1

Téma: q10 vs ATP peak

nechcel som zneprehladnovat temu v ktorej sme to otvorili tak som zalozil novu. a ako hovori nazov temy by ma zaujimalo ci ma podla teba vyznam brat vobec coenzym q10 teraz ked uz existuje ciste atp. hovorim konkretne o mojom pripade ked mam mierne oslabene srdce po infekcii a zapale a pravdepodobne to tak do urcitej miery ostane . doteraz som bral ubiquinol. ale co som cital tak uloha q10 co sa tyka srdca by mala spocivat hlavne pravev produkcii ATP. brat dozivotne obidve naraz je finance narocne tak by som sa opytal co by si si ty zvolil repsktive ci q10 moze nahradit ATP v roli posilnenia srdca.



2

Re: q10 vs ATP peak

a este som sa chcel spytat ci si nezachytil niake info ci sa atp v zaludku niak nici lebo som zisti lze existuje aj sublingual forma



3

Re: q10 vs ATP peak

Nuz pre mna je to tiez uplne novy doplnok a zrejme ho musim na sebe oskusat, ako pracuje, ci sa nici v zaludku, ci nie. Ale uvedene oralne formy suplementacie maju entericky obal, tj sa rozpustia az v crevach, tj kyseliny by ich nemali znicit.
Ale ako som povedal, ked budem mat nejaku slabost, mozem to vyskusat a potom komentovat z osobnej skusenosti. Zatial dnes som si hodil 2x20 mg NAHD, lebo sa citim dnes poriadne vycerpany.
Vonku mrzne az prasti, vsade je hrubo namrznute, v robote je binec, som vyse tyzdna neskoro s dodavkami az nespim dobre a proste sa to nazbieralo.....



4

Re: q10 vs ATP peak

Co je to NAHD?



5

Re: q10 vs ATP peak

NADH je  zlucenina foriem vitaminu B-3 a B-4
http://www.raysahelian.com/nadh.html



6

Re: q10 vs ATP peak

Vcera si pisal o ATP "...nuz pre mna je to tiez uplne novy doplnok a zrejme ho musim na sebe oskusat, ako pracuje, ci sa nici v zaludku, ci nie." A to ako v domacich podmienkach zistis ci sa v tom zaludku nici alebo nie? Alebo som to zle pochopil?



7

Re: q10 vs ATP peak

Ak ma ATP entericky obal a nerozpusti sa pre to v zaludku , ale az v crevach, neviem ako sa teda moze v zaludku znicit. Dovod, pre co ho dali do enterickeho obalu, lebo zistili, ze sa v zaludku nici(to sa da zistit velmi jednoducho aj na Petriho miske inac)Takze netreba z tohoto dovodu nic experimentovat.
Ja som len bol zvedavy, nakolko poznam ucinok tohoto doplnku na sebe, osobne.
Kedze som len zriedkavo natolko vycerpany, ze potrebujem nieco na povzbudenie, este som nemal prilezitost to vyskusat. Dnes mi zabralo dostatocne aj tie dve NADH, co som si dal pod jazyk a coho mam este plno kupeneho. Ocakavam ze 125 mg ATP bude mat ovela vacsie ucinky uz len pre vacsiu gramaz a biologicky ucinnejsiu formu, priamo pracujucu v mitochondriach na vyrobu energie, nie ako B-4(adenine) alebo NADH co su len polotovary na vytvorenie ATP.