101

Re: soda bikarbona

janikjanik1974 napísal(a):
RNG napísal(a):

Nekryty praskovy  kalinat ti znizi aj tak nizku hladinu kyselin v zaludku, preto je dobre brat alkalizatory vo forme entericky pokrytych, ktore sa nerozpusta v zaludku ked je tam co len trosku kyselin ale az v alkalickom dvanastorniku alebo crevach.

Mám ten istý problém, čochvíľa budem brať tiež Betain, takže aký enterický pokrytý kalinát objednať? Ďakujem

Toto je presne ten alkalizator, ktory sa spominal na fore: http://www.iherb.com/Alkalife-pH-Balanc … l&ic=2

Aj ja som ho uz parkrat vyskusal smile



102

Re: soda bikarbona

Pietro napísal(a):
janikjanik1974 napísal(a):
RNG napísal(a):

Nekryty praskovy  kalinat ti znizi aj tak nizku hladinu kyselin v zaludku, preto je dobre brat alkalizatory vo forme entericky pokrytych, ktore sa nerozpusta v zaludku ked je tam co len trosku kyselin ale az v alkalickom dvanastorniku alebo crevach.

Mám ten istý problém, čochvíľa budem brať tiež Betain, takže aký enterický pokrytý kalinát objednať? Ďakujem

Toto je presne ten alkalizator, ktory sa spominal na fore: http://www.iherb.com/Alkalife-pH-Balanc … l&ic=2

Aj ja som ho uz parkrat vyskusal smile

Ďakujem za odpoveď:D



103

Re: soda bikarbona

Pietro napísal(a):
janikjanik1974 napísal(a):
RNG napísal(a):

Nekryty praskovy  kalinat ti znizi aj tak nizku hladinu kyselin v zaludku, preto je dobre brat alkalizatory vo forme entericky pokrytych, ktore sa nerozpusta v zaludku ked je tam co len trosku kyselin ale az v alkalickom dvanastorniku alebo crevach.

Mám ten istý problém, čochvíľa budem brať tiež Betain, takže aký enterický pokrytý kalinát objednať? Ďakujem

Toto je presne ten alkalizator, ktory sa spominal na fore: http://www.iherb.com/Alkalife-pH-Balanc … l&ic=2

Aj ja som ho uz parkrat vyskusal smile

Pietro, používaš ten enterický krytý, asi je dosť drahý. Keď dám k väčším jedlám 3 x betain, ale aj k iným malým, tak neviem?????
Alebo používaš kalinát, ja mám veľmi málo kyseliny ???????

Naposledy upravil: Mik (2015-06-15 18:45:14)



104

Re: soda bikarbona

Ja som skusal sa alkoalizovat skoro rano, ale potom som musel brat privela Betainov HCl. Prepocrom na 1/2 lyzicky(2 gramu ) kalinatu treba len na zneutralizovanie zobrat az 5 kapsul (625 mg) Betainu HCl, co je besne vela Preto ked som sa niekedy alkalizoval, tak len na prazdny zaludok, s hromadou vody a pockal kym mi to prejde do criev, lebo v zaludku by sa mi to nepodarilo okyslit, a aj keby ano, tak by som si nealkalizoval telo. Takze som musel s jedenim cakat aj vyse 3 hodiny, pripadne pit viac vody postupne, aby som to zmyl do criev.
Dnes ked pouzivam entericky pokryte kapsule, tak mam mensi problem sa alkalizovat. Kedxze ten alkalife obsahuje bikarbonary sodika a draslika v mnozstve 281 mg, tak na jeden betain HCl 650 mg, treba ba alkalizaciu az 1.5 takych tabletiek. Nuz toko neberiem tj sa spolieham na to, ze vacsina tych doplnenych kyselin sa predsa len vyluci mocom. Nie je to idealnuy stav, ale zatial mi to pracuje, bez oslabenia kostry.



105

Re: soda bikarbona

Mik napísal(a):

Pietro, používaš ten enterický krytý, asi je dosť drahý. Keď dám k väčším jedlám 3 x betain, ale aj k iným malým, tak neviem?????
Alebo používaš kalinát, ja mám veľmi málo kyseliny ???????


Mik, ja uz dlhsie nepouzivam ten entericky pokryty alkalizator, pretoze ako hovoris je dost drahy a islo mi to dost do penazi. Tak som si kupil 1 kg balenie kalinatu, co vyjde ovela lacnejsie, ale nepouzivam ho pravidlene, tak asi 1 az 2-krat do tyzdna, niekedy aj vobec. Snazim sa jest dost zelenin, ktore tiez znacne alkalizuju.
Ale asi by som mal castejsie pouzivat, ten kalinat, kedze si pravidelne doplnujem preventivne kyseliny.



106

Re: soda bikarbona

a ako človek zistí prebytok kyseliny /predávkovanie Betainom/?



107

Re: soda bikarbona

Prebytok kyselin je mytusd sireny lekarmi. Nase parietalne bunky vedia produkovat len urcite mnozstvo a to sa znizuje s kazdym utokom na ne a starnutim. Klolko betainyu potrebujes si musis urcit sam, podla velkosti jedla a pitia, ked mas malo kyselin, zaludok sa ti ohlasi, len sa musis naucit pocuvat na jeho signaly. Po cae sa ti to stane rutinou, ako u mna a problem mam len vtedy, ked nepozornostou najma vonku v restauracii v spolocnosti si zabudnem zobrat kyseliny a enzymy s velkym jedlom a pitim. Tam to riesim aspon dodatocne glgom striebornej vody a zobranim kyselin a enzymov aspon dodatocne.