1

Téma: Neustaly pocit ako po opici

Dobry den, chcel by som Vas poziadat o radu a o pomoc. Uz od juna minuleho roku sa citim zle. Je to podobny pocit ako po opici, akurat bez zaludocnych tazkosti. Ten pocit sa da este prirovnat k tomu, ked na Vas ide chripka a mate teplotu alebo ked dlho cestujete autobusom. Permanentne som unaveny, v praci sa citim, ako by som v noci ani nespal, vdaka tomu som aj dost nesustredeny. Niekedy pocitujem aj neistotu pri chodzi. Krvny tlak mam v poriadku, ako z ucebnice. Pracujem v administrative, pracu zatial zvladam, ale stoji ma to viac namahy ako predtym. Mam este len 40 rokov, ale citim sa na 80. Inac alkohol nepijem uz 5 rokov. Aby ste si o mne nemysleli, ze som nejaky hypochonder, tak do svojich 39 rokov som bol uplne zdravy, obrazne povedane nemal som ani chripku. Potom mi doslova zo dna na den zacali problemy s krcnou chrbticou a po necelom roku prislo vsetko toto.
Ked mi to v juni zacalo, tak ma hospitalizovali na infekcnom oddeleni s podozrenim na boreliozu, pripadne encefalitidu aj ked teploty som nemal. Urobili mi vsetky mozne odbery a vysetrenia vratane lumbalnej punkcie, ale nic nezistili okrem vyssej zrazanlivosti krvi. Potom sa to asi na mesiac zlepsilo a citil som sa takmer v poriadku, ked mi zacali problemy s nervami. Z nicoho nic som mal take navaly nervozity a napatia ako pred skuskou bez zjavnej priciny. Pred spanim som maval busenia srdca. Dal som si urobit aj testy na hormony stitnej zlazy, ale takisto bolo vsetko OK. Zacal som brat lieky na uzkost a nervozita presla, ale vratili sa mi tie stavy ako po opici a tie mam prakticky az dodnes. Dalo by sa to nazvat aj ako neustale zavraty, mierna migrena a unava. Niekedy je to lepsie, inokedy horsie. Najprv som to pripisoval mojim problemom s krcnou chrbticou, ale teraz si myslim ze je to skor nejake ochorenie CNS. Na chrbticu cvicim denne take natahovacie cviky a dvakrat tyzdenne chodim na bankovanie.
Vo februari ma kvoli tej unave neurologicka poslala na MR mozgu s podozrenim na sklerozu multiplex. Nasli mi jednu blizsie nespecifikovanu hyperintenzivnu demyelinizacnu leziu v bielej hmote temporalneho laloka v pravej hemisfere. V sprave bolo napisane, ze pokial je bez klinickych korelat, pravdepodobne ide o nahodny nalez. Ale doktorka ma poslala pre istotu na vysetrenie VEP (evokovane potencialy), ktore dopadlo zle. Pritom subjektivne problemy so zrakom nemam, nenosim ani okuliare. Teraz mam ist na ocne vysetrenie, aby sa vylucil problem s ocami, o dva mesiace znova na VEP a o pol roka zasa na MR mozgu aj s kontrastnou latkou. Vraj sa nemam bat, lebo ta lezia nie je na mieste kadial vedu zrakove nervy, takze vysledok z VEP s tym nalezom z MR udajne nesuvisi. A vraj nie je podstatny ani tak nalez, ale progres, t.j. ako sa to dalej vyvija. Samozrejme bojim sa diagnozy SM, ale takisto sa bojim, ze to bude nieco ine a lekari nebudu vediet zistit co to je. Zatial chodim normalne do prace, ale takto sa neda fungovat donekonecna. Trva to uz tristvrte roka.
Chcel by som sa Vas opytat, ci ste sa uz s takymto pripadom stretli. Nemoze ist o nejake skryte zapalove ochorenie ci uz bakterialne alebo virusove? Alebo je to nedostatkom nejakych vitaminov a mineralov? Pripadne nemoze ist o alergiu alebo o otravu? Pred par mesiacmi som bol prvykrat na gastroendoskopii, lebo som mal po jedle pocit palenia zahy aj zaludka. Brali mi aj krv, vsetko bolo v poriadku okrem dvoch ukazovatelov, ktore boli niekolkonasobne prekrocene. Doktor mi povedal, ze to su zvysene alergeny pravdepodobne na prach a roztoce, ale neskor ma napadlo ci to nemoze byt aj alergia na nieco ine. Problemy so zaludkom mi presli asi za dva tyzdne, takze blizsie to uz neskumali.
Teraz uz ziadne lieky neberiem, na tie moje vselijake tociace stavy mi lekari predpisovali iba analgetika, kedze predpokladali, ze je to z chrbtice. Ale ja bolesti chrbta nemam, takze vobec nezaberali. Z doplnkov beriem multivitamin s mineralmi Spectrum, Pangamin, Dolomit, denne lyzicku vcelieho pelu a niekedy aj zensen s materskou kasickou. Teraz som este zacal brat aj lecitin, dvakrat denne 522,8 mg a hrst susenych plodov Goji raz denne. Cital som Vase prispevky ohladom doplnkov stravy a chcel by som vyskusat doplnit vitamin D3 aj K2, brat nieco na odmaskovanie aj na zapaly a na doplnenie myelinu.
Preto by som Vas chcel poprosit o radu, pretoze v doplnkoch sa nevyznam, co vsetko by ste mi odporucili a zostavili mi taky "jedalny listok" doplnkov stravy. Najlepsie konkretne pripravky aj s mnozstvami a vysvetlenim ako ich kombinovat. Ked sa mi uz aj nepodari zlepsit stav, potreboval by som aspon co najviac diagnoz vylucit. Vopred dakujem za pomoc.



2

Re: Neustaly pocit ako po opici

Nuz pala znamena nedostatok kyselin pravdepodobne aj enzymov, a kazdy, co si nedoplnuje mikrovlakniny a probiotika nemoze ocakavat, ze sa to tam upravi samo.
Chripkove prizmaky mozu byt z virusov, pri znizenej viralnej imunitre, co ti nicia potichu telo a lekari na ne nemaju poriadne testy. Takze ako kazdemu najma tebe odporucam si zvysit viralnu imunitu a samozrejme doplnit bezne ako selen zinok jod vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika, a cistit si cievy lecitinom  a v tvojom pripade definitivne si riedit krv a razbijat fibriny na cievach, ktore mozu sposobovat zly priestup kyslika do okoliteho tkaniva a teda celkovu slabost.
Takze pouzi 3 x 120 000 IU serrapaptazy a za tyzden -dva uvidis, ci ti to pomaha. Ale v pripade vyssej zrazanlivosti krvi, aby si sa vyhol porazke ci infarktu by som tieto enzymy pouzival do konca zivota v takych davkach co ti prinesu zrazanlivost do stredu normalneho koagulacneho rozsahu.



3

Re: Neustaly pocit ako po opici

Zdravím Jancip, je neuveriteľné, koľko ľudí má v poslednej dobe podobné problémy - so závratmi, pocitmi ako po opici, nestabilitou a pod. ja k nim tiež patrím, tiež som absolvovala hromady vyšetrení, krv. obraz ukážkový až na zvýšené ASLO ( nejaké streptokoky), u neurológa vraj tetánia a na gastro helikobakter a stredná gastritída ( toto som sa snašila preliečiť koloidným striebrom, DGL a pepzinom)....toto mi zatiaľ zistili, ale aj tak to nedáva jednoznačnú odpoveď na tie moje motanice - povedala by som, že sa cítim tak, akoby sa asi cítila bábka - marioneta, keby som mala hlavu a končatiny poprivezované na motúzloch a niekto by zvrchu za ne ťahal - asi také čudné pocity ťahania mávam v hlave a hlavne v kolenách...niekedy mám až taký pocit, že musím vedome koordinovať svoje pohyby pri takých činnostiach, ktoré normálne ľuďom nerobia nijaké problémy, či už pri chôdzi, alebo odbočovaní alebo aj pri obyčajnom"zvŕtaní sa v kuchyni"  ...musím sa na chvíľu zastaviť, zkoordinovať a až potom pokračovať v činnosti, aby ma "nevykotilo"
absolvovala som už 2x aj MR mozgu, našťastie skleróza sa neobjavila, len zopár pozápalových ložísk....dlho pátram po príčinách mojich stavov, trvajú už cez 2 roky, spúšťačom bol asi jeden veľmi stresujúci zážitok v 2010 roku...pôvodne som si myslela, že to bude psychyka, keďže som vtedy zašila veľmi silný duševný otras, ale postupom času a po tom, čo som si naštudovala tu  na fóre, si myslím, že za tým bude zlé trávenie plus nejaké poriadne zamaskované "bacily"(mykoplazmy, možno borélie) - chystám sa na ne zaútočiť olive leaf extraktom, plus ďalšie veci,
uvažujem ešte aj nad tým , či nemám v sebe nejaké zamorenie ťažkými kovmi (ešte stále mám 9 amalgámov) ale s cheláciou sa neodvážim začať, bojím sa tých vecí, čo sa pri nej dejú a okrem toho mám malé bábo, ktoré kojím a nechcem , aby sa to svinstvo dostalo do mlieka...
takže toľko na povzbudenie, určiet nie si sám, čo má podobné problémy, len žiaľ nečakaj, že ti lekári dajú nejakú relevantnú odpoveď, z čoho to vlasne máš hmm
Ešte so chcela dodať, že mám často pocit, že mám spomalené myslenie až dokonca, že mi to "zachádza na mozog" - takže celý rad divotvorných pocitov bez zjavnej príčiny...

Naposledy upravil: selinka (2014-04-07 23:57:47)



4

Re: Neustaly pocit ako po opici

jancip, drzim ti palce aby to bola len porucha travenia, nejake to zamorenie a viralna cinnost. To sa da totiz vyriesit pomerne rychlo a pohodlne.  Teda az na ortut, co trva samozrejme dlhsie.
Aj skodlive plesne a candidy , s neurotoxickymi karcinogennymi  vyluckami sa daju vybojovat pomerne spolahlivo.
Maskovane infekcie ako borelie chlamidie pneumoniae, mykoplazy, L-formy, to nie je tak lahko vybojovat , to trva dlhe mesiace, zialbohu a pre lekarov je to sice liecitelne ale obvykle nevyliecene a hodia to do kategorie "chronicke" cim je to pre nich vec vyriesena, ale zialbohu nie pre pacienta.



5

Re: Neustaly pocit ako po opici

Dobry den p.RNG,
velmi pekne Vam dakujem za Vase odpovede a povzbudenie. Cesta k diagnoze bude zrejme dlha, ale niekde treba zacat. Preto mam na Vas vela dalsich otazok. Chcel by som spytat kolko mam brat tych vitaminov C, E a D a prvkov, ktore spominate (selen, zinok, jod) na moju vahu cca. 95 kg. Vitamin D3 som si kupil uz vcera, ale K2 mi nechceli predat, lebo je iba na predpis. Mozem brat vitamin D3 aj bez toho alebo si ho mam kupit zo zahranicia?
Dalej co by ste mi poradili na zaciatok na zvysenie viralnej imunity? A este by som chcel vediet co odporucate na remyelinizaciu poskodenych nervovych vlakien. Zatial som si kupil Omega 3 classic od Dr.Maxa a planujem si objednat norsky rybi olej.
Nakoniec este k tej serrapeptaze, aku znacku odporucate a kde by som si ju mal objednat? Pripadne na co si dat pozor?
Vopred dakujem.



6

Re: Neustaly pocit ako po opici

Zdravim Selinka,
dakujem za Tvoj prispevok. Aj ja som si nejaky cas myslel, ze je to vsetko z psychiky, ale po tom, co som bral lieky proti uzkosti si to uz nemyslim. Narobili viac skody ako uzitku. Na tie moje stavy nemali velky vplyv. Teraz som na seba nahnevany, ze som ich vobec bral, lebo som si isty, ze nervozita a napatie by bolo preslo aj bez nich a bez ich vedlajsich ucinkov.
Rovnako som bol presvedceny aj o tom, ze to musi byt z chrbtice, ale tu uz tiez nevidim priamu suvislost, pretoze to by sa aspon z casu na cas nieco zlepsilo, aspon nakratko.
Momentalne si myslim, ze je to mozno nejaka porucha CNS, pripadne poskodenie niektorych nervov alebo maskovane virusy ci infekcie. Este musim vylucit aj alergiu. Dufam ze mi nejake doplnky zaberu a budem o nieco mudrejsi.
Drzim Ti palce, aby si tiez zistila a hlavne vyliecila svoju diagnozu najma preto, ze mas male dieta a to potrebuje zdravu a silnu mamu, fyzicky aj psychicky.



7

Re: Neustaly pocit ako po opici

jancip, ked ti lekari nevedia zistit, co ti je, nemas na vyber a musis zistovat sam na sebe, ktore doplnky ti pomozu.
Lekarne su na lieky a ty hladas doplnky, takze ti radim si ich objednavat zo zahranicia, kde je vyber vacsi a ceny nizsie. Pozri na www.Iherb.com , tam, maju dobry vyber a dokonca aj kupon pre prvonakupcu. Ich postovne je momentalne najnizsie na Slovensko a plno ludi z tohoto fora si tam objednava.
Viac najdes na www.rng.nazory.eu
Ak to nie je ani v traveni, ani v mikroboch ani v parazitoch, tak to musi byt v nedostatocnej cinnosti nadoblickovych/adrenalnycy  zliaz, a nazyvaju to unavovy syndrom.
Aj takato tema tu uz bola.



8

Re: Neustaly pocit ako po opici

Zdravim p.RNG,

doplnil som vitaminy a mineraly, ktore ste mi poradili.

Momentalne beriem:

selen - 50 mcg
zinok - 15 mg
jod - 325 mcg
Dolomit - 2 tabletky denne (jedna tabletka obsahuje horcik - 56,9 mg a vapnik - 109,8 mg)
vitamin C - 250 mg dvakrat denne, celkovo 500 mg
vitamin D - 800 UI dvakrat denne, celkovo 1600 UI
vitamin E - 400 mg
B-komplex - 1 tabletka denne (obsahuje vitamin B1 - 2 mg, vitamin B2 - 2 mg, vitamin B6 - 1 mg, niacin - 20 mg a kyselinu pantothenovu - 3 mg)
Pangamin - trikrat denne 4 tabletky, celkovo 12 tabliet
lecithin - trikrat denne 522,8 mg, celkovo 1568,4 mg
Omega 3 Classic - 3 tobolky denne (jedna tobolka obsahuje 995 mg rybieho oleja, v ktorom je 18% EPA a 12% DHA a este aj vitamin E 5 mg)


Chcem sa spytat ci su uvedene davky podla Vas dostatocne alebo treba nieco zvysit.

Uz som si objednal aj serrapeptazu:

http://www.ebay.com/itm/Best-High-Poten … OC:US:3160

A este som si tam kupil aj kolostrum:

http://www.ebay.com/itm/Colostrum-800-B … OC:US:3160

Dakujem.



9

Re: Neustaly pocit ako po opici

Odporucam
selen 200 az 600 mikrogramov v zavislosti od jodu, viac jodu, viac selenu
jod, 2 az 6 miligramov zinok 30 az 50 mg
VitaminC 3 az 5 gramov.
Vitamin E 400 IU
Vitamin D-3 2000 az 5000 IU
Na B-komplexppozri na stress B vyrobky.
Na mineraly nepozeraj na mlete kamene ako dolomit, co sa absorbuje menej, nez 4% ale organicky viazane mineraly, v spravnom vzajomnom pomere na kosti s obsahom vitaminov D-3 a K-2 bez ktorych sa mineraly neabsorbuju a nezabuduju do kosti.
Lecitin odporucam brat raz do tyzdna naraz davku polievkovu lyzicu praskoveho alebo granulatu, male davky totiz nie su schopne rozpustit nanosy tukov a tukovobielkovinnych latok na stenach ciev.
Kvalitny a lacny lecitin dostasnes napr z domacej firmy Vemica, odporucam skor slnecnicovy, ako sojovy, kedze soja pre nas nie je az najvhodnejsie jedlo (goitrogen a hormonalne ovplyvnujuce)
A Vemica ma aj vyrobky s vlakninou, nezabudaj na 15 gramov mikrovlaknin  na absorbciu splodin v crevaxh a vyzivu probiotik, ktore nam vytvaraju hromkady obrannych latok, viac, nez je nase telo samotne vytvorit.
A bez nasadzovania  podpory probiotik sa v crevach premnozia len skodlive kultury, vcitane neurotoxickych, acne podporujucich a dokonca karcinogennych. Tj miesto pomahania telu ho nicia.



10

Re: Neustaly pocit ako po opici

Dobry den,
odkedy som zacala pisat na toto forum tak sa na mna lepi jeden problem za druhym smile Zacalo to so zapalom obliciek, potom som pisala o probleme s kostrcou a teraz dalsi problem......Asi pred 4 dnami som zacala pocitovat "migrenovy stav". Pobolievanie hlavy, unava ako pri chripke, zaludok mi prestal pracovat. V podstate som sa citila ako po opici. Vsetko som to pripisovala pocasiu lebo 3 dni bolo hnusne uprsane veterne pocasie. Kedze stav stale pretrvava, prestavam mat pocit ze je to z pocasia. Navyse uz druhy den ma prehnalo a mam tlakovu bolest za ocami ked sa prudko pozrem z jednej strany na druhu. Tie oblicky mam uz lepsie, lebo som si ocikala papierik a uz mam bielkoviny iba na jeden krizik (predtym som mala na 3). Este stale beriem D-manozu 3x denne 1gram, a Berberine 3x denne 800mg. Okrem toho samozrejme silne probiotika + vlakninu, C-cko, D-cko, Zinok tak ako ste mi radili. Je mozne ze mam tieto tazkosti z Berberinu??



11

Re: Neustaly pocit ako po opici

Lucka, mozne to je, ze ti to sposobuje ten berberine, kedze je antimikrobialny a je najma vhodny na crevne nakazy a nakazy v mocovom ustrojenstve. Pises, ze uzivas az 3x800mg = 2400mg, co je viac ako tu odporuca na fore RNG (2x1000mg), takze mohla nastat silna uhynova reakcia z toho mozes mat tie neprijemne pocity. Takze mozno by si mala najprv znizit davky berberinu na minimum, pripradne docasne vysadit a postupne zvysovat davky podla signalov tela.

Naposledy upravil: Pietro (2014-05-17 21:38:49)



12

Re: Neustaly pocit ako po opici

Zakazdym, ked sa v tele zabijaju rozne skodlive mikroby, ich obsah sa vyleje do krvi tj sposbia docasne otravu=herxheimerova uhynova reakcia. Ale ta by nemala trvat velmi dlho.
Mohla sa na teba nalepit aj nejaka "zaludocna chripka", tj virus , co napadne zaludok a creva a tym aj vyrobu kyselin a enzymov. Telo virus obvykle zlikviduje za dva-tri dni, ale nasledky, poskodena vyroba kyselin a enzymov mozu pretrvavat aj dlhe mesiace.
Kedze toto v USA dostali uz desiatky milionov ludi, vcitane aj mna a mojej zeny, jedine co moze clovek robit je brat doplnok kyselin a enzymov dovtedy, kym sa mu tie funkcie v tele neobnovia.
Ale my sme uz starsi ludia, co sme museli obcas pouzivat doplnky kyselin a enzymov aj tak s vacsim jedlom, dnes ho zialbohu potrebujeme uz z kazdym jedlom, inac mame paly, nafukovanie a hnacky.



13

Re: Neustaly pocit ako po opici

Jasne, rozumiem. Skusim znizit davku berberinu. Ale co ten tlak za ocami? Ma to nejaky suvis? A ake enzymy na travenie by som si mala zaobstarat?? Ja mam doma iba tento http://www.vitacost.com/solaray-goldens … 0-capsules



14

Re: Neustaly pocit ako po opici

goldenseal je koren, ktory obsahuje berberine, ale nie ziadne enzymy, pokial viem vo vacsom mnozstve.Na kyseliny a enzymy pozri napr na toto
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Be … l&ic=2
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Pa … l&ic=1



15

Re: Neustaly pocit ako po opici

Ok, dakujem, objednam si ten Pancreatin.
A ta precitlivelost oci (hlavne na svetlo) moze byt sposobena tymto?



16

Re: Neustaly pocit ako po opici

Neviem. Mozno ti chyba zinok alebo karotenoidy. Zinok podporuje zrenicku, ktora sa ucinnejsie uzaviera na silne svetlo, rastlinne farbiva sa zase nahromadia v sosovke ako prirodzeny filter ultrafialovych lucov.



17

Re: Neustaly pocit ako po opici

Inak ta precitlivelost oci na svetlo moze byt aj z nedostatocneho zvlhcovania oci (syndrom sucheho oka), ale to by si asi poznala. Ale moze to byt aj z roznych mikrobov, co sa da dobre riesit kvapkanim koloidneho striebra do oci.



18

Re: Neustaly pocit ako po opici

Koloidne striebro aj  do oci pomaha na rozne problemy, ja si bez neho uz zivot ani neviem predstavit.



19

Re: Neustaly pocit ako po opici

Znovu pisem do tejto temy, lebo priznaky su velmi podobne ako ked je clovek po opici. Vcera vecer som sa citila hrozne unavena a trochu ma pobolievalo brucho tak som isla spat skor, ze sa z toho prespim. Celu noc som mala triasku a studeny pot a navyse aj bolesti brucha. Rano som sa ani nevedela postavit od unavy a stale mi nepracuje zaludok. Hnacky ani vracanie nemam. Moze to byt len nejaka slabsia forma crevnej virozy??



20

Re: Neustaly pocit ako po opici

Moze.  Bez dostatku kyselin sa ti v zaludku premnozia rozne mikroby, co su vzdy na surovych potravinach a ked mas to nestastie, ze su extra skodlive druhy, mozes mat aj otravu zaludka, co sa prejavuje slabostou, bolestami a zapalmi zaludka
Ale dovodov na otravu zaludka, co moze pokracovat aj do criev je hromada, pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Foodborne_illness
Dnes oviehaju cely svwet rozne zaludocne virozym co znicia v zaludku vyrobu kyselin, Ja som osobne minuly rok presiel cez dve a musim brat s kazdym jedlom 2az 3 kapsule betainu HCl s pepsinom, inac o hodinu zacnem citit zaludok a ked to okamzite neadresujem, moze to viest az k otrave zaludka.



21

Re: Neustaly pocit ako po opici

Lucia ja mam nieco podobne ako Ty smile  a moja mamina mala presne to iste pred rokom.... na zaklade tychto mojich drobnosledovani som dospel k tomuto :

U mna a mojej mum  je to na 100% tym ze sme citlivejsie povahy stresove a vykonavame prave stresove zamestnanie...
Stress/nervozita/neklud u nas zapricini ze sa nam velmi malicko tvori zaludocna kyselina alebo az sa zarazí ta tvorba.. vtedy ked sa najes tak ta potrava sa nie dobre rozlozí (lebo aj enzymy z pankreasu su slabucke ked mas malo kyseliny) a nasledne v crevach sa ta slabo natravena potrava zlabunko absorbuje cez crevo do krvi...  a takto ked si dlhsie na tom ze mas stresove obdobia tak telo ti mozno nedava nejake velke symtomy ale postupne si tie mineraly podla mna odcerpava z kostry a potom zrazu to takto vyskocí... deficity mineralov a vitaminov sa presne krasne takto prejavuju.... a ziadny doktor TI to nezisti lebo su retardovani a nevedia ze to moze byt taketo jednoduche smile

Moja mum bola tiez na milion roznych vysetreniach co nasi znamy vsetko  doktori a nikto jej nic nezistil absolutne...a ked uz doktori nevedeli CO jej je tak zacali mat debilne reci ze si to nahovara (kompletne SELHANIE doktorov )  .... az ked si dala prothiaden zrazu za 5-7 dni jej vsetko zacalo miznut tieto zle symptomy ako zazrakom a funguje normalne... aj jej trávi aj vylucuje aj vsetko ...
Prothiaden je sice antidpresivum ale ukludnil jej asi stress a zacalo sa znova trávit v zaludku a vsetko sa zacalo opravovat v tele ..

Podla mna toto ako tetania a vsetky tieto veci su LEN zo slabeho travenia.... a ja som na 100% presvedceny ze stres vypina tvorbu hcl....      A ak si nahodou stresovejsi typ tak prave som Ti napisal Tvoju diagnozu ....

Mne to zacalo cele zaludocnymi problemami bolestami criev a slabou HCL.. (stresom).. tie bolesti atd vsetko uz som opravil totalne ale teraz poslednych 5dni sa citim ako keby som bol trosku na marihuane (po opici) , sem tam navaly tepla ako keby horucka prisla alebo chladu... a za chvilu to odide..  pritom horucku ani neplotu ked si meriam tak nemam....  sem tam mierne tocenie hlavy... a biele skvrnky vidim na nechtoch zrazu odkedy mam tieto stavy takze som deficitny jak z ucebnice ..

Na 100000% za tu dobu co som opravoval travenie sa mi odcerpavali z kostry minerali a teraz ked uz pocitovo zaludok atd vsetko ok tak mi to takto vyskocilo... deficity rôzne

Cize v prvom rade vypnut stres , opravit travenie a nasledne vstrebavanie .... v podstate to co vravi pan RNG smile   (90% informacii mam beztak od pana RNG  a je to velky pán = respect !  smile  )

Ja len mozem potrvdit ze deficity mineralov roznych vitaminov neurotransmiterov mozu vyvolavat taketo symtomy krasne ktore su zhodou okolnosti podobne u nas a doktori nevedia kde maju hlavu zufalci... a tie vysetrenia a ich debilne pokusy TI jedine len pritazia este...

Samozrejme toto je podla mna koren problemu, ostatne veci ako virozy, crevne chripky atd atd su uz len pridruzene veci...  skrz tu slabu HCL v zaludku a vsetky virusy a bakterie Ti idu priamo do criev kedze sa nesterilizuju v zaludku.. plus si zaroven cerpas svoju zasobaren mineralov ktora nie je nekonecna smile

Pan RNG ak sa vyjadrite k tymto mojim vetam co si o tom myslite budem Vám veľmi vďačný smile


Ďakujem pekne

Naposledy upravil: letto (2015-05-26 12:53:07)



22

Re: Neustaly pocit ako po opici

Chapes to celkom spravne a jednoducho..
Zallbohu lekari su skoleni inac, nie na potraviny a potravinove doplnky, alele len na adresovanie symptomov farmaceutickymi liekmi co su dnes prakticky vsetko patentovane chemikalie, tj take, co sa v prirode nikdy nenachadzali. Tj zamorenie.
Cest vynimka, lekarom, co to vidia inac a od ktorych tieto nazory aj ja cerpam a sem uvadzam.
Velmi casto tu tvrdim ze stres je pomaly zabijak a neadresovany sa prejavi v stovkach zdravotnych problemov. Preto ho treba potlacat co najviac