1

Téma: Nadmerne ochlpenie

RNG, chcem sa spytat, kedze mam zvyseny testosteron a tym padom nadmerne ochlpenie
uz par rokov, samozrejme HAK od gynekologa som davno vysadila, efekt nulovy.
Beriem zatial yam, ale chcem zacat brat jod, selen, pupalkovy olej, saw palmetto a este
aj shatavari. Ale jod este neviem presne ako davkovat. Jodovu tinkturu
neviem, ci zozeniem, tak vyskusam asi dostupny Lugolov roztok, este som nasla Jodis
koncentrat
http://www.altermedic.sk/p/338/jodis-ko … Ar508P8HAQ
Za zvysenym testosteronom moze byt skor stitna zlaza alebo nadoblicky?
Lebo na vysetreniach co ho konkretne sposobuje som nebola, iba mi bol
v krvi zisteny. Ale nie je mozne, ze tolke roky to uz mam, cca 8,
uz to chcem nutne riesit. Kazdy strasi, ze ked sa berie jod a bola by
napriklad zvysena cinnost SZ, tak to je este horsie.
Ale priznaky mi sedia aj zo znizenej, aj zvysenej, uz som z toho jelen.
Este som zabudla, ze som zacala brat velke davky vitaminu C (pri SZ je velmi prospesny, samozrejme celkovo tiez), nie
120mg ako pisu na krabicke konkretne toho, co mam, ale minimalne 1gram aj viac beriem.
To dufam staci, nie?
Dakujem za odpoved.



2

Re: Nadmerne ochlpenie

Stitna zlaza potrebuje pre normalnu cinnost jod a selen. Takze ked mas jej poruchy, tak by to mal doplnok tychto napravit. Ci uz sa jedna podla lekarov z krvi diagnozovana nizka alebo vysoka cinnost, najma ked to diagnozuju nepriamo meranim hormonu z nadobliciek.
Osobne odporucam 3 az 5 gramov vitaminu C, a 400 IU vitaminu E, tiez 2000 az 5000 IU vitaminu D-3 a 50 az 200 mikrogramov vitaminu K-2(MK7)
To je na mnoho funkcii v tele
Co sa tyka znizenia testosteronu, na to odporucam najma DIM, 2 x 100 mg

Naposledy upravil: RNG (2015-04-16 18:58:41)



3

Re: Nadmerne ochlpenie

Dakujem za odpoved,
vitamin V? No skusim nejaky kvalitny najst.
Zacala som objednavat z tejto stranky na Slovensku, samozrejme produkty su zahranicne, vela od firmy NOW, Swanson
a podobne. Urcite asi poznas, ale myslim, ze cenovo su co sa tyka Slovenska este celkom dostupne tie
produkty - www.hoogle.sk

Co povies? Je tam velky vyber roznych enzymov, vitaminov, doplnkov, dokonca kozmetiky.
Zacala som brat chlorellu a spirulinu, kvalitne pacifica, myslim, ze tiez urobia svoju pracu.



4

Re: Nadmerne ochlpenie

Sorry, preklep,  to je vitamin C



5

Re: Nadmerne ochlpenie

RNG, nato nadmerne ochlpenie odporucas DIM,
ale je pravda, ze jeho uzivanim vznika struma?
Citala som na viacerych forach o tom, co si o tom myslis?
Dakujem.



6

Re: Nadmerne ochlpenie

A este jedna otazocka, dookola sa mi vracia Gardnerella, pekne som ju preliecila Entizolom, dole vyplachy koloidnym,
ale do 3 mesiacov je naspat. Lekari tvrdia, ze je pohlavne prenosna, podla mna je to blbost, citala som davno clanok, kde
bola zistena zenam, ktore este nemali styk. Skor mam pocit, ze hormonalna nerovnovaha mi sposobuje neustale zapaly a vytoky, inak nie je mozne, aby som sa s tym dokolecka trapila. Ak dam doporiadku hormony, mohlo by odzvonit gynekologickym zapalom atd...
Aky mas nazor? Prisiel mi Yam - 10%diosgenin, kolko kapsul denne mam brat? Teraz som este objednala DIM k tomu...
Nikde v tabulkach ucinnosti Citricidalu som nenasla, ci zabije Gardnerellu, tak neviem, ci ma vyznam ho pit konkretne na nu, samozrejme, aj na ine sa vyuzije, len teraz chcem riesit prave toto s nim...



7

Re: Nadmerne ochlpenie

Nuz radil by som ti posilnit si probioticku floru, tj brat kvalitne probiotika a rozmnozovat ich branim zmesi mikrovlaknin. Tie totiz vyrobia ovela viac protilatok proti roznym mikrobom, nez je samotne telo schopne bez nich.
Skus brat aj Berberine, 2 x 1 gram, to potlaca rozne crevne aj ine infekcie, vcitane mocoveho traktu a pravdepodobne aj vaginalne.
Rozna literatura tvrdi, ze to nie je infekcia, ktoru mozes dostat od muzov pohlavnym stykom, ale kto vie. A tiez tvrdia, ze sa nachadza az u polovici zien, ale ked maju spravnu probioticku floru, co tvori mierne kysle prostredie vo vagine, tak su tieto anaerobne bakterie potlacane az sa nijak nemozu prejavit.
Tiez tvrdia, ze ich pouzivanie antibiotik skor dlhodobo podporuje, nez potlaca.
http://www.ehow.com/about_5074497_cause … rella.html

Intenzivna davka diosgeninu je 200 mg, tj 5 kapsul toho 400 mg zo swansonu, co tvrdia ze obsahuje 10% diosgeninu.



8

Re: Nadmerne ochlpenie

Mne prisiel Wild yam Root extract - 10%disogenin - 810mg a Wild yam root - 190mg, tak je pisane vzadu na krabicke, cize 5 denne?
Na nadmerne ochlpenie, ktore u mna nie je geneticky dane, mi moze vobec uplne nieco vyliecit a vratit to naspat ako bolo?
Lebo som citala, ze DIM a I3C, ale nasla som aj ze si pisal, ze na zmiznutie ochlpenia je to dost slabe. Tak sa uz nevyznam.
Zaujimalo by ma, ci existuje niekto, kto sa vyliecil a ochlpenie uplne zmizlo, ako bolo predtym.
Jednoducho len testosteron potrebujem znizit, ktory mam zvyseny a z neho vyplyva ochlpenie, ktore u mna nema co robit.
Len je otazka, ci to sposobili nadoblicky alebo stitna zlaza.
Dakujem za kazdu radu.



9

Re: Nadmerne ochlpenie

Davku yamu odporucam z tohoto 5 kapsul denne.
Na hirutizmus spominaju DIM, ale nepoznam nikoho, co by napisal, ze mu to pomohlo.
Androgennych hormonov, co ovplyvnuju chlpatenie a vlasy je viacero, nie len testosteron.
A vsetky hormonalne zlazy ovplyvnuju vseliak jedna druhu, to je zatial prilis komplikovane na jednoduchu odpoved.
Ale na ich ovplyvnenie su najma Diosgenin, black cohosh,damiana ,  pupalkovy olej, Dong Quai a rozne rastlinne steroly.

Kazdemu radim brat jod a selen, lebo tie hraju hromadu rol v tele s hormonami, imunitou aj s tvorbou enzymov.



10

Re: Nadmerne ochlpenie

Dakujem za radu,
urcite skusim zatial 5 kapsul Yamu, jod beriem v kelpe, len neviem kolko mam brat denne,
1 tableta ma 225mcg, selen beriem 200mcg.
A este otazka smerovana na vitamin C? Su v nich velke rozdiely?
Mam praskovy, ale neviem, citala som, ze nie vsetky su dobre.
Aky je v tom rozdiel? Lebo zlozenie je pisane len cista kyselina askorbova...



11

Re: Nadmerne ochlpenie

Ja odporucam jodu 2 az 6 mg, a najdes aj ovela bohatsie na jod tablety kelpu, napochytro napr pozri na
http://www.iherb.com/Oregon-s-Wild-Harv … &ic=11
ale su aj silnejsie dnes na trhu, ked sa doplnkari pomaly ale iste prestavaju bat FDA prenasledovania co sa tyka jodu.
Ja osobne davam predonst transdermalnej dodavke jodu, pod pazuchou s jodovej tinktury. Ta obsahuje aj ovela ucinnejsie elementarny jod, nez kelp, co obsahuje prakticky len KJ=jodid draselny.
Ale zase kelp ma vyhodu, ze je zdroj roznych mineralov aj takych, co sa v suchozemskych rastlinach prakticky nenachadzaju



12

Re: Nadmerne ochlpenie

RNG,
co si myslis o natierani kozneho vyrastku, teda konkretne melanocytovy nevus koze na brade MMS kvapkami?
Totizto isla som na odstranenie, cakala som, ze laserom mi to daju prec, no kozny povedal, ze chirurgicky, ale az v oktobri kvoli slnku.
Tak chcela by som vyskusat nieco do tej doby, cim by som to mohla povedzme vypalit.
O MMS je na nete dost ako dokaze zlikvidovat melanom koze dokonca, ved je to doslovne "zieravina".
Na nete je vela toho ako znicit bradavice, ale neviem, ci mozem porovnat kozny nevus vypukly 5mm nad kozu s bradavicou.
Ak by to bolo podobne, tak by som to riskla.

Naposledy upravil: Karinka (2015-06-02 17:44:00)



13

Re: Nadmerne ochlpenie

Niekto s tym zije cely zivot, ale melanocyty sa na slnku mozu s mozno vacsou pravdepodobnostou zmenin na melanomu=rakovinu koze.
Samozrejme silne entericky pokryte enzymy mozu vselico odbudovat v tele, podobne tu pomahaju aj jod a selen.



14

Re: Nadmerne ochlpenie

Tak vyskusam enzymy, ale myslis, ze mozu pomoct na uz vzniknute kozne vypukle nevy?
To asi nie, ci ano?
Ak by nieco vzniknute sa dokazalo nejak zmensit alebo odumriet, to by bolo fajn, ale neviem, ci to ocakavat.
Ktore enzymi mi odporucas? Nieco silne a kvalitne. Celkovo nieco, co ma ochrani pred novo vznikajucimi znamienkami a
roznymi vyrastkami. Natieram sa vyhradne len kokosovym a mrkvovym olejom na slnku, kremy z reklamy a podobne
chemicke veci nepouzivam uz dlhu dobu...Len skoda, ze som to nevedela roky dozadu...



15

Re: Nadmerne ochlpenie

Nuz nie si sama. Ja som si vyse 50 rokov telo zamoroval bez toho, ze som o tom vedel.
Pozri napr na entericky pokryty
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=tri … creatin+4x
To je asi najlacnejsi aj s postovnym na dlhsie pouzivanie.
Davka je az 2 x 4 denne.Je to najlepsie na prazdny zaludok, ale aj s jedlom je to OK, kedze je entericky pokryty.



16

Re: Nadmerne ochlpenie

Dakujem ti velmi pekne, hned ho idem objednat, uz sa tesim.



17

Re: Nadmerne ochlpenie

OK



18

Re: Nadmerne ochlpenie

RNG,
raz si niekde spominal nejaky pristroj na odstranenie ochlpenia, tusim
z Ameriky sa da objednat, nieco na N to bolo, len uz presne neviem.
Nevies na akom principe pracuje a jeho presny nazov?
U nas sa predava laser na doma, ale neviem ako bude spolahlivy.
Dakujem moc.



19

Re: Nadmerne ochlpenie

Laser spali/znici vlasove cibulky a tkanivo okolo nich.
Ale metod na odstranovanie chlpov je hromada, co som asi spomenul je dost nova metoda, pod nazvom No-No, kde sa pouzivaju vysokovykonne diody, co "spalia " chpy a ciastocne poskodia aj vlasove cibulky, takze po case rastie menej chlpov a jemnejsich.
http://www.nonopro.com/PRO_MLP/?mid=807763
Uz sa zjavili aj lacnejsie kopie, ale zatial je to vseobecne velmi novy produkt a ani ucinnost, ani skodlive postranne mozne ucinky presdne nepozname, lebo   sa vyrobcom dari reklamou potlacat.



20

Re: Nadmerne ochlpenie

Dakujem za odpoved, tu na Slovensku je laser na domace pouzitie, ale pekne drahy, cca 400eur...

Ale taka otazka na inu temu. Co je pravdy na tom, ze viac ako trikrat spalena koza je velkym rizikom vzniku rakoviny koze?
Predvcerom som sa opalovala, ale total namastena kokosakom, no koza ma dva dni celkom pekne stipala, bola najprv cervena trosku, potom zhnedla. Nemam supanie, ani nic extra take, ale aj tak sa bojim. Teraz si davam aj panthenol spray, kokosak samozrejme hned po sprchovani, dokola sa natieram, beriem vitamin C 3 gramy denne, teraz aj viac, lebo sa bojim tychto strasiakov, co len strasia a pisu taketo clanky. A to ja mam pigment minimalne 3ku, som tmava aj pocas roka. Vraj sa spali iba ten, ktory dostatocne nema v strave vela cerstvej zeleniny a ovocia. Tak to je aka blbost, vsak moja strava pozostava z dobrych 90% zo zeleniny, pomaly som na raw food.
Uz neviem, comu mam verit a comu neverit. Verim hlavne tomu, ze rakovinu akurat tak sposobuju opalovacie kremy, odmalicka nam to doma otec v lete hovoril, ze v zivote sa nimi nenatre, lebo prave natieranim ju akurat tak dostane. Ale vdaka slnku je tu zivot, keby sa kazdy, kto sa spalil, dostal rakovinu, tak by tu toho bolo neurekom...

Naposledy upravil: Karinka (2015-06-15 17:38:32)



21

Re: Nadmerne ochlpenie

Koznych rakovin je viac, ako si myslis, preto sa opaluj len opatrne. Aj s kokosakom natreta nebud na slnku dlhsie, ako hodinu. Tolko staci na dostatok vitaminu D-3 hrubo. Aj na dezinfekdiu koze. Viac je skodlive. Ak sa predavkujes slnkom, tak aspon ber par dni extra az 1200 IU vitaminu E a napri sa aloe vera gelom.
Tvoj otec ma pravdu, tzv "opalovacie kremy'' najma "nezmytelne" su casto pricinou poskodenia koze, co moze viest az k rakovinam.
Ludia, co ziju v tropoch , aj ked su ovela tmavsi sa chrania proti slnku a zdrzuju sa ponajviac v tieni.
To je len skodliva fama rozsirovana, modna, na opalovanie do "bronzova" alebo az "cokoladova" To je pre telo nezdrave.



22

Re: Nadmerne ochlpenie

Bohuzial, bola som 4 hodiny na slnku, cize preto som nestastna a chcem sa uz dalsiemu spaleniu vyvarovat.
Prosim ta, tento vitamin E je v poriadku? Hned ho objednam : http://www.swanson.sk/p/268/vitam%C3%ADn-e
Vraj je velmi dobre na ochranu pred slnkom chlorella a spirulina.
Ale aj tak je asi viac nachylny na rakovinu koze clovek, ktory ma slaby pigment, ci nie je to tak?



23

Re: Nadmerne ochlpenie

Uvedeny vitamin E je umely, tj DL-alpha tocoferol. Pozor na to DL !
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … u-60-sgels
Odporucam prirodne a zmes vsetkych toccoferolov, pripadne aj toccotrienolov, ktore su ale podstatrne drahsie.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -250-sgels
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … Size=SW151
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ize=SWU156
Vsetky antioxidanty, najma carotenoidy(rastlinne farbiva) su ochranne proti ultrafialovemu ziareniu.
Pigment nas chrani proti prieniku ultrafialovych do tela, ale len ciastocne.



24

Re: Nadmerne ochlpenie

No to je skoda, ze tento je umely, ale podla coho to vies? Chcela som nieco rychlo objednat, zo swansonu mimo Slovenska nemam skusenost s objednavanim este. Nevies o nejakom vitamine E relativne dobrom, ktory sa da kupit u nas?



25

Re: Nadmerne ochlpenie

Ako som povedal D-alfa su prirodne , DL su umelo vyrobene a podstatne menej ucinne.
Moje lekarske zdroje proti nim maju namietky.
"U nas" je relativne, ja osobne byvam v USA.



26

Re: Nadmerne ochlpenie

Viem, ze si v USA, len som myslela, ze mozno o nejakom vies, ked casto tu na SK ludom radis v oblasti doplnkov.
Ale nasla som nieco taketo, co myslis, mozem objednat?

http://obchod.ronnie.sk/s-91-vitamin-e-400

alebo toto: http://www.paleolit.sk/produkty/nature- … omega-3-2/

Chcem narychlo nejaky objednat zo Slovenska, tak som zvedava na tvoj nazor.

Dakujem velmi pekne.



27

Re: Nadmerne ochlpenie

Prvy nie je zmes tokoferolov, druhy je zase slavb. Oba su drahe na svoj obsah. Ale lepsie je nieco ako nic, aspon docasne, kym si neobjednas poriadny.



28

Re: Nadmerne ochlpenie

RNG, akurat mi prisli doplnky od Swansonu, objednavala som z Ameriky, no postovne drahe, ale nevadi, poucila som sa, prezijem to.
Chcem sa len spytat, objednala som pancreatin 1500mg entericky pokryte kapsule, ale su mega velke, to som necakala. Chcem sa ale spytat hlavne k uzivaniu, dve denne rano nalacno alebo inak? A teda spominas, ze enzymy nicia nefunkcne tkaniva v tele, to ale plati aj na kozne vyrastky existujuce? Je mozne, ze by sa mohli zmensit? Prisiel mi este aj bromelain 200mg, ako to prosim ta spolocne s pancreatinom brat?
Dakujem pekne.



29

Re: Nadmerne ochlpenie

Kapsule sa hltaju lahsie, ako tvrde tablety. 1500 mg je neprijemne veke, aj tak. Osobne sa snazim brat len do 1 gramu=1000 mg.
Kozne vyrastky/skin tags
https://en.wikipedia.org/wiki/Acrochordon
sa sice mozu zmensit, alebo zastavit ich tvorenie, ale tie sa daju velmi lahko potlacit enzymatickym precistenim tela, tiez chirurgivky odstranit, aj nechirurgicky, bezbolestne  aj doma napr tymto
https://www.amoils.com/skin-tags-remova … oCv2fw_wcB

Naposledy upravil: RNG (2015-07-09 21:46:38)



30

Re: Nadmerne ochlpenie

ahoj RNG
mam par otazok ohladom nadmerneho ochlpenia u muzom a sposobov liecby tohoto neprijemneho problemu.
kedze u muzov sa toto ochorenie myslim neda riesit radikalne antikoncepciou ako u zien moja prva otazka znie:
1. ak ochorenie pochadza s vysokej hladiny muzkych hormonou, da sa liecit tym istym  sposobom ako dedicne ochorenie ?
2.ma dedicne ochorenie vysoke hladiny hormonou ?
3. ak sa muz da endokrinologicky vysetrit a zistia mu vysoke hladiny hormonou, existuju lieky ktore by to upravili bez nasledkov na potenciu a funkciu muznosti ? ak ano ake lieky to su.
4. ak sa muz lieci..akou liecbou by mohlo ochlpenie vypadat bez zasahu laserom a podobne.
5. a kedze je toto poradna o vyzivovych doplnkoch ake doplnky by mohli tento problem vyriesit alebo mu pomoct k vyrieseniu.

vyliecenim myslim aj trvale zbavenia sa ochlpenia nielen normalne hodnody hormonov.

mam to trochu prestudovane ale som laik. som zvedavy na tvoje odpovede. mozno vies nieco co by mi este viac pomohlo za odpovede ti budem velmi vdacny. prosim vyjadri sa a odpovedz ku kazdej mojej otazke v poradi. je to komplikovane ale dakujem

Naposledy upravil: ernest (2015-11-19 20:49:56)



31

Re: Nadmerne ochlpenie

U muzov ochlpenie je geneticka zalezitost, a z hormonami, co by to mohli ovplyvnit sa neoplati hrat.
Znizenie hormonov to moze znizit, ale nemusi. A znizenie androgennych znizi aj testosteron tj potenciu aj energiu.
Mozes brat DIM, co ciastocne znizi ochpenie bez prilisneho znizenia testosteronu. Viac by som neodporucal sa zahravat s normalnymi  hormonalnymi hladinami. To radsej to adresovat odchlpovacom ako napr tento
http://www.ebay.com/itm/like/2719537917 … mp;lpid=82
alebo
http://www.nonopro.com/PRO_MLP/?mid=807763



32

Re: Nadmerne ochlpenie

RNG dakujem za odpoved.
to verim ze sa neoplati zahravat ale ina cesta asi nieje ako znizenie hormonou alebo ich stabilizacia. podla mojich znalosti co som sa docital ide presne o androgeny a pokial si dobre pamatam o zamedzenie premeny testosteronu na androgen.
par silne antiandrogennych liekov som nasiel ale s tym clovek pride aj o vtaka a kopu dalsich veci. touto cestou by som nesiel iba ak tak povrchovo mastou v najhorsom pripade ale aj to je svinstvo.
DIM som este nestudoval na internete iba som si precital par tvojich prispevkov kde ho odporucas ale zdalo sa mi ze je to skor na estrogen cize zenska zalezitost. johodkove dni a podobne big_smile
viac som sa v tejto teme stretol so saw palmettom ktore vela ludi odporuca.
osobne som sa rozhodol ist cestou matoveho caju plus saw palmetto.
docital som sa ze chlpy z caju vypadavaju.
pijem ho asi necele dva mesiace podstivo a zdaa sa mi ze sa zacinaju ukazovat vysledky. saw palmetto mam len 4 dni takze zatial neviem ale docital som sa same pozitivne vysledky. chlpy z neho nevypadaju ale urcite v tom pomoze !
ja si myslim ze z matoveho caju by hodnoty androgenov mali klesat.. cize ako si napisal aj testosteron a energia. a nato pride saw palmetto  ktore telo povzbudi a stabilizuje..aspon takto si to ja laicky predstavujem hh
a sorry na veci z teleshopingu moc neverim. mozno to pomaha ale len kratkodobo. chcelo by to skusit. mozno sa nahnevam a kupim to zo srandy za tych 50 dolarov a uvidime co to dokaze big_smile



33

Re: Nadmerne ochlpenie

Odchlpovace pracuju,,tj tie co maju ten  tzv termicom, co spalia chlpu a naviac poskodia ich "cibulky", tj potom rastu jemnejsie alebo ziadne O tom nie je ziadna pochybnost. Nakolko to skodi kozi, neviem, ale iste to nie je az tak nevinne, ako o tom hovorie predavaci tychto odchlpovascov.