1

Téma: exkavacia papily so stratou hmoty zrakoveho nervu, lezie mozog

Dobrý večer,
chcela by som sa opytat- niekedy na konci ZŠ mi zistili že mam uvedenu diagnozu a bolo podozrenie na glaukom,  ale to sa
nepotvrdilo, ani som nikdy nemala zvyšeny vnutroočny tlak ani odvtedy nedošlo k zhoršeniu zraku- teraz mam 26 rokov , tak by som sa chcela opytat že s čím to može suvisiet resp. čo mi to mohlo zapríčiniť- pri glaukome sa predpoklada že ten zvyšeny vnutroočny tlak poškodí ten nerv- ale v mojom prípade to tak nebolo.


glaukom:  http://primar.sme.sk/c/4116906/zeleny-z … aukom.html


Pripadne ma napadlo, že ja mam tiež pyroluriu- na to som sama prišla a beriem na to doplnky a podla toho čo som čitala že pri pyrolurii sa tvoria pyroly a  to su nervove jedy- možu poškodz. nervy  alebo aj mozog: pyrroles are classed as 'nerve poisons' and as such can cause damage to your nerves, nerve cells and tissue, your brain and they can interrupt messages being sent along your nerves especially within your brain.  :  http://www.naturalhealthprotocol.com/pyroluria.html

A potom mi napadlo že či sa zas nemože suvisiet  s tymto: robili mi magnet. rezonanciu  kvoli bolestiam hlavy chronickym a zistili že mam nejake lezie v bielej hmote v mozgu -  to mi zistili cca 5-6 mesiacov predtym ako so začala brat doplnky na pyroluriu  a približne o rok po 1. magnet. rezonancii mi robili dalšiu   a že tam nebola zmena v tych leziach- nepribudli dalšie- a nemam žiadne symptomy kt. by suviseli  podla neurologov s leziami- mala som iba symptomy čo som zistila podla celost. mediciny čo
suvisia s pyroluriou alebo vyčerpan. nadobličiek/ nedostatkom mineralov a vitaminov.

Takže myslite si aj Vy že by tie lezie v mozgu pripadne aj to poškodenie nervu v oku mohli byt zapríčinene tymi pyrolmi , kt. som mala v tele ked som neuživala doplnky ? resp. mohlo by to byt aj z niečoho ineho -virusy napr. ale mohlo  aj z tohto asi ?
Dakujem.

Naposledy upravil: shirley88 (2015-06-09 22:25:02)



2

Re: exkavacia papily so stratou hmoty zrakoveho nervu, lezie mozog

Nuz zalezitosti okolo pyrolurie su este jemne otazne,
http://en.wikipedia.org/wiki/Orthomolecular_psychiatry
ale podpora imunity, najma viralnej, tiez branie vacsich davok vitaminu B-3,  vitaminu C, vitaminov D-3 a K-2 je tak ci tak odporucane z roznych dovodov,tak isto doplnky jodu a selenu su dobre pre stitnu zlazu, ktora neoperuje spravne dnes az u 60% zien a 40% muzov, hoci lekari bezne diagnozuju len asi 1/3 z toho beznymi krvnymi skuskami.
Spomina sa tam aj zamorenie tazkymi kovami, najma ortutou, pre to je pre mnohych chelacia tiez pomocna

Naposledy upravil: RNG (2015-06-11 05:32:09)



3

Re: exkavacia papily so stratou hmoty zrakoveho nervu, lezie mozog

RNG napísal(a):

Nuz zalezitosti okolo pyrolurie su este jemne otazne,
http://en.wikipedia.org/wiki/Orthomolecular_psychiatry
ale podpora imunity, najma viralnej, tiez branie vacsich davok vitaminu B-3,  vitaminu C, vitaminov D-3 a K-2 je tak ci tak odporucane z roznych dovodov,tak isto doplnky jodu a selenu su dobre pre stitnu zlazu, ktora neoperuje spravne dnes az u 60% zien a 40% muzov, hoci lekari bezne diagnosuju len asi 1/3 z toho beznymio krvnymi skuskami.
Spomina sa tam aj zamorenie tazkymi kovami, najma ortutou, pre to je pre mnohych chelacia tiez pomocna

Otazne su len z hladiska klasickej mediciny a len preto že sa to rieši len doplnkami, naturopati v zahraničí to riešia u ludi
aj sa tym zaoberajú a dakujem už idem riešiť aj ťažke kovy.



4

Re: exkavacia papily so stratou hmoty zrakoveho nervu, lezie mozog

Aby som nezabudol, rozne zapalove procesy, vcitane v mozgu sa daju aspon ciastocne adresovat curcuminoidmi a boswelinom, tiez serrapeptazou.  Aj to sa odporuca mnohym, lebo ludia trpia na rozne zapalove procesy, za ktorymi su zamorenia a rozne mikroby, kde napr davka curcuminoidov  3 x 1500 mg s 10 mg bioperinu je velmi ucinna.
Vseobecne  proti zmenam v mozgu tj aj proti Alzheimerovej chorobe, ktora je tiez spojena so zapalmi, kalcifikaciou, a znizenou cirkulaciou v mozgu sa odporucaju tak isto curcuminoidy.