1

Téma: klystír

Môžem si urobiť klystír i s citricidalom (70kvapiek na 2l vody)? Ďakujem.



2

Re: klystír

Samozrejme.Ale taka koncentracia(vyse 900 ppm) znici aj probiotika do znacnej miery.Takze si ich musis potom co najskor obnovit.
Na znicenie streptokokov,salmonely  escherichia coli a mnohych inych staci koncentracia pod 200 ppm, tj stvrtina tej davky. A to neznici probiotika, ktore povacsine vydrzia az 200 ppm citricidalu.
Pozri na temu citricidal
http://rng.nazory.eu/citricidal
Kedze na candidu albicans staci 60 ppm, bol by to zaujimavy sposob, ako sa selektivne zbavit tejto nakazy aspon v hrubom creve a snad aj vys.
Napis vysledok.



3

Re: klystír

Štvrtina tej dávky vychádza na vyše 200ppm, čiže ja by som to dal až na jednu sedminu, žeby som čo najmenej, ak vôbec vybil dobré probiotiká, čo tam ešte ostali... Vychádza to na okolo 128ppm (10 kvapiek)...

Zatiaľ mi ešte nedošiel Citricidal a to som ho objednával z www.thevitaminservice.com 21.11.2010, keď som im písal, že prečo to ešte nemám, tak mi odpísali, že to poslali 30.11.2010 a čo chvíľa by mi to malo dôjsť... No a odvtedy prešli ďalšie 4 dni, čiže ešte musím počkať... Ale tak zatiaľ si to aspoň skúsim s čistou vodou, keďže som si ešte klystír nikdy nerobil...

Tak ma napadlo, že prečo tam rovno probiotiká z tibetskej huby nenasadiť, to nie sú ako z obchodu, ale mali by obsahovať tieto všetky probiotiká:
Lactobacilli Lb. acidophilus Lb. brevis Lb. casei Lb. casei subsp. rhamnosus Lb. casei subsp. pseudoplantarum Lb. paracasei subsp. paracasei Lb. cellobiosus Lb. delbrueckii subsp. bulgaricus Lb. delbrueckii subsp. lactis Lb. fructivorans Lb. helveticus subsp. lactis Lb. hilgardii Lb. kefir Lb. kefiranofaciens Lb. kefirgranum sp. nov Lb. parakefir sp. nov Lb. lactis Lb. plantarum Streptococci / lactococci Lactococci lactis subsp. lactis Lc. lactis var. diacetylactis Lc. lactis subsp. cremoris Streptococci salivarius subsp. thermophilus Strep. lactis Enterococcus durans Leuconostoc cremoris Leuca. mesenteroides Kvasinky Candida kefir C. pseudotropicalis C. rancens C. tenuis Kluyveromyces lactis Kluyveromyces marxianus var. marxianus K. bulgaricus K. fragilis / marxianus Saccharomyces subsp. Torulopsis holmia Saccharomyces lactis Sacc. carlsbergensis Sacc. unisporus Debaryomyces hansenii Zygosaccharomyces rouxii Acetobakterie Acetobacter acet A. rasens.
I keď môj kefír obsahovať pravdepodobne tieto všetky probiotiká nebude, keďže kefír vyrábam z kupovaného vysokohomogenizovaného mlieka namiesto čerstvého. Jednoducho namiesto vody by som tam nasadil zriedené probiotiká, žeby to prešlo cez tu hadičku...



4

Re: klystír

Nepoznam presne zlozenie tej tibetskej "huby", zrejme sa meni aj podla zdroja, aj casom.
Ale kefir definitivne odporucam ako bohaty zdroj probiotik.
Ja som si ho robil za detstva tiez, vzajomne sme so, vymienali kefirove kvasinky(hrudky), ked sa niekomu znicili casom.
Ale to boli casy, ked este mlieko skyslo bez problemu samo na polici, co bolo mozno dosledok existujucej miestnej mikroklimy, alebo nedokonalej pasterizacie.



5

Re: klystír

Prečo sa musí klystír robiť nalačno? Nalačno znamená i 3-4h po jedle? Ďakujem.



6

Re: klystír

To som este nepocul.



7

Re: klystír

mno cize ak som dobre pochopil teda 10 kvapiek citricidalu do 2 litrov vody a vyplachnem crevo? To jest 20 kvapiek GSE roztoku cca?

A co tak spravit probioticky klistir? Ci je to hlupost? Roztvorit tabletky probiotik rozmiesat do vody a tymto vyplachnut na druhy den po citricidalovom vyplachu?



8

Re: klystír

Nuz je to zaujimave zaviest probiotika klistirom. Nakoniec ale to nie je nic nove, zenam vyrabaju napr probioticke cipky na vaginalnu mykozu.
Koncentracia 10 kvapiek GSE na liter vody, by bola asi 60 az 90 ppm, to by rozhodne nemalo poskodit probiotika, ale ked pozres na tabulky inhibicie, tak stafylokoky, escherie aj streptokoky to vytlcie



9

Re: klystír

CHcem sa spytat ci je normalne ked sa klystir robi mydlovou vodou a este jedna otazka.... moze klystir dat do obehu tie tukove nanosy z creva a zacat sa vytvarat akne z toho ? .... kedze mne pri cisteni vzdy sa vytvori vela akne tak chcem vediet ci aj pri klystire mi to hrozi... dakujem



10

Re: klystír

Cim viac tukov sa uvedie do obehu, tym viac sa dostane docasne do obehu aj skodliviny,, ktore su v nich zabudovane, tj aj znicene polymerizujuce vysychave tuky.
A to vyvola bolesti hlavy, acne a podobne.
Ale ako inac si chces odmorit telo od skodlivin, nez ich uviest do obehu z miest, kde boli zabudovane??

Ja nie som extra priatelom davania krystiru s mydlovou vodou, lebo to skodi crevnym stenam. Ked si chces cistit creva, jedz najmenej 15 gramov mimkrovlaknin denne, co radim kazdemu. A to ti absorbuje v crevach rozne toxiny, vcitane zamorenej zlce a roznych znicenych tukov a tukovobielkovinnych latok a vynesie z tela von bez nebezpecia, ze sa reabsorbuju do krvi.

Odmorenie tela od znicenych tukov je dlhodoby proces, ale na druhej strane acne a comedomy/uhry mozu vzniknut len ked sa mazove kanaliky zapchaju oxidovanymi/strvdnutymi znicenymi olejami.



11

Re: klystír

ak by som pouzil do klystiru namiesto GSE roztoku oreganovy olej, kolko kvapiek treba dat do 2 litrov vody aby som mal koncentraciu zhruba 100 ppm?



12

Re: klystír

Oreganovy olej sa nemiesa s vodou, takze to neodporucam. Ale 100 ppm znamena 100 mg na 1 kg/liter vody



13

Re: klystír

a ak obcas uzijem oralne oreganovy olej vo vode, tak to je zle?

Naposledy upravil: anly11 (2014-02-15 22:54:47)



14

Re: klystír

Je klystir ucinny aj proti parazitom??



15

Re: klystír

Podla toho, ktorym. Klystir moze pomoct na niektore cevne, ale nie organove, svalove alebo krvne. A otazka je tiez, co do toho klistiru das, ked je to len cista voda, tak to akurat clovela odopcha a trosticku odmori clreva.