuky peceni nerobia zle, ked sa vacsinou pise, ze treba znizit prijem tukov? Mam na mysli kokosovy a olivovy olej a avokado? Dakujem.



7

Re: zle fungujuca pecen

Selen rozhodne nie, ale neviem ako reagujes na calcium D -glucarate.
Pri tukoch sa vyhybaj znicenym zeleninovym, sustred sa len na panenske a tie, co su neporusene napr v orechoch a olejnatych semenach. Na to, aby telo zacalo spalovat tuky nesmies mat nizkotucnu stravu. Vtedy sa snazi telo vytvorit rezervy tukov v peceni z prebytocnych cukrov.
Nizkotucne diety a pouzivanie poskodenych zeleninovych polynenasytenycy olejov je velka chyba dnesnych rad  lekarskych zdrojov, cest vynimkam. Vsretko to vyplyva z tlaku pottrasvinarskeho priemyslu a snahy lekarov predpisovat lieky na znizenie cholesterolov a triglyceridov. Pricom ale zapchate cievy obsahuju 80% znicenych zeleninovych olejov, 15% cholesterolov, ktore vytvara az na 80% nasa vlastna pecen z prebytocnych cukrov
Takze by sme mali bojovat najma proti prebyrtocnym cukrom, najma fruktoze, co sa zadrziava v peceni az na 95%  a meni na triglyceridy a cholesteroly, a nie proti cholesterolom a neznicenym tukom  v jedlach.